Usuwanie rys lakieru

Postprzez luca » 19 lip 2004, 00:05

I pytanie, czy to można parkować tak normalnie przy ulicy? Bo mam obawy...
Mazda Motor Company
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez nightcomer » 19 lip 2004, 09:53

carrrlos, co sadzisz o końkurencji –> robowash?
wydaje mi sie, że mało drą paintwork...
a cena dla nas nocnych też znośna...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2003, 01:07
Posty: 756
Skąd: zławieśWWA]:~
Auto: cprf2a'99

Postprzez Carrrlos » 19 lip 2004, 17:55

luca napisał(a):I pytanie, czy to można parkować tak normalnie przy ulicy? Bo mam obawy...

pytasz mnie?
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez luca » 19 lip 2004, 17:58

Carrrlos napisał(a):
luca napisał(a):I pytanie, czy to można parkować tak normalnie przy ulicy? Bo mam obawy...

pytasz mnie?


Si :D Chodzi mi o Twoją opinię.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez Carrrlos » 19 lip 2004, 17:58

nightcomer napisał(a):carrrlos, co sadzisz o końkurencji –> robowash?
wydaje mi sie, że mało drą paintwork...
a cena dla nas nocnych też znośna...

nie analizuję tego co robi robowash, bo póki nie są na moim lokalnym rynku to nie są dla mnie konkurecnją, poza tym oni starają się zgarnać cały przekrój rynku, ja natomiast tylko i wyłącznie jego bardzo wąski wycinek w postaci prestiżowego klienta biznesowego, szczególnie tego dużego (floty!)
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez luca » 19 lip 2004, 18:15

Carrrlos jeszcze ja, jeszcze ja! :D
Mazda Motor Company
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez ART » 19 lip 2004, 22:04

Może poda ktoś w końcu konkretną nazwę jakiegoś dobrego hydro-wosku?? Żeby nie latać po sklepach i próbować wszystkiego :| Przecież wszyscy muszą czasami umyć auto :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2004, 22:00
Posty: 254
Skąd: Nysa
Auto: Było 323F BA Z5
Jest 3 BL 2.0 LF-VE

Postprzez Carrrlos » 19 lip 2004, 22:21

luca napisał(a):Carrrlos jeszcze ja, jeszcze ja! :D

no ba, oczywiście, ze tak, zwłaszcza z... :D
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez luca » 19 lip 2004, 22:35

Zobaczymy, wyjdzie w praniu :)
Mazda Motor Company
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez ReServeD626 » 19 lip 2004, 22:55

ART napisał(a):Może poda ktoś w końcu konkretną nazwę jakiegoś dobrego hydro-wosku?? Żeby nie latać po sklepach i próbować wszystkiego :|


hm WŁAŚNIE – zacząłem ten temat aby uzyskać jakąś konkretną radę co mam kupić i co jest pewne – wiele odpowiedzi a jednak nic konkretnego. Ciężko mi się odważyć coś użyć bo boję się ze spieprze lakier dlatego jesli to mozliwe i komuś sie naprawde chce napisac cos konkretnego to prosze o odp

CO POWINIENEM ZAKUPIC DO MOJEJ CZARNEJ 626GE (kolor raczej mat, chociaz nieźle sie prezentuje :P)

Z POWAZANIEM <ryba>
ReServeD626 <tazz>
>>> pozdrowienia z syreniego grodu <<<
...serce bije w takt V-acht :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2004, 20:25
Posty: 517
Skąd: Wawa/Ryki
Auto: A acht V acht

Postprzez XsiX » 19 lip 2004, 23:29

CO POWINIENEM ZAKUPIC DO MOJEJ CZARNEJ 626GE (kolor raczej mat, chociaz nieźle sie prezentuje )

W ciągu 8 lat mojej przygody z motoryzacją najlepiej spisywały się woski TURTLE WAX
dlatego też mogę je z czystym sumieniem polecić :D
http://www.turtlewax.com.pl/color_magic_system.html
http://www.turtlewax.com.pl/woski_i_regeneratory.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez ReServeD626 » 19 lip 2004, 23:55

nareszcie konkret – bardzo dziękuję i pozdrawiam XsiX <spoko>

ReServeD626
>>> pozdrowienia z syreniego grodu <<<
...serce bije w takt V-acht :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2004, 20:25
Posty: 517
Skąd: Wawa/Ryki
Auto: A acht V acht

Postprzez nightcomer » 20 lip 2004, 00:55

Carrrlos napisał(a):nie analizuję tego co robi robowash, bo póki nie są na moim lokalnym rynku to nie są dla mnie konkurecnją
no tak, pisałeś już o tym.
Ale w takim razie mam bardziej ogólne pytanie – co sądzisz o obiegowej opinii, że myjki automatyczne drą lakier? mam wrażenie, że to zależy wyłącznie od odpowiedniej obsługi technicznej takiej myjki. Domyślam się, że okres wymiany szczotek obrotowych jest określony jakimiś normami ustalonymi w cywilizowanej części europy. Np co n tys cykli wymienia się szczotki a tym czasem w PL samochody brudzą się bardziej intensywnie z powodu złej jakości dróg, nieskutecznego odwadniania itd. Efekt jest taki, że te myjki w końcowym okresie eksploatacji drą paintwork straszliwie.
Mam trochę racji? Jak problem wygląda z drugiej strony? A może ty nie masz automatycznych linii i temat jest nie do ciebie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2003, 01:07
Posty: 756
Skąd: zławieśWWA]:~
Auto: cprf2a'99

Postprzez SANEONE » 20 lip 2004, 08:27

Co do częstości zmiany szczotek to ostatnio na Statoilu na Fieldorfa zobaczyłem plakat informujący o tym jak długo używane są obecne szczotki. Plakata miał tekst w stylu: nasze szczotki są używane .... (i tu miejsce na wklejenie czasu).

Przy okazji tematu jak to jest z włoknami, które są używane w szczotkach?

Bo ja mykałem przez dłuższy czas na myjnię, gdzie reklamowali się, że mają szczotki z naturalnych włokien. I właściwie te ich szczotki to składały się z takich jakby tasiemek, coś jakby mop. Ta myjnię już zamknięto. Czy w wawie jest gdzieś inna, gdzie stosowane są takie szczotki? A może w każdej myjni automatycznej są szczotki z naturalnych, a nie syntetycznych włókien tylko ja o tym nie wiem.
MX-6 – Streets will never be the same...
はやい マツダ〪
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2004, 13:35
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Auto: MX-6

Postprzez tripleiks » 11 gru 2006, 20:22

Ja stosuje na codzień Plaka-wosk do mycia na mokro nadaje niesamowitą głębię lakierowi samochodowemu,można nim od razu czyścić plastiki zewnętrzne, zderzaki Sporadycznie staosuję Plastmal Cuper Classic Autopolitura( po zimie np gdyż ściera cały syf z lakieru ,zawiera warstwę teflonu wzmacniającą ochronę lakieru podobno jest lekko ścierna ale ja po polerowaniu nie zauważyłem na szmatce koloru lakieru (może dlatego że metalik) , pasta stara jak świat mój ojciec ją wspominał z sentymentem i na jego aucie to przetestowałem hahaha miał czerwony zmatowiały lakier (nie metalik) więc najpierw w obroty poszło tempo efekt całkiem całkiem ale nie błyszczał jak należy i po tym weszła w akcję autopolitura.. efekt był niesamowity, auto wygladało jak po profesjonalnym spolerowaniu,kolor głęboki i z dużym połyskiem i jeszcze ciekawa rzecz-woda z niego szybko schodziła przez jakies 2 tygodnie i mało co sie brudzil mimo jazdy w deszcze <jupi> cały zabieg zabrał mi sobotę i w bicepsie to miałem więcej z 2 cm z wysiłku :) ale warto :)
Życie zaczyna sie po pięćdziesiątce.. w bicepsie :)
Początkujący
 
Od: 10 sie 2006, 14:46
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323f rok prod.1995

Postprzez person76 » 30 gru 2006, 22:50

Proponuje sprobowac pasta G3 Farecla i odpowiednia gabka. Jest gabka mieksza do woskowania i twardsza do polerowania auta. Jezeli rysy sa glebokie proponuje twardsza-tzw. mop fareccla. Mialem slady po nalepkach na karoserii, polerowalem miekka gombka... nie zeszly, ale za to karoseria nabrala imponujacego koloru i blasku. Do polerki mechanicznej twardsza gabka polecam raczej lakiernika bo mozna przepalic lakier.
Początkujący
 
Od: 30 maja 2006, 15:20
Posty: 14
Skąd: Legnica

Postprzez ky3orr » 2 sty 2007, 12:47

Carrrlos
czesc Carrrrlos!
czytam wlasnie ten watek i nasowa mi sie pytanie.
czy wiesz gdzie cis takiego wykonac (probka pasty z tvn-u :P )?
mam po poprzedniku troche rys a niedawno nabawilem sie otarcia tylnych drzwi w jakims pietrowym prkingu.
interesuje mnie poprawa wygladu lakieru mojej GE i maskowanie otarcia na drzwiach. czy zawsze wiaze sie to z wizyta u lakiernika?

pozdro [jestem z wroclawia]
yegomość KY3ORR
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2006, 23:34
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Auto: 626 GE, 2.0i, 1993r

Postprzez XsiX » 2 sty 2007, 13:08

carrrlos nie udziela sie na forum od kilku lat więc raczej ci nie odpowie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez ReServeD626 » 2 sty 2007, 14:05

XsiX napisał(a):carrrlos nie udziela sie na forum od kilku lat więc raczej ci nie odpowie :P

a tam kilku – raptem dopiero od niecałych dwóch :D :P
>>> pozdrowienia z syreniego grodu <<<
...serce bije w takt V-acht :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2004, 20:25
Posty: 517
Skąd: Wawa/Ryki
Auto: A acht V acht

Postprzez ky3orr » 2 sty 2007, 17:38

sorki sorki przeoczenie nowego :P

a wiecie moze co robic z tymi rysami?
pozdrawiam
yegomość KY3ORR
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2006, 23:34
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Auto: 626 GE, 2.0i, 1993r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki