Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez baccara14 » 26 kwi 2007, 08:47

cześc, jestem tutaj świezy, ale wchodze do grona mazdowiczów mocnym akcentem, bo za tydzień podstawią mi pod dom nową 6MPS. Wybierałem auto ponad 4 miesiące. MPS było pierwszym wyborem, ale póxniej nakłaniano mnie do róznych aut (forester 2,5T, nowe mondeo 2,5 t, s-max 2,5 t, impreza wrx, audi A4 2T quattro. W sumie na koniec wróciłem do MPS i decyzja zapadła.Auto jest niesamowite: cichociemne, nie rzucajace sie w oczy,subteln no i najwazniejsze... bezpieczne.
Bardzo prosze o kontakt innych uzytkowników tego modelu. jak was znaleźc na forum ?
:) :)

***

(dodane przez Administratora)

W tym wątku poznasz opinie o użytkowaniu Mazdy 6 MPS – praktyczności, zachowaniu na drodze, zużyciu paliwa i awaryjności. Odnośniki do ciekawych postów:

=> napędy 4x4 – charakterystyka i porównanie
=> zasady działania turbo, 4WD i innych systemów w 6 MPS
=> amerykański sklep z oryginalnymi częściami do Mazd – tania wysyłka do Polski
=> porównanie 6 MPS z Alfą Romeo 159
=> chipowanie silnika 2.3 DISI – linki do zagranicznych for
=> Mazda 6 MPS – wideo w serwisie YouTube
=> chipowanie silnika 2.3 DISI – oferty firm
=> porównanie 6 MPS z Fordem Focusem ST170
=> wykresy mocy i momentu silnika 2.3 DISI z hamowni (+ inne modele Mazdy)
=> problem dymienia aut z silnikiem 2.3 DISI (awaria turbiny lub olej w wydechu)
=> awarie poduszek skrzyni i silnika (stuki w układzie napędowym)
=> dobór marki i modelu opon
=> dziwne dźwięki przy hamowaniu/wymiana tarcz
=> awaryjność MPS'a
=> plik.pdf z danymi technicznymi i obszernym opisem MPS'a (język angielski)
=> różnice wersji europejskiej (Mazda 6 MPS) i amerykańskiej (Mazdaspeed 6)
=> opóźnienie w załączaniu się tylnego napędu (normalne 0,5-1 s)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez Bimbak » 26 kwi 2007, 10:15

Poza fają reszta użytkowników MPSów na forum eksploatuje swoje auta za wielką wodą. Aktualnie jesteś dopiero drugim użytkownikiem MPSa w Polsce udzielającym sie na forum – chyba że czegoś niewiem. Pozdrawiam
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez grze.gorz » 26 kwi 2007, 12:25

Bimbak napisał(a):Poza fają reszta użytkowników MPSów na forum eksploatuje swoje auta za wielką wodą. Aktualnie jesteś dopiero drugim użytkownikiem MPSa w Polsce udzielającym sie na forum – chyba że czegoś niewiem. Pozdrawiam


Od dzisiaj zapewnie trzecim. Po anonimowej obecności przyszedł czas na ujawnienie się.

Ja jeżdzę tym autem od lutego i jestem przeszczęśliwy. Tak jak kolega baccara brałem pod uwagę forestera i s-maxa ale wybór padł na mps-a i nie żałuję.
Chętnie poznam opinię innych użytkowników tego samochodu.
Pozdrawiam Grzegorz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez Adaś » 26 kwi 2007, 14:37

grze.gorz czy Twoja MPS ma kolor srebrny i rejestracja WD?:) bo widziałem kilka razy taką w Warszawie:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 15:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez grze.gorz » 26 kwi 2007, 14:54

Adaś napisał(a):grze.gorz czy Twoja MPS ma kolor srebrny i rejestracja WD?:) bo widziałem kilka razy taką w Warszawie:)


To nie ja, moja jest czarna i rejestracja WI... Znajdę czas to wstawię foto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez andreass » 26 kwi 2007, 15:07

Mój ojciec wyczytał, że na niemieckim forum mazdy, że od jazdy MPSem lepsze jest tylko latanie :)
Ostatnio edytowano 28 kwi 2007, 08:28 przez andreass, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 16:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez baccara14 » 26 kwi 2007, 19:07

fanatyk motoryzacji i napedow AWD przygotoał niesamowite tabele. Zobaczcie, co napisał na temat napedu ATS 6 MPS.
http://www.wojdas.24x7.pl/naped.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez andreass » 26 kwi 2007, 23:50

baccara14 napisał(a):fanatyk motoryzacji i napedow AWD przygotoał niesamowite tabele. Zobaczcie, co napisał na temat napedu ATS 6 MPS.
http://www.wojdas.24x7.pl/naped.html


"wady: znacznie zwiększone zużycie paliwa"
MPS nie pali chyba tak dużo jak na silnik o mocy 260koni? 14 litrów w mieście to nie tragedia przecież. Chyba, że mowa o momencie kiedy działa napęd 4x4
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 16:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez baccara14 » 27 kwi 2007, 07:04

zdecydowanie ma na mysli spalanie, gdyb działa naped na 4. Zastanawiam sie jakie to moga byc wielkosci. Mój kumpel ma Outbacka z silnikiem 230KM i jemu w miescie złopie ponad 23 l/100 przy dynamicznej (nie sportowej) jeździe. Przez 2 tyg testoałem s-maxa 220KM, to w miescie z napedem na przód pił ponad 18 l (przy masie 1,6 t). Mazda wydaje sie byc oszczedna. Zobacze w praktyce to napisze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez grze.gorz » 27 kwi 2007, 07:40

Mój pali 15-16 przy dynamicznej jeździe i około 12 przy jeździe spokojnej – po mieście ale nie w korkach. Na trasie, jak jechalem w Tatry – szybko i dynamicznie – to spalił 15, jak wracałem – tylko szybko – to 10.
Natomiast nigdy nie udało mi sie zejść poniżej 10 w mieście – nie mam tyle cierpliwości.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez baccara14 » 27 kwi 2007, 11:44

grze.gorz, na jakim paliwie jexdzisz ? producent zaleca 98. czy robiłes porównania na 95, 98 i 100 ? jak moc i spalanie ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez grze.gorz » 27 kwi 2007, 12:17

baccara14 napisał(a):grze.gorz, na jakim paliwie jexdzisz ? producent zaleca 98. czy robiłes porównania na 95, 98 i 100 ? jak moc i spalanie ?

Nie jeżdziłem na innym paliwie niż 98 więc nie wiem. Myślę, ze przy tym poziomie mocy musiałaby być duża różnica żeby było to odczuwalne bez dokładnych pomiarów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez Nefar » 27 kwi 2007, 16:00

Co jak co ale cichociemna 6 nie jest w zadnym elemencie. Wyglad tego auta to jedna wielka agresja. W moim przypadku w wersji sport przod auta mozna okreslic jako "wredna morda" Auto prowokuje strasznie i to kazdy jego detal, poczawszy od felg, przez lotke, grill, konczywszy na calej ogolnie pojetej karoserii ktora wyglada jakby chciala rzucic sie i wpier@#% ofiare zywcem.
Moze kogos tu uraze i z gory przepraszam ale uwazam (w duzym cudzyslowiu oczywiscie), ze za zakup 6 z silnikiem 1.8 powinni karac dozywociem.

Cichociemne w moim mniemaniu jest wlasnie a4 ktore z tymi lampami z tylu wyglada jak.... albo forester ktory powinien uchodzic za krola cichociemnych.


Reasumujac gratuluje zakupu i zycze samych przyjemnosci w uzytkowaniu auta. Sam bym chcial kupic taka wersje ale nie bylo mnie stac... wypasiona jest. Jeszcze raz gratuluje i zazdroszcze w maksymalnie pozytywnym aspekcie.
21 L/ 100km [tiiit] FUEL ECONOMY.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 13:32
Posty: 157
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Nissan Murano 3.5 V6

Postprzez Mundek » 27 kwi 2007, 21:16

Czy to ważne ile pali taki MPS ... ważne że się go ma !! <lol>

A tak na poważnie. 12 litrów po mieście mps-em to prawie tyle samo co GE 2.5 V6 po mieście .. przy emeryt style ;)

Pytanko do posiadaczy mps-ów: Na trasie przy wyprzedzaniu często redukujecie na niższy bieg ?? Czy może te auto ma taki potężny ciąg na wysokich biegach przy niskich obrotach że redukcja jest zbędna ?:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 22:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez grze.gorz » 28 kwi 2007, 09:31

Moim zdaniem spalanie mpsa jest kompatybilne z jego ceną i mocą.

Co do wyprzedzania – to przy zwykłej jeździe różnie, zależy od predkości i aktualnego biegu – ogólnie można nie redukować.
A jak chcę poszalec to i tak jeżdzę na wysokich obrotach, więc nie ma co redukować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez grze.gorz » 30 kwi 2007, 21:45

baccara14 napisał(a): za tydzień podstawią mi pod dom nową 6MPS


Dzisiaj byłem w Azauto w wawie, na placu stoją aż trzy nowe mpsy do odebrania, którys z nich to twój, czarny, czerwony?? Swoją drogą rosnie popularność tej wersji.... i nie ma się co dziwić, jest to dobra alternatywa np. dla subaru.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez Faja » 30 kwi 2007, 23:14

Wiecie jakiego MPS-a bym wziął :D?
Białą perłę z czarno-białym wnętrzem niestety takie bajery tylko w USA :PP
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 20:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez Nefar » 30 kwi 2007, 23:53

I mialbys zebre a nie mazde. :D

Czarny i ciemmo czerwona skora.
21 L/ 100km [tiiit] FUEL ECONOMY.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 13:32
Posty: 157
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Nissan Murano 3.5 V6

Postprzez Nefar » 1 maja 2007, 00:31

Za taka kase chlopie to mozna kupic rocznego Lexusa gs 450h ktory i volvo i mazde mps wciaga nosem pod kazdym aspektem. Jest mega luksusowy, wyglada jak rasowy sportowiec, i ma fantastyczny naped.
21 L/ 100km [tiiit] FUEL ECONOMY.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 13:32
Posty: 157
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Nissan Murano 3.5 V6

Postprzez Mzuzu » 2 maja 2007, 08:14

Witam,
Od kilku lat jeżdżę autami Subaru i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Poprzedni samochód to był Forester z 2-litrowym turbo. W tej chwili mam Outbecka z 2.5 silnikiem wolnossącym. Z reguły auta zmieniam co 2 lata., czyli po wakacjach powinienem rozejrzeć się za czymś nowym. Oczywisty wybór to jest kolejne Subaru. Jednak, żeby nie było to zbyt oczywiste postanowiłem zastanowić się nad innymi markami. Pierwszy warunek dla mnie jest taki, że samochód powinien być japoński. Drugi warunek, żeby nie był zbyt masowo obecny na Polskim rynku. Dlatego odpadają auta Toyota, Honda i Nissan. Trochę mi szkoda Hondy – ale co zrobić? Auta Mitsubishi nie podobają mi się. Subaru niestety staje się marką coraz popularniejszą. W tej sytuacji naturalny wybór pada na Mazdę. Szczególnie w sytuacji, gdy nie ma importera i nikt nie dba o marketing tej marki można mieć nadzieję, że Mazda nie zaleje nagle polskiego rynku.
Jeśli chodzi o markę Mazda to nie miałem nigdy dużego kontaktu, ale miałem zawsze bardzo dobre zdanie o jakości i większość modeli podobała mi się. Kiedyś miałem okazję przejechać się przez całą Europę Mazdą 626 2.5 z początku lat dziewięćdziesiątych. Wrażenia były bardzo dobre – auto ponadprzeciętne!
W związku z tym, że przyzwyczaiłem się do AWD najbardziej biorę pod uwagę Mazdę6mps. Jednak bardzo podoba mi się również RX-8. Najbardziej podoba mi się nowa Mazda MX-5 Roadster Coupe, jednak nie mogę jej kupić, bo potrzebuję 4 miejsc.
W tej sytuacji chciałbym zdobyć więcej informacji o 6mps i o RX-8.
Myślę o tym, żeby wybrać się na wasz zlot do Konina i pogadać osobiście. Nie wiem jednak czy zapowiedzieli się jacyś właściciele tych modeli?
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2007, 22:38
Posty: 5
Skąd: okolice W-wy
Auto: Subaru Outback 2.5 MY2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed