Foteliki samochodowe dla dzieci

Postprzez steja » 13 sty 2014, 21:42

Bubla nie chce, poczytałem trochę
http://osiemgwiazdek.blogspot.com/
i chcę taki
http://osiemgwiazdek.pl/romer-baby-safe-plus-ii.html
ale trafiłem na tamten wątek i nie wiem już ...
maestro, a Ty masz fotelik z jakiej firmy? Model?

Ps. Co masz na myśli:
ludzie to zrobia wszystko zeby sobie zycie umilic <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2011, 12:23
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323F 1.6

Postprzez maestro81 » 14 sty 2014, 02:37

No no no...
Ładny fotelik, cena również ładna... Co do kwestii bezpieczeństwa dzieci w samochodzie pozostawiam zawsze wybór każdemu z osobna. Poczytałem sobie troszkę i nie powiem miła lekturka.
Ja obecnie mam 9-miesięcznego synka więc w nosidełku już raczej by się nie zmieścił :P lecz ja osobiście nie używałem oddzielnie kupionego fotela. Używaliśmy systemowy zestaw firmy XLANDER czyli wózek 3-funkcyjny ( nosidło, gondola i spacerówka). Mam gdzieś fotkę tego zestawu, ale to wkleję Ci jutro bo muszę poszperać na dysku :p Ale do czego zmierzam... Nosidło z Twojego linka niewiele się różni konstrukcyjnie od mojego. Dla ścisłości – nosidełka z noworodkami ZAWSZE montuje się w aucie tyłem do kierunku jazdy i jeśli założysz pasy zgodnie z instrukcją jazdy fotelika nie ma obaw, że dziecko samo wstanie i ucieknie. Nic tak nie ochroni dziecka w aucie jak jazda bez wypadku i nic nie daje 100% pewności – przynajmniej to moje zdanie. Fotka dość kiepska no i daszek zdjęty
Obrazek
Co do testu tych foteli. Nie twierdzę, że mój wybór był lepszy czy gorszy ( choć nie mało położyłem kasy za tego xlandera), ale tam wyraźnie doczytałem, iż w teście nie miało znaczenia wiele czynników tj np komfort jazdy itp. Chcę zobaczyć, które dziecko usiedzi na jednym miejscu w twardym i niewygodnym fotelu... Dla mnie bezpieczeństwo + komfort jazdy zadecydowało o takim a nie innym wyborze.

A co do mojego ps. Chodziło mi o to, że każda firma będzie zachwalała swój produkt – byle tylko sprzedać. Dziecko w tym nosidle pojeździ góra 4 miechy... klient myśli, że kupił cuda wianki a sprzedawca uchachany że premie za sprzedaż dostanie – i czyż nie miło się robi ?? ;P
GRACO, BRITAX, CHICO – te firmy polecę w ciemno, ja obecnie mam mniej znaną brytyjską markę (ale ze łba mi ciągle nazwa wylatuje :p)

:| Ale mi litania wyszła <faja>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez steja » 14 sty 2014, 23:01

maestro,
nie wiem czy zakupiłeś już kolejny fotelik czy też nie, ale pisanie, że "nosidło z Twojego linka niewiele się różni konstrukcyjnie od mojego" jest trochę nie na miejscu.
Konstrukcyjnie, owszem, one są i będą podobne, ale jeśli chodzi o rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa może być zupełnie różnie.
To tak jakbyś napisał, że ten fotelik
http://www.youtube.com/watch?v=IQDWNjf8aJ8
nie różni się od tego
https://www.youtube.com/watch?v=MxXAk7t0IfI
I wiem, przedstawiłem dwie różne grupy fotelików, ale wiesz co mam na myśli.

Tu też masz ciekawy link dlaczego nie należy kupować pierwszego lepszego
http://foteliki-pod-lupa.pl/szkolenia/z ... -kalectwo/

Cóż, odpuszczę sobie chyba kupowanie przez internet i jednak zgłoszę się do fachowców w tym temacie...
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2011, 12:23
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323F 1.6

Postprzez maestro81 » 15 sty 2014, 00:34

mój fotelik w teście otrzymał 3.8 pkt na 5 możliwych :| w teście na bezpieczeństwo, ale cóż... nie mam zamiaru kolego przekonywać Cię do swoich racji :) Ocena ta jest jak najbardziej aktualna i oszacowano ją na podstawie uśrednionych wyników kilku rodzaju testów wykonanych przez różnych testerów na rok 2013. to mój fotelik tylko w innym kolorze ;)
http://opinie.wozki-dla-dzieci.com/x-la ... y-wygodny/

Pozdrawiam :D
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Grzyby » 18 sty 2014, 02:59

maestro81 napisał(a):mój fotelik w teście otrzymał 3.8 pkt na 5 możliwych

W jakim teście? Z pewnością nie był to test ADAC czy DEKRA. A wybacz – jeśli na ocenę końcową wpływ na "wygląd" za który punktów dostał najwięcej to ... wsadź sobie taki test w buty.
Na przyszłość poszukaj sobie bardziej wiarygodnej strony z informacjami.

Na stronie Xlandera nawet nikt się nie zająknął o jakichkolwiek ocenach tego modelu – http://x-lander.pl/produkty/62/30/fotelik-x-car/ . Sam producent podaje tylko że fotelik spełnia normy europejskie (dopuszczające do użytku na terenie unii). A raczej jakąkolwiek gwiazdką by się chwalił, prawda? Toć ten fotelik ma nawet pasy jedynie trzypunktowe ...

Co innego inny fotelik na stronie Xlandera – Xlander by BeSafe – http://x-lander.pl/produkty/63/30/xlander-by-besafe/ . Pomijam że to produkt nie Xlandera a właśnie BeSafe z logiem polskiego producenta. Tutaj jest jasno i konkretnie zaakcentowane że fotelik "otrzymał 4 gwiazdki w testach ADAC". I to jest naprawdę porządny fotelik.
I wiem co piszę, bo taki model (BeSafe IZI Go – http://www.besafe.com/en/Car-seat-Produ ... -kg/iZi-Go) używaliśmy.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez maestro81 » 18 sty 2014, 10:29

Natyle, co wozilem mojego bobasa, wystarczylo. Jesli duzo podrozujesz to oki. Jak napisalem wczesniej nikogo do niczego nie namawiam. Jak ktos chce wydac 6-7 setek zeby malego przewiezc raz w miechu to oki. Ja fotelika uzylem dokladnie dwa razy O_o – nie bylo potrzeby wiecej.
Najbezpieczniej dla dziecka – nie wozic go autkiem ;p

Wysłane z mojego GT-N8010 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez smile » 18 sty 2014, 19:52

Ja na Cybexa córy zapłaciłem ponad 8 "setek" a córa przejechała w nim już kilka tyś kilometrów i się sprawdza :) I ten róż z fioletem :D :D :D
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez b2 » 22 sty 2014, 15:46

smile napisał(a):Ja na Cybexa córy zapłaciłem ponad 8 "setek" a córa przejechała w nim już kilka tyś kilometrów i się sprawdza :) I ten róż z fioletem :D :D :D


nei boisz się takiego fotelika bez pasów? https://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI

rozważam zakup w przyszłosći, bo cena dobra i wyniki w testach też, pytanie co mi po gwiazdkach, jak patrze na ten film

póki co czy ktoś z Was miał założone w GH maxi cosi cabriofix z basą easy fix? pasuje to? nie mam jak przymierzyć w te mrozy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez smile » 22 sty 2014, 18:49

Ten filmik wydaje mi się troszkę zmanipulowany... Jeśli "banda" jest zamocowana prawidłowo, odpowiednio dopasowana ( jest regulacja pozwalająca dosunięcie bandy do brzuszka dziecka ) to taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć. Wg mnie na filmie jest za dużo luzu pomiędzy dzieciakiem a bandą. Poza tym jest to inny typ niż mój cybex. W pasach dzieciak już po kilkudziesięciu minutach jazdy odczuwa dyskomfort spowodowany ograniczeniami ruchu tułowia.
Ważne jest znalezienie "złotego środka" pomiędzy komfortem i bezpieczeństwem. Cybex jest pierwszym fotelem, w którym dzieciak może podróżować godzinami.
Co do testów, przez ostatnie zamieszanie w okół ADAC co do manipulacji wynikami nabrałem trochę dystansu co do tego typu filmów.
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Paweł » 24 sty 2014, 14:00

Moim zdaniem bardzo wiarygodny film. Ciało podczas wypadku jest jak szmaciana lalka i zachowuje się zupełnie inaczej, niż widzimy je na co dzień. Jakże często ludzie bez zapiętych pasów wypadają z samochodu przez boczną szybkę przy przeciętnym uderzeniu z boku...

Na moje laickie wyczucie 3- i 5-punktowe, dobrze zapięte pasy lepiej zabezpieczają w przypadku takiej wywrotki. Mam też wątpliwości jak podczas zderzenia czołowego rozkłada się siła na brzuchu i klatce piersiowej dziecka trzymanego taką obejmą, a "uprzężą" rozpiętą na większym fragmencie ciała.

Można sobie gdybać i spierać się między sobą, zamiast żądać tego od producentów, walczących o klienta. Testy są manipulowane, ich punktacje jeszcze bardziej, a wypadki bywają naprawdę przeróżne.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez b2 » 24 sty 2014, 14:03

No mnie sie tez wydaje, że jednak pas to pas, bo tą "belką" to musiałbym chyba dzieciaka przycisnąć do zatrzymania krążenia w nóżkach/bezdechu.

co prawda ten film niżej wygląda nieźle, chociaż ręce tego manekina są w dramatycznie niewygodnej pozycji no i strzał prost od frontu, a nie dachowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=vcklTd2k6bs

smile napisał(a):Co do testów, przez ostatnie zamieszanie w okół ADAC co do manipulacji wynikami nabrałem trochę dystansu co do tego typu filmów.


no własnie adac dał juno 2 fix maksymalne noty

ale – do rzeczy. jak z tym maxi cosi cabriofix? miał ktoś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez lewek » 17 lut 2014, 18:03

Witam,

stoję przed wyborem fotelika dla z przedziału 0-18 / 9-18 lub 0-25 / 9-25.
Po przekopaniu sieci wydaje mi się, że najlepszy będzie BeSafe Combi X3 (zresztą firmę znamy, bo mamy obecnie Izi Go i świetnie się spisuje).

Niestety w mojej okolicy w żadnym sklepie nie ma tego fotelika, zostają sklepy internetowe. Czy któryś z Forumowiczów używał w/w fotelika z Mazdą 6 z 2003 roku (kombi)?
Chciałbym mieć pewność, że będzie dobrze pasował. W ostateczności wybiorę się do jakiegoś większego miasta, ale gdyby udało się uzyskać potwierdzenie od bezpośredniego użytkownika, to znacznie ułatwiło sprawę :–)
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 6 Sport 1.8

Postprzez motomike6 » 22 lut 2014, 21:26

Mam prośbę, czy możecie pomierzyć swoje foteliki ( głownie modele 9-18kg, 9-36kg ) w najszerszych punktach i podać wymiary wraz z marka/modelem ?
Z góry dzięki !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez lewek » 8 mar 2014, 10:34

Czy ktoś z Mazdowiczów używa bądź używał fotelika Graco Belogic? Chciałbym wiedzieć, czy będzie pasował do Mazdy 6 z 2003 roku...
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2012, 19:32
Posty: 5
Auto: Mazda 6 Sport 1.8

Postprzez Grzyby » 8 mar 2014, 12:09

lewek napisał(a):czy będzie pasował do Mazdy 6 z 2003 roku...

W testach często przy tym modelu narzekają na problemy z montażem – szczególnie przy profilowanych siedziskach. Podejrzewam, że bez przymiarki się nie obejdzie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez motomike6 » 27 cze 2014, 15:08

smile napisał(a):Ja na Cybexa córy zapłaciłem ponad 8 "setek" a córa przejechała w nim już kilka tyś kilometrów i się sprawdza :) I ten róż z fioletem :D :D :D
Obrazek

Hej smile możesz powiedzieć mi w jakim wieku jest twoja córka i ile miała jak zaczęła jeździć w tym foteliku ? Najbardziej co powstrzymuje mnie przed jego zakupem jest ta obejma w przedniej części która mam wrażenie może ograniczać ruchy a moja ma już prawie 3 lata.
Będę wdzięczny za odpowiedz.
Dzięki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez Grzyby » 27 cze 2014, 15:36

P
motomike6 napisał(a):Hej smile możesz powiedzieć mi w jakim wieku jest twoja córka

W grudniu pisał że ma 20 miesięcy, więc będzie miała 26 m-cy.

motomike6 napisał(a):Najbardziej co powstrzymuje mnie przed jego zakupem jest ta obejma w przedniej części która mam wrażenie może ograniczać ruchy

Uwierz, nie ogranicza nic a nic.
Mnie przed zakupem powstrzymało zupełnie co innego http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fotel ... a-tulowia/
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez smile » 27 cze 2014, 18:15

Wieku nie pamiętam, ale zaczęła w nim jeździć jak zbliżyła się do 9 kg wagi. Banda z przodu jest rewelacyjna, niczego nie ogranicza a stanowi świetną ochronę. Bandę stosuje się między 9 a 18 kg wagi dziecka. Później stosujesz już pas bezpieczeństwa a fotelik służy aż do osiągnięcia 36 kg wagi dziecka, rośnie wraz z nim!
Co do tego filmu, co Grzyby wrzuca.. Fotelik z filmu nie jest dopasowany do dziecka, w Cybexie nie ma możliwości wyciągnięcia dziecka górą po prawidłowym założeniu i zapięciu bandy. Banda ma kilkustopniową regulację, po prostu kasujesz luz między brzuszkiem a bandą.
Po tym jak kupiłem Cybexa, kilkoro rodziców po zobaczeniu jakie to pomysłowe także się na nie przesiadło i są zadowoleni. Ja naprawdę złego słowa na Cybexa powiedzieć nie mogę, nigdy mnie z niczym nie rozczarował a jestem wybredny ;)
Jeśli rozważasz Cybexa, jedź gdzieś do sklepu i obejrzyj go z bliska, po dotykaj, porówna z tradycyjnymi.
Powiem więcej, nie równa się nawet z fotelikami, które Mercedes-Benz sprzedaje pod swoim logo.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Grzyby » 28 cze 2014, 11:45

smile napisał(a):Fotelik z filmu nie jest dopasowany do dziecka, w Cybexie nie ma możliwości wyciągnięcia dziecka górą po prawidłowym założeniu i zapięciu bandy. Banda ma kilkustopniową regulację, po prostu kasujesz luz między brzuszkiem a bandą.

Najbardziej uwiarygodniłoby bezpieczeństwo tych fotelików gdyby taki test został przeprowadzony ... przez Cybexa lub Kiddy (jako największych producentów tego typu fotelików).
Nie daje Ci do myślenia praktycznie brak reakcji z ich strony? (bo oświadczenie że ADAC takich testów nie przeprowadza jest delikatnie mówiąc ... żenujące).

Wybór fotelika to decyzja indywidualna. Dla mnie wystarczyła ta niepewność po tym teście. Na własnym dziecku nie zamierzam tego testować.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez smile » 28 cze 2014, 12:11

Jak bym miał brać do pały wszystkie niepewności dnia codziennego, to pewnie bym z domu nie wyszedł wcale... Nie mówiąc już o moim oczku w głowie, tj córeczce <serduszka>
Generalnie miałem tę przyjemność kilka razy uczestniczyć w wypadkach samochodowych, min, także dachowaniu połączonym z koziołkowaniem. Większe zagrożenie stanowią przedmioty leżące luzem niż ten fotelik, nawet pęk kluczy może nieźle narozrabiać. A poza tym w normalnym koziołkowaniu siła odśrodkowa jest tak duża, że sama wciska Cię w fotel.
Filmik ten trochę odrywa od rzeczywistości przebieg takiego zdarzenia. Zresztą kolizje tylko w testach zderzeniowych są powtarzalne, na drodze każdy wypadek jest inny.
Nie ma fotela idealnego w 100%, ale ten mnie przekonuje bardziej niż wszystkie jakie widziałem.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki