Zmieniać opony na zimowe czy nie?

Postprzez Jacek176 » 25 paź 2009, 10:33

Grzyby napisał(a):Polska nie kończy się na Sochaczewie

Jak to dobrze, że mamy to forum gdzie można spotkać takich światowych ludzi kursujących między Kielcami a Warszawą <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 17:42
Posty: 2015
Skąd: Sochaczew
Auto: MG ZS 180 2002r. (kiedyś była Mazda 323F BG 1.8 dohc 168KM)

Postprzez Grzyby » 25 paź 2009, 11:33

Nie pisałem że sypało w Kielcach czy między nimi a Wawą.
Poza Świętokrzyskimi w Polsce występują też inne góry...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Picolinek » 7 gru 2010, 23:44

właśnie przeczytałem temat cały i na kilka cytatów muszę odpisać

Xavier napisał(a):dziwnie pojmowana oszczędność? Rozumiem to gdy koszt opon jest prawie równy wartości samochodu – więc się zwyczajnie nie opłaca

kiedy mamy do czynienia z "tanim" samochodem to nie kupujemy do niego opon z półki PREMIUM tylko DUDŻET,
oszczędność-czemu nikt nie pomyśli że kiedy kupi dwa komplety opon (zimowe i letnie) będzie pilnował odpowiedniego czasu wymiany opon na konkretny rodzaj to te nowe dwa komplety starczą mu na ładnych parę lat ! wystarczy wybrać odpowiedni (fachowy) serwis a oni już nam pomogą "wycisnąć" z opon tyle ile się da (więcej niż bylibyśmy w stanie my to zrobić z naszą więdzą)

jjmag napisał(a):nie ma takiej wszystko to są opony wielosezonowe,

uśmiałem się do łez, jeśli udasz się do prawdziwego serwisu opon to nie usłyszysz od żadnego z pracowników takiego określenia rodzaju opon....

brii napisał(a):To nie ma nic do rzeczy – u nas po prostu na opony z lamelami mówi się zimówki i tyle, a tak naprawdę to są opony na błoto i przy okazji śnieg. Marketingowcy dodali jeszcze ściemę o temperaturach.

Każda opona ma ''lamele'' ! co innego opona na M+S (wcześniej próbowano wyjaśnić tę kwestię), co innego letnia a zupełnie inna bajka opona zimowa, każda ma inny skład, budowę, przeznaczenie i o każdej można by gadać bez końca....

brii napisał(a): kiedyś nawet jakieś germańce robiły test

jak słyszę określenie "robili testy" to po prostu drobne w kieszeni się nie zgadzają ! nawet dziś weź do ręki np. motosport i zobacz jak wypadły poszczególne opony w porównaniu. Po takich wynikach można wywnioskować m.in. kto zlecił i opłacił test :) a często jest tak że pewni producenci robią komplet opon "pod test'' i mimo że nazywa się tak samo jak ogólno-dostępna na rynku opona to podobieństwa na tym się kończą.

Przede wszystkim jeśli mogę polecam pozostawienie sprawy ogumienia, doboru, wymiany, użytkowania, magazynowania itd. itp. odpowiednim serwisom (drugie to znaleźć taki :P). wiem że istnieją już serwisy które posiadają bazę danych swoich klientów i sami przypominają, wzywają i zalecają zmianę wtedy kiedy jest na to czas ! warto wtedy zapłacić takiej firmie trochę więcej za usługę, magazynowanie opon itd. ale wierzcie mi opony starczą na dłużej !

jest to bardzo mocno rozwinięta sprawa w transporcie ciężarowym (fajny patent) w firmach które mają ok.150aut i więcej ! ale to sprawa na inny temat i wieczór...

pozdrawiam i życzę rozwagi i przyczepności
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2008, 22:24
Posty: 70
Skąd: Piła
Auto: NAJLEPSZE NA ŚWIECIE – służbowe ...

Postprzez zadra » 4 lut 2011, 11:33

Witajcie.
Mam pytanie dotyczące "opon" ale nie wiem gdzie poszukać tematu ogólnego z opiniami o oponach(jest temtat w dziale TUNING no i ten w którym piszę aktualnie) jeśli więc jest temat "ogólny" to proszę o przeniesienie.

1.Chciałbym dowiedzieć się czegoś o oponach zimowych (w zasadzie wielosezonowych) Marshall Power Grip bieżnik jeszcze jest bardzo ładny(na pewno na 3-y sezony by starczył)– warto zakładać je do mojego auta?(rozmiar 185/65 R14)

2.Posiadam również letnie opony Semperit Top Speed(rozmiar 195/65 R14). O nich wiem tylko tyle,że w zasadzie są O.K. ale na mokrym można się "przejechać". Żal mi je wyrzucać, gdyż wyglądają jak nowe – tak jakby nigdy nie były używane do jazdy.

Bardzo mało informacji znalazłem o tych modelach w internecie, może dlatego,że opony te nie są pierwszej młodości i nie sądzę by były nadal dostępne w sprzedaży.
Czy możecie wypowiedzieć się na temat tych opon? Napiszcie mi,że są do d..py to je zutylizuję, choć z wielkim żalem..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Picolinek » 4 lut 2011, 16:16

mówiąc
muunek napisał(a):opony te nie są pierwszej młodośc

masz na myśli jaką datę produkcji ??

jest na oponach ;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2008, 22:24
Posty: 70
Skąd: Piła
Auto: NAJLEPSZE NA ŚWIECIE – służbowe ...

Postprzez zadra » 4 lut 2011, 19:23

W zasadzie to...są stare...
Marshalle to początek XXI wieku, Semperity jeszcze starsze.
Wywyaliłbym ze względu na wiek, ale pozostawił ze względu na "żadne" zużycie.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez zadra » 17 maja 2011, 22:42

Zamontowałem Semperity z przodu auta, Marschalle ma tylniej osi.
Na razie – po tygodniu nie mogę złego słowa powiedzieć. Zobaczę jak zachowywać się będą na mokrym asfalcie.

Pzdr.
M
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Picolinek » 18 maja 2011, 17:44

życzę powodzenia i przyczepności !!

Ja ostatnio zakupiłem na lato (w związku ze zmianą auta) oponki z końcówki 2007 UNIROYALL raley 440 po fajnej cenie i prawie znikomym zużyciu ! przejechałem na nich już blisko 3tyś. i zadowolony z komfortu, prowadzeni i zachowania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2008, 22:24
Posty: 70
Skąd: Piła
Auto: NAJLEPSZE NA ŚWIECIE – służbowe ...

Postprzez zadra » 21 wrz 2011, 23:18

Mogę kilka słów napisać o oponach które założyłem w maju.
Semperity okazały się dość przyzwoite.
Dystans przejechany na nich nie jest jakiś olbrzymi,zaledwie kilka tysięcy km. ale zachowywały się prawidłowo na suchym i mokrym asfalcie.
Nadal nie wykazują zużycia, pęknieć,czy innych "usterek wieku starczego".
Na suchym, wiadomo,że większość opon jeździ dość dobrze na mokrym jest zawsze"inaczej"..
Ja na mokrym jeżdżę "zachowawczo" i nie staram się wchodzić w zakręty na dwóch kołach, ale przy jeździe "na wprost" w kałużach i w czasie nagłego hamowania semperity dawały radę.
Teraz gdy nadeszło ochłodzenie wyraźnie słychać,że niższa temperatura wpłynęła negatywnie na kulturę pracy.
Stały się dużo głośniejsze i przypominają,że czas najwyższy przygotować jakieś zimowe buty dla mojej mazdy.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki