Foteliki samochodowe dla dzieci

Postprzez Grzyby » 11 lip 2013, 00:45

No i mój synek rośnie więc dotarłem do etapu zmiany fotelika (świetnego zresztą BeSafe IZI Go) na większy.

Poszukiwany:
kategoria 9-18kg
montaż 3 punktowe pasy (ewentualnie pasy oraz ISOFIX)

Zastanawiam się nad kilkoma modelami:
– Recaro Young Expert / Young Expert Plus
– CHICCO XPACE KEY-1
– Cybex JUNO FIX
– MAXI COSI RUBI/TOBI
– Kiddy Energy Pro
– BRITAX ROMER KING / KING PLUS
– BeSafe IZI Comfort X3

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być Cybex i Kiddy (bez pięciopunktowych pasów) ale wolę zapytać. Bo a nóż widelec ktoś testował i może coś powiedzieć o którymś z powyższej listy.

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi i sugestie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Paweł » 11 lip 2013, 01:23

Moja młodsza córka jeździ teraz w Maxi-Cosi Priorifix Isofix. Nie wiem, czy jeszcze go oferują, ale z czystym sumieniem polecam ten fotelik. Jest najsolidniejszy ze wszystkich które widziałem, ma dość wygodne zapięcie i sensowną regulację wysokości pasów, przez co niezmiennie dobrze pasuje dziecku przez dwa lata. Ma regulowane pochylenie, które można ustawić w trzech pozycjach. Mocowanie jest imho bardzo dobre, choć niektóre słabsze osoby z mniej sprawnymi dłońmi mogą mieć kłopot z wciśnięciem guzika do zwalniania go z zaczepów isofix. Przypięcie pasami nie nastręcza trudności. Fotelik jest jednak dość ciężki i raczej za duży do niewielkiego kompaktu (do "szóstki" wejdzie bez problemów). Przednia podpora jest wskazana do samochodów, które nie mają kotwiczenia za kanapą (lub w ogóle są bez isofix-a). Nie ma problemów, żeby ten fotelik rozmontować i uprać. Używamy go już "drugie pokolenie" i nie widać po nim szczególnych śladów zużycia.

the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez benq323 » 14 lip 2013, 07:33

Do zakupu fotelika mam jeszcze trochę czasu, ale już powoli zaczyna rozmyślać co i jak będzie najlepszym rozwiązaniem. W BJ`ce nie mam ISOFIXa, więc czy lepszym rozwiązaniem będzie na początek nosidełko, a następnie fotelik 9-36kg, czy lepiej kupować foteliki w miejszych poszczegulnych wagach <co?>
Regeneracja DPF........info PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 17:10
Posty: 1819 (22/16)
Skąd: Ostróda
Auto: Opel Signum 1,9 CDTI (Z19DT) 2004r

Postprzez raiders25 » 14 lip 2013, 18:54

benq323 napisał(a):Do zakupu fotelika mam jeszcze trochę czasu, ale już powoli zaczyna rozmyślać co i jak będzie najlepszym rozwiązaniem. W BJ`ce nie mam ISOFIXa, więc czy lepszym rozwiązaniem będzie na początek nosidełko, a następnie fotelik 9-36kg, czy lepiej kupować foteliki w miejszych poszczegulnych wagach <co?>


A jakim cudem nie masz Isofxa ???? wsadź paluchy w łączenie kanapy (siedziska z oparciem ) na 100% masz ISOFIX .
Ja w swojej mam i montaż fotelika na isofix robi duuuużą różnicę na plus .
Mazda 323F (BJ)ZM 2001
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2013, 17:54
Posty: 54 (1/0)
Skąd: FSW
Auto: Mazda 323f (BJ)ZM ,1.6 16V 2001

Postprzez benq323 » 14 lip 2013, 22:35

Faktycznie posiadam isofix

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 4
Regeneracja DPF........info PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 17:10
Posty: 1819 (22/16)
Skąd: Ostróda
Auto: Opel Signum 1,9 CDTI (Z19DT) 2004r

Postprzez MI$ » 26 lip 2013, 22:44

Grzyby napisał(a):No i mój synek rośnie więc dotarłem do etapu zmiany fotelika (świetnego zresztą BeSafe IZI Go) na większy.

Poszukiwany:
kategoria 9-18kg
montaż 3 punktowe pasy (ewentualnie pasy oraz ISOFIX)

Zastanawiam się nad kilkoma modelami:
– Recaro Young Expert / Young Expert Plus
– CHICCO XPACE KEY-1
– Cybex JUNO FIX
– MAXI COSI RUBI/TOBI
– Kiddy Energy Pro
– BRITAX ROMER KING / KING PLUS
– BeSafe IZI Comfort X3

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być Cybex i Kiddy (bez pięciopunktowych pasów) ale wolę zapytać. Bo a nóż widelec ktoś testował i może coś powiedzieć o którymś z powyższej listy.

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi i sugestie.


Grzyby, tez miałem ten problem. Który wybrać? Po odwiedzeniu kilku sklepów, poczytaniu opini w necie i wysłuchaniu sprzedawców (niektórzy naprawdę mają wiedzę na ten temat) zakupiłem BeSafe IZI Combi X3 Isofix. Zamontowany tyłem do kierunku jazdy. Parę postów wyżej opisałem co i jak. Naprawde polecam.
Test wakacyjny zaliczony. Trasa Wrocław ==> Międzyzdroje. Maluszek przespał całą drogę :–)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 20:52
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Auto: Jest:
6 GH gorzka czekolada
Była:
6 GH 2,2 D
6 GY 2,0 D
6 GY 2,3 Pb

Postprzez Grzyby » 27 lip 2013, 22:55

Już kupiony :) Bardzo blisko nawet od Twojego :)

cytat z innego tematu:
Grzyby napisał(a):To dzisiaj ja trochę o swoich rozterkach popiszę :P

Wczoraj zapakowałem młodego w auto i pojechaliśmy przymierzyć go do różnych fotelików.

Po lekturze netu, przejrzeniu dziesiątków testów, opinii i obejrzeniu mnóstwa filmików reklamowych obstawiane były w sumie 4 modele w kolejności jak niżej:
Cybex Pallas 2 Fix http://cybex-online.com/en/carseats/pallas2fix.html
Kiddy Guardian Pro 2 http://www.kiddy.de/pl/foteliki/fotelik ... pro-2.html
Concord Transformer Pro http://en.concord.es/products/driving/c ... ormer-pro/
Recaro Monza Nova IS http://www.recaro-polska.pl/index.php/f ... seatfix-is

Kiddy Guardian Pro 2 pobił wszystkie powyższe na głowę przy przymiarkach. Maciek nie był kompletnie zabudowany/zasłonięty jak w Cybexie.
Monza Nova – jakieś to wszystko takie niepewnie wyglądające, nie wzbudzało zaufania. A porażką okazał się Concord co mnie mocno zaskoczyło. Po zapięciu, nie ma praktycznie miejsca na jakiekolwiek poruszanie nogami.

Ale pokazano mi jeszcze Roemera King Plus http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... us-special . No i byłem pod wrażeniem solidności i wygody – tak dla malca jak i dla rodzica.

Do domu wróciliśmy zastanawiając się czy kupić Kiddy Guardiana w którym młody czuł się świetnie co było widać, czy Roemera w którym czuł się też nieźle.
Różnica cenowa – pomijalna. Obydwa w okolicach 750-900zł.
Z tym, że Kiddy byłby już fotelikiem docelowym (grupa 9-36kg) a Roemer przejściowym (9-18kg).
W końcu stanęło na Kiddym.

Dzisiaj pojechał jeszcze w jedno miejsce żeby sprawdzić jakie mają ceny i gość pokazał mi fotelik o jakim kompletnie zapomniałem – BeSafe (a aktualnie właśnie używamy BeSafe IZI GO).
Konkretnie pokazał mi model iZi Comfort X3 http://www.besafe.com/en/Car-seat-Produ ... Comfort-X3
No i szczerze mówiąc sam już nie wiem. Jeśli chodzi o zakres regulacji pozycji – od siedzącej do prawie leżącej – to bije na głowę wszystko inne dostępne na rynku. Prosty montaż i świetnie rozwiązany sposób regulacji.

Dzisiaj jeszcze pojadę z młodym żeby go przymierzyć i chyba skończy się na BeSafe.
Szczególnie po obejrzeniu filmiku z testu przeprowadzonego nie przez ADAC. Test dotyczył dachowania (ADAC takich nie przeprowadza). Wiem że tutaj sporo jest polityki i chwytów marketingowych ale chyba jednak – teraz – wolę klasyczne mocowanie dziecka pasami, niż osłonę tułowia (chociaż w przypadku zderzeń "klasycznych" jest na pewno bezpieczniejsza niż pasy).


Grzyby napisał(a):koniec końców stanęło na rozwiązaniu "klasycznym" :) Jakiś tam wpływ na tą decyzję miał chyba filmik z kilkukrotnym dachowaniem i zachowaniem fotelika z belką (fakt że zrobiony na zlecenie Britax'a/Roemer'a który takich nie produkuje, ale coś tam prawdy w tym jest)
A młody ma teraz tyle rzeczy do oglądania (zdjąłem zagłówek z fotela przed nim), że nie wiem jak będzie teraz ze spaniem w foteliku <lol>

Obrazek


Czyli młody jeździ teraz w BeSafe iZi Comfort X3
:)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Beny » 13 sie 2013, 11:34

Witam,mam pytanie co prawda troche po fakcie bo juz nosidełka/foteliki kupione ale moze cos sie dowiem od Was wiecej.
Żona załatwiła od znajomych nosidełka,pojechalismy przymierzyć do samochodu i tak – jedno firma no name drugie to concord ION taki jak w aukcji
http://tablica.pl/oferta/fotelik-noside ... 5d73d2ba3b

Maz koleżanki naświetlił mi troche sprawę że jednak ten pierwszy to zwykły styropian i on by sie bal w czymś takim wozić dziecko rzeczywiście nie wyglądał specjalnie dobrze przy concordzie) a concord to juz dobra firma a fotelik w testach wypada dobrze.
Znalazłem kilka opinii w necie i tego samego dnia dokupiłem właśnie ten z tablicy.Czy to był dobry wybór/
Czy firma concord to to samo co Maxi Cosi?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez bieski » 13 sie 2013, 11:43

Beny napisał(a):Czy firma concord to to samo co Maxi Cosi?

Nie. A co szukasz adapterów do wózka ? :>
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Beny » 13 sie 2013, 13:21

Nie szukam,wózek mam xlandera bliźniaczy bez możliwości wpięcia nosidełek.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Gosiack » 16 sie 2013, 00:42

Witam,

czy ktoś z użytkowników Mazdy 3 posiada fotelik z przedziału wagowego 9-18 lub 9-25 montowany tyłem do kierunku jazdy? Czy istnieje jakiś model, który można prawidłowo zamontować w tym samochodzie (rocznik 2007)? Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie fotelik Maxi Cosi Mobi.

Pozdrawiam
Gosiack
 

Postprzez Tubi » 20 sie 2013, 09:28

Ja młodemu kupiłem Maxi Cosi Priori xp, za miesiąc już powinien wygodnie się w nim usadowić :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez maziadm » 21 lis 2013, 22:45

Beny napisał(a):Maz koleżanki naświetlił mi troche sprawę że jednak ten pierwszy to zwykły styropian i on by sie bal w czymś takim wozić dziecko rzeczywiście nie wyglądał specjalnie dobrze przy concordzie) a concord to juz dobra firma a fotelik w testach wypada dobrze.
Akurat marka czy renoma nie ma tu nic do rzeczy. Jakiś czas temu też przerabiałem temat i w sumie nic nie kupiłem, daje jeszcze radę w typie nosidełka, a to jest najbezpieczniejsze. Więc tak, podajże firma (...usunąłem nazwę...) made in italy wypuścił w 2012 r. model który okazał się niebezpieczny tj. przy ok. 50km/h urywały się pasy i to w każdym i tak samo. Oczywiście produkt miał wszystkie te atesty, testy potrzebne do sprzedaży, a doszła do tego jakaś organizacja nonprofi. W sumie z zachodniej europy produkt wycofano, a u Nas po ogłoszonej promocji w I kwartale 2013 r. sprzedano więcej niż w całym 2012 r.! Jak poproszono o opinię producenta to rzeczniczka w PL tej firmy oświadczyła, że produkt jest dla uboższych warstw społecznych. Nie wiedziałem czy mam <płacze> czy <rotfl> . Wstyd i hańba, facet prędzej by się zwolnił, niż coś takiego powiedział.
Reasumując nawet poważane marki nie dają gwarancji szczególnie tu w PL.
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 06:19
Posty: 196 (1/3)
Auto: Mazda 6 MZR-CD, 2003 r., 136KM

Postprzez matthies » 26 gru 2013, 13:58

podpinam się do tematu.
Potrzebujemy dla mojego chrześniaka nowy fotelik bo z poprzedniego już wyrósł. Głównie przeznaczony do Renault Scenic 2002 ale czasem jeździ też w mojej M6.
Poniżej to, co mamy na oku na tę chwilę, więc prośba do was doświadczonych, który będzie najlepszym wyborem.
http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-b ... 24245.html
http://allegro.pl/rodi-isofix-rodifix-m ... 59720.html
http://allegro.pl/fotelik-recaro-monza- ... 93634.html
http://allegro.pl/concord-transformer-t ... 19941.html
http://allegro.pl/fotelik-solution-x-fi ... 91942.html
http://allegro.pl/concord-transformer-t ... 24105.html
http://allegro.pl/super-oferta-kiddy-cr ... 49488.html

Wybór nie jest łatwy, szczególnie zważywszy na mój kompletny brak doświadczenia w tej dziedzinie, a jakoś siostrze pomóc bym chciał :(
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez damage.inc » 26 gru 2013, 17:38

Ja wybrałbym z tych trzech:

CONCORD TRANSFORMER T ISOFIX
RECARO MONZA NOVA SEATFIX
SOLUTION X FIX CYBEX


Ja mam Cybex'a, ale jest yżywany w opcji 9-36 (Cybex Pallas II- ale po odczepieniu podstawki staje się fotelikiem Solution II). Ogólnie bardzo dobry i solidny fotelik, bez zbędnych wodotrysków.
Najlepszą opcją jest obejrzenie ich w sklepie stacjonarnym i przymierzenie przyszłego użytkownika do fotelika :)

Tutaj masz stronę z testami fotelików itp.
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/malejaco/index.html
I z testami ADAC/:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31968
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 23:59
Posty: 291 (0/4)
Skąd: Okolice Sulęcina
Auto: Premacy FP 1840, 114km 2000r.

Postprzez Grzyby » 27 gru 2013, 17:13

Ja dla odmiany nie polecam Concorda. Wiele traci przy bliższym poznaniu (przynajmniej mniejszy model).
Pomimo dokładnego przymierzania młodego do Recaro również ta firma jakoś kiepsko wypadła w moich oczach.

Z doświadczenia polecałbym BeSafe (aktualnie używamy drugiego z tej firmy (dylematy "wyborcze" możesz poczytać ciut wyżej :) )

Ale tak jak pisał poprzednik – jedyne i najlepsze rozwiązanie to wsadzenie pasażera w konkretne modele. Tego nie zastąpi czytanie żadnych testów i recenzji. Nie każde dziecko też dobrze się czuje w niektórych modelach i dlatego trzeba zrobić przymiarkę.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez smile » 27 gru 2013, 20:27

Ja polecam Cybexa, mam 9 – 36 kg. Córa póki co ma 20 miesięcy, Cybexa używam od wakacji. Rewelacyjne rozwiązanie z "bandą" zamiast denerwujących pasów. Dziecko ma większą swobodę ruchów bez utraty bezpieczeństwa. Jest dobrze dopasowany i ma dodatkowe absorbery boczne i duży zakres regulacji :)
Madzia ( córa ) uwielbia w nim jeździć :)
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Grzyby » 28 gru 2013, 09:46

Odnośnie fotelików z belka zamiast pasów, miałem niedawno jeszcze (poprz.strona) dylemat co wybrać. Przymierzaliśmy młodego do Cybexa i do Kiddy. Cybex zdecydowanie w tym porownaniu przegral (chociaż nastawiony byłem mocno pro Cybexowo :)
A i tak po obejrzeniu testu z zachowaniem i zobaczeniu co dzieje się z dzieckiem w foteliku z belką stanęło na rozwiązaniu klasycznym i foteliku BeSafe.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez steja » 13 sty 2014, 16:55

witam,
słuchajcie, szukam – pilnie dość! bo dzieciak już na dniach ;) – fotelika do mojej Mazdy i spotkałem się ostatnio z tematem, że do 323F bardzo ciężko dopasować fotelik, na co zrobiłem wielkie <co jest>
http://forum.gazeta.pl/forum/w,97434,11 ... _.html?v=2
Prawda to?!
Nie wiem jak to jest z fotelikami dla najmłodszych, ale chcę koniecznie fotelik tyłem do kierunku jazdy.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2011, 12:23
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323F 1.6

Postprzez maestro81 » 13 sty 2014, 20:23

<co?> ja mam 323f i prawde mowiac nie zauwazylem problemow z montazem fotelika dzieciecego w aucie <nauka> kazdy fotelik ma instrukcje jazdy wiec widac czarno na bialym jak zamontowac – oczywiscie szukaj fotelika z homologacja, bo buble tez sie zdarzaja :D obecnie mam 323f 2003r poprzednio 323f chyba z 92' i tez problemow nie mialem. zarowno fotelik – nosidlo dla niemowlaka jak i dla starszego dziecka.
ps. ludzie to zrobia wszystko zeby sobie zycie umilic <glupek2>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki