CB Radio

Postprzez angelus41 » 20 sty 2009, 20:44

Ja mam do sprzedania CB-radio Overmax wraz z anteną Overmax. Półroczne za 200 złotych. u mojej madzi chodzi bez zarzutów :) jak ktoś chętny to zapraszam na priv :) :)
turkusowa mazda 121 z otwieranym dachem :) Maszyna do jazdy w lato Jako kabrio, a także dobry na tor wyścigowy :D
PiĘkNe AuTo xD

Kolejny szczęśliwy posiadacz mazdy :)
Początkujący
 
Od: 18 sty 2009, 19:53
Posty: 13
Skąd: Białogard
Auto: Mazda 121 B3 1.4 – 16 V Pb

Postprzez adamesku10 » 21 sty 2009, 15:47

Witam
Zdecydowanie lepsze osiągi uzyskasz na antenie SIRIO SUPER-9 (140cm) w szczegulnosci, kiedy założysz antenę na klapie bagażnika różnica może być nawet do 50% lepszy odbiór i nadawanie w stosunku do anteny SIRIO OMEGA-27 (95cm) chyba ze zasięg do 5 km w pełni cię satysfakcjonuje to załóż krótsza.
Pozdrawiam
Sklep Firmowy Alan
"Grzybki – Rondo Wiatraczna"
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2008, 14:39
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 kombi 2.0 DiTD 110KM

Postprzez waldez » 21 sty 2009, 16:08

Ja używam siro omega 27 i powiem tak, na trasie spisuje się bardzo dobrze, nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń, natomiast w mieście jest taka sobie. Jednak mnie taka antena z takim zasięgiem jak na razie stracza. Poza tym idealnie mieści sie do bagażnika bez wyginania i cudowania i to jest jej plus.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 20:55
Posty: 599
Skąd: Włocławek
Auto: 323c BA 1,5 16v DOHC 95r

Postprzez krst_j » 21 sty 2009, 18:47

waldez napisał(a):idealnie mieści sie do bagażnika bez wyginania i cudowania i to jest jej plus.

Właśnie dlatego wolałbym krótszą antenę. No nic zobaczymy jeszcze, w każdym razie dzięki za info.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2008, 16:32
Posty: 258
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 323f BA 1,5dohc

Postprzez GRU » 22 sty 2009, 12:13

Siemka,Panowie Jakby ktos chcesz to mam na sprzedaz.

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=66714
GRU
 

Postprzez DeadlY » 28 sty 2009, 17:27

Witam.
Czy moze cos ktos powiedziec o tym spliterze?
Jest dobry, zły?
Czy są dobre i złe?
Moze ktos kozysta z tego??
http://www.allegro.pl/item532300978_spl ... a_w_w.html
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez MariuszXedos » 30 sty 2009, 16:30

Jeśli ktos jest zaineresowany mam do sprzedania radyjka TTI 550,TTI 770 i TTI 880, oraz intek m-120.
Do tego antenki TTI CB-x14(polecam) hustlery, a także anteny za 25 zł(mniejszego zasięgu).
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to prosze na maila
fhu.martech@gmail.com
Początkujący
 
Od: 3 lis 2007, 18:07
Posty: 27
Skąd: Węglowice
Auto: Mazda Xedos 2.0l V6 96r.

Postprzez adamesku10 » 3 lut 2009, 20:59

Witam
Spliter umożliwia korzystanie z radioodbiornika samochodowego na antenie, od cb radia.Jest to moim zdaniem duży kompromis.Działanie będzie uzależnione od anteny cb, jaką podłączysz długości i czy jest zwarta czy nie. Z moich doświadczeń nigdy splitet nie działał dobrze chyba, że poruszasz się blisko stacji radiowych.
Sklep Firmowy Alan
"Grzybki – Rondo Wiatraczna"
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2008, 14:39
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 kombi 2.0 DiTD 110KM

Postprzez DeadlY » 5 lut 2009, 00:46

Ja juz sie zdecydowalem na spliter, nastawiony jestem bardziej na dzialanie CB niz radia samochodowego. Chodzi mi o to konkretne urzadzenie. Czy sa roznice w jakosci roznych spliterow czy to bedzie wszystko to samo.
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez adamesku10 » 5 lut 2009, 11:22

Nie znam tego modelu solitera, ale nie podwinie wnosić pogorszenia jakości odbioru i nadawania na radio cb.
Sklep Firmowy Alan
"Grzybki – Rondo Wiatraczna"
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2008, 14:39
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 kombi 2.0 DiTD 110KM

Postprzez chabas » 12 lut 2009, 00:33

Hmmm.... Mial ktos problem z wyswietlaczem w CB?? :/ Jak CB postoi troche w zimnym (teraz w samochodze np etc...) to nie dziala mi wyswietlacz ;/ A nie potrafie jeszcze wrzucac na 19 bez wskazan channel ;D

Jakies rady etcc?
Żyj szybko... A umieraj kiedy chcesz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2009, 21:02
Posty: 389
Skąd: Jelenia Góra
Auto: Mazda MX-3 1.6 '96

Postprzez jopekmp123 » 13 lut 2009, 14:01

ja tez tak mam tylko na zwykłym radiu :) ostatnio jak byly mrozy to ledwo cos widzialem ale po ogrzaniu wszystko wraca do normy taki urok wyświetlaczy ...pozdro
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 11:59
Posty: 61
Auto: Mazda 626 99r GF 2.0 116km
benzyna+gaz(stag4)

Postprzez MariuszXedos » 13 lut 2009, 21:03

koledzy mróz zawsze spowalnia lcd. Ja swój panel chowam w domu gdy sa mrozy.
CB musi cierpieć jest zamontowane na stałe.
Początkujący
 
Od: 3 lis 2007, 18:07
Posty: 27
Skąd: Węglowice
Auto: Mazda Xedos 2.0l V6 96r.

Postprzez zadra » 14 lut 2009, 23:36

Poczytałem sobie Wasze posty mając nadzieję,że dowiem się czegoś o radiach LAFAYETTE.
Niestety nie znalazłem niczego co mogłoby mnie zainteresować.
Aktualnie moja mazda uzbrojona jest w Alana 78plus i jestem zadowolony z efektów.
Od roku jeżdżę częściej autem służbowym i czuję pewien dyskomfort..(nie ma tam CB).. :|
Mam zamiar coś z tym zrobić a moją uwagę zwróciły właśnie radyjka Lafayette.
Niestety nikt ze znajomych nie ma Lafajeta, szukam więc jakiejś informacji na ich temat z "pierwszej ręki"
Może któryś z forumowiczów'ek opisze mi czy dobrze się sprawują te radia?
Interesuje mnie przede wszystkim jak zachowuje się system automatyczej redukcji szumów.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3153 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Adamos » 18 lut 2009, 14:37

witam!!

kiedyś kiedyś kupiłem CB firmy TTI model TCB 770 z jakąś tam anetna, nawet nie wiem jaka (btw można to sprawdzić?) radio jakoś tam działało. Ostanio przestało działać ale winna temu jest raczej wtyczka do zapalniczki.
CB używam raczej sporadycznie lecz mimo to zastanawiam sie nad ew zakupem nowego zestawu.
Lecz mam pytanie. Może lepiej kupić jakąś dobra anetne? Czy te radio, które mam może dobrze służyc czy to raczej lipa straszna?
Zaznaczam, że CB używam rzadko. Można powiedzieć, że kilka razy do roku.
Jakies pomysły?
Napewno musze przerobic kabel zasilający bo ta kijowa wtyczka wiele psuje :) teraz jest tak, że radiu jest podświetlenie ale nic nie slychac...czasem jest dźwięk włączającego sie CB kogoś usłysze i dalej nic. Wczesniej działało ale ze sporymi zakłóceniami ale na to nie zwracam uwagi.

Jaką ewentualnie antenę polecacie do tego radia? Zasięg nie musi być duży. Bardziej zależy mi na jakości. Zasięg około 5-7 km spokojnie by wystarczył


edit: przegladajac rozne tematy i fora znalazlem takie trzy anetny:
midland ml 145
sirio 100
hustler 100
ktora najciekawsza to mojego cb?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 10:03
Posty: 2280 (4/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Ford Focus C-MAX mk1

Postprzez jopekmp123 » 18 lut 2009, 21:15

mój kolega miał podobnie coś mu się przepaliło w radiu (tez używał raz do roku) i słychać było tylko na odległość 5m!! wiem ze zapłacił za naprawę 30zl ale co było to nie wiem ze wstępnych oględzin stawialiśmy na końcówkę mocy (przepala się gdy np. masz włączone radio i podłączasz, odłączasz antenę) albo na jakieś zwarcie

co do radia polecam uniden 520 + Wilson litle will <sprawdzone i działa> dobra cena jakoś odpowiednia!!! tzw. podróba prezydenta na tych samych układach z tym ze jedno puszczone na Europe drugie na USA
co do jakości unidena zbiera az za dobrze co ma negatywny skutek w miastach bo wszystkie szumy sa zbierane choc radio posiada odpowiednie filtry (mysle ze inne marki CB tez nic nie poradzą na zakłócenia miastowe) ale za to w drodze radio pierwsza klasa za odpowiednia cene <jupi>
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 11:59
Posty: 61
Auto: Mazda 626 99r GF 2.0 116km
benzyna+gaz(stag4)

Postprzez Adamos » 19 lut 2009, 00:16

ja wiem ze radia nie zmienie. anetene i tak musze kupić bo ta moja to jakies cos za 30zł

a co do mozliwosci usterki to po zakupie anetny zrobieniu porzadnej w tyczki rozważę podjazd do serwisu. chociaz ja zawsze mam antene na stałe podłaczone i jak rozloze do podłaczam cb no i bylo slychac duzo dalej

kupie chyba midlanda ml 145, dobry zakup bedzie?
albo hustlera 100
czy moze lepiej doplacic i kupic jakiegos taniego presidenta?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 10:03
Posty: 2280 (4/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Ford Focus C-MAX mk1

Postprzez DanP » 21 lut 2009, 00:21

jakąś tam anetna, nawet nie wiem jaka (btw można to sprawdzić?)

Wrzuc fote to sie obada :)

Czy te radio, które mam może dobrze służyc czy to raczej lipa straszna?

Radio jak najbardziej poprawne. W tych pieniadzach trudno wyszukac cos lepszego. Zmien lepiej antene.

aką ewentualnie antenę polecacie do tego radia?

Bierz Sirio ML-145

teraz jest tak, że radiu jest podświetlenie ale nic nie slychac...czasem jest dźwięk włączającego sie CB kogoś usłysze i dalej nic

Ciezko stwierdzic powodow moze byc kilka. Z takich co mi teraz przychodza do glowy to:
1. Niedostrojona antena
2. Zwarty kabel antenowy
3. Skrecone radio na RF gain
4. Jakies uszkodzenie radia, ktore ciezko stwierdzic nie majac tego radia w reku

stawialiśmy na końcówkę mocy (przepala się gdy np. masz włączone radio i podłączasz, odłączasz antenę)

W ten sposob to napewno sie nie spali. Dopiero gdybys wcisnal nosna na dluuuugo, bez podlaczonej anteny, to moze by sie spalila. Samo podlaczanie i odlaczanie anteny przy wlaczonym radiu nie spowoduje jej uszkodzenia

uniden 520 podróba prezydenta

rozbierz presidenta chociazby harry 2 i sam powiesz kto kogo podrabia. Po drugie Uniden 520 skonczyl sie w momencie gdy na rynku pojawily sie radia robione w chinach... Kiedys to bylo super radio, ale to bylo kiedys... Wszystko co teraz jest dostepne na rynku to radia niewiadomego pochodzenia (sciagane prywatnie i przestrajane niewiadomo gdzie). Pomijam juz fakt, ze radio stracilo homologacje 3 lata temu. Powod znajduje sie na stronie UKE

73!
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2008, 20:18
Posty: 47
Skąd: Gostynin
Auto: Mazda 626 (GE) 2.0 Comprex

Postprzez Adamos » 21 lut 2009, 11:38

DanP napisał(a):Cytat:
jaką ewentualnie antenę polecacie do tego radia?

Bierz Sirio ML-145



troche mnie przeraża ten wielki bat :) dlatego jak finanse pozowla to presidenta jakąś bym kupił :)

btw chciałbym wydać okolo 100-120zł lub mniej jeżeli za tyle można kupić porządną antene lub nie wiele wiecej zeby miec spokoj.

to co możecie polecic?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 10:03
Posty: 2280 (4/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Ford Focus C-MAX mk1

Postprzez DanP » 22 lut 2009, 22:37

Sirio AS 100, Wilson Little will (uwaga na podroby), Lemm at 1063, a z presidenta to Michigan, Ohio, Missouri
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2008, 20:18
Posty: 47
Skąd: Gostynin
Auto: Mazda 626 (GE) 2.0 Comprex

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki