Wlałem benzynę do diesla

Postprzez Lukano » 17 wrz 2009, 07:58

loockas napisał(a):na pusty bak dostał do pełna PB i zrobił na tym kilka km.

Takie samo clio kumpla dostało kiedyś pełny bak PB. Pojeździł na tym trochę. Potem zlał, zmienił filtr.
Samochód jakoś się toczył, ale ledwo,ledwo. Pojeździł tak miesiąc i pojechał na przegląd do serwisu.
Samochód był prawie nowy.
Skończyło sie na wymianie wtrysków i pompy. Koszt jakieś 12 tysiaków, ale w ramach gwarancji.
W DiDt czy jak to się pisze chyba nie ma takich ciśnień, tak, że nie ma się co przejmować.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez brii » 17 wrz 2009, 08:25

Lukano napisał(a):Skończyło sie na wymianie wtrysków i pompy. Koszt jakieś 12 tysiaków, ale w ramach gwarancji.

Szacun dla serwisu – ewidenta wina użytkownika, nie powinni uznać tego w ramach gwarancji ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Lukano » 17 wrz 2009, 08:29

brii napisał(a):Szacun dla serwisu – ewidenta wina użytkownika, nie powinni uznać tego w ramach gwarancji oczko

Też o tym myślałem. Ciekawe czy da się to jakoś sprawdzić jak zostały popsute.
Podobno się nie da. Najczęściej sprawdzają co jest w zbiorniku, jak znajdą PB to uznają winę użytkownika.
A tu samemu zlali, zmienili filtr, a potem samochód pojeździł tak z miesiąc. Dymił jak dziki, nie miał mocy, ale do serwisu dojechał o własnych siłach ;)
Zdjeli wszystko, założyli nowe. No i ciekawi mnie co ze starymi, czy dają do jakiejś ekspertyzy czy idą po prostu do kosza.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez brii » 17 wrz 2009, 10:21

Obstawiam, że przymknęli oko – często serwisy o naprawę za 1000zł potrafią się pienić...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Krisek » 18 wrz 2009, 13:38

Jesli auto jest na gwarancji .. to Serwisy dostaja kase od producenta za naprawe robote czesci dla nich czysty biznes czemu by sobie mieli odmawiac .....

Jezeli odmawiaja to nie z powodow ze im sie niechce nie oplaca ale z powodu ze moze producent nie zaplacic za naprawe .... to juz zalezy od marki I relacji ... Pomiedzy dealerem a producentem
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 06:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez brii » 18 wrz 2009, 14:37

Krisek – za pięknie by było. Serwis po takiej naprawie gwarancyjnej odsyła części do importera a ten jak stwierdzi, że nie była konieczna wymiana to nie dość, że nie płaci serwisowi to jeszcze kasuje za nowe części... Kwestia podejścia, w naszym przypadku Renault wymienił skrzynie biegów kiedyś po wypadku na swój koszt, bo serwisant powiedział, że "można jeździć – nic się nie stanie", a po dwóch dniach się spypnęła ;) Respekt dla nich, że uznali błąd swojego mechanika i zrobili wszystko bezpłatnie, mimo uszkodzenia mechanicznego.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Krisek » 18 wrz 2009, 20:27

Ta ? ja ci powiem ze mi pewna mark wymienilem automatyczna skrzynie kilka kilometrow przed koncem gwarancji I miesiac :) :P Bo myslalem ze jest nie ok ... a byla ok wszystko zalezy od dealera ... napewno nie wysylaja malych czesci co jedynie to silniki I nie zawsze

chyba ze w PL inaczej albo I ja mialem fuksa
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 06:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez Stivi » 18 wrz 2009, 21:03

Jacek176 napisał(a):Ja jeszcze opony bym wymienił


dobre <lol> <lol> <lol>
hahaha hahaha hahaha
Stivi
 

Postprzez Lukano » 18 wrz 2009, 21:26

A co do przypadku kolegi, musi mieć chyba jakieś dobre znajomości w tym serwisie.
Bo się dowiedziałem, że potem jeszcze, miesiąc przed końcem gwarancji dostał nowy silnik.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez piter88 » 19 wrz 2009, 20:36

wtrące jeszcze do tematu benzyny w klekocie. kolega sobie dolewał benzynki do starego audika żeby miał lepszego kopa, dużo nielał może litr na 10 ropy co jakiś czas, a skończyło się pęknieńciem głowicy jak dobrze pamiętam wiec takich praktyk nie polecam. słyszałem równierz o podobnych sytuacjach w przypadku innych starych diesli, a o nowych że wcale nie chcą na tym jechać tak samo jak na czerwonce i rzepaku podobno komp sprawdza skład mieszanki i jak wykryje że coś nie tak to robi focha i nie jedzie :D ile w tym prawdy niewiem diesla sam nigdy niemiałem i raczej niemam zamiaru kupować
pozdro
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2009, 18:21
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

Postprzez brii » 19 wrz 2009, 20:45

Nie ma za bardzo jak sprawdzić składu mieszanki – labolatorium by musiał mieć na pokładzie samochodu ;) W starych dieslach takie rozcieńczenie ropy pomagało trochę na start, szczególnie zimą, dla współczesnych diesli to zbrodnia ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez piter88 » 19 wrz 2009, 20:52

jak pisalem to nie moje klocki a ta teorie z nowymi klekotkami opowiedzial mi taksiarz :D a co do starych podejzewam ze dziala to na takiej zasadzie jak paliwo do smiglowcow w maluszku 20minut zabawy i po silniku :D ropa ma wieksza gestosc (wiec przelatuje przez pompe trodniej) i mniejsza liczba oktanowa (wiec na benzynie powinno sie osiagac wieksza moc i w starych sie osiaga z tego co wiem:D ) ale to tylko teoretyzowanie jak jest naprawde niewiem :D
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2009, 18:21
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

Postprzez brii » 20 wrz 2009, 15:48

piter88 – niestety troszkę mieszasz, wiesz że dzwoni, ale nie wiesz gdzie i dlaczego i jak ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez piter88 » 20 wrz 2009, 18:07

nom niewiem niewiem kompletnie sie nie orientuje w tych nowych bocianach
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2009, 18:21
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

Postprzez Suloo » 13 sty 2010, 03:59

piter88 napisał(a):paliwo do smiglowcow

na zime w starym,powtarzam starym,dieslu fajna sprawa.5l na bak a juz inaczej odpala.
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2009, 23:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez raptor350 » 14 sty 2010, 15:34

i jak sie sprawa zakonczyła
Początkujący
 
Od: 10 sty 2010, 11:52
Posty: 11

Postprzez Basilius » 29 lip 2011, 17:31

Witam,
myślałem, że takie rzeczy mnie nigdy nie spotkają, ale stało się. Na prawie suchy bak wlałem 10litrów benzyny. Silnik to oczywiście diesel jak w tytule. Ze stacji benzynowej dojechałem do firmy – ok. QW firmie odpaliłem i silnik po kilkunastu sekundach dziwnie zaczął pracować. Zrobiłem jeszcze około 3km na takim żle pracującym silniku. Od zatankowania w sumie około 4 km. Odstawiłem wóz pod dom i skapnąłem się co ja k..wa najlepszego zrobiłem. Poradźcie i postraszcie. Z czym musze się liczyć i może co zrobić prewencyjnie teraz. Oczywiście spuszczam wsio z baku i postaram się spuścić to paliwo z listwy również czy tego dynksa od cisnienia przy litwie. Czekam na wypowiedzi. Prosze darować sobie ironię – już i tak mam ochotę sobie w łepetynę pierdyknąc :)

Pozdrawiam – Artur
Welcome to the Internet,
where men are men,
women are men,
and children are FBI agents.
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 08:00
Posty: 272
Skąd: Wolbrom
Auto: Mazda 6 GY, 2.0 CD 143KM(166), Mazda MX-3 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez Dominator » 29 lip 2011, 17:39

czeka cię jazda mx-em teraz.. nie chce prorokowac i mechanikiem nie jestem, ale mogą tysiące poleciec w nowa pompę i wtryski..i kto wie co jeszcze.. współczuję, ale niestety musisz byś świadomy dużych wydatków, oby jak najmniejszych- Ci życzę <głaszcze>
czekaj na wypowiedź kogoś obeznanego konkretnie, kto miał bezpośrednio z tym do czynienia..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez bieski » 29 lip 2011, 18:10

Wiele watkow ma ten temat w dziale mzr-cd jest. Poszukaj. Z tego co pamietam to zaden nie skonczyl sie tak jak dominator7 prorokuje. Rekordzista przejechal kilkadziesiat kilometrow. chyba będziesz musiał czyścić.sitko w zbiorniku + wymiana filtra
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez TALREP » 29 lip 2011, 18:11

Nie ma co panikowac za wczasu – to jeszcze nie wyrok :) Ojciec kiedys wlal do focusa pelny bak Pb i zrobil 10km, o czym z reszta pare dni temu pisalem w innym watku w tym dziale. mechanicy forda w ASO zrobili liste na 15 000zl, a skonczylo sie na wymianie filtra paliwa u znajomego w warsztacie. od tamtej pory minely juz chyba ze dwa lata i nie ma problemu, silnik chodzi jak wczesniej, zapala bez problemu, spala tyle samo ON i nie dymi :)

ale żeby dolozyc troche dziekciu do tortu – ford to nie mazda, a mazda to nie tort i może równie dobrze być tak jak pisze kolega nade mna. W kazdym razie podejdz do sprawy na spokojnie :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 15:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki