Profesjonalna pielęgnacja tapicerki skórzanej

Postprzez chudy » 27 lip 2007, 20:52

No to ja zrobiłem u siebie nieco inaczej – może brutalnie- ale skutecznie. Nie sądzę aby u mnie ktoś kiedykolwiek porządnie czyścił tapicerke skórzaną więc w ramach rozbiórki wnętrza auta postanowiłem "wyprać" fotele. A że skóra była po prostu "syf" to potrzebowałem mocnego środka. Wcześniej używałem róznych specyfików do czyszczenia skóry ale żaden nie usunął wieloletnich zabrudzeń. Skuteczne okazało się dopiero mleczko cif które znakomicie sobie poradziło. Cała "akcja" wymagała sporo wysiłku. Potrzebne materiały to: mleczko cif, wiaderko wody, dwie szmatki – sucha i mokra oraz szczotka do szorowania. Nakładamy nieco mleczka, szorujemy skóre, ścieramy mokrą szmatką którą możemy płukać we wiaderku a potem wycieramy do sucha. Jest jednak małe ryzyko. Jak wspomniełem jest to drastyczny sposób ponieważ mleczko jest środkiem bardzo silnym i należy stosować umiar przy szorowaniu ponieważ jeśli przesadzimy zaczyna zbierać nam barwnik skóry. Po całej operacji i całkowitym wyschnięciu tapicerkę traktujemy kremem do rąk który wcieramy dokładnie we wcześniej czyszczoną powierzchnię. Skóra po roku walki ma nareszcie zupełnie inny wygląd – nie jest śliska i błyszcząca, zupełnie inne odczucie przy dotyku, stała sie czysta i wygląda – jak na wiek auta – znakomicie. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez grzzbi1866 » 28 gru 2007, 20:16

Witam,

kupiłem na allegro 2 produkty do skóry w nowej maździe:

a) pianke do czyszczenia:

http://www.allegro.pl/item263591781_spr ... oryg_.html

b) impregnat do skóry:

http://www.allegro.pl/item263592688_mer ... ginal.html

Co myślicie żeby tym spróbować – zrobiłem tym tylny zaglówek i wygląda OK ......
Początkujący
 
Od: 5 lis 2007, 14:32
Posty: 4
Skąd: Leszno
Auto: Mazda 6'07 diesel 143 KM A +

Postprzez Blade » 29 gru 2007, 12:13

janek kos napisał(a):A czy macie też wiedze o dobrych środkach do plastików


Bardzo fajny jest produkt Shella. ładnie nabłyszcza. Może też być Carfill bo to z jednej fabryki idzie <lol>
O welurze nie mam informacji niestety
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez Piterx » 29 gru 2007, 15:40

no dobra .. a alcantare czym czyscic???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 19:47
Posty: 188 (0/1)
Skąd: Ziemia Lubuska
Auto: Mazda 6 CiTD-121KM >>156KM!!!

Postprzez Kornelio » 29 gru 2007, 18:14

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... sc&start=0

skore najlepiej czyscic letnia woda z dodatkiem płynów do prana (perwoll, persil itp).nasaczamy reczniczek i wilgotnym czyscimy skore.po wyschnieciu stosujemy mleczko pielegnacyjne.profesjonalne srodki mozna kupic u tapicerow od skor i w sklepach ze skorzanymi meblami.
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2006, 21:13
Posty: 39

Postprzez mcbeth » 3 sty 2008, 16:32

Oryginalnie tapicerka jest ślicznie matowa. Bardzo mi się nie podobają wszelkie nabłyszczacze, o których piszecie a są one bardzo popularne i nie wiem co kupić, by nie wywlić pieniędzy. Chciałbym dobrze zakonserwować czarną skórę zachowując jej matowy, aksamitny wygląd. Tylko czym ?
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez Globy » 3 sty 2008, 20:18

Tez mam awersje do tych wszystkich szmelcowatych sprejow, od ktorych uginaja sie sklepowe polki – wyzsze zaufanie mam do markowych kosmetykow, jak podane przez kolege strone wczesniej – ale najlepiej polecam zawsze metody domowe (z glowa!).

Czarnej skory nie trzeba czyscic zbyt czesto (ja w podbramkowych sytuacjach siegam po wysuszajacy, ale doskonale radzacy sobie z brudem Ludwik) – zas do konserwacji najlepiej uzyc kremu do rak! Tak jednak, jak kosmetyki samochodowe, sa glicerynowe produkty nizszej polki za 2-3 zl i wyzszej jakosci za ok. 10 zl/tubka. Polecam bialy Dove (ew. Kamill), pieknie pachnie, dobrze sie wchlania (szybko), zostawia swietna fakture (wlasnie matowa)... a i dlonie nie cierpia przy takiej operacji ;)

Zapraszam tez do mojego bloga => http://autofoto.pl/blogs/globy/archive/ ... chodu.aspx i zadawania pytan w komentarzach <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez peteros1 » 3 sty 2008, 20:54

polecam Turtle-Wax mleczko do mycia i pielęgnacji. Skóra nie błyszczy jak psu..., nie pachnie niemowlakiem i jest b. wydajne.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Kornelio » 3 sty 2008, 23:44

ahh odnosnie opisanej przezemnie metody zalecana ona jest m.in przez BMW w instrukcji modelu 7 e38 oraz Mercedesa klasy S w140
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2006, 21:13
Posty: 39

Postprzez Fasola » 5 sty 2008, 21:25

a propo niemowlakow to niezly efekt daja chusteczki nawilzone do tych wlasnie pociech uzywam takich i jest ok
Fasola
 

Postprzez yemek » 6 sty 2008, 11:05

Witam! Jak naprawić zniszczoną skórę? Mam kilka miejsc w których jest ona lekko wytarta (kolor się starł), chciałbym żeby wyglądała znowu jak nowa :) Dam rade sam, czy dać zarobić ekspertowi? ;)
Zrobiłeś – nie bój się; boisz się – nie rób!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lis 2007, 23:02
Posty: 23
Skąd: Londyn
Auto: M 6 MZR-CD Sport ,2003r

Postprzez Kornelio » 6 sty 2008, 13:15

YEMEK spójrz na moje wcześniejsze posty.Masz tam pewien link :)
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2006, 21:13
Posty: 39

Postprzez Banior » 10 sty 2008, 22:26

Polecam balsam do rąk Dove w białej tubce, skóra będzie miękka i ładnie pachnąca stosowane przez wielu zadowolonych właścicieli skórzanej tapicerki, moja skóra była wysuszona po czterech tubkach Dove zrobiła się mieciusia wcześniej była sztywna jak tektura naprawdę warto później na koniec można zastosować środek Sonaxa :D
cała operację jest dobrze robić jak jest ciepło wtedy się lepiej wchłania
Edit by mod: Proszę o stosowanie się do zaleceń FAQ (przyklejonego w każdym z działów) dotyczących rozmiaru podpisu/grafiki w podpisie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2007, 03:49
Posty: 132
Skąd: Dęblin
Auto: Madzi nie ma....:(

Postprzez KUCZYS » 18 sty 2008, 12:44

Ja uzywam jakiejs pianki, chyba firma Atas, a wczesniej K2 tez pianka do skóry. Nawet przyjemnie pachnie.Dbam tylko by co jakis czas skóre nawilzyc,wytrzec i po sprawie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2004, 17:17
Posty: 107
Skąd: Polanica Zdrój
Auto: Kiedyś 323f BG,BA.Teraz Toyota Corolla E12

Postprzez Popai » 25 sty 2008, 20:40

Witam,

ja polecam jak zawsze www.hartim.pl tam kupisz wszystko tanio, szybko i najleprzej jakości. Nie ma w temacie skóry takich wątków czym impregnować itp. Jest jeden dobry środek LEATHER CD5. Dla tych którzy lubią przepłacać jest też na Allegro.
Początkujący
 
Od: 25 sty 2008, 20:10
Posty: 5
Skąd: Kraków

Postprzez promyk5 » 1 kwi 2008, 00:19

chudy
Chyba wezmę się na Twój sposób


chudy
Powiem Ci że ten sposób z Cifem to jest genialny <faja>
W sobotę naskakałem się w Xedzie ale warto było.
Ale ja zamiast kremu do rąk użyłem oliwki dla niemowląt Jonson Baby czy coś takiego :D
Efekt – no pęknięć i przetarć to nie zlikwiduje, ale fotele nabrały nowej świeżości. Jeszcze jedna dwie akcje z oliwką i będzie gites. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 09:12
Posty: 127
Skąd: Gorzów Wlkp. <->Zielona Góra
Auto: Był Xedos 6 KF. Teraz taczka:(

Postprzez Widelec » 24 maja 2008, 09:01

skóra skórą, a czym można odświeżyć alcantarę w Xedzie? fotel kierowcy po latach mam trochę wyślizgany, przybrudzony i wygładzony.... przydałoby się go spowrotem "zmechacić" i zmatowić jak pozostałe, z powrotem przywrócić te "włoski'... jakieś szczotki?
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2007, 23:13
Posty: 560
Skąd: Gdańsk

Postprzez muzycom » 4 lip 2008, 10:16

Wyczyścić jak najbardziej można alcantarę. Natomiast z odzyskaniem mechatego efektu możesz mieć niestety problem. Warto spróbować przeczesać bardzo delikatnie materiał drucianą szczotą. Musisz jednak przy tym zabiegu BARDZO uważać, aby nie uszkodzić powierzchni. Materiał wystarczy lekko wzruszyć minimalnymi delikatnymi ruchami okrężnymi.
Alcantara jest materiałem z ultramikrofazy. Struktura materiału przypomina budową drzewa iglaste. Włoski są pionowo przytwierdzone do powierzchni materiału. Z biegiem czasu włos najzwyczajniej się kładzie i wyciera. Jeśli chodzi o mat to najzwyczajniej wyszlifowałeś powierzchnie i światło zaczęło się od niej odbijać. Czy da sie coś jeszcze zrobić z alcantarą zależy głównie od tego w jakim jest stanie. Przy pewnym stopniu zużycia nie można już z tym materiałem nic zrobić... <jelen>
Początkujący
 
Od: 4 lip 2008, 10:02
Posty: 4

Postprzez Widelec » 5 lip 2008, 21:26

trochę zmęczone już są :|
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2007, 23:13
Posty: 560
Skąd: Gdańsk

Postprzez muzycom » 7 lip 2008, 12:56

Tutaj wyraźnie widać brud i tłuszcz. Tapicerkę należy wyprać. Jeśli zrobisz to dobrze, znikną błyszczące miejsca i odzyskasz miękkość materiału. Nie jest tragicznie, ale w takich wypadkach często polecam zlecić sprawę specjalistom. Możesz jednak zabrać sie do tego sam. Najpierw musisz wszystko dokładnie odkurzyć.
Nanosisz na materiał środek do alcantary. Wzruszasz powierzchnie szczotką o twardszym włosiu zaczyna Ci się wytwarzać piana. Dobrze jak byś miał odkurzacz piorący, którym na końcu zbierzesz pianę, którą wytworzyłeś podczas czyszczenia. Ważne abyś zebrał dobrze wodę. Szczególnie trzeba uważać na brzegach, aby nie porobiły sie zacieki. Pozostawić wszystko wo wyschnięcia i procedurę powtórzyć. Na koniec tapicerkę na mokro należy "uczesać" w jednym kierunku. Wtedy uniknie się śladów po odkurzaczu piorącym.
To tak w telegraficznym skrócie.
Początkujący
 
Od: 4 lip 2008, 10:02
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki