Szyberdach i jego prowadnice?czym mozna przesmarowac?

Postprzez DOSIAAS » 8 maja 2006, 12:14

witam jak w temacie mam problem z szyberdachem musze go przeczyścic i nasmarować tylko czym?zwykłym smarem?zeby dojść do szyberdachu trzeba zdjąc podsufitówke?
pozdrawiam
SZUKAM PRACY JAKO INFORMATYK??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2005, 20:39
Posty: 92
Skąd: Poznań

Postprzez fotokrak » 13 wrz 2006, 10:07

nie wiem jak u ciebie ale u mnie w Mx3 szyna jest widoczna, zasada smarowania i konserwacji wszystkiego jest taka ze nalezy wczesniej usunac stary smar z brudem, nastepnie naniesc nowy.
Owszem sadze ze mozna uzyc zwyklego smaru w niewielkiej ilosci ale ja u siebie zastosowalem olej do smarowania lancuchow rowerowych z silikonem, ktory kupilem kiedys do roweru mojej kobiety / wczesniej strasznie nazekala ze zawsze ma brudne spodnie po smarowaniu lancucha :| /

delikatnie skropilem a nadmiar zebralem szmatka by nie kelil sie syf, tym sposobem mam slisko ale i czysto.
W sumie sam bym chcial wiedziec jak zdejmowac szyberdachy czasami by mi sie to przydalo ;)
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez mayer » 13 wrz 2006, 11:31

żeby zdjąć szyberdach muszisz zdjąć tapicerkę ze słupków dopiero wówczas dojdziesz do podsufitki, zdjąć lampki i lusterko wewnętrzne, następnie zdjąć podsufitkę i dopiero wówczas dojdziesz do śrub mocujących szyberdach. odkręcasz bodajże sześć nakrętek i szyber z całą ramą spada ci na łeb... no chyba że masz kogoś kto ci go podtrzyma ;)
Do smarowania polecam smary silikonowe lub wazelinę techniczną.
mayer
W124 300TD automat
mazda 626 GE 2,0 16V
W oczekiwaniu na małego Mayerka...:))))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 16:36
Posty: 490 (0/1)
Skąd: poznań
Auto: Mercedes W124 300TD /mazda 626

Postprzez jarcyś » 3 paź 2006, 22:34

Robiłem tak kiedyś w A klasie. Wyczyściłem, przesmarowałem i....nic to nie dało. Pojechałem do ASO mercedes, koleś wcisnął specjalnego mazidła i po kłopocie.Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2004, 00:54
Posty: 48
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 626 GE FS 94r.+lpg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: darekk100 i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki