Profesjonalna pielęgnacja tapicerki skórzanej

Postprzez Grzesiu » 14 sie 2008, 18:52

czyli wystarczy tej jeden środek żeby skóra zawsze wyglądała ładnie i była zakonserwowana?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Globy » 14 sie 2008, 20:20

Nie chce mi się bawić w malowanie całego fotela pędzelkiem za 3 zł i wierzę, że te środki zdołają przywrócić formę skórze lepiej niż konkurencja z półki za 20-30 zł. Lubię matowy blask poszycia... I ten nieszczęsny, wytarty boczek. Lepiej będzie oddać to do tapicera/wymienić poszycie, czy można jeszcze jakoś estetycznie zabezpieczyć? Z góry dzięki za dobór środków <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez rascall » 14 sie 2008, 21:38

trewor napisał(a):czyli wystarczy tej jeden środek żeby skóra zawsze wyglądała ładnie i była zakonserwowana?


Tak. Najważniejsza jest regularność. Jeśli pojawi się mocna plama to należy ją szybko wyczyścić żeby brud nie miał szans na dłużej zadomowić się w strukturze skóry.
Polecam, jeśli masz możliwość, wziąć sobie najpierw CORALUX. Wyczyścisz nim gruntownie tapicerkę i zakonserwujesz. To co Ci zostanie zostawisz sobie na inną okazję (np. po pojawieniu się jakiejś mocnej plamy). Regularną pielęgnację możesz robić KERASOFTEM. Oczywiście nie namawiam na wzięcie od razu dwóch. Weź sobie CORALUX, sprawdź efekt czyszczenia i po zakonserwowaniu i jeśli będziesz zadowolony (a na pewno będziesz :) to za 2 miesiące weźmiesz sobie KERASOFT już do regularnej pielęgnacji.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez rascall » 14 sie 2008, 21:43

Globy napisał(a):Też dołączam się do wątku z prośbą o profesjonalną poradę:

Nie chce mi się bawić w malowanie całego fotela pędzelkiem za 3 zł i wierzę, że te środki zdołają przywrócić formę skórze lepiej niż konkurencja z półki za 20-30 zł. Lubię matowy blask poszycia... I ten nieszczęsny, wytarty boczek. Lepiej będzie oddać to do tapicera/wymienić poszycie, czy można jeszcze jakoś estetycznie zabezpieczyć? Z góry dzięki za dobór środków <usmiech>


Globy, jak dla Ciebie również proponuję CORALUX. Masz młode auto a wycieranie się boczka to jest normalna sprawa jeśli nikt wcześniej o skórę nie dbał. Środkiem konserwującym odbudujesz warstwę ochronną i zabezpieczysz przed kolejnymi przetarciami. Nie myśl jednak że środek cudownie odbuduje Ci skórę i zniweluje wszystkie pomarszczenia. Do tego jest już inna technologia ale to muszę skonsultować z serwisem, co w Twoim wypadku by Ci polecił.

Dodano:

Globy mógłbyś spróbować zastosować Farbauffrischungsset 2x225ml (Strong Cleaner i Colour Cream) – zestaw do odbudowy koloru skóry, likwiduje drobne rysy, wytarcia, przywraca skórze pierwotny intensywny kolor. Środek przystosowany do standardowych 20 kolorów. Nie przywróci struktury skóry jeśli lico odpadło ale wypełni kolor i poprawi zdecydowanie wygląd. Musiałbyś nim zrobić cały fotel lub przynajmniej ten cały element.
Cena 128,00 zł brutto – 20% = 102,40 zł
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Grzesiu » 15 sie 2008, 10:15

ok tak też zrobie :)
i jeszcze jedno , czy są też jakieś środki do pielęgnacji skórzanej kierownicy ? czy moge używać tego samego środka? głównie chodzi o to żeby się nie wycierała tak szybko :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez rascall » 15 sie 2008, 13:29

trewor napisał(a):ok tak też zrobie :)
i jeszcze jedno , czy są też jakieś środki do pielęgnacji skórzanej kierownicy ? czy moge używać tego samego środka? głównie chodzi o to żeby się nie wycierała tak szybko :)


Oczywiście kierownicę też możesz pielęgnować tym środkiem. Tylko przy nakładaniu środka konserwującego uważaj żeby nie nałożyć za grubej warstwy bo kierownica może się zrobic tłusta.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Globy » 15 sie 2008, 14:49

rascall napisał(a):Globy mógłbyś spróbować zastosować Farbauffrischungsset 2x225ml (Strong Cleaner i Colour Cream) – zestaw do odbudowy koloru skóry

OK, zdecyduję się na to – dzięki <usmiech> Możesz po krótce napisać, jak to się nakłada i jaki czas schnie? Można po tym zastosować Coralux?
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez rascall » 15 sie 2008, 19:00

Globy napisał(a):
rascall napisał(a):Globy mógłbyś spróbować zastosować Farbauffrischungsset 2x225ml (Strong Cleaner i Colour Cream) – zestaw do odbudowy koloru skóry

OK, zdecyduję się na to – dzięki <usmiech> Możesz po krótce napisać, jak to się nakłada i jaki czas schnie? Można po tym zastosować Coralux?


W zestawie jest Strong Cleaner więc nim wyczyścisz i fotel i resztę tapicerki (w CORALUX jest najmocniejszy Cleaner 2000 ale przy czarnej skórze wystarczy Strong Cleaner), później na fotel kierowcy lub najpierw sam element nałożysz środek do odbudowy koloru a do reszty foteli możesz sobie wziąć sam Protection Cream.
Co do schnięcia i sposobu nakładania to napiszę Ci wieczorem lub jutro bo muszę się skonsultować z serwisem.

Dodano:

Globy, proszę – instrukcja obsługi zestawu do odbudowy koloru:

"Zestaw dla barwienia skóry licowej.

Uwaga przed 1 użyciem sprawdzić działanie środka w niewidocznym miejscu!

Czyszczenie
Strong Cleaner – środek czyści silne zabrudzenia, oprócz tłustych plam. Przed użyciem wstrząsnąć. Nałożyć środek na gąbkę. Ściskać gąbkę aż do momentu uzyskania piany, którą należy nałożyć na zabrudzenia, a następnie powolnymi kołowymi ruchami wytrzeć je. Po usunięciu większych plam nałożyć pianę na całą powierzchnię skóry w w/w sposób. Następnie wypłukać gąbkę w czystej wodzie i przetrzeć skórę w celu usunięcia zabrudzeń. Pozostawić skórę aż do całkowitego wyschnięcia a następnie rozpocząć farbowanie.

Farbowanie
Colour Cream – farba, odbudowująca pierwotny kolor skóry. Farbę nakładamy za pomocą dołączonej do opakowania białej ścierki. Nałożyć farbę na ścierkę, a następnie na skórę. Nigdy nie nakładać farby bezpośrednio na skórę. W pierwszej kolejności należy zafarbować wyblakłe, zniszczone miejsca, a następnie rozprowadzić farbę na całą powierzchnię w celu uzyskania jednolitego efektu. Czynność farbowania powtarzać aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Po ok. 40 minutach od zakończenia farbowania skórę należy delikatnie spolerować czystą ścierką.

Pielęgnacja
Po ok. 2 tygodniach od farbowania należy natłuszczać i zaimpregnować skórę za pomocą środa Protection Cream, Protection Spray lub Leather Balm."
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Myjk » 2 wrz 2008, 19:58

OK, wczoraj, już prawie w nocy pucowałem skórkę preparatami Rascalla. Na początek użyłem zestawu Kerasoft. Zrezygnowałem jednak z użycia środka czyszczącego, ponieważ wszelkie zabrudzenia zniknęły po przetarciu wilgotną gąbką. Te co nie znikły, usunięte zostały przez płyn do pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba uważać na szmatki, bo chłoną płyn jak... gąbka. ;) Trochę za dużo nalałem (bo wsiąkało), więc po nałożeniu moje siedzenie zrobiło się nagle strasznie wilgotne. :P Rascall ciągle pisze, że preparaty natłuszczają skórę i nabłyszczają. Cóż, ja nie zauważyłem aby preparat był tłusty. Nic się nie klei – a tego się obawiałem najbardziej. Skóra w mojej M6 jest matowa – po nałożeniu, gdy preparat wysechł, skóra jest matowa. Preparat praktycznie nie ma zapachu – to kolejna zaleta. Nienawidzę jak mi się miesza 5 różnych zapachów.

Reasumując, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Następnym razem testuję drugi zestaw: Coralux.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Shadow_Lord » 2 wrz 2008, 22:48

Witajcie

Nie posiadam Mazdy ale temat zaciekawil mnie na tyle ze chetnie sie zaglebie troche posiadam firme profesjonalnie czyszczaca wnetrza pojazdow czesto bywa tak ze przez zaniedbanie poprzedniego ( lub obecnego) wlasciciela auta jest przetarta skora i do czego zmierzam interesuje farbowanie skory na miejscu czy jest produkt dzieki ktoremu mozna naprawic kazdy rodzaj (kolor) skor. Sporo szukalem w internecie i troche juz potestowalem te "farbki" z miernym raczej efektem widze ze tutaj na forum jest spec od takich rzeczy wiec bede naprawde wdzieczny jak by sie podzielil taka informacja.
Pozdrawiam ^^
Shadow_Lord
 

Postprzez rascall » 3 wrz 2008, 13:16

Myjk napisał(a):Zrezygnowałem jednak z użycia środka czyszczącego, ponieważ wszelkie zabrudzenia zniknęły po przetarciu wilgotną gąbką. Te co nie znikły, usunięte zostały przez płyn do pielęgnacji


Nie powinno się stosować Protection Cream na nie do końca wyczyszczoną skórę bo wtedy po prostu konserwujesz mikro brud, który zalega w porach. Na przyszłość wyczyść dokładnie tapicerkę przed zakonserwowaniem. Na pierwszy rzut oka może wydawać się czysta ale to właśnie przez małe cząsteczki brudu skóra się niszczy. Szkoda że zacząłeś od KERASOFT bo CORALUX na pierwszy raz jest zdecydowanie lepszy, tzn. dokładniej i dogłębniej wyczyści skórę. Nic się oczywiście nie stało ale pamiętaj o tym żeby dokładnie czyścić przed konserwowaniem.
Co do natłuszczania to jest taki efekt jeśli przesadzi się z ilością środka. Efekt matu lub błyszczenia można uzyskać poprzez odpowiednie spolerowanie.

Cieszę się że preparat spełnił oczekiwania i polecam na przyszłość.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Myjk » 3 wrz 2008, 13:25

Wiesz, ja w samochodzie nie jadam, co najwyżej to kurz tam mógł być.
Czyli następnym razem Coraluxem najpierwej i usunie też Kerasoft i "stare" zabrudzenia?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez rascall » 3 wrz 2008, 13:28

Shadow_Lord napisał(a):Witajcie

Nie posiadam Mazdy ale temat zaciekawil mnie na tyle ze chetnie sie zaglebie troche posiadam firme profesjonalnie czyszczaca wnetrza pojazdow czesto bywa tak ze przez zaniedbanie poprzedniego ( lub obecnego) wlasciciela auta jest przetarta skora i do czego zmierzam interesuje farbowanie skory na miejscu czy jest produkt dzieki ktoremu mozna naprawic kazdy rodzaj (kolor) skor. Sporo szukalem w internecie i troche juz potestowalem te "farbki" z miernym raczej efektem widze ze tutaj na forum jest spec od takich rzeczy wiec bede naprawde wdzieczny jak by sie podzielil taka informacja.
Pozdrawiam ^^


Witaj,

Są 2 preparaty do profesjonalnej odbudowy koloru skóry. Pierwszy (o którym jest mowa kilka postów wyżej) dostosowany jest do 20 standardowych kolorów. Drugi jest specjalnie mieszany do konkretnej skóry po dostarczeniu małego próbnika (np jakiegoś wycinka). Oba preparaty mają te same właściwości: likwidują rysy, drobne wytarcia, odbudowują kolor i nadają mu intensywności. Oczywiście żaden z tych preparatów nie sklei pęknięć skóry, ani nie odbuduje uszkodzonego lica ale wytarta, wyblakła skóra, w zasadzie małym kosztem, może wyglądać o niebo lepiej. Środki są używane do odbudowy skóry przez profesjonalne serwisy w Europie, naprawiające tapicerki w Porshe, Jaguarach, itp.
Jeśli chodzi o mocne uszkodzenia to tak jak już pisałem wcześniej, zajmuje się tym profesjonalny serwis.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą to wyślij mi na priv swój numer telefonu i dogadamy szczegóły. Dla firm współpracujących proponuję bardzo korzystne warunki współpracy.

Pozdrawiam,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez rascall » 3 wrz 2008, 13:38

Myjk napisał(a):Wiesz, ja w samochodzie nie jadam, co najwyżej to kurz tam mógł być.
Czyli następnym razem Coraluxem najpierwej i usunie też Kerasoft i "stare" zabrudzenia?


To już nawet nie chodzi o jedzienie ale o pyłki i kurz z zewnątrz.
Przy następnym razie użyj CORALUX, cleanerem wyczyść porządnie skórę, kremem zakonserwuj. Nie używaj razem obu zestawów bo to nie ma sensu. Zostaw sobie resztę Cleanera 2000 na czas gdy pojawi Ci się jakaś poważna plama, a KERASOFT używaj do częstszej pielęgnacji.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez katoda » 10 wrz 2008, 09:45

Odświeżę temat odrobinkę: jakie preparaty proponujesz w przypadku pielęgnacji skóry w fabrycznie nowym samochodzie? Tzn. jaki środek z oferowanych przez Ciebie, kiedy zarzucić pierwsze czyszczenie (a może tylko samą pielęgnację), jak czyścić itp? Chciałbym odpowiednio zadbać o tapicerkę w mojej M6 i nie chcę czekać do momentu aż obudzę się z przetarciami i popękaniami pod tyłkiem ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 23:04
Posty: 183 (3/12)
Skąd: zDolny Śląsk/Belgia
Auto: M6 kombi '19 Skyactiv-G 2.0 Skycruise

Postprzez rascall » 10 wrz 2008, 18:05

katoda napisał(a):jakie preparaty proponujesz w przypadku pielęgnacji skóry w fabrycznie nowym samochodzie?


Pierwsze czyszczenie i konserwację powinno się zrobić jakieś 3 miesiące po zakupie samochodu (po mniej więcej takim czasie ściera się warstwa ochronna na skórze). Do częstego czyszczenia i pielęgnacji można spokojnie stosować KERASOFT. Ważne jest żeby przynajmniej 2 razy w roku konserwować skórę, ale ja z własnego doświadczenia polecam pielęgnację co 2-3 miesiące. Wiadomo że w samochodzie, szczególnie fotel kierowcy jest mocno eksploatowany. Warstwa ochronna pomoże zapobiec wycieraniu się skóry, zapobiegnie wchłanianiu brudu w pory skóry a kolor nabieże intensywności.

Pozdrawiam,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez panbaron » 16 wrz 2008, 13:29

Dołączam do wątku pytanie o pielęgnację alcantary. W mojej 6 jest szara alcantara, dość zabrudzona, szczególnie na siedzeniu kierowcy. Czy mógłbyś w skrócie opisać sposób czyszczenia i środek, który polecasz?
Z góry dziękuję.
Pozdrowienia :)
panbaron
 

Postprzez rascall » 16 wrz 2008, 18:58

panbaron napisał(a):Czy mógłbyś w skrócie opisać sposób czyszczenia i środek, który polecasz?


"Zestaw PURATEX Reinigungs-Set fur Mikrofaserbezuge do perfekcyjnego czyszczenia i pielęgnacji mebli oraz tapicerek samochodowych wykonanych z microfazy i alcantary.

Używając naszego zestawu zdecydowali Państwo pielęgnować, czyścić i chronić swoje meble i tapicerkę.
Naszych środków pielęgnacyjnych używają wiodący producenci samochodów na Świecie.
Zalecamy stosowanie zestawu, co najmniej 2 razy w roku.

PURATEX Reinigungs-Set fur Mikrofaserbezuge czyści uciążliwe zabrudzenia w tym także plamy z oleju, tłuszczu. Środek zawiera składniki pielęgnujące i impregnujące.

Czyszczenie: Spryskać białą ścierkę środkiem Mikrofaser-Reiniger, a następnie owinąć ją wokół szczotki dołączonej do opakowania. Delikatnie naciskając szczotką czyścić tapicerkę, aż do momentu zabrudzenia ścierki. Zabrudzoną ścierkę należy wypłukać w czystej wodzie, nałożyć środek Mikrofaser-Reiniger, owinąć wokół szczotki i powtórzyć czyszczenie. Czynność powtarzać aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Stare zabrudzenia należy usuwać poprzez nałożenie zwiększonej ilości środka Mikrofaser-Reiniger na białą ścierkę, a następnie owinąć ją wokół prostokątnego „korka”, którym należy czyścić plany w w/w sposób.

Nie używać wyczyszczonej powierzchni, co najmniej przez 2 godziny."


Na pierwszej stronie jest zdjęcie zestawu i cennik.

Pozdrawiam i zapraszam do zakupu,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez jarecki946 » 15 paź 2008, 16:04

podwoziłem ostatnio jakiegos majstra i mi up...ł siedzenie w farbie olejnej. czym to wyczyścić zeby nie zpaprać na jeszcze gorzej. Zafajdane jest malutko prawie nie widac, ale jest. A ta skóra to jak ci którzy ją mają wiedzą, takie jakies sztuczne japonskie skóropodobne coś...
jarecki
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 cze 2007, 10:47
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2010 2.2 MZR-CD Sport
była 6 '07 GY MZR-CD 143KM A+

Postprzez voytecku » 15 paź 2008, 21:24

Sprobuj Ajax Multipurpose, taki odtluszczajacy preparat stosowany np w kuchni, a do tego jakas gabeczka do mycia naczyn (ale nie Jan Niezbedny).

Psikasz tym Ajaxem, a nastepnie szorujesz ta ostra strone (ale nie za mocno, rob to ostroznie i rozwaznie) i wszystko schodzi. Ja tak usuwalem czerwona farbe z bezowej skorki i nie ma sladu, tapicerka oczywiscie nienaruszona.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki