Automatyczne domykanie szyb – funkcja auto alarmu

Postprzez widmo » 5 sie 2005, 18:27

masz moze nazwe tego sterownika czy to prywatna robota kogos ?
Początkujący
 
Od: 21 lut 2004, 03:56
Posty: 14

Postprzez adam626 » 10 sie 2005, 11:38

uniwersalny sterownik domykania szyb poprostu
był tam schemat dla kilku typów sterowania szybami
łącznie z pneumatycznym w mercedesie
tyle pamiętam
nie zajżę bo jest pod wykładziną ale poszukam instrukcji tam będzie i model i producent
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez wicekk » 22 sie 2005, 00:34

Ja rowniez mam juz jakis czas zalozony przes siebie ow sterownik domykania szyb w mojej GE, kupilem go na gieldzie za ok. 75zl.
Nie montowalem go w drzwiach ja pisal adam626 bo mi sie nie chcialo wprowadzac do nich grubych przewodow zasilajacych do niego, zamontowalem go za bezpiecznikamy a wszystkie przewody* potrzebne nam biegna progiem od strony kierowcy tak ze dostep latwy.
* ale niestety nie ma tam przewodow silnika drzwi kierowcy:( i nieszczesne przewody trzeba i tak wprowadzac do drzwi kierowcy z tym ze ciensze:)
Wszystko jest podlaczone do alarmu (sygnal do centralnego zamka opcja zamykanie oczywiscie) i nie potrzeba alarmow z durnymi 30 sek. na domykanie szyb tylko impuls masy zeby sterownik wiedzial ze jak wl. zamyka auto ma domykac szyby, domyka parami lub pojedynczo ja mam pojedynczo gdyz parami potrzeba wiecej pradu i przy slabszym akumulatorze moze byc problem.
Te 30 sek. z alarmu (tez mam taka opcje- alarm MagiCar z odp. silnika) niby mozna na tym zrobic domykanie ale trzeba zabudowac 4 przekazniki, szyby beda domykac sie wszystkie na raz i nie bedzie zadnego ukl. przeciw przeciazeniowego.
Zamontowany sterownik po domknieciu szyby czeka jakies 2 sek. i po tym czasie zadziala ukl. ktory wykrywa duzy pobor pradu i odlacza silnik i tak kazda szybe po kolei:) z tym ze np. u mnie ja mam praktycznie caly czas wylaczone pozostale szyby przyciskiem ktory jest w GE zeby sie nie bawili ;)) i ich sterownik juz nie probuje domykac, praktycznie zamyka mi tylko moja szybe.
Aha, z tym bezpieczenstwem co piszecie to nie dokonca jest tak jak by sie komus wydawalo i owszem gdy zostanie wlozona reka, glowa i co tam jeszcze w trakcie domykania to zanim sie to wylaczy (a wylaczy bo jest ukl. ktory wykryje duzy pobor prody gdy przeszkoda zasloni szybe) minie ok. 2 sek tak jak pisalem i taki sam sposob odbywa sie to w sterownikach montowanych fabrycznie. Dodatkowo wedlug zalecenia jeden przewod podpiety do stacyjki przerywa proces domykania w chwili przekrecenia kluczyka w celu bezpieczenstwa oraz gdyby byla zalaczona funkcja zamykania centranlego zamka po odp. silnika (zeby nie zamykalo szyb gdy siedzimy w srodku)
Ale sie rozpisalem, mysle ze komus sie to przyda gdy bedzie rozpatrywal chec instalacji w swoim samochodzie, gdyby cos bylo nie jasne to pytac:))
Mam jeden taki modul do sprzedania, zakupilem jakis czas temu na allegro nawet nie rozpakowalem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez Manieko i Kasor1 » 23 sie 2005, 21:52

jak ktoś chce to mam zapisany i spakowany rarem schemat z nazwą takiego sterownika z tego co pamiętam to ma on wiele funkcji programowalnych nawet jest opcja ustawiania ciężko chodzącego i lekko chodzącego szyberdachu
MADZIA I CHCE SIĘ ŻYĆ
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2004, 13:59
Posty: 238
Skąd: Wałbrzych
Auto: 323F BA 1.5 96

Postprzez wicekk » 23 sie 2005, 22:30

opis modulu:
cz.1
cz.2
i jeszcze tu:
cz.1
cz.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez Bokciu » 26 sie 2005, 17:19

[quote="wicekk"]Mam jeden taki modul do sprzedania, zakupilem jakis czas temu na allegro nawet nie rozpakowalem[/quote
Czy to przypadkiem nie ten moj ktorego mielismy monowac do mojej 626??? :]
Ahura Mazda – dobry bóg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2004, 22:23
Posty: 284 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Galant EA 2.4 Tiptronic '99

Postprzez wicekk » 26 sie 2005, 17:23

Dokladnie Twoj, przeciez chciales go sprzedac i nie montowac..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez rendex » 18 wrz 2005, 15:21

Krasnal napisał(a):myślę że sobie poradze – co tam "myślę"? PORADZE SOBIE
I jak, poradziłeś sobie? Jeśli tak to czekamy na relacje <czytaj>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lis 2004, 22:44
Posty: 23
Skąd: Katowice
Auto: 626 2,5 V6 1994

Postprzez farciarz » 7 paź 2005, 20:13

No i lipa...chyba sobie z tym nie poradził <dupa>
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Thoorg » 7 lut 2006, 19:54

Odświeże temat :) . Dziś dostałem moduł domykania i alarm w prezencie będe starał się to zamontowac i niczego nie spierniczyć. Na dodatek dostałem czujniki cofania <lol> . Teraz to bedę miał wypasik :) przynajmniej nie zaparkuje na jakimś kołku jadąc do tyłu hahaha .
Dam znać jak zamontuje jak by nie było to dam znać, trzymac kciuki za mnie bo nie jestem elektronikiem a tylko wuefistą hahaha i wszystko moze sie zdarzyć.
Dzis studiuje <nauka> wszelkie schety podłączeniowe, jutro mam nadzieje zaczne działać <peace>
Ostatnio edytowano 8 lut 2006, 11:49 przez Thoorg, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2006, 14:22
Posty: 46
Skąd: Częstochowa (okolice)
Auto: Mazda323F 1.5 16V 88PS 95r+SGI

Postprzez bajer0 » 7 lut 2006, 20:50

Jak masz mozliwosc, moglbys zrobic jakies fotki ?? Najlepiej wszystkich "stykow" gdzie podlaczasz, gdzie umieszczasz centrlaki (no poza ta alarmowa :P ) i czujniki cofania krok po kroku ;)
Jakby Ci sie nie chcialo to przynajmniej jakis opis <uklon>
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Thoorg » 17 maja 2006, 20:15

Czujniki zainstalowane <lol> Jakoś tak wczoraj mnie zebrało i zamontowałem hahaha .
Jesli nadal chcecie moją opowieść co i jak z ich montarzem to napisze fotek niestety nie posiadam bo nie mam aparatu cyfrowego :| .
W każdym razie moge to zgrabnie opisać ;) póki pamiętam :P
Teraz robie przymiarke do modułu domykania :]
Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2006, 14:22
Posty: 46
Skąd: Częstochowa (okolice)
Auto: Mazda323F 1.5 16V 88PS 95r+SGI

Postprzez misiek06 » 23 maja 2006, 15:14

Ja właśnie jestem po montarzu modułu domykania :D fajna sprawa chociaż kawał roboty :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2005, 15:39
Posty: 295
Skąd: Głogów
Auto: była 626GE 323BG Eclipse 323F BA a teraz Scion Tc

Postprzez Thoorg » 25 maja 2006, 17:25

misiek06 napisał(a):Ja właśnie jestem po montarzu modułu domykania :D fajna sprawa chociaż kawał roboty :D

Zdawaj relację ;) Bo jak ja wsadziłem to mi bezpieczniki wywaliło hahaha
Rzuć się opisem dokładnym ;) proooszę <peace> .
Dałem sobie narazie luz z nim, ale korci mnie nadal cos z nim zrobić.
Czekam z niecierpliwością na opis, a jeśli zdjęcia jeszcze zapodasz to bedę wniebowzięty :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2006, 14:22
Posty: 46
Skąd: Częstochowa (okolice)
Auto: Mazda323F 1.5 16V 88PS 95r+SGI

Postprzez yasiu » 9 cze 2006, 18:35

Chłopaki jest trochę tłumaczenia ale sprawa podłączenia jest banalna.

W mojej madzi montowałem to 40 minut ( z rozebraniem tapicerki drzwi). Zajmuję się montażem różnych dziwactw elektronicznych w autach dość długo <lol>

Słłużę pomocą dla klubowiczy, jeżeli ktoś ma nie daleko do Brzegu koszt montażu u mnie to 30 zł dla klubowiczy ( w moduł domykania należy się zaopatrzeć samemu gdyż obecnie mam brdzo mało czasu na takowe zakupy).

Polecam modóły firmy AMT.

Co do ciężko chodzących szyb ( zwłaszcza pasażera), da się zrobić cuda na kiju wierzcie mi na słowo wystarczy trochę cierpliwości.

Dodam że najlepsze są moduły zamykające szyby po kolei a nie jednocześnie. np MD-2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2005, 23:29
Posty: 112
Skąd: Michałowice k Brzegu
Auto: Mazda MX-3 1.8 V6 24V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki

cron