Mazda CX-5 KF 2017 2,5l – Paweł Gołembiewski

CX-3 (DK) / CX-5 (KE) / CX-7 (ER) / CX-9 (TB) / Tribute (CZ/CU) / BT-50 / B

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 13 mar 2018, 17:01

Kiedy w 2007 roku Mazda pokazywała koncept Hakaze, nie przewidywałem, że z tak brzydkiego konceptu powstanie taki piękny samochód :)

MAZDA CX-5 PROTOTYP.jpg


Bez porównania, design KODO i lakier Soul Red robią robotę :)

NOWA MAZDA CX-5 SALON MAZDA BIAŁYSTOK.jpg


Widzicie tego pięknego czerwonego CX-5? Mój jest następny :)

MAZDA CX5 DEALER MAZDA BIAŁYSTOK GOŁEMBIEWSCY.jpg


Jako, że zamówiłem CX-5 zawczasu, przyszedł dokładnie w kompletacji, jaką sobie wymyśliłem. A chciałem granatowy lakier z zewnątrz i jasne wnętrza, szyberdach. Silnik najmocniejszy dostępny, 2,5 litra w jedynie słusznej wersji benzynowej. 194KM z odłączanymi zaworami jest elastyczny i dynamiczny.

AUTO DETAILING CX-5 MAZDA AWD.jpg


AUTO DETAILING MAZDA CX-5 CERAMIKA WARSZAWA.jpg


W końcu nadszedł upragniony moment i CX trafił prosto do Warszawy, do naszego warszawskiego oddziału. Z uwagi na to, że ten ciemny lakier idealnie prezentuje się gdy jest czysty, oczywistym rozwiązaniem było nałożenie wielowarstwowej ceramiki w oddziale auto detailingu CavalloNero.pl. Ta wielowarstwowa ceramika to w tym przypadku japońskie powłoki Kisho, opcja MultiCoating.

Cały proces oczywiście z zachowaniem wszystkich najlepszych auto detailingowych prawideł, w największym skrócie wyglądał tak:

AUTO DETAILING MAZDA - PRZYGOTOWANIE.jpg


AUTO DETAILING MAZDA CX5 SPŁUKIWANIE PRZED POLEROWANIEM.jpg


MAZDA CX-5 MYCIE DETAILINGOWE ASO MAZDA.jpg


AUTO DETAILING MAZDA CX5 SPŁUKIWANIE.jpg


MAZDA CX-5 SUSZENIE LAKIERU.png


AUTO DETAILING MAZDA SUSZENIE W ASO MAZDA WARSZAWA.jpg


AUTO DETAILING SUSZENIE.jpg


Dopiero po wysuszeniu, odtłuszczeniu powierzchni przyszedł czas na inwentaryzację, dokładne określenie stanu.

INWENTARYZACJA STANU LAKIERU.jpg


Nawet na fabrycznym lakierze, jeżeli chcemy położyć ceramikę MultiCoating, lakier musi być bez najmniejszej skazy, stąd konieczność polerowania wybranych miejsc.

AUTO DETAILING POLEROWANIE.jpg


AUTO DETAILING MAZDA CX5 WARSZAWA.jpg


Nie obejdzie się bez osobistego, dokładnego sprawdzenia. Na szczęście pracuję z profesjonalistami i nie było uwag.

AUTO DETAILING KOŃCOWE SPRAWDZANIE.jpg


AUTO DETAILING INSPEKCJA KOŃCOWA.jpg


AUTO DETAILING MAZDA CX5.jpg


MAZDA AUTO DETAILING APLIKACJA POWŁOKI KISHO.jpg


AUTO DETAILING NAKŁADANIE CERAMIKI KISHO WARSZAWA.jpg


AUTO DETAILING POLEROWANIE SAMOCHODU APLIKACJA POWŁOKI CERAMICZNEJ.jpg


Nakładanie ceramiki szczególnie w opcji wielu warstw to nie jest dzieło przypadku. Czasy muszą być ściśle dotrzymane. Cały proces musi się też odbywać w odpowiedniej temperaturze.

AUTO DETAILING POMIAR CZASÓW.jpg


Efekt końcowy jest dokładnie taki jak oczekiwany :) Aż żal myśleć, że za rok trzeba będzie się z tym CXem rozstawać...

AUTO DETAILING CZARNY KOŃ.jpg


Nie wiem jak Wy, lubię mieć przyciemnione szyby z tyłu. W przypadku tego samochodu, dodaje to wiele do końcowego efektu.

AUTO DETAILING MAZDA CX-5 GOŁEMBIEWSCY.jpg


MAZDA AUTO DETAILING SAMOCHODU.jpg


Końcowy dressing nie mógł ominąć komory silnika...

AUTO DETAILING SILNIK SKYACTIV.jpg


Na szyby położyliśmy niewidzialną wycieraczkę, robi bardzo ciekawy efekt podczas deszczu.
By zabezpieczyć najbardziej narażone na rysy miejsca, okleiliśmy je bezbarwną folią.

Gdzieś w trakcie mogło się pojawić pytanie – dlaczego CX-5, skoro lubuję się w RXach?
Odkąd pamiętam lubiłem limuzyny, potem przechodziłem fascynację sportowymi samochodami. CX5 jest idealny jako daily. Doskonały zawieszeniowo, super-komfortowy, bardzo wygodny na trasy. Nie boi się dziur czy krawężników w mieście. Z systemem GVC, G-Vectoring Control jeszcze lepiej prowadzi się w zakrętach, choć już wcześnie prowadził się bardzo dobrze. Model 2017 jest sztosem. Najlepszy SUV Mazdy ever. Jedynie nie miałem porównania jeżeli chodzi o jeżdżenie Nową CX9 USA.

Co ciekawe, Nowy CX-5 jest najcichszym dotychczasowym SUVem Mazdy. Dodatkowo poprawiliśmy go w naszym oddziale SztukaWyciszania.pl, materiałami dynamat. https://www.mazda.warszawa.pl/wyciszanie-aut/

Test takiego egzemplarza znajdziesz u Pawła Kuryła: http://nordkapp77.blox.pl/2018/02/Dzeremi-Klakson-i-Dzejms-Mej-niezwykle-wyzwanie.html

Jeżeli chcesz zobaczyć ten samochód, wpadnij do mnie na kawę ;)
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Postprzez Socyopatic » 21 mar 2018, 19:21

Auto jest tak wyciszone, że myślałem iż w Lexie siedzę ;) Dla mnie jakosciowo wielki przeskok do przodu w porównaniu z poprzednia generacja. Ma swoje małe minusiki (siedziska z przodu mogłyby nie być tak płaskie a trochę bardziej usportowione i z tyłu troszkę więcej miejsca na nogi też by nie zaszkodzilo). Choć nie jest tak sportowe w odczuciach jak cx7, to jest jednak o niebo wygodniejsze i ogólnie jest idealnym kompromisem do przyjemnej jazdy w każdych warunkach – bardzo na plus zaskoczyło mnie to auto <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2014, 18:06
Posty: 892
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 3.0 V6, 2004r.
Mazda RX8 2007r.
Mazda CX7 2008r.

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 23 lip 2018, 09:44

Socyopatic napisał(a):Auto jest tak wyciszone, że myślałem iż w Lexie siedzę ;) Dla mnie jakosciowo wielki przeskok do przodu w porównaniu z poprzednia generacja. Choć nie jest tak sportowe w odczuciach jak cx7, to jest jednak o niebo wygodniejsze i ogólnie jest idealnym kompromisem do przyjemnej jazdy w każdych warunkach – bardzo na plus zaskoczyło mnie to auto <spoko>


Cieszę się, że Ci się podobało :D Jest naprawdę wygodne – co doceniam przede wszystkim na długich trasach :D

Po wielu miesiącach eksploatacji chętnie dodam dwa słowa. Oczywiście to moja prywatna opinia.

Mazda CX5 jest wybitnie komfortowa i zdecydowanie plasuję ją w oczekiwanej przeze mnie klasie premium. Nie dość, że fabrycznie jest świetnie wyciszona, z podwójnymi szybami z przodu, z wystarczającym mocnym silnikiem, to ma sporo udogodnień. Uchwycił je na zdjęciach Bartek Teklak, za co pięknie dziękuję :) A to elektrycznie podnoszona pokrywa tylna, wyświetlanie komunikatów na szybie, jakość wykończenia np. słupków z głośnikami BOSE, jakość wykończenie deski rozdzielczej, rozmieszczenie przycisków, jakość siedzeń i ich wykończenia itd. Zachęcam też do spróbowania matrycowych reflektorów – oświetlają drogę bez oślepiania nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów. Bartek, jak Twoje wrażenia?

MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (1).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (2).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (3).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (4).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (5).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (6).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (7).jpg


MAZDA CX5 2017 SERWIS MAZDA GOŁEMBIEWSCY (8).jpg
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Postprzez Karko » 23 lip 2018, 09:50

Paweł – auto robi ogromne wrażenie, skok jakościowo-technologiczny względem KE jest niebywały. Reflektory matrycowe to jeden z "must have" w moim następnym samochodzie :) Tak samo jak HUD :)
Dzięki za użyczenie pojazdu na kilka dni :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2014, 18:05
Posty: 437 (2/17)
Skąd: Wrocław/Jelenia Góra
Auto: Mazda 3 BK 2006 1.6 Y6 90KM

Postprzez makmarc » 11 sie 2018, 21:23

Kiedy na sprzedaż, bo mam kupca :) serio!
makmarc
 

Postprzez Paweł-Gołembiewski » 13 sie 2018, 03:37

Obawiam się, że nastąpiła przedsprzedaż, dziś będę wiedział więcej ;)
Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy:
>> Zapraszam serdecznie :) <<
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 7 lut 2018, 14:02
Posty: 128 (31/9)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda RX7 FB, RX7 FC, RX8, CX5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy