Pomysł na biznes

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez brii » 17 lis 2014, 13:02

Do dowolnego. Wszystko jest opisane na ePUAP.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Felicjan » 29 sty 2015, 17:50

Pomysł na biznes, tak. Mój jest taki. Ośrodek dla starców, czy ładniej dom spokojnej starości, dla osób, których dzieci wyjechały za granicę i nie mają innej opieki, a mają pieniądze. <nauka>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 gru 2011, 17:13
Posty: 18 (0/2)

Postprzez Neonixos666 » 2 lut 2015, 00:17

Felicjan napisał(a):a mają pieniądze.

pod warunkiem że je mają, znam parę osób starszych których nie stać nawet na pielęgniarkę z MOPS.


Ostatnio myślałem sporo nad punktem przesyłek kurierskich a konkretnie nad franczyzą, po przeanalizowaniu niestety musiał bym to mieć jako dodatkowy interes a nie ten z którego czerpał bym główny dochód. Myślę że jak ktoś ma stacjonarny sklep ze sprzedażą internetową to dobra opcja żeby dorobić.

Również import ubrań z Chin krążył mi po głowie i wszystko było by ok gdyby nie ta papierologia przy odprawie celnej w Polsce która przy niewielkiej ilości się nie opłaca.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez brii » 2 lut 2015, 13:57

Neonixos666 napisał(a):Również import ubrań z Chin krążył mi po głowie i wszystko było by ok gdyby nie ta papierologia przy odprawie celnej w Polsce która przy niewielkiej ilości się nie opłaca.

Papierologia nie jest straszna, procedura jest powtarzalna, każda agencja celna Ci to za niewielkie pieniądze ogarnie jeśli nie będziesz sprowadzał jakiś nietypowych dziwolągów materiałowych :) Problem jest teraz w tym, że Chińczyki się nauczyły, że bez poważnego hurtu nie daje się poważnych rabatów i interes zwyczajnie się nie opłaca jeśli skala nie jest większa.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez widmo82 » 2 lut 2015, 17:22

Sprawa kolejna to prawo do zastrzeżonych znaków towarowych :) Wtedy jedna decyzja ktoregos z UC może uwalić Twój interes.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Neonixos666 » 2 lut 2015, 19:10

brii napisał(a):każda agencja celna Ci to za niewielkie pieniądze ogarnie


no właśnie koszty agencji musiał bym wliczyć w cenę towaru a przy małych ilościach cena wzrasta. Nie wiesz czasem ile biorą takie agencje, patrzyłem w necie ale nie mogłem się dopatrzeć. Na początku ściągnął bym parę kartonów, poza tym ominął bym zus przy działalności bo jestem zatrudniony, żona ogarniała by wystawianie aukcji a ja po pracy bym wysyłał paczki.

widmo82 napisał(a):Sprawa kolejna to prawo do zastrzeżonych znaków towarowych :) Wtedy jedna decyzja ktoregos z UC może uwalić Twój interes.


trzeba patrzeć żeby ściągać nie markowe bo jak będzie jakiś znak zastrzeżony to utylizują na koszt importera :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 3 lut 2015, 09:55

Neonixos666 napisał(a):Na początku ściągnął bym parę kartonów, poza tym ominął bym zus przy działalności bo jestem zatrudniony, żona ogarniała by wystawianie aukcji a ja po pracy bym wysyłał paczki.

Najpierw zobacz ilu jest sprzedających w necie.
Zobaczyłeś?
To popatrz ile jest aukcji bez żadnej sprzedaży.
Widzisz?
To teraz zastanów się jeszcze raz czy chcesz w to wejść :P

O detalu możesz zapomnieć. Guzik z tego będziesz miał.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brii » 3 lut 2015, 18:59

Neonixos666 napisał(a):no właśnie koszty agencji musiał bym wliczyć w cenę towaru a przy małych ilościach cena wzrasta. Nie wiesz czasem ile biorą takie agencje, patrzyłem w necie ale nie mogłem się dopatrzeć.

Niezależnie od tego czy to będzie jedno małe pudełko czy paleta czy pół kontenera (wiele sztuk tego samego bądź bliźniaczego towaru) to są to koszta od 200 do 500zł netto. Najtańsze agencje robią wszystkie deklaracje za 100zł ale w razie jak UC postanowi coś sprawdzić za 3 lata to umywają ręce – lepiej dopłacić.

Handel wbrew pozorom to bardzo trudna branża, jeśli nie masz doświadczenia to lepiej pomyśl nad biznesem w którym jakieś doświadczenie masz.

Może się mylę ale wydaje mi się, że ciągle jest miejsce na firmy remontowe/złote rączki które wykonują robotę solidnie i terminowo. I nie mam na myśli tu wielkich remontów całych mieszkań/domów ale drobne poprawki, za które zarobieni spece nie chcą się zabierać.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Neonixos666 » 4 lut 2015, 22:26

O do handlu to ,, Lepszy mały handelek niż duży szpadelek" :P

brii napisał(a):Może się mylę ale wydaje mi się, że ciągle jest miejsce na firmy remontowe/złote rączki które wykonują robotę solidnie i terminowo. I nie mam na myśli tu wielkich remontów całych mieszkań/domów ale drobne poprawki, za które zarobieni spece nie chcą się zabierać.


Za granicą tak u nas ludzie wolą jeszcze pomęczyć się sami niż wydać parę groszy i drobne naprawy wykonują sami a jedynie do poważnych napraw wzywają majstra.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez brii » 5 lut 2015, 08:37

Neonixos666 napisał(a):O do handlu to ,, Lepszy mały handelek niż duży szpadelek" :P

Lepsze deko handlu jak kilo roboty ;)
Ale teraz nie jest łatwo – marże coraz niższe i ludzie idą w ilość, bez większej skali trudno o zysk jeśli nie jest to jakaś specjalistyczna branża.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Grzyby » 5 lut 2015, 11:15

Neonixos666 napisał(a):u nas ludzie wolą jeszcze pomęczyć się sami niż wydać parę groszy i drobne naprawy wykonują sami

Guzik prawda. Takich co potrafią coś zrobić sami jest bardzo niewielu.
Widzę po swoich znajomych, którzy gały wywalają na mnie jak na ufoludka jak mówię że wymieniłem cieknący zawór przy umywalce. No bo – "tak samemu" i "a nie leje się"? <lol>
Inna sprawa – mało kto ma w domu np. klucz szwedzki do takich zabaw. Może 10 czy 13 + kombinerki to jeszcze znajdą ale o czymkolwiek do zabaw z instalacją wod-san można z reguły zapomnieć.

brii napisał(a):Lepsze deko handlu jak kilo roboty

Tylko że zwykle jest tak jak piszesz dalej. Z tego kilograma roboty jest zwykle 100 x więcej kasy niż z tego handlu :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez slisman » 6 lut 2015, 10:34

Grzyby napisał(a):Guzik prawda. Takich co potrafią coś zrobić sami jest bardzo niewielu.Widzę po swoich znajomych, którzy gały wywalają na mnie jak na ufoludka jak mówię że wymieniłem cieknący zawór przy umywalce. No bo – "tak samemu" i "a nie leje się"? Inna sprawa – mało kto ma w domu np. klucz szwedzki do takich zabaw. Może 10 czy 13 + kombinerki to jeszcze znajdą ale o czymkolwiek do zabaw z instalacją wod-san można z reguły zapomnieć.


Oj popieram w stu procentach. Szczególnie szybko bogacąca się klasa średnia wykształca u siebie dwie lewe ręce. Ja również bywam dziwnie postrzegany, wszyscy zdziwieni po co tyle narzędzi, jak je używać itp. No ale co zrobić, ojciec lubi majsterkować to i ja lubię. Za co mu serdecznie dziękuję! :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 14:49
Posty: 981 (42/24)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Ford Explorer 4.0 SOHC V6 205 km

Postprzez Xenocyd » 6 lut 2015, 13:43

brii napisał(a):za które zarobieni spece nie chcą się zabierać.


To mnie z reguły niemiłosiernie denerwuje. Dzwonię gdzieś albo pojawiam się osobiście – widzę, że zarobieni po sufit nie są, więc pytam czy zrobią coś. Jak się okazuje, że front działań jest skromy, to albo słyszę chorą stawkę, albo "eee panie, to mi się nie opłaca, nie ma pan nic więcej do roboty?".

I to spotyka mnie wszędzie – warsztaty, punkty serwisowe itd. Oczywiście są wyjątki i w końcu znajduję ludzi, którym się chce – ale trzeba się naszukać.

Ostatnio poszedłem do saloniku, w którym to podobno robią meble na zamówienie. Potrzebuję szafki na buty na wymiar. Koleś zastosował najstarszą metodę świata, jak nie chcesz czegoś robić to rzuć zaporową kwotę. Uznał, że szafka na buty będzie kosztować 1000 zł, ale w cenie zawarty jest transport i montaż. No kurna sam bym ją przyniósł i postawił <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 11:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez brii » 6 lut 2015, 14:13

Xenocyd napisał(a):I to spotyka mnie wszędzie – warsztaty, punkty serwisowe itd. Oczywiście są wyjątki i w końcu znajduję ludzi, którym się chce – ale trzeba się naszukać.

Mnie też, dlatego wydaje mi się, że taki biznes może mieć sens. Nawet nie będę miał problemu żeby dopłacić 50% do normalnej stawki. Ostatnio nawet zajmuję się z doskoku takimi drobnymi robótkami IT, klienci nie mają oporów by płacić nawet stawkę x2 do x5 byle tylko ktoś pomógł bez proszenia się i podpisywanie umowy na ciągłe wsparcie :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Neonixos666 » 12 lut 2015, 00:06

Może i u was tak jest, szczególnie w miastach. W moich stronach dużo ludzi sami ogarniają podstawowe rzeczy (zwykle z powodów finansowych).

Muszę coś wykombinować, bo w firmie w której pracuje niestety przez embargo nie dzieje się dobrze (przymusowe urlopy) :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

PostTen post został usunięty przez Justyśka 21 mar 2015, 16:39.
Powód: Spam

Postprzez jaaco » 12 mar 2015, 20:14

taaa i powielajcie mu jeszcze ten link :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 13:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Postprzez Neonixos666 » 9 paź 2016, 18:19

Jest ktoś na forum z doświadczeniem w handlu obwoźnym? Chciałbym się tym zająć ale nie wiem jaką opcję wybrać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez brii » 24 lis 2016, 15:43

nock napisał(a):W tego typu branżach istotną sprawą jest dostęp do tanich produktów i surowców. Im większa marża, tym możliwość zarobkowania jest większa.

Wywróciłeś mój świat do góry nogami – teraz już wiem czemu handel mi nie szedł za dobrze.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Neonixos666 » 24 lis 2016, 22:27

nock napisał(a): W tego typu branżach istotną sprawą jest dostęp do tanich produktów i surowców. Im większa marża, tym możliwość zarobkowania jest większa. Zacznij więc od szukania dostawców.


Akurat towar wiem skąd brać i w dzisiejszych czasach to nie problem, problemem jest zbyt i pozyskiwanie odbiorców zarówno towarów jaki i sług. Konkurencja jest spora w dzisiejszych czasach już nie wystarcz mieć tanio, ważne są tzw usługi dodane na których nie zarabiasz a klient ma z ich tytułu korzyść lub wygodę. Planuje dotrzeć do ludzi którzy z racji lokalizacji mają utrudniony dostęp do robienia codziennych zakupów. Muszę to jeszcze dobrze przeliczyć no i planuje zrobić ankietę czy rzeczywiście klienci chcą z takiej usługi korzystać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TheMonster i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park