Wybór kamery cofania i monitora

Postprzez widmo82 » 23 mar 2015, 14:41

Na forum w kilku działach pojawiły się wątki o montażu kamery cofania z wyświetlanym obrazem w lusterku lub zestawie multimedialnym w miejscu fabrycznego radia. Nie mniej w przeważającej części prezentowane przedmioty pochodziły z dolnej półki cenowej lub prawie najniższej. Stąd moje pytanie.. czy ktoś weryfikował czy jest sens dopłacenia do droższych zestawów (nie najdroższych)? Czy wraz z zainwestowanymi środkami, wzrasta również jakość uzyskanego obrazu?
Analizując opisy, mam wrażenie, że mam doczynienie z niekontrolowanym przyklejaniem opisów/specyfikacji zarówno kamerek jak i monitorków (w lusterkach – takie mnie interesują).
W kamerkach za 60zł widnieją opisy jakoby posiadały przetwornik SONY. A szczytem chamstwa/głupoty jest podawanie specyfikacji:
Przetwornik : CMOS COLOR OV7950
System: NTSC/PAL
– ten przetwornik wg/ producenta nie działa systemie PAL a jedynie w NTSC z rozdzielczością 656x492
http://www.ovt.com/uploads/parts/OV7950_PB(1.7)_Auto_web.pdf

Widzę, ze są jakieś monitory 7" które mają 800TVL zamiast 480TVL a wszystko robione na jedno kopyto. Różnią się naklejonym logo. Różnice są spore, kreowany produkt ze średniej półki Viaken/Vertex potrafi kosztować 2x więcej niż noname z aliexpress. A to i tak nie jest jeszcze klasa wyższa za ok 1000zł.

PS:

Chciałem komuś odpisać, dlaczego obraz skacze, ale nie mogę się doszukać wpisu na który znalazłem ostatnio odpowiedź:
"Dwie różne normy – europejska PAL i amerykańska NTSC – wynikają również między innymi ze standardu napięcia elektrycznego. W Europie używa się napięcia 50Hz, natomiast w Ameryce Północnej 60Hz. Właśnie dlatego w przypadku korzystania z niewłaściwego formatu obraz przy sztucznym świetle elektrycznym może migać."
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Wojtek » 24 mar 2015, 20:50

widmo82 napisał(a):"Dwie różne normy – europejska PAL i amerykańska NTSC – wynikają również między innymi ze standardu napięcia elektrycznego. W Europie używa się napięcia 50Hz, natomiast w Ameryce Północnej 60Hz. Właśnie dlatego w przypadku korzystania z niewłaściwego formatu obraz przy sztucznym świetle elektrycznym może migać."

raczej częstotliwości odświeżania ekranu ma tutaj miejsce ;)

widmo82 napisał(a):Analizując opisy, mam wrażenie, że mam doczynienie z niekontrolowanym przyklejaniem opisów/specyfikacji zarówno kamerek jak i monitorków (w lusterkach – takie mnie interesują).

wszystko zależy od jakości sprzedawcy, dlatego trzeba zwracać na takie niedociągnięcia uwagę i nie kupować gdy nie ma pewności zakupu poprawnego produktu..

widmo82 napisał(a):Stąd moje pytanie.. czy ktoś weryfikował czy jest sens dopłacenia do droższych zestawów (nie najdroższych)?

kupuję chinszczyznę nie od dzisiaj i jakoś nie narzekam... :D
Zawsze możesz kupić rozwiązanie rodem z Europy... czy Japonii :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez widmo82 » 25 mar 2015, 14:41

Wojtek napisał(a):wszystko zależy od jakości sprzedawcy, dlatego trzeba zwracać na takie niedociągnięcia uwagę i nie kupować gdy nie ma pewności zakupu poprawnego produktu..

Z takim podejściem eliminujesz 99% ofert dostępnych na allegro i pewnie 2/3 z pozostałych stron w PL.
Jak wspomniałem, sprzedawcy sami nie wiedzą co sprzedają, przeklejają opisy od łudzaco podobnych przedmiotów (twierdzą, ze od dostawcy a Ci jak wiemy mieszkają w Azji a na aliexpress jest taki sam "meksyk" jak na allegro.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez maestro81 » 14 maja 2015, 11:56

Ja zdecydowałem się na "chińczyka" z nieco bardziej wyrafinowanej kategorii – wziąłem urządzenie wielofunkcyjne z EONON-a i jestem bardzo zadowolony. Samą kamerkę do mojego zestawu też można dokupić (nie pamiętam kosztu, ale drogo nie jest :D ), dodaj do tego jakiś monitorek i po sprawie. Jakość obrazu w dzień i w noćy jest na serio bardzo dobra, jak na tak małe urządzenie (do tego w kolorze) – jeśli oczywiście monityor pozwoli ci na odbiór sygnału w danej jakości. Nic nie miga, nic nie skacze, nie błyska, nie lata, nie pływa ...
Zanim jednak kupiłem to maleństwo to po prostu pomęczyłem nieco producenta o szczegóły <lol> bo większość sprzedawców z ebaya, alledrogo itp faktycznie nie ma zielonego pojęcia co sprzeają <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki