Woda w różnych miejscach auta

Postprzez Pantas » 22 paź 2009, 19:46

Problem oklepany wiem o tym, ale czytałem forum i odpowiedzi na to konkretnie pytanie nie znalazłem.

Mianowicie jak autko trochę postoi, co ciekawe nie jeżdzone, to w dziwnych miejscach mam kałuże wody.

Czasem jest to miejsce od kierowcy, czasem pasażera, a teraz z tyłu u lewego pasażera. Nie rozumiem skąd tam woda? I to sporo wody, wykręciłem szmatkę z pięć razy nasiąkniętą wodą.

Jedyne prost rozwiązanie to że po szybach jakoś wpada np. od deszczu, czy jak ostatnio śniegu, ale wszystkie fotele są suchutkie, a boki i ranty podłogi są suche. Tak jakby podłoga była dziurawa od dołu i od dołu się kupa wody dostawała, ale to też nie możliwe.

Jeszcze myślę, że w drzwiach jest woda i ścieka jakoś do środka, ale ciężko to stwierdzić, bo tak jak mówię ranty są suchę i nie wiem jak ona miałaby się tam teleportować ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez travisowski » 24 paź 2009, 18:18

auto ma klimatyzacje?
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2008, 13:12
Posty: 452
Auto: Mazda 3S 2.3L 2006

Postprzez Pantas » 24 paź 2009, 18:37

Nie, nie posiada klimatyzacji, byłem przed chwilą znów w samochodzie i nie mam pojęcia jak ta woda się tam dostaje po deszczu zazwyczaj.

Przeczyszczę podszybie jeszcze i kanaliki tam udrożnie, ale wydaje mi się, że to ma mało wspólnego. Więc będę musiał zdejmować podłogę...
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez Grzyby » 24 paź 2009, 19:48

Sprawdź dokładnie uszczelki przy szybie tylnej i przedniej – od środka. Nie jest to łatwe ale z tego co kojarzę to właśnie tamtędy w paru opisanych na forum przypadkach ciekło.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Blade » 25 paź 2009, 13:18

Pantas napisał(a):ale wydaje mi się, że to ma mało wspólnego

to ma bardzo dużo wspólnego. U mnie przeczyszczenie odpływów pomogło
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez Pantas » 25 paź 2009, 13:22

Blade napisał(a):U mnie przeczyszczenie odpływów pomogło

Ok, tylko co dalej, odkręciłem wczoraj wycieraczki i czarny plastik pod szybą na zewnątrz auta, tam mam dwa spływy, jest trochę piasku i wody, takiego błotka które osiadło, ale oprócz tego dalej wszystko wygląda ok.

Co mam czynić dalej? Polać tam wody sporą ilość i zobaczyć czy gdzieś odpływa? Gdzie ona powinna spływać?

Przy okazji wyrzuciłem całkiem filtr kabinowy – pyłkowy, czy mogę jeździć bez niego? ;) Nawiew zrobił się dużo mocniejszy, a zastanawiam się czy ten filtr jest konieczny.
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez Blade » 25 paź 2009, 13:59

Pantas napisał(a):Co mam czynić dalej? Polać tam wody sporą ilość i zobaczyć czy gdzieś odpływa

długi twardszy drucik i przepychać ;) mogło się zaczopować syfem gdzieś w środku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez i am » 25 paź 2009, 22:39

sprawdz odplywy w progach.
Ginekologiem nie jestem ale zerknąć mogę.... ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2007, 02:03
Posty: 164
Skąd: Bełchatów/Wrocław
Auto: Mazda 323 f BA; 98r; Z5, AR 156 2,4jtdm 175KM/385NM

Postprzez Pantas » 25 paź 2009, 23:09

Blade napisał(a):długi twardszy drucik i przepychać oczko mogło się zaczopować syfem gdzieś w środku.

To nie było to, nalałem gorącej wody i ładnie spływa wszystko.


i am napisał(a):sprawdz odplywy w progach.

Coś więcej mogę prosić? Jak się za to zabrać?
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez Lesiu » 26 paź 2009, 20:11

w progach chyba nie ma odpływu <glupek> <glupek2>
Ostatnio edytowano 31 lip 2011, 17:28 przez Lesiu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2005, 12:29
Posty: 361
Skąd: Dębica
Auto: 323F BA Z5 :] '96

Postprzez koska40 » 31 paź 2009, 11:14

Witam
Mam też problem z wodą tylko w innym miejscu. Jak pojeżdżę w deszczową pogodę to mi się zbiera woda w bagażniku w wnęce gdzie jest podnośnik. Nie mogę znaleźć przyczyny. Ostatnio miałem akcję serwisową z nadkolami, i zabezpieczyłem podwozie antykorozyjnie. Może to ma jakiś związek?
Początkujący
 
Od: 22 cze 2006, 16:12
Posty: 19
Skąd: Kraków
Auto: M6'03 GG MZR-CD 136KM

Postprzez maly_57 » 14 lis 2009, 10:24

Ja z kolei zauważyłem ,że u mnie w bagażniku gromadzi się woda,ale w lewym schowku.Zauważyłem to po ostatnich obfitych opadach deszczu.Auto stało na parkingu.Wytarłem do sucha.W nocy znowu lało i sytuacja znowu się powtórzyła.W innych miejscach sucho.Jaka może byc przyczyna?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2009, 08:18
Posty: 72
Skąd: Katowice
Auto: 626 GE 2.0 FS 1992

Postprzez Ziolkov » 14 lis 2009, 19:36

To i ja niestety podłączam się do tematu.
Przy okazji podłączania wzmacniacza zdjąłem pokrywę schowka na koło zapasowe i zastałem dużą kałużę wody.... nieco wody choć nieporównywalnie mniej było w w lewym schowku...

Nie wiem jak długo woda tam stała ale najgorsze że z bagażnika zaczęło już lecieć stęchlizną... nie mam pomysłu gdzie tkwi przyczyna ( blachy są zdrowe a uszczelka klapy bagażnika jest szczelna).
Eh będę wdzięczny za pomoc
323F sprzedana ----> nareszcie MX-6 KL-DE :))
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2009, 20:55
Posty: 33
Skąd: Wwa
Auto: MX-6 GE KL DE

Postprzez Paweł » 14 lis 2009, 19:56

Zasadniczo woda do kabiny leje się, tak jak powiedział Grzyb – nieszczelnościami wokół wklejonej przedniej lub tylnej szyby, przez szyberdach i niedrożne jego odpływy, ewentualnie przez chwyt powietrza do dmuchawy lub jego uszczelnienie (pod przednia szybą), a w przypadku a/c dochodzi jeszcze zatkany odpływ skroplin.

Woda w bagażniku najczęściej bierze się z odpowietrzników kabiny (na błotnikach pod tylnym zderzakiem są kratki z gumowymi klapami, które lubią odpadać) czasami przez nieszczelne lampy i uszczelki klapy.

Inne powody to skrajna korozja lub brak zaślepek technologicznych, ale wtedy woda napływa raczej podczas jazdy.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Ziolkov » 14 lis 2009, 20:14

Hmm czytając wszystkie zbieżne tematy na temat wody w bagażniku sporządziłem listę przyczyn które mogą to powodować w MX-6 GE

1. Sparciały lub zerwany wężyk odprowadzający wodę z anteny
2. Niedrożne odpływy w bocznych schowkach
3. Nieszczelności w uszczelce bagażnika
4. Nieszczelność spodniej krawędzi tylnej szyby
5. Perforacja karoserii spowodowana korozją (od strony nadkoli)
6.Nieszczelności przy śrubach mocujących spojler tylnej klapy
7. sparciałe uszczelki przy lampach tylnych lub źle spasowane lampy.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły dotyczące Mx-6 będę bardzo wdzięczny

P.S W schowku na zapas mam dwie okrągłe zaślepki.Czy to jest jakiś odpływ na wodę? Czy też powinny one być hermetycznie szczelne ? (u mnie wokół nich z powodu stojącej w kole wody zaczęła się pokazywać rdza/ )

UPDATE:
Samochód był na podnośniku... nadkola są zdrowe. Wężyk odprowadzający wodę z anteny jest na swoim miejscu. Uszczelka bagażnika jest ok.
Jako głównego podejrzanego wytypowałem lampy. Jutro sprawdzę Karscherem dokładnie.
323F sprzedana ----> nareszcie MX-6 KL-DE :))
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2009, 20:55
Posty: 33
Skąd: Wwa
Auto: MX-6 GE KL DE

Postprzez Paweł » 14 lis 2009, 21:49

Ziolkov napisał(a):Jako głównego podejrzanego wytypowałem lampy.

Sprawdź wywietrzniki pod zderzakiem, które według mnie są najczęstszą przyczyną pojawiania się wody w bagażniku...

Ziolkov napisał(a):Niedrożne odpływy w bocznych schowkach

...której tam w ogóle być nie powinno.

Ziolkov napisał(a):Czy to jest jakiś odpływ na wodę? Czy też powinny one być hermetycznie szczelne ?

Powinny być szczelne. Można ich używać do spuszczenia wody, gdyby taka się w bagażniku znalazła, ale to są przede wszystkim otwory technologiczne potrzebne podczas kąpieli w fabryce.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Ziolkov » 14 lis 2009, 23:27

tco_tm napisał(a):Sprawdź wywietrzniki pod zderzakiem, które według mnie są najczęstszą przyczyną pojawiania się wody w bagażniku...

A możesz tak mniej więcej opisać w którym miejscu są te wywietrzniki i w jaki sposób miałaby tamtędy przenikać woda?

Z lewej strony jest coś w rodzaju plastikowej kratki wentylacyjnej ale nie wygląda żeby tamtędy coś ciekło <co?>
323F sprzedana ----> nareszcie MX-6 KL-DE :))
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2009, 20:55
Posty: 33
Skąd: Wwa
Auto: MX-6 GE KL DE

Postprzez Pantas » 15 lis 2009, 15:36

No i niestety nie mam zielonego pojęcia skąd woda bierze się w mojej 323F BA. A jest na dywanikach kierowcy, pasażera i z tyłu pasażerów – generalnie różnie i nie wiem od czego to zależy. Zaobserwowałem że coś kapie na nogi pasażera koło miejsca na filtr kabinowy powietrza.

Woda zawsze po deszczu i na postoju.
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez Speed » 15 lis 2009, 18:12

Ziolkov napisał(a):Hmm czytając wszystkie zbieżne tematy na temat wody w bagażniku sporządziłem listę przyczyn które mogą to powodować w MX-6 GE

1. Sparciały lub zerwany wężyk odprowadzający wodę z anteny
2. Niedrożne odpływy w bocznych schowkach
3. Nieszczelności w uszczelce bagażnika
4. Nieszczelność spodniej krawędzi tylnej szyby
5. Perforacja karoserii spowodowana korozją (od strony nadkoli)
6.Nieszczelności przy śrubach mocujących spojler tylnej klapy
7. sparciałe uszczelki przy lampach tylnych lub źle spasowane lampy.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły dotyczące Mx-6 będę bardzo wdzięczny

P.S W schowku na zapas mam dwie okrągłe zaślepki.Czy to jest jakiś odpływ na wodę? Czy też powinny one być hermetycznie szczelne ? (u mnie wokół nich z powodu stojącej w kole wody zaczęła się pokazywać rdza/ )

UPDATE:
Samochód był na podnośniku... nadkola są zdrowe. Wężyk odprowadzający wodę z anteny jest na swoim miejscu. Uszczelka bagażnika jest ok.
Jako głównego podejrzanego wytypowałem lampy. Jutro sprawdzę Karscherem dokładnie.


z lewej strony tez moze byc wlew paliwa
Radek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 1
CUP 2013 miejsce 1
 
Od: 16 kwi 2008, 23:05
Posty: 1779 (18/27)
Skąd: Warszawa
Auto: Renault, VW , Citroen, Mazda .

Postprzez Ziolkov » 16 lis 2009, 01:01

Speed napisał(a):
z lewej strony tez moze byc wlew paliwa


No właśnie wczoraj zauważyłem że mam urwaną rurkę odpowietrzającą wlew paliwa i syfi mi się do środka wlewu straszliwie (czeka mnie płukanie baku i zmiana filtra paliwa)
Zastanawiam się jednak czy stamtąd (wlew) może się dostawać jakoś woda do środka bagażnika ? Jeśli tak to w jaki sposób?

Samochód stał całą noc w padającym deszczu i rano było w nim wciąż sucho (wykluczyłem zatem przecieki przez uszczelkę szyby.
Następnie dokonałem długotrwałego eksperymentu z Karscherem. Na Madzię poleciały hektolitry wody pod dużym ciśnieniem.
Oto rezultaty:
1.Odkryłem że trochę wody cieknie mi po kablu od anteny CB (bo wychodzi on przez uszczelkę bagażnika dociska ją w tym miejscu. Ponieważ na razie nie jeżdżę z radiem zdemontowałem kabel antenowy.
2. Jak mocno lać na lampy i zderzak to niewielki zaciek idzie przez śruby mocujące zderzak od góry.
3. Przy silnym strumieniu i dużych ilościach wody trochę wilgoci dostaje się z prawej strony ( chyba uszczelka bagażnika trochę jej przepuszcza w tym miejscu...

Nadal jednak te trzy miejsca nie dają jakiegoś dużego pola do popisu... jak kupowałem auto było suche. wody było dużo ergo dostała się tam dość szybko....
może zawiniła myjnia ciśnieniowa... ale jakieś to wszystko podejrzane <co?>
323F sprzedana ----> nareszcie MX-6 KL-DE :))
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2009, 20:55
Posty: 33
Skąd: Wwa
Auto: MX-6 GE KL DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki