Profesjonalna pielęgnacja tapicerki skórzanej

Postprzez Globy » 12 kwi 2009, 23:42

Skonfrontowałem zakupiony wcześniej zestaw do czyszczenia (Strong Cleaner i Protection Cream) => http://autofoto.pl/blogs/globy/archive/ ... cerki.aspx

Polecam szczególnie Protection Cream (u mnie w miejsce Strong Cleanera przydałby się mocniejszy 2000). Fotele stały się rewelacyjne w dotyku, zapachu i wyglądają jak nowe... Zastanawiam się, czy do twarzy tego nie użyć <lol> Postaram się w tym miesiącu zrobić tez fotki z malowania czarnego fotela w 6 – niestety w uwagi na wielomiesięczne oczekiwanie na części do naprawy oraz zimową aurę nie było do tego głowy.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez rascall » 13 kwi 2009, 09:57

No proszę jaki test, jak w Auto Świecie :D

Dzięki za obszerną fotorelację. Faktycznie do tych zabrudzeń rewelacyjny byłby Cleaner 2000.

Pozdrawiam,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez rascall » 15 kwi 2009, 22:10

Krisek napisał(a):Niewiem o Ajaxie ... ale woolite zaleca oficjalnie Woolnite .. i wielerazy testowane super ale to super czysci ... I jest bezpieczny ...

Ja bym sie troszke bal ze ajax za mocny ... bo to mocna chemia tam


Nie używałem więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć o skuteczności w/w. Widziałem skórę po użyciu Ludwika i nie chcę mieć (nawet jako specjalista od skóry) do czynienia z tapicerką czyszczoną chociaż raz tym specyfikiem. Skóra w większości przypadków nadaje się do gruntownej naprawy struktury i koloru. Myślę, że większość super środków tego typu jest na tych samych składnikach.
Druga sprawa: pomyślcie tylko dlaczego firmy takie jak Porsche, Audi, Jaguar, Mitsubishi, VW Group nie używają, nie firmują i nie polecają do stosowania do skór w swoich samochodach środków typu Ajax, Woolite, itp. czy jeszcze lepiej do konserwacji – kremów do rąk?? Widocznie jest jakiś powód (wieloletnie testy i próby). Spróbujcie np kilka razy wyczyścić okulary z filtrem polaryzacyjnym zwykłym środkiem i zwykłą szmatką. Co się stanie? Filtr już po kilku razach po prostu się zniszczy a przy okazji porysujecie szkła. Tak samo jest ze skórą, jest to materiał naturalny który należy pielęgnować specjalistycznymi środkami. Twarz też myjecie Ajaxem?? :D
Krisek mam prośbę: przytocz jeśli możesz te zalecenia Cadilaca odnośnie Woolite.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Globy » 15 kwi 2009, 23:41

Masz rację Łukasz, chociaż wielu osobom ciężko wydać ponad 100 zł na kosmetyki – sam kiedyś jechałem przed sprzedażą Volvo S80 skórę CIF'em. Przypominała tarkę, ale po aplikacji kremu do rąk się wygładziła ;) Ludwik nawet lakier samochodowy wysusza i nadaje się do stosowania (do lakieru) jedynie w określonych przypadkach. Na pewno ważne, by w jakikolwiek sposób pielęgnować i nawilżać skórę w samochodzie, bo przede wszystkim z zaniedbań biorą się pęknięcia.

Mnie drażni, że wiele środków po 10, 20 czy 30 to jawna ściema i co najwyżej można się pocieszać przy ciemnej tapicerce, że cokolwiek czyszczą – one kleją brud. Dlatego człowiek szuka czegoś, co naprawdę da efekt, bo nie każdemu odpowiada syf w samochodzie, a nie każdego stać na nowe auta. Byłem jednak pozytywnie zaskoczony LCK, teraz zamówię najmocniejszy Cleaner i znów spróbuję. Napraw tylko cennik ;)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez rascall » 16 kwi 2009, 07:39

Od tego tygodnia proszę składać zamówienia poprzez sklep internetowy www.rascall.com.pl

Zniżka 5% dla forumowiczów po wpisaniu w polu "kupon rabatowy" hasła MazdaSpeed
Zniżka 15% dla zarejestrowanych klubowiczów po wysłaniu do mnie maila. Po weryfikacji członkostwa wyślę maila z kodem rabatowym
.
Ostatnio edytowano 12 maja 2009, 20:09 przez rascall, łącznie edytowano 1 raz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Toji » 22 kwi 2009, 08:52

rascall, dzięki bardzo za informacje
tylko umarli płyną z prądem, żywi idą zawsze pod prąd :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 lip 2008, 11:39
Posty: 22
Skąd: Kalisz
Auto: Mazda6 2003 MZR-CD

Postprzez Frykas » 23 kwi 2009, 22:45

Witam,
rascall od dawna śledzę wątek tapicerki skórzanej i jej konserwacji, tylko jakoś brakowało mi czasu do umieszczenia fotki z moją nieco uszkodzoną skórką. Kolor wnętrza GH6 – czarny, siedzenia STD – takie dane odnośnie tapicerki i wnętrza uzyskałem z odczytu mojego VINu. Widzę że znasz temat i środki doskonale więc co byś polecił do moich foteli od M6.

Obrazek
Pozdrawiam, Michał

"Jak masz mówić to mów prawdę, jak masz kłamać to lepiej milcz..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 22:55
Posty: 147
Skąd: POZnan*
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD (136KM)

Postprzez rascall » 24 kwi 2009, 06:34

Cześć,

Gdybyś chciał to zrobić na zero to potrzebna będzie ingerencja serwisowa bo przetarcia są już dość mocne. Można to zrobić we własnym zakresie ale efekt nie będzie idealny. Proponowałbym na pewno zestaw CORALUX (109zł) do gruntownego wyczyszczenia i zakonserwowania skóry. Możesz również pomyśleć o Colour Repair Kit (140zł), czyli zestawie z farbką uzupełniającą kolor skóry. Wypełni trochę wszystkie uszkodzenia i "wyciągnie" kolor skóry.
Podsumowując opcje są dwie:
– CORALUX 2x150ml (środek czyszczący i konserwujący) 109zł
– Colour Repair Kit 2x225ml (środek czyszczący i farbka) 140zł + Protection Cream 225ml (środek konserwujący) 81zł
Twój wybór zależy od kondycji finansowej i co tak naprawdę chcesz osiągnąć (samo czyszczenie i konserwowanie czy może również uzupełnienie uszkodzeń)

Pozdrawiam,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Frykas » 24 kwi 2009, 18:02

rascall napisał(a):Gdybyś chciał to zrobić na zero to potrzebna będzie ingerencja serwisowa

Czy w Poznaniu znajdują się jakieś wasze punkty serwisowe?
Dziękuję za poradę na pewno z niej skorzystam, jakby co odezwę się na PW.

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Michał

"Jak masz mówić to mów prawdę, jak masz kłamać to lepiej milcz..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 22:55
Posty: 147
Skąd: POZnan*
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD (136KM)

Postprzez DymeK » 22 maja 2009, 23:13

co polecisz do alcantary
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez rascall » 31 maja 2009, 21:44

DymeK napisał(a):co polecisz do alcantary


rascall napisał(a):Toji napisał:
panowie a co z alkantarą


Do czyszczenia i pielęgnacji alcantary polecam zestaw PURATEX Reinigungs-Set für Mikrofaserbezüge 500ml. Zestaw zawiera 500ml środka czyszczącego, który posiada również właściwości konserwujące, do tego jest specjalna szczotka, szmatka i korek do usuwania najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Preparat czyści plamy a także zabezpiecza alcantarę i zapobiega mechaceniu.

Pzdr,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Jurastkd » 11 wrz 2009, 19:55

Dzisiaj w końcu znalazłem czas na odświezenie skory.Uzylem coraluxa i protection cream i powiem uczciwie ze jestem pelen podziwu dla efektow jakie uzyskalem :) male ryski od guzikow w spodniach zostaly fajnie zatuszowane i ogolem widac na skorze taka swiezosc.Dzieki i pozdrawiam :]
Fight to Live...Live to Fight

http://www.jurasmma.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 14:52
Posty: 234
Skąd: Warszawa
Auto: R.I.P... M6 GY 2.0 136KM
CX-7 2,3T EU:)

Postprzez JohnnyB » 20 kwi 2010, 19:42

Nadal promocja dla Klubowiczów aktualna ??
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez rascall » 20 kwi 2010, 23:53

Cześć Johny,

Sorki że dopiero teraz ale wróciłem dziś z Kopenhagi i odbieram właśnie zaległe wiadomości. Widziałem że pisałeś mi PW ale odpowiem tutaj żeby przypomnieć o promocji.
Oczywiście wszystko jest aktualne a do czyszczenia jak najbardziej polecam CORALUX.

Kod zniżkowy dla Klubowiczów leci do Ciebie na PW.

Pozdro,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Hieronim » 23 kwi 2010, 23:48

Dziwi mnie fakt, ze taki nacisk kladziecie tutaj na CZYSZCZENIE skory.
Dla mnie skora to doskonaly material, ktory sie nie brudzi. Przeciez to sliska powierzchnia, wiec czym to moze sie brudzić? Siadacie obsranymi dupami na fotele czy jak?? butami chodzicie?? Zwykla szmaciana tapiserka sie syfi bo kurz w nią wlazi ale skore latwo w czystosci utrzymac. Wazniejsza dla mnie jest kwestia odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni tak aby skora nie pękała i nie wycierałą się

Ja osobiscie czyszcze skore wilgotną szmatką i pozniej nakladam srodek do pielegnacji w sprayu autoland – na efekt nie narzekam a robie to przynajmniej raz w miesiacu. Skóra po tym jest miekka i fajnie pachnie.

Przetarć nie mam – przy wsiadaniu wystarczy uwazac na boczki a nie wpychac pupę na chama.

Co do rys w skorze- pęknięć – to mam sprawdzony sposob – czarny silikon – w poprzednim aucie usunalem pare rys i wygladalo naprawde fajnie. Wystarczy wziac na palec troche silikonu i wetrzec tam gdzie lakier skory pękł lub sie przetarł – oczywiscie tylko w przypadku czarnej tapiserki i tylko na male uszkodzenia
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 19:53
Posty: 152
Skąd: PL
Auto: Mazda 6 GG 2.0 2004

Postprzez rascall » 24 kwi 2010, 08:45

Gratulacje Hieronim za nowatorskie sposoby pielęgnacji skóry. Wybacz, ale wolimy jednak w trochę inny sposób dbać o skórę, która nota bene bardzo się brudzi.
Proszę bardzo:

4 letnie mondeo – http://www.rascall.pl/realizacje/19,ford-mondeo.html
5 letni Xtrail – http://www.rascall.pl/realizacje/23,nissan-x-trail.html
5 letnie X5 – http://www.rascall.pl/realizacje/8,bmw-x5.html
no i perełka w naszych realizacjach Montero – http://www.rascall.pl/realizacje/22,mit ... ntero.html

Jak widać stosunkowo młode auta a skóra wyglądała jakby ktoś się na nią zesrał. W większości wypadków brudu nie widać, albo nam się wydaje że jest czyste, szczególnie jak jest czarna tapicerka. Najważniejsze w całym procesie pielęgnacji skóry jest właśnie jej CZYSZCZENIE aby środek konserwujący nie konserwował w porach skóry brudu i syfu. Siedzę w tej branży już parę lat i śmieszą mnie niekiedy pojawiające się opinie "specjalistów", którzy mają zupełnie inne spojrzenie na sprawę niż większość forumowiczów i ludzi z branży.
A co do środków to jeden używa profesjonalnego zestawu najlepszej firmy w Europie, która zajmuje sie tylko środkami do skóry, a drugi może psykać na skórę środek z Autolanda za 20zł, z firmy która robi wszystko i jej produkty stoją na półkach w hipermarketach, stacjach benzynowych, na półce po otworzeniu lodówki :)
Wolę jednak zaufać specjalistom szczególnie że skóra to "żywy" materiał i tylko odpowiednio pielęgnowana zachowa swój nienaganny wygląd przez lata.

Pozdro,
Łukasz
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez Hieronim » 25 kwi 2010, 20:23

rascall napisał(a):4 letnie mondeo – http://www.rascall.pl/realizacje/19,ford-mondeo.html
5 letni Xtrail – http://www.rascall.pl/realizacje/23,nissan-x-trail.html
5 letnie X5 – http://www.rascall.pl/realizacje/8,bmw-x5.html
no i perełka w naszych realizacjach Montero – http://www.rascall.pl/realizacje/22,mit ... ntero.html


Pozdro,
Łukasz


To co pokazałeś to parchy jakieś – nawet jeśli młode auta to widać, że zaniedbane i nikt chyba nawet szmatą nie przetarł siedzeń od nowości. Przy takim syfie też bym sie zastanawiał nad specjalnymi środkami. Ale uwazam, że przy nowej skórze lub zadbanej to wystarczą standardowe srodki zabezpieczajace, ktore zmiekszaja skore i zabezpieczaja skore. Najbardziej szkodliwe dla skory jest słońce i niechlujstwo wlasciciela, ktory wchodzac do auta pcha pupę byle wlazła – dlatego przewaznie boczki padają pierwsze.

Mi sie sprawdzają moje sposoby od lat i nie czuje potrzeby kupowania kosmetykow do skor za kilkaset zł a zapewniam, że tapicerka u mnie jest czysta jak łza...a nie żydzę na aucie bo do konserwacji lakieru kupuje srodki z najwyzszej półki bo tu po prostu widze roznice.
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2008, 19:53
Posty: 152
Skąd: PL
Auto: Mazda 6 GG 2.0 2004

Postprzez rascall » 26 kwi 2010, 07:56

Na lakierze bardziej widać różnicę w stosowanych preparatach, na skórze niestety powierzchownie raczej tego nie zauważysz. Ale na przestrzeni lat wielu zauważa różnicę tylko wtedy jest już za późno. No ale ja Ciebie przekonywał nie będę. Kiedyś też myło się wszystko w domu jednym płynem, nawet ręce i twarz.. Dziś do wszystkiego znajdziesz specjalistyczne środki. Nie wiem czy to dobrze ale wiem, że do tak drogiego i ekskluzywnego materiału jak skóra ja nie będę używał jakiegoś gówna z Tesco za 20zł.
RASCALL | Studio Pielęgnacji Samochodów – www.rascall.pl
Profesjonalne kosmetyki samochodowe – www.motochemia.com
Dołącz do nas na Fejsie – www.facebook.pl/RascallPL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2007, 00:58
Posty: 251
Skąd: Rzeszów
Auto: Alfa Romeo 166

Postprzez eszo67 » 3 maja 2010, 03:27

rascall napisał(a):Na lakierze bardziej widać różnicę w stosowanych preparatach, na skórze niestety powierzchownie raczej tego nie zauważysz. Ale na przestrzeni lat wielu zauważa różnicę tylko wtedy jest już za późno. No ale ja Ciebie przekonywał nie będę. Kiedyś też myło się wszystko w domu jednym płynem, nawet ręce i twarz.. Dziś do wszystkiego znajdziesz specjalistyczne środki. Nie wiem czy to dobrze ale wiem, że do tak drogiego i ekskluzywnego materiału jak skóra ja nie będę używał jakiegoś gówna z Tesco za 20zł.
popieram.bylo zamawiane.bylo sprawdzane. <ok> pozdrawiam iwona.
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2010, 17:35
Posty: 222
Skąd: chelm-Zomergem
Auto: M6 Hatchback MZR-CD 136HP 2005r.

Postprzez mirek0086 » 20 lip 2010, 17:09

Witam forumowiczów
Pytanko kieruje do specjalisty czyli do Rascall`a mam nadzieje, że mi pomożesz ;]
Poniżej są zdjęcia mojej tapicerki i trochę mnie martwi jej stan a w szczególności boczki fotelu kierowcy.
Czy jest możliwe regeneracja tego fotela za pomocą środków o jakich piszesz na forum we własnym zakresie czy jest już potrzebna interwencja serwisu a jeżeli tak to jaki jest koszt tej regeneracji. Tapicerka nie wiem czy przez poprzedniego właściciela była nawet czyszczona samochód mam od tygodnia więc bardzo proszę o rade bo mi zależy na tej skórce. Prezentuje się bardzo okazale a po tym zabiegu na pewno może zyskać jeszcze więcej na wyglądzie.

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Z góry dzięki mam nadzieje że odpiszesz ;]
mirek0086
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki