Problem z otwieraniem szyb – instrukcja kalibrowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bartex » 25 paź 2009, 15:36

witajcie, to mój 2 post , dziś zauważyłem że po wczorajszym odpięcu akumulatora nie działa otwieranie szyb z konsoli kierowcy, każdą mogę otworzyć z właściwych drzwi.
Wie ktoś może jak to z powrotem naprawić??? :)
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2013, 21:39
Posty: 62
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 3 BK
1.6 16v
2004
wersja :Active

Postprzez M@Q » 27 paź 2009, 22:38

No więc u mnie sprawa okazała się bardzo prosta. Na nie działające sterowanie szyb z konsoli kierowcy lub dokmykania/otwierania szyb z pilota centralnego zamka (działająca tylko szyba w drzwiach kierowcy) wykonujemy poniższą procedurkę:
    – podchodzimy do drzwi pasażera
    – przy użyciu przycisku otwierania/zamykania szyb otwieramy szybę i po jej otwarciu przytrzymujemy wciśnięty przycisk przez około 5-7 sekund
    – następnie tym samym przyciskiem zamykamy szybę i po jej zamknięciu ponownie przytrzymujemy przycisk tym razem pociągnięty do góry również przez około 5-7 sekund
    – ponownie otwieramy szybę i przytrzymujemy przycisk przez 5-7 sekund lub do momentu usłyszenia cichego "cyknięcia"
    – sprawdzamy na konsoli kierowcy czy działa przycisk otwierania/zamykania szyby, nad którą przed chwilą pracowaliśmy
    – procedurę powtarzamy dla pozostałych szyb

U mnie to pomogło. Daj znać czy u Ciebie również.
M@Q
 

Postprzez bartex » 28 paź 2009, 21:19

witaj, postąpiłem identycznie i wszystko wróciło do norym :D .wielkie dzięki
-----------------------------------------------
pozdrawiam:
Bartex
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2013, 21:39
Posty: 62
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 3 BK
1.6 16v
2004
wersja :Active

Postprzez Tubi » 29 paź 2009, 08:56

Witam mam ten sam problem w xedosie, dzisiaj rano chciałem uchylić wszystkie okna by auto się przewietrzyło w pracy. Z konsoli wszystkie szyby się otwierają prucz tylnej lewej, która z koleji z własnego przycisku na drzwiach się otwiera. Spróbuję sposób powyżej ale wątpie by działał też w xedosie. Jakby mało było do zrobienia w tym tygodniu ;(

Edit: winny jest przełącznik może uda się naprawic :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez grzehoo » 2 lis 2009, 21:33

M@Q napisał(a):U mnie to pomogło


Ja też miałem coś podobnego. "Zapomniała" się szyba prawy tył, a to na skutek chwilowego wypięcia złącza kabelka w drzwiach (synek stanął na peszel z kabelkami, urok odsuwanych drzwi).
Procedura pomogła. Super :)
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez MichałK. » 30 gru 2009, 12:08

Mialem wczoraj taki sam problem. Po zasosowaniu powyższej procedury wszystko wróciło do stanu uzywalności, zarówno sterowanie z drzwi kierowcy jak i z pilota.
Michał
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2009, 12:16
Posty: 56
Skąd: Podpoznański WieśMc
Auto: No more Mazda's !!!!

Postprzez siechu » 3 sty 2010, 23:36

Cześć

Nie wiem czy to nie przypadek ale problem pojawił mi sie ok 2 tygodnie temu podczas pierwszych wiekszych mrozów i trwa do dziś. Zauważyłem, że przestało działać otwieranie szyby po prawej stronie przedniej i tylniej z tych 4 przycisków. szyby mozna otworzyć przyciskiem bezpośrednio przy nich ale wtedy nie działa funkcja auto :( wcześniej wszystko działało poprawnie. Czy ktoś miał podobne objawy lub zna przyczynę i sposób na naprawę ? czy pozostaje oddanie do kogoś kto zna się na elektryce ?
zoom zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2009, 16:07
Posty: 55
Skąd: Łódź/Warszawa
Auto: In progres

Postprzez Marzena » 3 sty 2010, 23:56

Podobne objawy miałam po zdjęciu klem z akumulatora. Ostatnio został on wymieniony i przy okazji zaprogramowane szyby. Problem zniknął :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:13
Posty: 167 (0/1)
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 3 1,6 CiTD 2004r

Postprzez CezaR83 » 4 sty 2010, 00:23

Programowanie szyb to temat znany i jest o tym stosowne info co i jak, ale kolega chyba ma inny problem.... jeśli nie działają tylko po prawej stronie a tył i przód lewy działa to znaczy ze to nie problem programowania.

PS Popraw temat z łaski swojej.
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez pabl0 » 4 sty 2010, 13:38

CezaR83 napisał(a):Programowanie szyb to temat znany i jest o tym stosowne info co i jak, ale kolega chyba ma inny problem.... jeśli nie działają tylko po prawej stronie a tył i przód lewy działa to znaczy ze to nie problem programowania.

PS Popraw temat z łaski swojej.


A może rozprogramowały się wszystkie a później "niechcący" ktoś je zaprogramował nawet o tym nie wiedząc poprzez otwarcie ich do końca.
http://allmazda.net/parts/ – katalog części do Mazdy 3 i nie tylko (diesel także)
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2007, 11:47
Posty: 146
Skąd: zDolny Śląsk
Auto: 3 BK Y6 '07

Postprzez tollek » 4 sty 2010, 21:23

ja miałem identyczny problem – zniknął po dociśnięciu wszystkich bezpieczników
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2009, 21:10
Posty: 55
Auto: srebrne

Postprzez MazdaLublin » 4 sty 2010, 22:05

szyby można zaprogramować niechcący ;)

wystarczy że pasażer opuści szybę na 5 centymetrów a potem przytrzyma guzik zamykania szyb do góry
szyba się domknie i potrzyma tak jeszcze 3 sekundy i szyba zaprogramowana


ale to już było wielokrotnie opisywane

wystarczy poszukać :)

szyby trzeba programować po :

odłączeniu akumulatora
dużym spadku napięcia
po wyjęciu bezpieczników
po odpięciu kostki łączącej drzwi z samochodem

edycja widmo82
Oczywiście gdyby szybki nie działały, możemy sprawdzić bezpieczniki i sterowanie w drzwiach.
Załączniki
bezpieczniki szyb.jpg
MAZDA 3 Mazda 6 CZĘŚCI TEL 790 370 150
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez siechu » 6 sty 2010, 09:02

dzięki ! nie skojarzyłem, ze w tym czasie wymieniałem akumulator;)

znalazłem taki opis na forum :
Aby je ponownie "zakodować", otwórz okno do końca, następnie zamknij i przytrzymaj do usłyszenia "tyknięcia". To samo powtórz z każdymi drzwiami (ale nie z konsoli kierowcy) – każde sobie.


dziś sprawdzę
zoom zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2009, 16:07
Posty: 55
Skąd: Łódź/Warszawa
Auto: In progres

Postprzez scotti » 5 lut 2010, 12:26

u mnie było tak że po sprawdzeniu bezpieczników przestało działać sterowanie z konsoli kierowcy szyby z przodu od strony pasażera i z tyłu za kierowcą, przełączyłem ten nazwę to "dzyndzelek" do wyboru ustawienia lusterka i wszystko zaczęło działać, możne ktoś zna jakieś logiczne wytłumaczenie czemu się tak stało ?
Początkujący
 
Od: 5 lis 2009, 10:59
Posty: 5
Auto: MAZDA 3 1.6 TD DPF

Postprzez qzenek » 28 sie 2010, 11:00

U mnie też pomogło MMAZDA 6 2005
qzenek
 

Postprzez gesekfus » 29 sie 2010, 15:38

Działa pomogło!! Dzięki!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2010, 06:33
Posty: 37
Skąd: Berwick upon Tweed
Auto: Mazda 6
TS D 143
2007;]
232 km – 13 l = 5,6l/100km;]
z czego 40 po mieście;]
6.1-6.2/100km potwierdzone spalanie;]

Postprzez Blazi91 » 30 sie 2010, 20:04

Wiem ze temat stary ale mi pomoglo – szyby przestaly sie otwierac po ich przyciemnieniu u "fachmana" ;) cierpliwie "poklikac" wedlug instrukcji i wszystko wraca do normy
Blazi91
 

Postprzez kaziu1991 » 31 mar 2011, 13:54

witam,
Podłącze sie do tematu. Mianowicie problem dotyczy oczywiscie konsoli sterowania szybami kierowcy. Coś się pokiełbasiło i nie działa tylna szyba za kierowcą. Tzn działa ze sterowania z drzwi przesuwnych, a nie działa z panelu kierowcy. Próbowałem zaprogramowac tę szybę na nowo, ale nic to nie daje. Czym moze byc spowodowana usterka?? I czy ma ktos moze schemat jak lecą tam kabelki i za co odpowiadają?? Mazda 5 CD-MZR 2006.
kaziu1991
 

Postprzez konrad1235 » 3 kwi 2011, 15:56

M@Q napisał(a):No więc u mnie sprawa okazała się bardzo prosta. Na nie działające sterowanie szyb z konsoli kierowcy lub dokmykania/otwierania szyb z pilota centralnego zamka (działająca tylko szyba w drzwiach kierowcy) wykonujemy poniższą procedurkę:

    – podchodzimy do drzwi pasażera
    – przy użyciu przycisku otwierania/zamykania szyb otwieramy szybę i po jej otwarciu przytrzymujemy wciśnięty przycisk przez około 5-7 sekund
    – następnie tym samym przyciskiem zamykamy szybę i po jej zamknięciu ponownie przytrzymujemy przycisk tym razem pociągnięty do góry również przez około 5-7 sekund
    – ponownie otwieramy szybę i przytrzymujemy przycisk przez 5-7 sekund lub do momentu usłyszenia cichego "cyknięcia"
    – sprawdzamy na konsoli kierowcy czy działa przycisk otwierania/zamykania szyby, nad którą przed chwilą pracowaliśmy
    – procedurę powtarzamy dla pozostałych szyb

U mnie to pomogło. Daj znać czy u Ciebie również.


OK , działa na wszystkich szybach prócz pasażera z przodu, nie mogę jej za cholerę zaprogramować, nie działała żadna, teraz tylko ta jedna , wiecie może dlaczego?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 17:51
Posty: 120
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda CX-5 2.0 SKY-G 160 KM AWD MT SkyPASSION 2015r.

Postprzez Rybol77 » 19 kwi 2011, 10:26

wczoraj odłączyłem aku i zrobiłem kalibracje szyb i mam pytanie?
3 szyby udało mi sie skalibrować i można je otwierać z konsolki w drzwiach kierowcy natomiast jedna sie nie otwiera.
Czy przy kalibracji robimy tak:
otwieramy szybę do samego dołu i nie puszczamy tylko trzymamy jeszcze min 3 sek, czy jednak puszczamy przycisk i jeszcze raz wciskamy i trzymamy przez 3 sekundy i to samo do góry.
Podnosimy szybę i jak juz dojdzie do samej góry trzymamy przycisk przez 3 sekundy czy puszczamy i jeszcze raz trzymamy przez 3 sek.
Proszę o info
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 15:14
Posty: 80
Skąd: Jabłonna
Auto: Mazda 3 2006r/po lifcie
1.6 DiTD z FAP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323