Chrzczone paliwo

Postprzez rkonik » 26 sie 2008, 20:32

Jak nigdy dziś włączyłem telewizor :) Zdarza mi się to raz na jakiś m-c :).
Akurat leciały wiadomości i temat chrzczonego paliwa.
Jest jakieś miejsce w internecie które pokazuje takie stacje. Może wypowiedzcie się na temat gdzie tankujecie i jakie stacje polecacie lub jakie omijać szerokim łukiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2008, 15:55
Posty: 29
Skąd: Lublin
Auto: mazda 626 2.0

Postprzez tomek0129 » 26 sie 2008, 21:01

Ja tankuje na Shellu i jak najbardziej polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów ani podejrzeń co do jakości paliwa fakt, że ceny trochę wyższe ale moim zdaniem warto. I jeśli ktoś kupuje tylko na Shellu to warto wyrobić sobie kartę. Zawsze jakąś pierdołe można za darmo od nich wyrwać :P

P.S.
Gdzieś mi się obiło o uszy, że Shell jako jedyny w Polsce ma benzynę nie z Płocka ani Gdyni tylko sprowadza z Niemiec. Wie ktoś ile w tym prawdy?
Początkujący
 
Od: 19 sie 2008, 21:44
Posty: 10
Auto: Mazda 121 DB 1.3 16V 39kW

Postprzez arti154 » 28 sie 2008, 10:06

Lukoil (dawniej JET) tankuję tam od ponad roku i wszystko jest OK.
W związku z ostatnimi wydarzeniami nie wiem czy nie zmienię na Lotos...
Obrazek
Oleje Mazda Dexelia i Honda, części, akcesoria i materiały eksploatacyjne do samochodów osobowych___ sklep@dexelia.pl, tel: 505 949 900, → SKLEP DEXELIA←
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2007, 10:05
Posty: 86
Skąd: Piaseczno
Auto: Mazda 5 2.0B 2007

Postprzez Sokool » 28 sie 2008, 12:24

tomek0129 napisał(a):można za darmo od nich wyrwać

Dobre hahaha

tomek0129 napisał(a):Gdzieś mi się obiło o uszy, że Shell jako jedyny w Polsce ma benzynę nie z Płocka ani Gdyni tylko sprowadza z Niemiec. Wie ktoś ile w tym prawdy?

V-power racing był ponoć importowany z Niemiec. Jak jest teraz tego nie wiem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez michaelo_paolo » 28 sie 2008, 16:23

Sokool napisał(a):
tomek0129 napisał(a):można za darmo od nich wyrwać


Dobre hahaha


no co, zdobywasz punkty i gratisowo za ilosc punktow mozesz wybrac produkt z katalogu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2008, 23:57
Posty: 53
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Auto: mx-3 1.6 DOHC 94r.moja dziunia

Postprzez Devo_Y » 28 sie 2008, 16:33

to ja wyrywam na shellu rabat na paliwo z punkty, jeśli akurat jest taka promocja :D
póki co, niczego nie szukam...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2007, 15:09
Posty: 500
Skąd: duchem wciąż we wRocku ciałem na usrynowie
Auto: 626 GF FS 136KM

Postprzez Mirek » 28 sie 2008, 18:32

o Shellu słyszałem same dobre opinie, mi akurat nie po drodze tak więc tam nie tankuje poza tym mam karty lojalnościowe z BP i ze Statoila i na tych właśnie staram się poić moją maszynę ;) co do innych niemarkowych stacji, to podam przykład.
Stacje Mix-Pol (nazwa coś nieciekawa, nie?? ;)) paliwo tańsze średnio 10gr na litrze od tego na BP i Statoil (tutaj różnice rzędu 2gr średnio w mojej okolicy na korzyść Statoila) ale spala tego paliwa pół litra do litra więcej na setkę. Rachunek prosty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez tomek0129 » 28 sie 2008, 18:49

Sokool napisał(a):
tomek0129 napisał(a):można za darmo od nich wyrwać

Dobre hahaha

tomek0129 napisał(a):Gdzieś mi się obiło o uszy, że Shell jako jedyny w Polsce ma benzynę nie z Płocka ani Gdyni tylko sprowadza z Niemiec. Wie ktoś ile w tym prawdy?

V-power racing był ponoć importowany z Niemiec. Jak jest teraz tego nie wiem.


Tego, że takie promocje im się opłacają nie podważam. Ale skoro i tak trzeba tankować to skoro można mieć z tego dodatkowy zysk to czemu by nie skorzystać?
Początkujący
 
Od: 19 sie 2008, 21:44
Posty: 10
Auto: Mazda 121 DB 1.3 16V 39kW

Postprzez rkonik » 8 wrz 2008, 11:27

A stacja Neste samoobsługowe stacje?
Mam wrażenie że dystrybutory na jednej ze stacji tej sieci oszukują w litrach które się kupuje czyli wybijają więcej niż się zatankowało. Miał ktoś taki przypadek?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2008, 15:55
Posty: 29
Skąd: Lublin
Auto: mazda 626 2.0

Postprzez brii » 8 wrz 2008, 12:42

rkonik napisał(a):Mam wrażenie że dystrybutory na jednej ze stacji tej sieci oszukują w litrach które się kupuje czyli wybijają więcej niż się zatankowało. Miał ktoś taki przypadek?

Też mi się kiedyś zdarzyło do baku o pojemności 50l wlać 57l ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez kupis99 » 10 wrz 2008, 12:02

Ja generalnie staram się tankować na Statoilu, mam ich kartę i powolutku zbieram sobie punkty.
Wiadomo, że te ich gratisy wszystko jedno czy to Statoil, BP, czy Orlen nie są zadarmo, bo średnio cena litra na takich stacjach jest o kilka groszy wyższa niż na stacjach, które nie mają programów lojalnościowych.

Co do samego paliwa na Statoilu, nigdny nie miałem jakichś poważniejszych zastrzeżeń, to jest niby paliwo bezsiarkowe, nie wiem czy tylko z nazwy czy rzeczywiście i nie wiem czy to lepiej czy gorzej dla silnika ale grunt że auto nie szaleje po zatankowaniu i nie dymi jak stary traktor.
Właściciel Pięknej M6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2008, 16:46
Posty: 77
Skąd: Łódź, Pabianice
Auto: M6 (hatchback), 2.2 MZR-CD TOP, 2009

Postprzez brii » 10 wrz 2008, 13:32

kupis99 napisał(a):to jest niby paliwo bezsiarkowe,

Tylko to najdroższe...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Sebastian_S » 10 wrz 2008, 13:58

rkonik napisał(a):A stacja Neste samoobsługowe stacje?
Mam wrażenie że dystrybutory na jednej ze stacji tej sieci oszukują w litrach które się kupuje czyli wybijają więcej niż się zatankowało. Miał ktoś taki przypadek?

Ja często tankuje w Poznaniu przy M1 – i nie zauważyłem odchyleń (ale też nie zwracałem na to większej uwagi). Jednak takie sprawy łatwo zweryfikować chociażby zwykłym karnistrem hehe :P . Więc raczej wątpie, żeby były tego typu przekręty (zamierzone modyfikacje), a już z 50 na 57, to bardzo dużo – ponad 12%. Łatwo sprawdzić – łatwo udowodnić, co za tym idzie łatwo stracić "renomę" firmy. Często też tankuje (kilka różnych samochodów) na "prywatnej" stacji i jest ok, chociaż paliwo troszkę tańsze (średnio kilkanaście/kilkadziesiąt groszy taniej niż na innych stacjach w okolicy). Więc mogłoby się wydawać podejrzane. Tankuje tam już dobrych kilka lat PB95, jak i ON. Chociaż co zauważyłem – jak tankuje na NESTE, to kiedy jadę z Poznania do Chrzanowa, często zostaje mi średnio o jakieś 10litrów paliwa mniej , niż jak wracam tą samą drogą, tylko w druga stronę – hehe :P po zatanowaniu na tej taniej "prywatnej" stacji. Ale przyznam, że różnie jeżdżę. Musiałbym kiedyś przejechać identycznie pod względem dynamiki i prędkości. Teraz pojadę w piątek, to się postaram cały czas delikatnie <głaszcze> i zobaczę jak wyjdzie... No chyba, że w stronę Krakowa jest bardziej pod górę hehehe :) ...

Tak naprawdę nigdzie nie ma pewności co i ile zatankujemy – wszędzie może się coś przytrafić. Wiem, że np moja matka Octavią 1.6 tankowała się swego czasu na Orlenie na A4 – miała częste problemy z przepustnicą i zrezygnowała z tej stacji. Jednakże jest to ogólnei słaby punkt w Octaviach, więc do końca nei wiadomo czy to wina benzyny. Po kilku naprawach i zmienionej stacji paliw problem ucichł. – Więc może był jakiś związek.
Ostatnio edytowano 10 wrz 2008, 16:25 przez Sebastian_S, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 9 lip 2005, 20:12
Posty: 16

Postprzez lipek » 10 wrz 2008, 15:07

a ja tankuję na stacji auchan w warszawie :)
taniej nawet o kilkadziesiąt groszy niż na innych stacjach.
tylko kolejki duże w godzinach popołudniowych.
co do jakości to ciężko się wypowiedzieć, ale jeździ i nie kopci :)
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2008, 09:38
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: 5CR 2.0 TDi 2008 143KM

Postprzez rkonik » 10 wrz 2008, 20:58

Zawsze zawsze do pełna w momencie gdy jeszcze zostaje mi 1/4 zbiornika i na tej stacji wychodziło mi jakieś 53 litry. jakiś czas temu zatankowałem na orlenie w momencie gdzie mi zaświeciła rezerwa i to było dużo niżej niż niż 1/4 i też mi wyszło 52 litry. Zakładając że moje oko jest jedwabiście krzywe to 1/4 zbiornika jestem w stanie rozpoznać. Zbiornik ma 64 litry. Myślę że na rezerwie jest przeznaczone jakieś 10 litrów. tak na chłopski rozum (mogę się mylić)
Jakby nie patrzeć ktoś tu oszukuje.
Odnośnie jakości paliwa na stacji Neste to mój szwagier miał w pewnym okresie spore problemy z odpalaniem samochodu on dosyć często na niej tankował i tez mu coś się nie podobało. Jak ja zatankowałem właśnie na orlenie odniosłem wrażenie jakby silnik lepiej chodził, ale to jest subiektywne odczucie wiec nie biorę tego poważnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2008, 15:55
Posty: 29
Skąd: Lublin
Auto: mazda 626 2.0

Postprzez Drool » 11 wrz 2008, 12:13

Ja też dorzucę swoje 3 grosze….

Od 3 lat tankuje na Neste i jeszcze nie zauważyłem żadnych odchyleń. Zawszę leci równo i paliwo też jest raczej dobrej jakości. Ale niestety zawiodłem się (i nie tylko ja, bo moi znajomi również) na teoretycznie renomowanych stacjach. Konkretnie chodzi o BP <killer> . Otóż jakiś czas temu mój znajomy zalał tam do pełna (Peugeot 206) i nie dojechał na tym paliwie do Warszawy. Silnik się zacinał i dławił tak, że jazda była koszmarem a jakiekolwiek przyspieszanie i wyprzedzanie mijało się z celem… Ja mam podobne doświadczenia z tą stacją i jeszcze z Bliską. Za każdym razem jak tam tankowałem to samochód się lekko dławił i nie jeździł tak sprawnie jak wcześniej. Zawsze staram się tankować na Neste. Jeszcze nigdy się nic nie działo. A i promocje czasem mają, że kartą płatniczą paliwo jest tańsze o 5gr :D . Jak nie ma Neste w okolicy to leje na Orlenie i Shell’u
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 cze 2008, 21:49
Posty: 17
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE FP 1.8 16V

Postprzez Xenocyd » 11 wrz 2008, 12:24

Ja tankuje prawie zawsze na BP – z prostej przyczyny – jest po drodze do domu i jest najblizej domu :) wiec zeby nie jezdzic niepotrzebnie jak odczuwam ochote/koniecznosc zatankowania to tam wlasnie to robie :) Jakbym mial blisko na Neste to bym tam tankowal, ale mam daleko – wiec teoretyczna oszczednosc praktycznie znika po przejechaniu calego miasta w korkach w dwie strony. A jak mnie zlapie gdzies w trasie to leje na stacjach sieciowach, na najblizszej spotkanej. Omijam tylko male stacyjki, czy wytwory tupu "czerwona kropka" :) i krzywda sie silnikowi nie dzieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez Jacek176 » 11 wrz 2008, 12:45

Ja do niedawna zawsze tankowałem na stacji Carrefour i byłem zadowolony. "Dupohamownia" nie wykazała żadnych problemów.
Jednak jak zaprowadziłem auto do strojenia SMT6 to facet powiedział, że kiepskie paliwo mam. Gdyby nie to to byłoby pare KM więcej.
Od tej pory tankuje V-power na Shellu. "Dupohamownia" nadal nie zauważyła zmiany. Niedługo wybieram się znowu na następne strojenie to zobaczymy czy będzie lepiej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 18:42
Posty: 2015
Skąd: Sochaczew
Auto: MG ZS 180 2002r. (kiedyś była Mazda 323F BG 1.8 dohc 168KM)

Postprzez brii » 11 wrz 2008, 13:51

Jacek176 – jak Ci przestawi zapłon do paliwa wysokooktanowego to będzie różnica :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Yapa » 11 wrz 2008, 16:01

Mi to ostatnio dochodzą głosy propagandowe... Neste to Łukoil, BP wykupiona takoż przez ruskich.. Wychodzi z tego, że będę tylko shellu, statoilu i Orlenie lał paliwo
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki