Foteliki samochodowe dla dzieci

Postprzez lemman » 30 sty 2018, 00:10

mln napisał(a):Mam wrażenie, że niedawno gratulowałem, a tu masz – znowu jest czego gratulować. Człowiek sukcesu! :D

BRAWO WY!!! <jupi> ...i już nic nie będzie takie, jak kiedyś! <spoko>

A w temacie moto w kontekście newsa:
Obrazek
Kupiliśmy tu:
http://www.tylem.pl/fotelik-joie-every-stage-fx-0-36.html
...i sobie chwalimy (a najbardziej nasza dwulatka, co wreszcie za okno może wyglądać ;) )


Bardzo dobry wybór, nasz młody ma już 3 lata i śmiga w tym foteliku aż miło ;) bardzo dobry jakościowo, wart swojej ceny i wysokiej oceny ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2017, 21:18
Posty: 34
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GH kombi
2.0 MZR 147 hp
Sparkling Black
2008

Postprzez yasko » 12 lut 2018, 10:21

Jak Grzyby odkopię trochę temat.

Przyszedł czas wymiany fotelika na większy. Nasz Recaro Young Profi robi się za mały i chcemy coś od 9-25kg, bo potem przyjdzie czas na kolejny.
Ponieważ Recaro miało 5 gwiazdek ADAC za ochronę, kolejny fotelik musi mieć co najmniej 4.
Montaż jak w cywilizowanym kraju przystało – tyłem, wcześniej chciałem na ISOFIX, teraz zmieniłem zdanie i ISOFIX w tej kategorii wagowej i biorąc pod uwagę, że 1,5 roczne dziecko jest dość mobilne, jest zbędny.
Pojechaliśmy zakupić taki model:
http://www.tylem.pl/tylem-i-przodem-rwf-fwf/tylem-przodem-rwf-fwf-9-25/isofix/fotelik-joie-stages-isofix-0-25.html ale brak jakichkolwiek wyników testów oraz wynik podobnego modelu z wynikiem dopuszczającym skreśla ten fotelik.
Pozostały 3 inne:
Najmniejszy wymiarami zewnętrznymi i najtańszy z tej trójki:
http://www.tylem.pl/tylko-tylem-rwf/9-25kg/pasy/fotelik-brirax-maxway-black-edition.html
Średni z rewelacyjną regulacją pasów i zagłówka
http://www.tylem.pl/tylko-tylem-rwf/9-25kg/pasy/axkid-fotelik-minikid.html
oraz najdroższy
http://www.tylem.pl/tylko-tylem-rwf/9-25kg/pasy/fotelik-klippan-century-9-25.html
Dodam że przy 2 ostatnich fotelikach Saab 9-3 jest małym samochodem.
Za jakiś czas spróbuje podjechać 6 i zobaczyć jak to wygląda w GH.
Czy macie jakieś doświadczenia z tymi fotelikami. Pytam tylko i wyłącznie o aspekty praktyczne, bo od bezpieczeństwa są wyniki testów.
Ostatnio edytowano 14 lut 2018, 09:52 przez yasko, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez yasko » 12 lut 2018, 10:44

lemman napisał(a):
mln napisał(a):Mam wrażenie, że niedawno gratulowałem, a tu masz – znowu jest czego gratulować. Człowiek sukcesu! :D

BRAWO WY!!! <jupi> ...i już nic nie będzie takie, jak kiedyś! <spoko>

A w temacie moto w kontekście newsa:
Obrazek
Kupiliśmy tu:
http://www.tylem.pl/fotelik-joie-every-stage-fx-0-36.html
...i sobie chwalimy (a najbardziej nasza dwulatka, co wreszcie za okno może wyglądać ;) )


Bardzo dobry wybór, nasz młody ma już 3 lata i śmiga w tym foteliku aż miło ;) bardzo dobry jakościowo, wart swojej ceny i wysokiej oceny ;)

Po pierwsze gratulacje makmarc !
Po drugie przepraszam za off top. ..
Jakiej wysokiej oceny lemman? Na zabrudzenia, czy wygodę użytkowania?
Najważniejszą cechą fotelika jest ochrona dziecka w razie wypadku. Ten wspominany nie przeszedł żadnego testu, a model zbliżony do niego otrzymał 2 gwiazdki, czyli wynik dopuszczający.
Test Plus Nie
Test ADAC Brak testu
Test ÖAMTC Brak testu
Test Stiftung Warentest Nie
Test Dekra Nie
BTW
Jestem na etapie zakupu kolejnego fotelika i zapraszam do dyskusji do wątku o fotelikach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez Dominator » 12 lut 2018, 15:00

Ja nie miałem ale mogę za to polecić besafe izi combi (montowany przodem i tyłem) posiadam model X3, są już nowsze. Besafe izi Kid to to samo lecz montowany tylko tyłem. Posiadam też wspomniany izi comfort ale montowany tylko przodem. Jeżeli można nazwać to wada, to wyblakła tapicerka od słońca (mechanicznie wytrzymały i przyjemny materiał) i modele montowane tyłem zajmują dość sporo miejsca ale coś kosztem czegoś. Ogólnie polecam.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Grzyby » 13 lut 2018, 09:43

Dominator napisał(a):Jeżeli można nazwać to wada, to wyblakła tapicerka od słońca

U mnie nic takiego się nie stało a drugi gość już w nim jeździ. Pewnie zależy od konkretnej tapicerki )a tych jest trochę do wyboru)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez lemman » 13 lut 2018, 14:30

yasko napisał(a):
lemman napisał(a):
mln napisał(a):Mam wrażenie, że niedawno gratulowałem, a tu masz – znowu jest czego gratulować. Człowiek sukcesu! :D

BRAWO WY!!! <jupi> ...i już nic nie będzie takie, jak kiedyś! <spoko>

A w temacie moto w kontekście newsa:
Obrazek
Kupiliśmy tu:
http://www.tylem.pl/fotelik-joie-every-stage-fx-0-36.html
...i sobie chwalimy (a najbardziej nasza dwulatka, co wreszcie za okno może wyglądać ;) )


Bardzo dobry wybór, nasz młody ma już 3 lata i śmiga w tym foteliku aż miło ;) bardzo dobry jakościowo, wart swojej ceny i wysokiej oceny ;)

Po pierwsze gratulacje makmarc !
Po drugie przepraszam za off top. ..
Jakiej wysokiej oceny lemman? Na zabrudzenia, czy wygodę użytkowania?
Najważniejszą cechą fotelika jest ochrona dziecka w razie wypadku. Ten wspominany nie przeszedł żadnego testu, a model zbliżony do niego otrzymał 2 gwiazdki, czyli wynik dopuszczający.
Test Plus Nie
Test ADAC Brak testu
Test ÖAMTC Brak testu
Test Stiftung Warentest Nie
Test Dekra Nie
BTW
Jestem na etapie zakupu kolejnego fotelika i zapraszam do dyskusji do wątku o fotelikach.


uważasz, że wybierając fotelik kierowałem się wygodą użytkowania i tym czy się nie brudzi? posiadam dla młodego fotelik joie stages w którym jeździł tyłem do określonej wagi, teraz jeździ zgodnie z kierunkiem jazdy. wymieniasz mi różnorakie testy, ok, może i nie ma, ale żaden test nie zastąpi zdrowego rozsądku i szczęścia na drodze. Jasne jest, że besafe, graco czy też axkid to być może lepsze wybory, wszystkie testy itp ale czy to wszystko? Ten który posiadam jest montowany na pas, trzyma się znakomicie, jest dość szeroki także dziecko może wygodnie usiąść. Przymierzaliśmy foteliki wszelkiej maści montowane tyłem i niestety nie wszystko co na papierze sprawdza się w rzeczywistości. Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2017, 21:18
Posty: 34
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GH kombi
2.0 MZR 147 hp
Sparkling Black
2008

Postprzez lukanowak » 13 lut 2018, 22:45

Ja używałem fotelik storchenmuhle STORCHENMÜHLE Starlight SP (9-36kg) , to jest to samo co recaro, jedna fabryka, tylko że tańszy. Sprawdził się, jest wygodny i łatwy w użytku. Używam go już 8 rok. (ciągłość dzieci)
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2017, 22:12
Posty: 68 (0/5)
Auto: Mazda 6 2017 2,5 kombi

Postprzez yasko » 14 lut 2018, 09:28

lemman napisał(a):uważasz, że wybierając fotelik kierowałem się wygodą użytkowania i tym czy się nie brudzi?

Nie wiem czym się kierowałeś, ale powyższe oraz czy fotelik dobrze pasuje do auta może być właśnie sprawdzone przez użytkownika.
Polecasz fotelik, który jest polecany przez sieć sklepów z artykułami dla dzieci w podlaskim. Do tego informują klientów, że fotelik ma homologację, co jest prawdą tylko, że homologacja nie ma nic wspólnego z oceną bezpieczeństwa.
lemman napisał(a):posiadam dla młodego fotelik joie stages w którym jeździł tyłem do określonej wagi, teraz jeździ zgodnie z kierunkiem jazdy.

BTW – W krajach cywilizowanych ten wiek to 4 lata...
lemman napisał(a):wymieniasz mi różnorakie testy, ok, może i nie ma, ale żaden test nie zastąpi zdrowego rozsądku i szczęścia na drodze.

A co mam wymieniać? Kolor tapicerki? Najważniejszą cechą fotelika jest zwiększenie bezpieczeństwo. Nie mam sprzętu ani wiedzy aby wykonać tego typu testy, więc opieram się na badaniach instytucji wykonujących takie testy.
lemman napisał(a):Jasne jest, że besafe, graco czy też axkid to być może lepsze wybory, wszystkie testy itp ale czy to wszystko?

Nie, ale to podstawa.
lemman napisał(a): Ten który posiadam jest montowany na pas, trzyma się znakomicie, jest dość szeroki także dziecko może wygodnie usiąść. Przymierzaliśmy foteliki wszelkiej maści montowane tyłem i niestety nie wszystko co na papierze sprawdza się w rzeczywistości. Pozdrawiam ;)

Zgadzam się – dlatego trzeba przymierzać.

W idealnym świecie foteliki, pasy, poduszki, itd. nie byłyby potrzebne.
Zdrowy rozsądek i rozwaga za kierownicą jest jak najbardziej potrzebna, ale na innych kierowców nie mamy wpływu.

@Moderator
Proszę o przeniesienie powyższych postów do http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=83083&start=160
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez Grzyby » 21 lut 2018, 12:14

yasko napisał(a):lemman napisał(a):
Jasne jest, że besafe, graco czy też axkid to być może lepsze wybory, wszystkie testy itp ale czy to wszystko?

Nie, ale to podstawa.
lemman napisał(a):
Ten który posiadam jest montowany na pas, trzyma się znakomicie, jest dość szeroki także dziecko może wygodnie usiąść. Przymierzaliśmy foteliki wszelkiej maści montowane tyłem i niestety nie wszystko co na papierze sprawdza się w rzeczywistości. Pozdrawiam

Zgadzam się – dlatego trzeba przymierzać.

Dokładnie. Ja przy wyborze fotelików kierowałem się (w tej kolejności):
– bezpieczeństwem (wybierałem tylko wśród fotelików 3-4*)
po wytypowaniu 3-5 sztuk
– przymiarka do auta
– przymiarka do dziecka
– wybór konkretnego modelu – jednego lub dwóch – do decyzji młodego.
Ot, wszystko.
A jak to może wyglądać podczas wybierania jednego fotelika z pięciu (wszystkie 4*) opisałem tutaj viewtopic.php?p=3314902#p3314902
Można się zdziwić jak fotelik może NIE PASOWAĆ do dziecka. Bo do auta – to już normalka.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez yasko » 21 lut 2018, 13:05

Mam te same kryteria.
Ostatni punkt odpada, bo z 1,5 rocznym dzieckiem za dużo się nie pogada.
Po przymiarce do dziecka odpadł Britax MaxWay Black Edition.

A teraz się zastanawiamy czy wydać 200 zł więcej i mieć ISOFIXa. Jednak przy 2 autach przekładanie fotelika jest nieuniknione, tylko na razie ciężko powiedzieć jak często będziemy przekładać.

Wybieramy pomiędzy Minikid (już była przymiarka) a Rekid.

Problemem jest też ilość aut do których trzeba przymierzyć, bo musi pasować do auta Żony, do naszego i od święta do R3. HP lubiła jeździć chyba przez dźwięk silnika :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez Spowo » 23 lut 2018, 11:10

Ja dla dziecka kupiłem taki fotelik http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-f ... 37813.html Ja jestem zadowolony z zakupu, ale jakie są wasze opinie dla tego fotelika?
Początkujący
 
Od: 15 lut 2018, 12:08
Posty: 5

Postprzez Grzyby » 27 lut 2018, 10:32

Spowo napisał(a):Ja jestem zadowolony z zakupu

A jak mierzysz stopień "zadowolenia"?
Że da się zamontować w aucie i da się zapiąć dziecko?
Bo od strony bezpieczeństwa słabiej nie dało się wybrać.
Fotelik nie dostał nawet jednej gwiazdki w testach. Kiedyś, dawno temu, w roku 2008 zrobiono jakiś test modelu TEKO tej firmy (pytanie czy to to samo?) i za bezpieczeństwo dostał ocenę najniższą.
Więc dla mnie – sorry za bezpośredniość – to śmieć.

Atest ma – bo mieć musi żeby można go było sprzedawać, ale atest w żadnym stopniu nie ocenia bezpieczeństwa. Ot, takie dopuszczenie do obrotu (z grubsza mówiąc).

Szukając czegoś bezpiecznego zdecydowanie patrzyłbym na oceny bezpieczeństwa. Wiem że cena jest istotna. Ale w cenie ok. 300zł znajdziemy foteliki bezpieczne, z trzema gwiazdkami, np.
– Graco Logico LX Comfort
– Maxi-Cosi Rodi
– Fisher Price FP4000 (ten to nawet koło 200zł kosztował ale może być problem ze znalezieniem)
– Graco Assure
Żeby było śmiesznie znajdziemy też foteliki czterogwiadkowe (bardzo bezpieczne) np.
VERTBAUDET Juniorsit/ Nania Befix SP / Kiddo LYRA STAR – to ponoć te same foteliki, pierwszy do kupienia za ok 60-70euro, Nania za 145zł.......

Kwestia dopasowania dziecka oczywiście pozostaje, ale jak widać kupno FERRARI, to dobry pomysł na ............ wyrzucenie pieniędzy.

Trzeba się orientować PRZED zakupem żeby nie kupić chłamu którego jest zalew w sklepach.
Pytanie – jak długo wybierałeś fotelik?
Drugie – jak długo wybierałeś ostatni telefon?

:D
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez burasu » 21 kwi 2018, 21:13

gratuluje tatuśkom <faja>
ja szukam czegoś dla ponad 30 kg , ktoś coś poleci? już mam zawroty głowy od przeglądania stron aklepowych :(
http://www.fineagency.com
Ostatnio edytowano 13 maja 2018, 17:29 przez burasu, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2018, 17:24
Posty: 1

Postprzez Domelek » 25 kwi 2018, 18:38

A to jeszcze nie poddupek ? Ja teraz wsiadłem na 2 sztuki do15- 36 kilo chicco oassys i Cbx z Cybexa taki prosty po przecenie. Bardziej pasuje mi ten CBX mniej możliwości ale solidniejszy nic nie lata ( ale nie jest regulowany w wielu płaszczyznach więc dlatego chyba ). Grunt to przymierzyć się gdziekolwiek do rożnych rozwiązań. Wczesnij Be safe był i Roamer KIng stary ale chyba najlepszy prosty ale solidny. NIestety musisz trochę pooglądać i dopasować czy masz wysokiego czy szerszego szkraba bo tu już fizjonomia to komfort i bezpieczeństwo jednak. <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Beny » 27 kwi 2018, 05:34

Kiedy zmienić fotelik z 9-18 na większy?
Jedna córka mi śmigła do góry,waży 16,5kg i ma 106cm. Głowa już trochę wystaje w romer King plus,gdzieś czytałem że jak linia oczu zrówna się z zagłowkiem to należy zmienić?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (83/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Grzyby » 27 kwi 2018, 11:17

Beny napisał(a):Kiedy zmienić fotelik z 9-18 na większy?

Beny – tu masz dokładnie podane :)


Domelek napisał(a):A to jeszcze nie poddupek ?

eeeekhm....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

PostTen post został usunięty przez Koci@k 8 sie 2018, 21:19.
Powód: Spam.

Postprzez Neonixos666 » 26 gru 2018, 20:13

jestem przed zmianą fotelika dla starszej córki, żona wybrała model który niby posiada system isofix ale nie sztywny tylko na paskach (haki) czy to ma jakieś znaczenie? jest to jakaś starsza wersja?

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Beny » 26 gru 2018, 20:59

Co wybraliście?
A to rozwiazanie nie będzie problematyczne przy przekladaniu fotelika? Bo pewnie trzeba go bedzie docisnąć zeby zlapac na zaczepy,no i czy sie noe bedzie wypinac?
Ja mialem jutro robic przymiarki w foteliki info Kraków ale musialem przelożyć wizyte. Mierzylem recaro monza nova 2 (szwagier ma )i wygląda ze jest dobry,wedlug doboru z tych filmików.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (83/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Neonixos666 » 26 gru 2018, 21:06

Beny napisał(a):A to rozwiazanie nie będzie problematyczne przy przekladaniu fotelika? Bo pewnie trzeba go bedzie docisnąć zeby zlapac na zaczepy,no i czy sie noe bedzie wypinac?


te paski się popuszcza, zahacza i ściąga ale jakoś nie wygląda to pewnie i lepsze są chyba sztywne mocowania.

zastanawiamy się nad joie trillo i recaro milono, żona bardziej w temacie jest moja działka to montaż :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki