Wymiana filtra kabinowego (323F BA)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez nei » 7 mar 2004, 11:59

Pytanie :

Gdzie się znajdyją filtry nawiewu ?? mam z nim problem ( nie chce dmuchac tak jak powinien , na 4 "biegu" zachowuje sie jak na pierwszym) a moze to nie filtry tylko cos innego ??

pozdro
nei


EDIT by Marek: Fotorelacja z wymiany filtru kabinowego jest TUTAJ
!! To może być tylko MAZDA !!
Początkujący
 
Od: 6 sty 2004, 11:28
Posty: 14
Auto: mazda 323f

Postprzez xXx » 7 mar 2004, 13:34

Jak 323F BA to nad nogami pasażera!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 00:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez kaktus » 8 mar 2004, 11:59

W 323F BG dokładnie w tym samym miejscu nad nogami pasażera.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2004, 21:12
Posty: 33
Skąd: Łódż
Auto: 323f

Postprzez Koleś » 8 mar 2004, 12:34

A jak je z tamtąd wydostac?????
Minister infrastruktury ostrzega:
Kierowco! paląc gumy na szosie popierasz Samoobrone:–)
Fiat :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2003, 00:14
Posty: 314
Skąd: Piaseczno
Auto: Fiat Brava1,6
Chrysler Sebring 2,7Lxi

Postprzez xXx » 9 mar 2004, 11:54

W BA jest wąziutki plastikowy pasek, który odkręca sięza pomocą śrubokreta krzyżakowego i wyciąga filtry w dół. Nie wiem jak w innych modelach, ale u mnie jest trzy-częściowy.

Pozdro

P.S. Ja wywaliłem całkowicie i mi teraz dopiero zaczęło dmuchać, ale na lato kupię sobie nowy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 00:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Gość » 28 kwi 2005, 16:29

było to gdzieś na forum
jeśli dobrze pamiętam filtr jest po stronie pasażera pod schowikiem albo za nim, dostać się tam mozna od dołu
Gość
 

Postprzez Dudek » 28 kwi 2005, 22:35

cyd napisał(a): filtr jest po stronie pasażera pod schowikiem albo za nim, dostać się tam mozna od dołu


instrukcja:

nalezy rozlozyc przednie prawe siedzenia do pozycji lezacej, nastepnie polozyc glowe na wycieraczce w ten sposob aby nogi swobodnie zwisaly za siedzeniem, w takiej pozycji powinismy miec zaglowek na wysokosci naszych kolan. Po wykonaniu tego manewru powiem ze potrzebny nam bedzie srubokret gwiazdka jezeli go w tej chwili nie posiadamy nalezy wykonac wyżej opisany manewr od konca w celu wydostania sie z Madzi i pojscia po srubokret. Jezeli jednak mamy w tym momencie srubokret w reku nalezy spojrzec w lewa strone ( lewa- z pozycji lezacego) tam znajduje sie filterek ktory po odkreceniu wysuwamy z otworu na...filterek:) Obudowa filterka jest z kremowego plastyku!! dlatego mysle ze nie da sie jej nie zauwazyc. Po wymianie filterka polecam pozostanie jeszcze przez krotka chwilke w tej pozycji ponieważ jak wynika z badan dziala ona relekasująco :) :)POWODZENIA
pozdrawiam
Dudek
ldudkiewicz@gmail.com
GG #2470803
Madzia została rozbita (kasacja) dlatego w poszukiwaniu nowej :D dla odmiany 323F BA 2,0 v6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2004, 09:03
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Oświęcim

Postprzez mosa » 29 kwi 2005, 09:12

Dudek
Bardzo dobry manual nie wpadłem na to żeby tak to zrobić. Ja leżałem tak że nogi mi wystawały przez drzwi – strasznie niewygodna pozycja. Trzeba spróbowac z rozłożonym fotelem. Jeżeli jest to tak relaksujące to trzeba uważać żeby nie usnąć <lol> Wymiana filtra może wtedy potrwać kilka godzin.
Dodam jeszcze że pod schowkiem są to chyba jedyne widoczne śruby więc ciężko nie znaleźć tego filtra.
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2004, 11:05
Posty: 12
Skąd: Prawie Wa-wa
Auto: 323F BA Z5 98r

Postprzez Mumin » 2 cze 2005, 14:42

Odgrzewam temat bo mimo najszczerszych chęci i wykonania instrukcji w tym wątku nie mogłem znaleźć tego filtru u siebie (323S BA '97 po face liftingu). Klimatyzację mam więc filtr powinien być, ale ja tam nic nie widzę. Mam nawet ilustrację z programu Autodata 2004 pokazującą jak filtr wygląda i gdzie się znajduję. I nic z tego nie wynika bo u siebie takiego elementu nie widzę.:( Żeby się do czegoś dostać trzeba by rozmontowywać jakieś układy pod schowkiem, a to powinno być chyba dość łatwo dostęne bez zbędnego demontażu. Zlokalizowałem tam wiatrak i skrzynkę z napisem "cooling unit" i to w niej ten filtr się chyba powinien znajdowć, ale ... patrz wyżej.

Po co mi to? Chciałem odkazić układ klimatyzacji, a to tego trzeba wyjąć filtr i znalźć kanał zasysający powietrze. No i co robić, gdzie szukać tego filtru i kanału?

Aha, jeszcze jedno pytanko – z jakiego rodzaju materiału jest wykonany ten filtr (papier, włókno, gąbka)? Bo widziałem tam coś z gąbki po odkręceniu schowka, ale to było inne miejsce niż w opisie i trudno by było to wyjąć bez rozbierania wszystkiego.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 17:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez wwy » 2 cze 2005, 16:53

Mumin witaj w clubie, hehe...
Ja również nie znalazłem jeszcze tego filterka, a mam go fizycznie, bo zanim rozpocząłem poszukiwania, poprostu go kupiłem. Dzwoniłem do serwisu (AZ Auto Warszawa) po raz drugi i tym razem powiedziano mi, że na 100% jest w tym modelu i wymiana to jedyne 60 zł...hehe. Równocześnie czekam na odpowiedź XXX, ponieważ on zna kogoś z serwisu Mazdy, być może ta osoba będzie wiedziała gdzie on się [tiiit] znajduje.
Filterek jest wykonany z 3 niezależnych części i jest bardzo podobny wielkością i zastosowanym materiałem do filtrowania jak filtr powietrza na dolocie w silniku.
Gdybyś wcześniej go zlokalizował, będę niezmiernie wdzięczny za informację.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2004, 15:52
Posty: 39
Skąd: Wyszków / Jabłonna
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Postprzez 9019 » 15 cze 2005, 09:59

Witam!
Ja też w mojej madzi nie znalazłem tefo filtra 323 C 1,5 '96 mam klimatyzacje i z tego co słyszałem i się dowiadywałem to powinien być na 100% Hmmm.... ale go nieumie znaleźć narazie dałem sobie luz bo już mi się niechce tego szukac.
<glupek2>
<embed src="http://www.site-clocks.com/flash/clocks/digital.swf?hex=2AF1" width="150" height="75" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash">
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 17:28
Posty: 10
Skąd: KATOWICE
Auto: MAZDA 323 C

Postprzez Mumin » 15 cze 2005, 12:57

9019 napisał(a):Witam!
Ja też w mojej madzi nie znalazłem tefo filtra 323 C 1,5 '96 mam klimatyzacje i z tego co słyszałem i się dowiadywałem to powinien być na 100% Hmmm.... ale go nieumie znaleźć narazie dałem sobie luz bo już mi się niechce tego szukac.
<glupek2>


No ja z konieczności też na razie dałem sobie luz. :( Mi już nie chodzi tak bardzo o ten filtr, tylko o kanał zasysający powietrze do skraplacza, a ztego co wyczytałem powinien on byc gdzieś przy filtrze. <ściana>
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 17:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez tomekp » 2 sie 2006, 08:50

[quote="Dudek"][quote="cyd"] filtr jest po stronie pasażera pod schowikiem albo za nim, dostać się tam mozna od dołu[/quote]

instrukcja:

nalezy rozlozyc przednie prawe siedzenia do pozycji lezacej, nastepnie polozyc glowe na wycieraczce w ten sposob aby nogi swobodnie zwisaly za siedzeniem, w takiej pozycji powinismy miec zaglowek na wysokosci naszych kolan. Po wykonaniu tego manewru powiem ze potrzebny nam bedzie srubokret gwiazdka jezeli go w tej chwili nie posiadamy nalezy wykonac wyżej opisany manewr od konca w celu wydostania sie z Madzi i pojscia po srubokret. Jezeli jednak mamy w tym momencie srubokret w reku nalezy spojrzec w lewa strone ( lewa- z pozycji lezacego) tam znajduje sie filterek ktory po odkreceniu wysuwamy z otworu na...filterek:) Obudowa filterka jest z kremowego plastyku!! dlatego mysle ze nie da sie jej nie zauwazyc. Po wymianie filterka polecam pozostanie jeszcze przez krotka chwilke w tej pozycji ponieważ jak wynika z badan dziala ona relekasująco :) :)POWODZENIA[/quote]

Dodam jeszcze linka do instrukcji w jezyku angielskim (ze zdjeciem!):
http://www.club323f.com/club323f/forum/ ... len+filter

Ten opis i zdjecie zgadza sie ze stanem w moim samochodzie.

Pozdrawiam,
Tomek
tomekp
 

Postprzez Promalko » 3 sie 2006, 12:59

Czesc,
Mam BA z 95r. bez klimy i pod dokladnych ogledzinach + demontazu schowka ( 10 min., koniecznie z malym, grubym,ultrakrotkim krzyzakiem) stwierdzilismy komisyjnie z mechanikiem ze samochod takowego filtra nie posiada, szkoda bo pyli to trzeba czesto odkurzac.Jezeli natomiast ktos chce filtr przeciwpylkowy do tego rocznika z klimatyzacja ( 3 czesciowy, nowy, nieuzywany ) to moge puscic za niewielka sume ( w sklepie specjalizujacym sie w japonczykach kosztuje 60 PLN ). Oczywiscie nabylem bezmyslnie.
Promalko
 

Postprzez gadula » 6 sie 2006, 15:12

To chyba zależy od tego czy jest klimatyzacja, czy jej nie ma. Ja nie posiadam klimatyzacji, i tam gdzie powinien być filtr, mam tylko takie dziwne zwężenie z czarnego plastyku.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 22:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez modezo » 6 sie 2006, 15:36

gadula88 napisał(a):To chyba zależy od tego czy jest klimatyzacja, czy jej nie ma. Ja nie posiadam klimatyzacji, i tam gdzie powinien być filtr, mam tylko takie dziwne zwężenie z czarnego plastyku.

Ja mam klimatyzację a filtra nie widzę
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 mar 2005, 16:54
Posty: 21
Skąd: B-ce
Auto: Mazda 323F BA 1,5 Z5 "97

Postprzez gadula » 6 sie 2006, 18:00

W takim razie moja teoria została obalona :) Nie mam akurat aparatu, aby zrobić zdjęcie, ale leżąc z głową pod schowkiem, mam tylko po prawej dmuchawę, a po środku taki kawałek czarnego plastyku z przewężeniem po środku. I chyba w miejsu tego plastyku powinien znajdować się filtr...
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 22:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez kali » 31 sie 2006, 15:20

a ja znalazłem takowy filtr w mojej madzi 323f BA z 1994r bez klimy – dzięki za wskazówki gdzie szukać. Jak go wyjąłem to taki był syfiasty że dłonie miałem czarne. Czy ktoś próbował jeżdzić bez tego filterka, nowego jeszcze nie mam, a nie wiem czy jest sens wkładać taki syf. Po wyjęciu znacząco wzrosła siła nawiewu, ale to chyba normalne- brak oporu. Nie wiem czy jak jest nowy to lepiej działa nawiew czy to przypadłość naszych mazd. A jeszcze jedna sprawa czy jest jeszcze jakiś inny filtr gdzieś przy szybie, bo jak włączyłem nawiew bez tego filtra to mi wydmuchało mnóstwo syfu do środka nawet duże kawałki liści.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 maja 2006, 15:11
Posty: 12
Skąd: okolice Lublina
Auto: mazda 323f, 1994r. BA 1,5 16V

Postprzez andrzejq » 31 sie 2006, 19:26

A ja mam klimę i ten filtr też – bo go zmieniałem :] Chyba że klima była dokładana... Tak czy inaczej dla mnie to nie stanowi problemu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 21:15
Posty: 330
Skąd: Twierdza Przemyśl
Auto: ex Mazda 323F BA KF&Z5 user

Postprzez MarcinB » 1 wrz 2006, 18:27

W mojej 323F BA z 94r. jest filtr kabinowy. Dzisiaj tam zajrzałem, chyba nie był ruszany od kąd auto wyszło z fabryki. Po wywaleniu kupy syfu nawiew zwiększył się chyba z 5 razy. Jedna uwaga, tam są tak naprawdę 3 filtry, które wyjmuje się przez ten sam otwór, na początku myślałem, że jest tylko jeden.
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 09:58
Posty: 111
Skąd: Białystok
Auto: 3 (BL) 1.6 2009r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323