Gaśnięcie i miganie kontrolek w trakcie jazdy

Mazda2 2002–2007

Postprzez Bronislavus » 11 mar 2017, 17:43

Witajcie,

Wczoraj nasz Mazda 2 DY z 2004 roku (diesel) zaczęła niedomagać. Rano jak zwykle bez problemu odpaliła, natomiast koło południa kiedy miała przejechać krótki dystans zgasła na dwójce, akurat prowadziła moja żona, jechaliśmy po kocich łbach, więc myślałem, że nie wiem sprzęgło gwałtownie puściła czy coś. Szybko ogarnąłem sytuację, bo spanikowała i dalej już spokojnie odwiozła mnie na dworzec. Wieczorem niestety kiedy wracała z pracy auto zaczęło świrować, gasło nagle na jedynce, dwójce. Z drugiej strony jak się nie ruszało, to na wolnych obrotach silnik ładnie chodził. Myślałem, że to coś chwilowego, ale dzisiaj sam tym autem jechałem i wygląda na to, że jak jest zimne to wszystko OK, ale jak się trochę rozgrzeje, to zaczyna głupieć. Mi zgasła nagle też na dwójce, potem to już była cała seria tych gaśnięć + kłopot z odpaleniem. Akumulator jest w porządku, natomiast całkiem niedawno (2-3 tygodnie temu) był wymieniany olej, filtr i filtr powietrza. Zastanawiam się czy tutaj nie ma jakiegoś problemu. Auto zawsze chodziło perfekcyjnie, równiutko, spalanie też w normie. Nic się nie działo. Teraz coś się posypało. Macie może jakiś pomysł co to może być? Tak się zastanawiam, że może coś z elektryką, a może pompa paliwowa? Bo to tak wygląda jakby ładnie przyspieszała, a potem następowało odcięcie paliwa.

Będę wdzięczny za pomysły.

Pozdrawiam
Bronek
Początkujący
 
Od: 12 sie 2013, 15:24
Posty: 19 (0/1)
Skąd: Tczew
Auto: Mazda 2 DE, 1.4 diesel 2008, Mazda 2 DY, 2004, 1.4, 68KM, Diesel, wczesniej Mazda 626 GE 1.8l, benz. + LPG

Postprzez Bronislavus » 25 kwi 2017, 22:15

Problem rozwiązany: po podłączeniu do komputera okazało się, że jest błąd czujnika położenia wału, a dalej się okazało, że kabelek się przetarł delikatnie, ale to wystarczało, żeby robił zwarcie i auto głupiało, co owocowało gaśnięciem.
Początkujący
 
Od: 12 sie 2013, 15:24
Posty: 19 (0/1)
Skąd: Tczew
Auto: Mazda 2 DE, 1.4 diesel 2008, Mazda 2 DY, 2004, 1.4, 68KM, Diesel, wczesniej Mazda 626 GE 1.8l, benz. + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121