Mazda2 (DE) – Opinie i Informacje

Mazda2 2007–2014

Postprzez magg » 24 lis 2008, 14:54

Witam,
jestem zainteresowana zakupem dwójeczki i właśnie przeglądam oferty... Co mnie dziwi to że u niby oficjalego przedstawiciela (Księżyno) ceny są ciut niższe niż u dealerów ale wybór wyposażenia jest zdecydowanie ograniczony. Z cennika wynika że można tylko wybierać między 3: Comfort, Exlusive i Sport (pomijając liczbę drzwi i moc silnika 1.3). Czy faktycznie do wersji 5-drzwiowej 1.3 (86KM) nie można domówić sobie np elektrycznych szyb z tyłu, czy tego co w pakiecie Trend? Z drugiej strony na stronie mazda2.pl dosępny jest plik z całym wyposażeniem i tam wychodzi na to że można zamówić nawet nawigację.

Drugie moje pytanie: czy właśnie opłaca się brać takie bajery jak czujnik deszczu i świateł?

A co do lusterek podgrzewanych to faktycznie dziwna sprawa bo w cennikach nie ma nic na ten temat na stronie autoksiezyno ewidentnie jest napisane, że elektrycznie podgrzewane i skałdeane lusterka zew. są w standarcie w wersji Ex.
http://www.autoksiezyno.bialystok.pl/pd ... azda_2.pdf

Trochę dziwne by było jakby samochody dostępne z rynku niemickiego (czy też innego) miały różne bajery typu właśnie czujniki deszczu a nie miały podgrzewanych lusterek.

Byłabym bardzo wdzięczna z poradę gdzie kupić i czy opłaca się brać na to co w pakiecie trend oraz wszelkie inne sugestie oraz Wasze doświadczenia z tym modelem?

pozdrawiam,
magg
Początkujący
 
Od: 24 lis 2008, 13:14
Posty: 4
Auto: może 2

Postprzez Mazda2 » 24 lis 2008, 18:51

Te wszelakie czujniki (z wyjątkiem cofania i jazdy do przodu), podgrzewane lusterka i inne cuda są do niczego nie potrzebne. Istotne elementy wypos. to np. klimatyzacja, ogrzewanie postojowe, elementy wpływające na bezpieczeństwo, jeśli ktoś chce to wygląd (alumy itp.). Na prawdę nie wiem, po co komu czujniki deszczu. Trzeba pamiętać o jeszcze jednej zasadzie: to czego nie ma, nie zepsuje się.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2007, 20:50
Posty: 50 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 2 DY 1,4 benz.
Mazda 3 BL 1,6 benz. + LPG

Postprzez Flawia » 24 lis 2008, 21:08

a własnie że najbardziej zadowolona jestem z czujnika deszczu! auto samo dopasowuje częstość machania wycieraczek do rodzaju opadów, np natychmiast zamacha gdy ktoś mnie ochlapie kałużą. Czasami kropi tak słabo że ręczne machanie co pół minuty może być uciążliwe.
Natomiast chętnie oddam czujnik zmierzchu, i tak trzeba mieć zapalone światła cały rok i żadnego ulepszenia tu nie ma. Muszę ręcznie zapalać światła i o nich pamiętać :|
A z instrukcji wynika, że jedne auta mogą mieć dany bajer inne nie, np wyjscie aux na mp3 jest dostępne w niektórych modelach, zależnie od rodzaju dystrybutora samochodów.
Nawigacja i tak będzie taka sama skrzyneczką z ekranikiem jak każda inna kupiona w sklepie, więc nie ma potrzeby przepłacać, sprawdzałam. Ja ma elektrycznie opuszczane szyby z tyłu i bardzo sobie to chwalę, np gdy trzeba wypuścić z auta muchę :P
I znowu te Exclusive, czy to są nazwy wersji aut z dwoma drzwiami czy co? to impressionów już nie ma?
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez Mazda2 » 24 lis 2008, 21:41

Ale czy ten czujnik deszczu działa tak idealnie ? W rodzinie jest samochód z tym i własciciel nie chwalił tego. Poza tym to jest mała dioda i fotokomórka, działa to w oparciu o załamanie światła po przejściu wiązki światła przez kroplę, więc musi akurat na to konkretne miejsce napadać.

Do wypuszczania much dobre byłyby stare np. HONDY, Renaulty i chyba Stilo kombi, bo tam można uchylić szybę z tylnej klapy, tylko trzeba by siłowniki sterowane elektrycznie zamontować do nich.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2007, 20:50
Posty: 50 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 2 DY 1,4 benz.
Mazda 3 BL 1,6 benz. + LPG

Postprzez magg » 25 lis 2008, 15:25

Flawia napisał(a):I znowu te Exclusive, czy to są nazwy wersji aut z dwoma drzwiami czy co? to impressionów już nie ma?


Na potrzeby naszego rynku wersje nazywają sie comfort, exlusive i sport; nie ma czegoś takiego jak independence czy impression :)

Z tego co mi powiedziano to wersje polskie w stosunku do niemieckich są wyposażone w inne ogómienie(??), mają mocniejszy akumulator, inaczej zestrojone amortyzatory i resory (bardziej miekko) a no i światła zapalają sie automatycznie po włączeniu silnika.
No i na pewno mają podgrzewane lusterka (wersja exlus.).

Samochody kupowane od "brokerów" kupuje się chyba jako już używane mimo że są nowe.
Ech własnie słyszałam że czujnik deszczu to sprawdza się przy ochalaniu samochodu gdy się nie spodziewamy tego a w momencie deszczu to lepiej sterować samemu. Choć bajer jest fajny.

Muszę powiedzieć, że jazda 2 to sama przyjemność.
Początkujący
 
Od: 24 lis 2008, 13:14
Posty: 4
Auto: może 2

Postprzez Flawia » 25 lis 2008, 18:35

w mojej mazdzie 2 czujnik deszczu sprawuje się znakomicie! Wcale nieprawda że sprawdza sie tylko w kałużach, przede wszystkim jest do deszczu! Sama reguluję wrażliwość czujnika, czyli gdy mi się nie podoba że on macha chociaż słabo kropi deszcz, to obniżam mu czujność i odwrotnie. Myślałam że nie będzie reagował dobrze na śnieg ale reaguje znakomicie! Mój maż też jest zadowolony bardzo ze swojego czujnika deszczu w Nissanie Primerze, do tego stopnia, że nie wziął okazyjnie Toyoty Rav-4 za pół ceny, bo nie miała czujnika deszczu. I zgadzam się, jeśli kiedyś będę miała następne auto, to bez czujnika deszczu nie biorę, conajwyżej zgodnie z waszymi sugestiami sprawdzę, czy aby dobrze działa.
Tak więc Magg, skladam kondolencje z okazji złego czujnika deszczu tej osobie która Ci takich glupot naopowiadała, to że ta osoba ma zły czujnik, nie oznacza że każde auto na świecie ma tak samo zly.
Sprawdzę jeszcze te lusterka i światła w instrukcji, bo jest w tych światłach dużo różnych ustawień... Niedawno odkryłam że fajny efekt "luksusu" daje ustawienie światełka oswietlenia kabiny w pozycji środkowej. Wtedy gdy pilotem z daleka otwieram auto, to wewnątrz rozświetla sie kabina, światelko samo gaśnie po dłuższej chwili. Nie gaśnie jeśli są fizycznie otwarte/uchylone drzwi. To samo przy wysiadaniu, zamknięcie pilotem auta gasi w nim te światełko, czasami tylko po tym spostrzegam, że jednak nie zamknęłam ;–)
co do tych brokerów to owa plotka dotyczy WSZYSTKICH dealerów. Czyli że gdy świeżo wyprodukowane auto przybywa z Japonii na Stok to tam ma wstępnie robione papiery i zaczyna się te autko starzeć czekając aż trafi do kupującego. Ale naprawdę nie ma żadnej różnicy, czy niemiecki diler sprzedaje to Niemcowi czy Polakowi! I jedni i drudzy kupują na tych samych zasadach, osobno idą pocztą do dilera papiery wozu a osobno samochody.
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez ek » 25 lis 2008, 19:49

już prawie jestem z Wami <jupi>

moja mazda 2 płynie sobie morzem i w piątek ponoć zawinie do portu <jupi>

potem tylko dokończenie formalności i jadę

chyba mnie rozumiecie, że doczekać się nie mogę
Początkujący
 
Od: 29 paź 2008, 21:42
Posty: 6

Postprzez Flawia » 25 lis 2008, 20:18

Pamiętam jak też tak długo czekałam aż ta moja Mazda przypłynie do Niemiec. Potem długo czekałam aż spedycja samochodowa dowiezie ją do Polski. A potem jeszcze miesiąc ta moja mazda stała u Sprzedawcy bo 2 tygodnie czekala na swoje papiery a drugie dwa na "moje" papiery :] Nie boisz się takiego nowiutkiego cuda puszczać na tą porę roku??? A jaki kolor?
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez ek » 26 lis 2008, 19:37

kolorek to rediant ebony mica

i dzisiaj przeżyłam małe zaskoczenie, bo autko już jest w Pl i już przygotowują je do odbioru <jupi>

chyba źle zrozumiałam Pana sprzedawcę , kiedy kupowałam o terminie jej przywozu z Japoni i dobrze, przynajmniej mnie zaskoczyli.
:]

A co do pory roku, ponoć będzie ocieplenie i ew. śnieg ma być w lutym , w aurze ciepło zimowej przyzwyczaimy się do siebie :)
Początkujący
 
Od: 29 paź 2008, 21:42
Posty: 6

Postprzez galuta » 28 lis 2008, 21:48

Witam serdecznie

Zamierzam kupic nową Mazdę 2 i chciałbym się dowiedzieć ile wynoszą ceny okresowych przeglądów? Dodatkowo słyszałe, że jest duzy problem z późniejszym zakupem części zamiennych, czy to oryginalnych czt tzw. zamienników. Samochodem zamierzam jeździć dłużej niż obowiązuje gwarancja dlatego wybiegam w przyszłość. Jak wyglądają ceny części zamiennych Mazdy na tele konkurencji np. Toyota Yaris?
Bardzo dziekuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Mazdy 2 (piękny samochód)
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 21:05
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych

Postprzez leszek tst » 29 lis 2008, 14:09

Witam
Jestem posiadaczem Mazdy2 ,1.4 z 2005r
Mam nastepujacy problem. Po odlaczeniu zaplonu z panela glownego wydobywa sie dzWiek ktory przypomina prace silniczka ktory odpowiedzailny jest za wsuwanie i wysuwanie plyty CD.Jesli ktos spotkal sie z takim problemem prosze o pomoc.
leszek tst
 

Postprzez magg » 1 gru 2008, 20:26

Cóż, Flawia wypada mi pogratulować zadowolenia z czujnika deszczu Tobie i Twojemu mężowi. Ja niestety nie posiadam takiego luksusu ale jakoś żyje. I myslę że nie umrę jeśli nie uda mi się kupić nowego samochodu z tą funkcją. Opinię o czujnikach raczej zasłyszałm w jakimś motoryzacyjnym programie jako, że moi znajomi jak coś chwalą w samochodzie to nie jest to to. Nie wiem, może nie mają tego cuda ;–)
Ze swojej strony polecam za to właśnie podgrzewane lusterka.

Mi nie przeszkadza kupowanie o brokerów, o nie! Tym bardziej, że wersje są zazwyczaj bogatsze.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy dwójeczki w wersji exclusive: czy posiadacie komputer pokładowy?

Z góry dziękuję:)
Początkujący
 
Od: 24 lis 2008, 13:14
Posty: 4
Auto: może 2

Postprzez Flawia » 2 gru 2008, 19:35

mam wrażenie ze to pytanie nie do mnie, ale ja mam komputer pokładowy i wersję naj, chociaż o innej nazwie niż teraz są w Polsce. nie rozumiem czemu się wkurzyłaś magg, z Twoich postów nie wynikało że potrzebujesz obniżyć koszt zakupu czy że nie możesz sobie pozwolić na taką a taką wersję. A Ty mi odpisujesz jakbym przechwalała się że mam więcej niż Ty, przykro mi że źle mnie odebrałaś. Wystarczyło tylko napisać że auto juz zamówione i szlus. A mój opis był szczegółowy nie po to, żeby się nad Tobą znęcać tylko żeby napisać o mazdzie 2 coś, czego może nie wie ktoś kto szuka informacji na temat tego modelu.
A macie alarm? Mój egzemplarz nie ma... nawet nie wiedziałam że nie będzie, no ale instrukcja podaje, że niektóre egzemplarze tylko maja zależnie od tego jaką ofertę dystrybutor zaplanował...
Widzę że już można mieć wbudowaną nawigację, jak ja zamawialam to jeszcze nie było tego... <jelen>
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez magg » 3 gru 2008, 13:44

Falwia absolutnie nie myślę, że się przechwalasz. Wręcz przeciwnie, cieszę się że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami i bierzesz udział w dyskusji, bo jak widać nie jest ona intensywna.
Co do mojego postu powyżej autentycznie gratulowałam Ci tego czujnika bo ja go obecnie nie mam i nie wiem czy zakupię samochód z. Tym bardziej Ci zazdoszczę :)
Niestety czas oczekiwania na samochód u "brokerów" to co najmniej 3 miesiące i do tego w tym terminie tylko ograniczone kolory i pakiety. A i cena wzrosła ze względu na euro.
W tym momencie 60 tys. za "2" w wersji 1.3 impression uważam za przesadzone.
Druga kwestia to branie nowego samochodu na zimę w taką dzunglę jak wawa. Zastanawiam się czy nie poczekać i nie oswoić się z nim dopiero od wiosny :( Jednak takie cudeńko jak "2" to coś innego niż samochód służbowy ;)Ech te dylematy.

Flawia chyba w polskiej ofercie też nie ma alarmu. A Ty zamontowałaś dodatkowo?

Jeśli chodzi o pytanie @galuta – w ASO pionformowali mnie, że 1 przegląd to koszt 600-700 zł.
Co do części to w ASO zawsze dostaniesz oryginalne, jak nie od razu to szybko sprowadzone z magazynu centrlanego z Niemiec. Z zamiennikami to dla mnie zagadka.

Drodzy użytkownicy dwójeczki: jak tam wasze spalanie? Faktycznie ekonomiczny samochód?
Początkujący
 
Od: 24 lis 2008, 13:14
Posty: 4
Auto: może 2

Postprzez galuta » 3 gru 2008, 22:30

Witam posiadaczy Mazdy 2

Jestem zainteresowny zakupem nowej Mazdy 2. Pod uwagę biorę dwie jednostki napędowe, słabszą o mocy 75 kM oraz mocniejszą o mocy 86 kM. Moje pytanie brzmi, który model wybrać? Chciałbym zaznaczyć, że ważną role odgrywa również cena 40900 PLN słabszy silnik, oraz 47500 PLN mocniejsza jednostka napędowa. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Czy duża jest róznica w codziennej eksploatacji pomiędzy tymi dwoma silnikami? Ile w rzeczywistości wynosi spalanie? Czy podczas zakupu w salonie mozna liczyć na dodatkowe gadżety bądź upust.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
pzdr <jupi>
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 21:05
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych

Postprzez galuta » 3 gru 2008, 22:48

Witam wszystkich posiadaczy nowej Mazdy 2

Jestem zainteresowny zakupem nowej Mazdy 2 i bardzo proszę o opinie na jej temat. Interesuje mnie głównie jak się sprawuje podczas codziennej eksploatacji. DRugie pytanie, to który wybrać silnik:75 kM czy może 86 kM. Czy jest duża róznica podczas codziennej eksploatacji? Jak wygląda sprawa ze spalaniem, ile w rzeczywistości spala? Jesli macie jakieś inne uwagii na temat Mazdy 2 to piszczie wszystkie będą bardzo pomocne dla mnie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
PS. Czy mozna liczyć na rabat lub gadżety podczas zakupu w salonie? Co można otrzymać gratis? <głaszcze>
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 21:05
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych

Postprzez brii » 4 gru 2008, 09:14

galuta – uzupełnij proszę profil o miejscowość :)
Poszukaj w wątku opinie o modelu 2 – ostatnie strony tyczą nowej Mazdy 2, w sumie to przydałoby się te posty przerzucić do nowego wątku ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Flawia » 4 gru 2008, 19:08

faktycznie za 60 tys ja też bym sie nie zdecydowała. Nie mam alarmu nadal.
Ja się na spalaniu nie znam ani na tym rzekomym komputerze pokładowym ale odnoszę wrażenie takie, ze klimatyzacja dużo spala. Jazda przez plac w firmie zjadła mi 2 km! (patrząc na odliczacz ile km jeszcze mogę przejechać na posiadanej ilości benzyny) jak wyłączyłam klimę to cyferki uciekały wolniej...
Mnie przy zakupie mazdy niczym nie obdarowano, no może parasolem, bo go jakby wyprosiłam. No ale to nie był polski oficjalny, tylko ten półprywatny przedstawiciel Niemca.
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 15:56
Posty: 30
Skąd: Szczecin
Auto: Fod Ka/Mazda 2

Postprzez galuta » 4 gru 2008, 21:17

Cześć

Ile wynosi czas oczekiwania na nową mazdę 2 od momentu podpisania umowy? Ile nalezy wpłacić zaliczki?
Dzięki za odpowiedź
<klotnia>
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 21:05
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych

Postprzez Mazda2 » 5 gru 2008, 17:55

W oddziale Mazda Pro moto w Tarnowskich Górach stoją na placu :P http://mazdapromoto.com/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2007, 20:50
Posty: 50 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 2 DY 1,4 benz.
Mazda 3 BL 1,6 benz. + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121