Problemy z zamkiem centralnym

Postprzez mazda_fan_626 » 27 lut 2010, 21:32

juz cuda robilem i dalej to samo.
rozpiąłem drzwi prawe, lewe to zamykało mi stał tył.
wypiąłem przekaźnik(sterownik) zamka wpiąłem i odrazu zamyka mi zamki, nawet jak prawe lub/i lewe drzwi sa podpięte.
Po kilkunastu godzinach szukania, doszedłem ze jest cały czas podane napięcie na zapalniczke okolo 10V jak cokolwiek podepne pod zapalniczke zamyka mi zamki. tak samo jest tak podepne zegarek z termometrem ktory jest fabrycznie montowany w mojej madzie. Jak wypne zegarek oraz nic niepodłacze pod zapalnicze, wszystko z samochodem jest ok.
Ostatnio zastanawialem sie czy czasami nie ma jakiegos zwarca np na przekaźniku o ile taki jest od krańcówek drzwi, ale niemoge go znaleźć gdyz niestety niemam schematu... chyba tylko serwis go posiada ;)
mazda_fan_626
 

Postprzez nosu » 2 mar 2010, 01:06

Witam, od początku użytkowania mojej 323F BA mam niesprawny centralny zamek. Objawy niesprawności to kompletny brak reakcji na przełącznik w drzwiach kierowcy, czy kluczyk w którychkolwiek drzwiach – jednym słowem zupełnie jakby sterownik nie działał. Zlokalizowałem go po prawej stronie nóg pasażera, wtyczka podłączona, kabelki ładne, bezpiecznik w porządku. Jak mogę sprawdzić "na krótko" działanie centralki? Czyli które kabelki z wtyczki idące do centralki mogę zewrzeć by uzyskać jakąś (porządaną oczywiście) reakcję?

SuperMario napisał(a):gdzie jest ten bezpiecznik od centralnego (jak jest opisany na panelu)

Jest opisany jako "door-lock".

SuperMario napisał(a):ps.i apropo tych swiatel to doszedlem rano ze przewod jest uszkodzony w kolumnie kierownicy dokladnie w przelaczniku kierunkow musial sie zlamac w koszulce i czasem lapie a czasem nie :(
nie wiecie czy mozna go jakos wymienic czy caly mechanizm musze wymieniac? :(

Podobno można odkręcić srubkę pod kierownicą i wyjąć manetkę kierunków. Mam podobnie jak Ty, tylko że gasną mi światła jak daje prawy kierunek. Naprawiałeś już może to u siebie? Bo ja sie dopiero przymierzam...
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2009, 20:11
Posty: 37
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda 323F BA Z5 '95 11R

Postprzez bububu831 » 4 mar 2010, 19:50

Witam! Mam pytanko czy ma ktos schemat kodowania pilota oryginalnego centralnego zamka mazdy premacy:)moj problem polega na tym, ze gdy chce otworzyc samochod z pilota nic nie reaguje a z kluczyka wszystko oki,wewnatrz swiatelka dzialaja prawidlowo itp. tylko wlasnie ten pilot, w ktorym po wymianie bateri nic nie daje a ktory dzialal bez zarzutu do tej pory.W samochodzie nie mam zadnego alarmu i innych cudow.Jak myslicie czy moze to byc przyczyna rozkodowania??
Ostatnio edytowano 7 kwi 2010, 05:54 przez bububu831, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2009, 11:19
Posty: 62
Skąd: Ostroleka
Auto: mazda premacy 2.0 ditd 01' po lifcie 292000 km

Postprzez mazda_fan_626 » 7 mar 2010, 13:14

Temat zamykam, problem rozwiazany.
mazda_fan_626
 

Postprzez vaXel » 18 mar 2010, 12:09

Witam wszystkich.
Występuje u mnie problem taki ,że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki drzwi automatycznie zamykają się. Po ponownym włożeniu kluczyka otwierają się. Po wyjęciu kluczyka jedynym sposobem jest odblokowanie ręczne centralnego zamka poprzez odciągnięcie przełącznika. Jak już wyjmę kluczyk odblokuję drzwi i je otworzę to zamek zaczyna wariować tzn. raz się zamek otwiera i zamyka. Czy ktoś miał taki problem i wie co to może być ??
W tym samym czasie kiedy wystąpił ten problem wyskoczył kolejny (ale wydaje Mi się, że to wina rozrusznika), bo po przekręceniu kluczyka w pozycje do zapłonu jest tylko pyknięcie i rozrusznik nie łapie, ale po kilku próbach łapie. Miałem taki problem wcześniej z tym rozrusznikiem wcześniej, ale doczytałem ,że to jest kwestia wymiany szczotek w rozruszniku, później problem z zapłonem znikł i to olałem. Wspominam o tej sprawie bo może jednak są ze sobą powiązane.
Z góry dzięki za pomoc.
vaXel
 

Postprzez PLaster » 19 mar 2010, 10:30

powiązane to raczej nie jest i nie powinieneś pisać dwóch odmiennych problemów w jednym temacie

co do rozrusznika to szczotki sprawdź w pierwszej kolejności

a jeśli chodzi o centralny to na początek powiedz czy to fabryczny czy nie?
czy masz pilota i czy działa?
od jak dawna taki problem występuje?
czy ten centralny miał jakieś dodatkowe funkcje (antywłamaniowe, domykanie szyb itp) bo nie wiadomo w którą stronę się kierować?

PS. uzupełnij profil
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez vaXel » 20 mar 2010, 13:49

Zamek centralny jest fabryczny. Pilot nie działa. Problem występował przez dwa dni (środa, czwartek), w piątek był spokój dzisiaj z rana też. Z zabezpieczeń jest tylko immobilizer.
vaXel
 

Postprzez Depek » 22 mar 2010, 19:56

Bardzo proszę o pomoc. Streszczę co się stało w miarę prostych słowach.
Auto – Mazda 323f BA.
Mam pilota z jednym przyciskiem – do centralnego zamka i uruchomienia samochodu. Po wlożeniu do stacyjki przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki, wciskam przycisk, słychać cyknięcie i odpalam auto. Dzisiaj zgasiłem samochód i już nie odpalił. Nie działa centralny zamek z pilota i nie mogę zapalić samochodu. Baterie wymienione, drugi pilot sprawdzony – również bez efektu. Wygląda jakby nie przyjmowany był sygnał z pilota. Czy ktoś miał coś podobnego i wie jak temu zaradzić?
Bardzo proszę o pomoc dla laika.

Poradziłem sobie – może komuś pomoże więc napiszę – wsadzić kluczyk do stacyjki z przyciśniętym przyciskiem. Przekręcić kluczyk na on i chwilę przytrzymać – podobny opis jest na naszym forum ale bardziej "złożony", ten znalazłem na forum Vectry
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 22:55
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: 323f '97 Z5 1,5l + LPG

Postprzez thomass » 23 mar 2010, 23:49

witam wszystkich.prosze o pomoc wszystkich.nie wiem co sie stalo madzi szaleje z zamykanie i otwieraniem drzwi.zamykaja sie same w pozycji kluczyka co powinny sie otwierac.jak chce wejsc do samochodu to musze trzymac kluczyk przekrecony,jak puszcze zamyka sie.jak otworze drzwi to zamki caly czas zamykaja i otwieraja sie,gdy nacisne przycisk kontroli zamkniecia drzwi zamki przestaja szalec.pomocy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 19:23
Posty: 265
Skąd: Przeclaw
Auto: MAZDA 626 GW DITD KOMBI 98

Postprzez Depek » 24 mar 2010, 10:24

To znowu ja. Dzisiaj rano zawiozłem żonę do pracy, wróciłem, po drodze zatrzymałem się pod sklepem i samochód już tam został. To samo co dwa posty wyżej, tym razem nie pomógł sposób który zadziałał poprzednio. Ktoś ma jakieś rady co to może być??
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 22:55
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: 323f '97 Z5 1,5l + LPG

Postprzez Depek » 6 kwi 2010, 18:16

Podniosę wątek, bo dzisiaj znowu mi się to porobiło. Zamknąłem z kluczyka, po 20 minutach zszedłem, otworzyłem z kluczyka i odpalił. Zgasiłem, chciałem zamknąć i znów nie działa.
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 22:55
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Auto: 323f '97 Z5 1,5l + LPG

Postprzez thomass » 6 kwi 2010, 21:35

przekazznik!pod kierownica.wyciag bezpiecznik na dzien.nie uzywaj centralnego!po dni zaluz go z powrotem,powinno wszystko wrocic do normy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 19:23
Posty: 265
Skąd: Przeclaw
Auto: MAZDA 626 GW DITD KOMBI 98

Postprzez LukasJogaBonito » 5 paź 2010, 12:49

Witam 2 lata temu założyłem w swojej mazdzie alarm wraz z centralnym zamkiem....oczywiście po upływie gwarancji zaczęły się problemy.

Sprawa wygląda tak, że zamykam wieczorem samochód, przychodzę rano otwieram i okazuje się ze samochód jest otwarty;/ (migają światła, ale nie słychać dźwięku zamków)

Po dokładniejszym zbadaniu sprawy stwierdzam, że samochód sam się otwiera!!! czasem po 10 min czasem po 2h...potem można normalnie otworzyć drzwi co prawda alarm nadal jest uzbrojony i wyje po otwarciu drzwi, ale można wejść do środka. Miał ktoś kiedyś podobny problem????
www.vizdesign.pl – wizualizacje wnętrz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2008, 19:43
Posty: 31
Skąd: Bdg
Auto: Mazda 6 GJ '17 2.0

Postprzez dawid_tbg » 18 cze 2013, 11:26

Nie chciałem otwierać nowego tematu więc pisze w tym. Problem z centralnym zamkiem, gdy zamykam auto pilotem nie reagują tylne drzwi tzn. jedne są ciągle otwarte. Próbowałem oba kluczyki. Mazda 6 121 km '03
dawid_tbg
 

Postprzez michalko2 » 13 paź 2015, 14:57

Witam,

mam podobny problem, lewe tylne drzwi zamykaja sie od czasu do czasu, zdarza sie ze zamkna sie za 2 razem po uzyciu pilota, czasem nawet za drugim sie nie zamkna. Stosuje poki co metode podobna do kolegi tzn zamykam najpierw lewe tylne drzwi od srodka ryglem nastepnie zamykam reszte pilotem.
Jest mozliwosc naprawienia tego samodzielnie? jakis tutorial ktos by mial z fotorelacja? Pewnie nalezy zdjac boczek i tam pogmerac ale nie che nic rozwalic nieswiadomie.

pozdrawiam i dziekuje za ewentualna pomoc,
michalko2
Początkujący
 
Od: 29 cze 2015, 13:32
Posty: 11
Auto: Mazda 3
1.6 Di Turbo
2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki