FD – Przekładka kierownicy na lewą strone

Mazda RX-7 1992–2002 (FD) / 1985–1991 (FC) / 1978–1985 (FB / SA)

Postprzez Adaś » 31 maja 2008, 11:51

vero napisał(a):z prawej strony jest mniej miejsca na pedały

bo Japońce są małe więc i dużo miejsca im nie potrzeba :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 15:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Zell » 1 cze 2008, 23:06

może to nie jest swap tak awykonalny jak przy Prelude VTI , ale z tego co wiem do deska jest najmniejszym zmartwieniem
Było:
Nissan Almera 2.0 '98 :D
Mazda 3 2.3 '05 :D
Jest:
Isuzu Trooper 2.8 TD – wołek roboczy :D
Nissan RxS13 x.x '92 – bokolot :D
Efini FD3S 1.3 '94 – weekend toy :D
R32 GTR '92 – daily ? ;D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 cze 2005, 10:03
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: Japońskie :)

Postprzez Pit » 2 cze 2008, 07:35

–> Pozostałe Modele :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Unx » 5 wrz 2008, 11:11

Witam.
Czytam forum od dawna, ale jest to mój pierwszy post. Zastanawiam się nad kupnem mazdy, do niedawna chciałem sprowadzić sobie z niemiec model MX-3 V6, ale wprowadzenie cła trochę mnie do tego zniechęciło.
Zainteresowałem się samochodami z Japonii. Auta są tanie, dobre technicznie.
Upatrzyłem sobie fajną Rx-7 na stronie www.tradecarview.com.

Oto link do Madzi: http://www.tradecarview.com/stock/detail.aspx?sid=1354951

I drugi link http://www.tradecarview.com/stock/detail.aspx?sid=1353388

W pierwszym pisze że samochod ma automatyczną skrzynie biegów w drugim że normalną. Próbowałem przyglądać się dzwigni zmiany biegów, ale nic nie mogę z niej wywnioskować, Chociaż wydaje mi się, że widać pedał sprzegła więc raczej autko będzie miało skrzynie manualną, ale proszę o wasze opinie na ten temat:)

Druga sprawa jest taka że auta z kierownicą po prawej stronie nie zarejestrujemy w naszym pięknym kraju:/ Czy ktos wie coś o przekładkach kierownicy w tym samochodzie czy trzeba wymieniać przegrode silnika czy wystarczą same tapicerki itp (nie jestem expertem w tej dziedzinie). Znalazłem jeden wątek na forum, ktoś przekładał kierownice ale temat się urwał:/

Pozdrawiam wszystkich mazdowiczów:)

Edit:
Literówki :P
Początkujący
 
Od: 12 maja 2008, 09:54
Posty: 5

Postprzez Fiveopac » 5 wrz 2008, 12:36

Unx napisał(a):Edit:
Literówki język

Edit raczej tresc tematu, bo od 12 Maja 2008 wypadaloby juz opanowac regulaminm :) http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=4306

W temacie przekladki poszukaj tematu Piotrusia lub pomecz go osobiscie. Jest swiezo po przekladce kierownicy i w trakcie skladania RX7. Zreszta, zaraz pewnei zoabczy ten temat, zaklaszcze uszami i cos dopisze.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 19:07
Posty: 4293 (8/30)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Unx » 5 wrz 2008, 14:07

W temacie przekladki poszukaj tematu Piotrusia lub pomecz go osobiscie. Jest swiezo po przekladce kierownicy i w trakcie skladania RX7. Zreszta, zaraz pewnei zoabczy ten temat, zaklaszcze uszami i cos dopisze.


Nie mogę znaleźć tego tematu, może nie umiem szukać, przepraszam:P
A co ogólnie myślicie o tym autku i sprowadzaniu go z japonii?
Początkujący
 
Od: 12 maja 2008, 09:54
Posty: 5

Postprzez Retro » 5 wrz 2008, 14:23

Przecież na tych zdjęciach to jest ten sam samochód :O
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 07:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Unx » 5 wrz 2008, 15:22

Retro napisał(a):Przecież na tych zdjęciach to jest ten sam samochód :O

tak tylko w jednym jest, że ma manualną skrzynie biegów a w drugim automat oO
Początkujący
 
Od: 12 maja 2008, 09:54
Posty: 5

Postprzez Retro » 5 wrz 2008, 18:21

Dobra, inaczej :P
To jest TO SAMO zdjęcie, prezentujące TEN SAM samochód :P

Jakoś nie wierze, że właściciel postawił 2 identyczny w dokładnie tym samym miejscu i jeszcze w tym samym czasie ;P

Dążę do tego, że chesz kupić samochód, który nie wiesz jak wygląda bo przynajmniej jeden z nich nie wygląda tak jak ten na zdjęciu.
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 07:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Unx » 5 wrz 2008, 18:39

Retro napisał(a):Dobra, inaczej :P
To jest TO SAMO zdjęcie, prezentujące TEN SAM samochód :P

Jakoś nie wierze, że właściciel postawił 2 identyczny w dokładnie tym samym miejscu i jeszcze w tym samym czasie ;P

Dążę do tego, że chesz kupić samochód, który nie wiesz jak wygląda bo przynajmniej jeden z nich nie wygląda tak jak ten na zdjęciu.


Nie po prostu zastanawiam się jaką skrzynię biegów ma ten samochód manualną czy automatyczną.

I nadal nie wiem jak prezentuje się sprawa z przekładką kierownicy na lewą stronę. Czy trzeba wymieniać przegrodę silnika na taką z europy? Pewnie ciężko taki fant dostać.
Początkujący
 
Od: 12 maja 2008, 09:54
Posty: 5

Postprzez Marycu » 5 wrz 2008, 23:19

ych więc może po prostu zapytaj sprzedawcy? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2007, 17:14
Posty: 33
Auto: MAZDA 3 BL 1.6 Exclusive

Postprzez Pit » 6 wrz 2008, 09:20

Ma na 140% manualną. Cena sugeruje opłakany stan auta.

Unx napisał(a):nadal nie wiem jak prezentuje się sprawa z przekładką kierownicy na lewą stronę. Czy trzeba wymieniać przegrodę silnika na taką z europy? Pewnie ciężko taki fant dostać.

Za chwilę coś naskrobię. Przegrody nie wymieniasz, jest cienka jak puszka po Żywcu i nie jest elementem konstrukcyjnym auta, ale przegroda to najmniejszy pikuś, jaki napotkasz przy przekładce.

EDIT:

Konwersja RHD –> LHD Mazda RX-7 FD

Potrzebne części:

1) przekładnia kierownicza
2) przewody układu wspomagania kierownicy wraz z chłodnicą
3) pompa ABS
4) przewody hamulcowe na wszystkie koła
5) przewód hydrauliczny sprzęgła
6) silnik wycieraczek wraz z mechanizmem
7) ramiona wycieraczek
8) plastikowa osłona podszybia (zewnętrzna)
9) reflektory przednie z wersji E-Spec
10) linka gazu
11) pedały sprzęgła i hamulca
12) wiązka elektryczna silnika
13) wiązka elektryczna wewnętrzna
14) deska rozdzielcza kompletna (panele A/C, wiązka, wzmocnienie, itp)
15) boczki drzwi przednich kompletne
16) przewody plastikowe nawiewów
17) linka otwierania pokrywy silnika z cięgłem
18) cięgło otwierania bagażnika/wlewu paliwa
19) manetki kierunkowskazów/wycieraczek
20) wszystkie te części, o których nie pamiętam bądź nie wiem
...nie jestem pewny co do nagrzewnicy i przewodów wodnych. Wg workshop manual przewody wodne wychodzą z tej samej strony, co RHD, aczkolwiek praktycznie patrząc, nie ma już tam na nie miejsca.

Przekładka jest możliwa bez wyciągania silnika, natomiast będzie o wiele łatwiej, kiedy silnik zostanie wyjęty z auta. Po wyjęciu silnika należy wykonać zwymiarowaną "odbitkę" otworów na grodzi pod pedały, przekładnię, wiązkę, itp i przenieść na przeciwną stronę i wyciąć. Niepotrzebne wycięcia należy zaspawać.

Co do zasadności i sensu samej przekładki – będzie ona droga, pełna problemów i długotrwała. Dlaczego? Ano problem tkwi w dostępności części. O ile przełożenie Nissana, czy innego popularnego auta to kwestia poszukania potrzebnych elementów na szrocie czy u osób rozbierających auta, w kwestii FD zostaje tylko sprowadzanie części z USA. Co do ich cen – napiszę tylko, że za komplet używanych boczków drzwi (uzbrojonych) trzeba zapłacić około $600 + około $150 – $200 za ich przesyłkę. Malutki panel klimatyzacji to koszt ok. $250 + wysyłka. Generalnie – zwielokrotnisz wartość auta.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy aż tak bardzo zależy Ci na posiadaniu FD, która jest ogromnym rarytasem i widać to po ilości mijanych tychże aut na ulicy. Szybciej spotkasz Lambo czy Ferrari, niż FD.

Reasumując – przekładka jest możliwa, ale nie będzie ani łatwa, ani tania. Z drugiej strony bezcenny jest fakt posiadania RX-7 FD w wersji J-Spec :) Feel free w kwestii zadawania mi pytań. Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

EDIT 2:

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że nie ma możliwości zarejestrowania takiego auta, nawet po przekładce, w Polsce wg naszego prawa ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Fiveopac » 6 wrz 2008, 13:20

Unx Trzeci raz nie poprosze, tylko wyrzuce do kosza. Popraw temat zgodnie z regulaminem.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 19:07
Posty: 4293 (8/30)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pit » 6 wrz 2008, 13:23

Fiveopac napisał(a):Unx Trzeci raz nie poprosze, tylko wyrzuce do kosza. Popraw temat zgodnie z regulaminem.

Poprawiłem nocny spowalniaczu. A kolegę Unx serdecznie proszę o zapoznanie się z regułami panującymi na forum (Regulamin, FAQ)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Fiveopac » 6 wrz 2008, 13:39

Piotruś napisał(a):Poprawiłem nocny spowalniaczu. A kolegę Unx serdecznie proszę o zapoznanie się z regułami panującymi na forum (Regulamin, FAQ)

CZy uwazasz, ze kol UNX nie jest w stanie przeczytac i zrozumiec regulamin?
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 19:07
Posty: 4293 (8/30)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pit » 6 wrz 2008, 13:42

Fiveopac napisał(a):CZy uwazasz, ze kol UNX nie jest w stanie przeczytac i zrozumiec regulamin?

A cholera go wie, myślę, że da radę. Z drugiej strony nie jest to takie oczywiste, sam wiesz <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Q-bak » 6 wrz 2008, 15:05

Witam, to moj pierwszy post i w dodatku od razu z pytaniem.
Przegladam tą stronę podaną w pierwszej wypowiedzi i musze przyznac, ze cos mi tutaj nie gra... Wiekszosc mazd rx7 jest wyceniona ponizej 10tysiecy dolarow. Byc moze gdzies tam pisze malymi literkami, ze to wersje bez silnika, czy jak, bo ja nie moge tego zrozumiec. Są nawet okazy po poltora tysiaca, czy to ma prawo wogole jezdzic ?
Pozdrawiam
Q-bak
 

Postprzez Pit » 6 wrz 2008, 16:33

Q-bak napisał(a):Witam, to moj pierwszy post i w dodatku od razu z pytaniem.
Przegladam tą stronę podaną w pierwszej wypowiedzi i musze przyznac, ze cos mi tutaj nie gra... Wiekszosc mazd rx7 jest wyceniona ponizej 10tysiecy dolarow. Byc moze gdzies tam pisze malymi literkami, ze to wersje bez silnika, czy jak, bo ja nie moge tego zrozumiec.

Powody to przede wszystkim:

1) RHD
2) Kosztowny i kłopotliwy zakup i fracht z Japonii

Te najtańsze muszą po prostu być w stanie technicznym adekwatnym do ceny, jak wszędzie na świecie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Unx » 7 wrz 2008, 13:41

Wielkie dzięki Piotruś właśnie takiej odp. oczekiwałem.

Co do zarejestrowania to myślę, że nie miał bym zbytnich z tym problemów. Mam paru znajomych:)

Mieszkam bliziutko granicy z niemcami i może najpierw bym tam pojeździł po szrotach i poszukał najpierw potrzebnych części zanim zdecyduję się na zakup takiego samochodu, bo oczywiście na polskich pseudo warsztatach nie ma szans żeby takie fanty dostać.

Edit:
Postaram się opanować regulamin;]
Początkujący
 
Od: 12 maja 2008, 09:54
Posty: 5

Postprzez Pit » 7 wrz 2008, 14:16

Unx napisał(a):Mieszkam bliziutko granicy z niemcami i może najpierw bym tam pojeździł po szrotach i poszukał najpierw potrzebnych części...

Przerabiałem temat – zapomnij.

Unx napisał(a):Postaram się opanować regulamin;]

Miło by było :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7