CB Radio

Postprzez KrystianR » 18 cze 2008, 10:58

no wiec bylem u Pana zdzisia ktory mi zestroil ladnie antene i musze przyznac ze juz jest spora roznica...mysle nad ta pompa paliwa jeszcze zeby juz calkiem milo bylo...

nie wie ktos jak jest z mx3 czy trzeba bak sciagac czy od gory jest jakies dosjcie?
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2007, 19:50
Posty: 245

Postprzez AmRoZ » 18 cze 2008, 11:51

No właśnie ... ja chciałem antene kupić przymocowaną na stałe ale wszyscy z którymi gadam mi odradzają mówiąc po cholerę będziesz robić dziure w masce etc etc ... i sam już nie wiem ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 1388
Skąd: warszawa / żory
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 92'

Postprzez jarusiek » 20 cze 2008, 21:49

chłopaki w dziale Elektronika istnieje już specjalnie wydzielony temat CB RADIO-po co rozwalać wypowiedzi na dziesiątki tematów :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2007, 16:48
Posty: 748
Skąd: Limanowa/Nowy Sącz
Auto: Peugeot 307 HDI 90@120/270
Sprinter 313CDI Sprintshift &
Sprinter 312D :)

Postprzez m 626 » 22 cze 2008, 14:08

y napisał(a):Stawiam flaszke na pompe paliwa

Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę. Jeżdżę na LPG, więc jeśli się potwierdzi, to pozostanie tylko opracować układ automatycznego włączania i wyłączania pompy.
Początkujący
 
Od: 3 wrz 2006, 21:56
Posty: 24
Skąd: Jelenia Góra
Auto: 626 1,8 66kW HB '96

Postprzez adas74 » 23 cze 2008, 02:51

hrabcio napisał(a):ma może ktoś pomysły gdzie w "6" zamontować radio CB
ktoś może podesłać kilka fotek


Ja zamontowałem radyjko w podłokietniku a gruche wypuściłem dołem podłokietnika.
Niemusze wyjmować radia aby nikogo niezainteresowało tylko zamykam podłokietnik i śpie spokojnie.

Jak zrobie fotki to zamieszcze je tutaj.
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2006, 22:45
Posty: 23
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 6, 2.0 diesel 2003r

Postprzez KrystianR » 26 cze 2008, 14:20

ok panowie odnawiam temat z zapytaniem:

doszedlem juz ze najwieksze zaklocenia nie ida poprzez kable napieciowe gdyz zalozylem filtr i jest to samo-dodam ze na zgaszonym aucie cb chodzi cichutko i ladnie niczym telefon a na zapalonym jest trwaly szum niezalezny od obrotow...wiec doszedlem do tego ze to pompa paliwa zakloca...po odlaczeniu jest wlasnie ok i teraz pytanie jak to wyciszyc?jakies kondensatory dac miedzy kablami napieciowymi a pompa czy jak?wogole jest tam 5 przewodow z czego 2 "–" i 3 "+" , sprawdzilem jeednak ze na wszystkich kablach po zapaleniu jest napiecie wiec nie wiem w sumie po co ich az tyle czyzby regulowanie dawki paliwa??no ale mniejsza o to pytanie teraz co zrobic zeby te szumy od pompy wyeliminowac?
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2007, 19:50
Posty: 245

Postprzez y » 28 cze 2008, 14:22

KrystianR napisał(a):pytanie teraz co zrobic zeby te szumy od pompy wyeliminowac?

Polecam ten watek na elektrodzie. Duzo bezwartosciowych postow jest w tej konwersacji, ale jak poczytasz to znajdziesz odpowiedz na Twoje pytanie :)
Obrazek 270k wspólnie przejechanych kilometrów...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 22:44
Posty: 502 (0/4)
Skąd: Pawlowice ;)
Auto: MX-6 FS

Postprzez loockas » 28 cze 2008, 22:54

Po miesiącu użytkowania CB pojawił się problem. Po wciśnięciu przycisku na gruszce mrugają mi kierunkowskazy. Podejrzenia padły na zakłócenia CB z centralnym zamkiem. Odłączyłem sterownik centralnego i problem znikł. Dzisiaj postanowiłem się tym zająć i przełączyć zasilanie CB. Do dnia dzisiejszego CB zasilane było plusem sprzed stacyjki, z wiązki do której podłączony jest radioodtwarzacz. Dzisiaj zrobiłem to bardziej "po bożemu" i założyłem do kabla wtyk i puściłem CB przez gniazdko zapalniczki. Jest chyba jeszcze gorzej. Wcześniej kierunki mrugały raz na kilka wciśnięć gruszki, teraz mrugają prawie za każdym wciśnięciem. Gdzie szukać przyczyny? Walnięte CB czy sterownik c.z. ? Prawie miesiąc działało super. Były jakieś zakłócenia po uruchomieniu silnika, ale nie było to specjalnie dokuczliwe. Nic przez ten czas w instalacji nie było zmieniane (był montowany gaz, ale o ile dobrze kojarzę, to po tym cb jeszcze działało ok). Radio to sunker elite two, a antena to sunker 109 na magnesie. W razie czego jest jeszcze gwarancja. W sieci znalazłem na forum opis podobnego problemu, ale nikt rozwiązania nie wymyślił. Będę jeszcze szukał...

Znalazłem coś takiego jeszcze. Podobny problem:

Witam, ja mam podobny problem z modułem domykania szyb, mianowicie po zainstalowaniu radia szyby zaczeły wariować. Wyglądało to tak, że po rozpoczęciu nadawania, tzn. po wciśnięciu przycisku na mikrofonie prawa szyba sie sama zamykała, po kilku takich operacjach leciał bezpiecznik a jako, że moduł jest sterowany z centralnego zamka to nie mogłem zamknąć samochodu. Moduł jest mikroprocesorowy i prawdopodobnie przez to mam takie problemy. Aktualnie moduł jest odłączony i problem zniknął ale jest to rozwiązanie chwilowe. Radio jest podpięte pod zwykłe radio samochodowe i zasilane z innego obwodu niż szyby. Podobno roziązaniem 99% jest zamocowanie anteny na stale w karoserii samochodu, niestety ja nie mogę tego zrobić.


I rzekome rozwiązanie:

Zapakuj moduł w aluminiową folię (uziemić). jeśli tego mało załóż ferryt na przewody od centralki.


Liczę na waszą pomoc. To dość głupie jeździć i mrugać ciągle awaryjnymi w czasie jazdy ;)

EDIT:

Owinąłem sterownik C.Z. folią aluminiową. Przyczepiłem do niego drucik i przyłożyłem do masy. Problem znikł jak ręką odjął ;) Pytanie tylko, czy nie wpłynie to negatywnie na działanie C.Z.? Nie jestem elektronikiem. Nie chcę czegoś zepsuć :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Riki » 29 cze 2008, 21:40

Odkopuję temat :P

Planuje zakupić do swoich autek dobre CB radio :) hmm.. szczerze mówiąc w ogóle nie siedzę w tym temacie :P zależy mi abym mógł radio używać w całej EU, zeby dobrze odbierało :P miało wtyk do zapalniczki :D i niezły zasięg.. aa no i chyba przydatny ASC (automatyczny squelch.. radio bez szumów) nie wiem co tam jeszcze jest w radyjku najważniejsze..także poszukuję do tego również dobrej anteny.. na radyjko z anteną nie chcę przeznaczyć więcej niż 400-500zł także to jest dla mnie góóórna granica.

Przeszukując allegro i net (może ktoś zna jakieś dobre sklepy internetowe?) oraz czytając opinie użytkowników powoli skłaniam się do firmy President... ale oczekuję Waszych porad i opinii :] a także konkretnych modeli anten i samych radyjek..

z góry dziękuje.. pozdrawiam.

P.S
Co powiecie na te zestawy? na chwile obecną rozważam te oba modele...
http://www.allegro.pl/item387992243_cb_ ... ratis.html
http://www.allegro.pl/item388241190_cb_ ... klep_.html
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez waldii » 29 cze 2008, 22:10

Riki napisał(a):powoli skłaniam się do firmy President...

ja siedze jakies 11godz.dziennie na radyjku i szczerze to jest najlepsza firma.A co do anteny w zasadzie kazda dobrze zestrojona jest git.W dobrym miejscu jak stoi i nie wygina sie zbytnio w czasie jazdy wtedy masz spoko zasieg.A takie 3 metrowe maszty jak ludzie maja podaruj sobie.Sam sie przekonalem,ze jakas wloska badziewiasta antena 90cm o wiele lepiej ciagnie niz presidenta 150cm.Fakt,ze udalo sie super zestroic.


Riki napisał(a):zależy mi abym mógł radio używać w całej EU

szukaj w takim razie radyjka,ktore ma przelacznik PIĄTEK bądz POŁÓWEK z przodu.W niemczech radyjka chodza na innych czestotliwosciach a przynajmniej chodzily.Dowiedz sie o tym,bo niektore radia maja ten przelacznik z boku lub z tylu i wtedy jak bedzie we wnece to trzeba bedzie je wyciagac
waldii
 

Postprzez Riki » 29 cze 2008, 22:34

Dzieki waldii :)

nie chce anteny wyższej niz 1m :) mowisz cos o zestrojeniu, domyślam się ze potrzeba do tego jakiegos przyrządu? :P jeśli mozesz to prosze rozjaśnij mi troche ten temat :] myslalem ze wystarczy podłaczyc antene do radyjka i odpał <lol>
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez waldii » 29 cze 2008, 22:43

Riki napisał(a):domyślam się ze potrzeba do tego jakiegos przyrządu?

nie kupuj nic tylko podjedz do firmu,ktora montuje radyjka i za 50zl znajda Ci najlepsze miejsce na aucie i wystroja antenke.Ona nie moze byc ani za silna ani za slaba.Mozna samemu zestroic ale na tym trzeba sie znac i tyle.Antena tez powinna byc w pionie,bo wysyla wtedy najlepsze orbity.A tez nie moze byc za giętka,bo w czasie jazdy zaczyna kolysac sie na boki,wpada w rezonans i nici z porzadnego odbioru.Takze ja polecam presss np.Johny plus metrowa antenka plus odwiedziny w warsztacie.Pamietaj tez,jesli chcesz antene z magnesem zwroc uwage czy dostales taka przezroczysta naklejke na karoserie,zeby jej tym magnesem nie porysowac.
waldii
 

Postprzez waldii » 29 cze 2008, 23:21

Riki napisał(a):a który model radyjka? Harry czy Johnny?

automatyczna lub ręczna blokada szumów oczywiscie w JOHNY ;) Bierz ten model
waldii
 

Postprzez Riki » 29 cze 2008, 23:31

waldii napisał(a):Bierz ten model


no chyba taki zakupię :P ;)

mam na oku coś takiego:
http://moto.allegro.pl/item389445944_ra ... orida.html

lub

http://moto.allegro.pl/item391993870_cb ... ratis.html

i się zastanawiam czy warto dopłacić 40zl do tej anteny :]
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez arti.sa » 30 cze 2008, 12:25

Riki co do antenek to trochę nieciekawie – weź pod uwagę Sirio AS 100.
Odnośnie radia to jeżeli zalezy Ci na homologacji i ASC auto które działa jak działa ;) to bierz presidenta, jezeli nie to weź pod uwagę unidena 520 (klon presidenta) tylko cena troszke inna a radyjko naprawdę super.
<b>Była madzia 6 TT czyli traktor TOP ;D</>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2007, 13:47
Posty: 271 (2/0)
Skąd: wschód
Auto: 9-5 aero 260hp, M2 DE 86hp

Postprzez Riki » 30 cze 2008, 23:42

No i zakupiłem i zamontowałem w H-1 radyjko :) wybór padł na taki kpl: http://moto.allegro.pl/item391993870_cb ... ratis.html

jestem zadowolony :D dziś byłem w krótkiej trasie i sprzęcik sprawuje się na prawdę w porządku :) w mieście również ale tutaj raczej nie używam :]


arti.sa napisał(a):co do antenek to trochę nieciekawie – weź pod uwagę Sirio AS 100.


Myślę że za jakiś czas zmienie antenkę na coś lepszego :) na razie ta mi w zupełności wystarcza.....

Dzięki wszystkim za opinie... do usłyszenia :P :P ;)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Riki » 1 lip 2008, 00:05

arti.sa no dobra ;) to poleć mi jakąś antenkę 100cm w cenie do 150-200zł :P jeśli mówisz że będzie duuża różnica to się skuszę :] jeśli w ogóle za tą kasę nabędę coś w miare dobrego... moze mniej szumieć na lepszej antenie?
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez arti.sa » 1 lip 2008, 00:12

Polecałem sirio as100 nie bez powodu. Ale zerknij na "forum cb". Godną polecenia jest jeszcze wilson litle ale jakość wykonania i wizualny wygląd przemawia za sirio. Ja akurat obecnie uzywam wilsona ze względu na dobre się trzymanie (duże prędkości i podmuchy wiatru). :P Sirio powinieneś dostać do 150pln a jak więcej dysponujesz czyli ok 200 to kupisz coś jeszcze lepszego choć nie wiem czy jest sens.
<b>Była madzia 6 TT czyli traktor TOP ;D</>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2007, 13:47
Posty: 271 (2/0)
Skąd: wschód
Auto: 9-5 aero 260hp, M2 DE 86hp

Postprzez Riki » 1 lip 2008, 00:58

arti.sa w takim razie rozejrzę się trochę i moze cos wybiorę :) być może zdecyduje sie właśnie na Sirio as100...

arti.sa napisał(a):kupisz coś jeszcze lepszego choć nie wiem czy jest sens.

myślę że nie ma sensu i.... kaski mi szkoda :P

P.S
Moze ta? http://motoallegro.pl/item386349196_cb_ ... p_cb.html#

zauważyłem że mają dwa rodzaje magnesów (9 i 12,5cm) ale nie wiem czy to jest jakas wielka różnica... tylko prędkość podają do 170km/h :P ale i tak chyba styka :]
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Riki » 1 lip 2008, 11:08

Zakupiłem.. założyłem :) jest różnica.... na <spoko> dzięki za porady... a tamtą chcę sprzedać :P

Pozdrawiam
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki