Jakość części JC – jakie macie własne doświadczenia?

Postprzez Waluś » 24 lip 2006, 18:48

orzeł napisał(a):przewody wysokiego napięcia JC

hahaha już kiedyś była o tym mowa <lol> trzeba było poszukać na forum. Ja przy próbie zdjęcia ich ze świecy zostałem z kablem w ręku <lol>
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez ADI 33 » 24 lip 2006, 23:05

Dzięki, Panowie za cenne rady !!! <prosze> <prosze> <prosze>
MINI COOPER + D15B2 = :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2006, 00:38
Posty: 45
Skąd: kamień pom.
Auto: mazdaBA / Mini Cooper

Postprzez Jaksa » 27 lip 2006, 22:56

jacobs napisał(a):nie ma klocków z JC spaliły
Tak własnie konczy się przygoda z pewnymi towarami JC <lol>
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez siwy_dymek » 28 lip 2006, 00:49

Jaksa napisał(a):Tak własnie konczy się przygoda z pewnymi towarami JC


hmm...ja bym powiedzial ze z pewnymi tak sie nie konczy, bo z wiekszoscia JC gratow konczy sie zle! Chocby samochod mial mi stac w garazu a portfel czekac na zastrzyk gotowki JC nigdy juz nie kupie, bo za chwile samochod znowu gdies bedzie mie stac!
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2006, 17:29
Posty: 608

Postprzez KAYABA » 1 paź 2006, 19:55

Witam
Napewno nie jeden z Was słyszał i korzystał z usług sieci hurtowni motoryzacyjnych JC Auto.Ciekaw jestem jakie są Wasze opinie na temat obsługi klienta,oferowanego towaru w tejże sieci no i oczywiście najważniejsza rzecz:cena i dostępność towaru .Każda opinia jest cenna i mam nadzieję,że przyczyni się do polepszenia sytuacji odnośnie dostępności części na rynku motoryzacyjnym.....
Ostatnio edytowano 27 maja 2007, 14:12 przez KAYABA, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2005, 16:04
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323

Postprzez TALREP » 1 paź 2006, 20:24

sklep JC auto mam prawie pod nosem i musze przyznac ze nie narzekam zarowno na jakosc czesci, ich dostepnosc jak rowniez ceny :D
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez KAYABA » 1 paź 2006, 20:49

TALREP napisał(a):sklep JC auto mam prawie pod nosem i musze przyznac ze nie narzekam zarowno na jakosc czesci, ich dostepnosc jak rowniez ceny :D


Miło mi to słyszeć :) A czy były takie przypadki ,że czegoś brakowało w ofercie albo cena była mało przystępna ?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2005, 16:04
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323

Postprzez Grzyby » 1 paź 2006, 21:08

KAYABA – proszę o zmniejszenie reklamy w podpisie. Przynajmniej o połowę.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez TALREP » 1 paź 2006, 21:40

KAYABA napisał(a):
TALREP napisał(a):sklep JC auto mam prawie pod nosem i musze przyznac ze nie narzekam zarowno na jakosc czesci, ich dostepnosc jak rowniez ceny :D


Miło mi to słyszeć :) A czy były takie przypadki ,że czegoś brakowało w ofercie albo cena była mało przystępna ?


jak dotad nie :) jutro sie wybieram po reparaturki zaciskow, ciekawe czy jak zwykle nie bedzie problemow :D
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez sołtys » 1 paź 2006, 21:44

KAYABA napisał(a):A czy były takie przypadki ,że czegoś brakowało w ofercie albo cena była mało przystępna ?


usłyszałem cenę za sprężyne zawieszenia na tył 250zł sztuka hahaha (JC-Bielsko), dodam tylko że progresywne Jamex – 35mm kosztują 350zł komplet (4 sztuki) wiec coś tu chyba nie gra.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez KAYABA » 1 paź 2006, 21:51

sołtys napisał(a):
KAYABA napisał(a):A czy były takie przypadki ,że czegoś brakowało w ofercie albo cena była mało przystępna ?


usłyszałem cenę za sprężyne zawieszenia na tył 250zł sztuka hahaha (JC-Bielsko), dodam tylko że progresywne Jamex – 35mm kosztują 350zł komplet (4 sztuki) wiec coś tu chyba nie gra.


Do czego te sprężyny miały być i za co ci powiedzieli 250zł? /jaką firmę Ci polecili?/
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2005, 16:04
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323

Postprzez tomekrvf » 1 paź 2006, 22:02

Pierwsza stycznośc z JC byłą niezbyt przyjemna – uszczelki pokryw w KL. Było to jakieś trzy może cztery lata temu kiedy oryginały były w chorej cenie.
Poza tym nie mogę narzekac – końcówki drążków kierowniczych 555 wytrzymały na Mazurach prawie 80kkm. Drążki jeszcze chodzą. Klocków, filtrów i reszty eksploatacji nie kupuję w JC- nie ma moich ulubionych marek.
Teraz pozytywnie zoskoczyło mnie JC z Łodzi. Szukałem chłodnicy do 4WD i od razu takiej jak w GTR. W Elicie mieli sprowadzic ale po dwóch tygodniach powiedzieli że nie ma i nie bedzie. Zamówiłem więc na stronie www.chlodnice.doaut.pl i przyszła bardzo szybko. Wygląda spoko, wentylator włącza się dużo rzadziej(chłodnica jest prawie dwa razy grubsza od ori).
Full Time 4WD
VTR 1000F
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2003, 19:51
Posty: 1965 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Galant 2.5V6
VTR1000F
Alfa 147

Postprzez ravo » 1 paź 2006, 23:15

Grzyby napisał(a):KAYABA – proszę o zmniejszenie reklamy w podpisie. Przynajmniej o połowę.

ponawiam prosbe :) jak nie to beda restrykcje :)
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez sołtys » 2 paź 2006, 06:01

KAYABA napisał(a):Do czego te sprężyny miały być i za co ci powiedzieli 250zł? /jaką firmę Ci polecili?/


firmę nie wiem a sprężyny miały byc do 626 GE na tył.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez Fiveopac » 2 paź 2006, 07:50

Moze mam pecha, ale mam uczulenei na JC.
Pierwsze primo:
Wspomniane uszczelki pod pokrywe zaworow do V6 w tym wypadku K8, kupilem dwie, wymienilem osobiscie, narobilem sie neiziemsko, a dwa miesiace pozniej ciekly jak sito :/ Zdesperowany pojechalem do ASO, kupilem oryginalne (chore pieniadze) , porownalem z tymi z JC i szczerze powiem, ze roznily sie wszystkim, byly ubogie w wytloczenia na stronach styku z pokrywa i glowica, nei mialy wypukleń na bocznych sciankach. Uszczelkie z Jc wygaldaly jakby ktos wzial oryginalne i dokladnie ogolił je żyletką. Nawet wymiarami byly inne! Nie lezaly nawet w polowie tak dobrze jak oryginalne, trzeba bylo dociskac by dobrze lezaly. One po prostu musiały ciec, chyab ze nalozylbym wiecej silikonu niz uszczelki. Czy musze wspominac ze po dwoch miesciach uzytkownia byly one po prostu sztywne?? masakra....Jednym słowem bubel za 80 zł sztuka.
Drugei primo:
Zamowilem komplet sprzegla do mojego obecnego auta. Docisk+łozysko+tarcza. Na drugi dzien bylo. Wymiana kosztowala mnei 250 zl, przy odbiorze okazalo sie ze cos piszczy przy wysprzeglaniu. Diagnoza – wadliwe łozysko. Kolejne 200 zl w plecy na rozbiorke. Co sie okazalo? Dobrany komplet sprzegla wg katalogu JC nie pasowal do siebie. Tj. lozysko opieralo sie w zlym miejscu na docisku i poryło je dosyc konkretnie a same lozysko po prostu sie rozsypalo.... albo Ray Charles pisal ten katalog, albo te lozyska maja sie rozsypywac po 20 km. W kazdym badz razie po 17 dniach w koncu warszawa uwzglednila moja reklamacje i oddano mi siano. Za sprzeglo, bo za robocizne to bylem drugi komplet sprzegla w plecy.... czy musze wspominac ze jestem zmuszony jezdzic na starym docisku i lozysku?
Na dzien dzisiejszy bede omijal wasza firme bo naraza mnei na kosmimiczne straty, zawsze doplaca przynajmniej drugie tyle.

Zmniejsz ten podpis bo jest nachalny.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez magicadm » 2 paź 2006, 09:39

Fiveopac napisał(a):Dobrany komplet sprzegla wg katalogu JC nie pasowal do siebie. Tj. lozysko opieralo sie w zlym miejscu na docisku i poryło je dosyc konkretnie a same lozysko po prostu sie rozsypalo

A tego przypadkiem nie było widać przed złożenieniem?
Katalogi w JC to czasem jest faktycznie zagadka...

Ja kiedyś kupiłem w JC łożysko wyciskowe (poprzednie niby wyło), "mechanik" je założył – wycie nie znikło. No to je zareklamowałem (tak kazał "mechanik").
Co dziwne – uznali reklamację – przysłali inne – zupełnie niepasujące!!!! W katalogu był ten sam numer...Poprosiłem o zwrot reklamowanego – nie dało rady, "mechanik" wyrzucił moje ory (jak sie okazało: dobre łożysko) na śmietnik!!!
Czyli musiałem wymienić dobre łożysko (wyrzucone) na nowe łożysko i dobry docisk – na nowy docisk – pasujący do łożyska. A żródłem hałasu okazała sie uszkodzona skrzynia... <glupek2>
Paranoja :(


Wniosek dodatkowy:
Nigdy nie wyrzucaj starych części....
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez xANDy » 2 paź 2006, 09:59

magicadm napisał(a):Wniosek dodatkowy:
Nigdy nie wyrzucaj starych części....

hahaha ja mam już cały kartonik!

Moja styczność z JC nie jest zbyt częsta jednak powiedzieć mogę, że to, co u nich kupowałem nadawało się do użytku. Chociaż więcej było rzeczy, których nie było u nich.
Przykład – w katalogu mieli filtr powietrza do DiTD, rok temu dostałem taki biały z dużą ilością "zakładek". Teraz przysłali mi takie różowe dziwo, którego nie wsadziłbym nawet do benzyniaka (a mówię o dieslu z turbiną).
Filtr paliwa – był niezły – zimą nie zamarzł i nie zablokował auta przy -29. Paliwo robi swoje, ale od filtra też zależy.
Końcówki drążków stabilizatora – porażka – posypały mi się w rękach przy odkręcaniu (wytrzymały ok 20tys). Za to filtr klimy był całkiem niezły – nie dość, że porządnie wykonane, to pasowały bardzo dokładnie mechanicznie (z zatrzaskiem włącznie). Nasze rodzime filtrony są przy tamtych – kiepskie.
Szukałem sporo dodatkowych części do mojej 626 DiTD i większości nie mają. Więc przestałem do nich zaglądać.
Wiem, że ludzie narzekają np. na przednie tuleje wahaczy (ta wciskana), bo starcza na jakieś 15-20 tys. Tylna jest za to dobra w JC-zamienniku.
Sporo części jest wartych kupienia ale na sporo jeszcze można się naciąc i to głęboko. Nie byłoby takiego problemuy, gdybyśmy mieli dokładnie wypraktykowane co jest szmelcem a co konkretem. Jednak – oferta (dostawcy?) JC zmieniają się z tygodnia na tydzień i jedna partia jest super a druga rozpada się przed zamontowaniem.
To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia i Mazdę.

Znajomy mechanik, który na codzień zajmuje się głównie Hyundaiem H100/mitsu L300 i podobnymi (półfurgonetki) zawsze korzysta z JC i zazwyczaj nie ma problemów. Nawet chwali.
Przyjaciel ma mistu galant – kupił w JC wysprzęglik, komplet naprawczy uszczelek i coś jeszcze. Więcej tam nie wejdzie – powiedział, że szkoda roboty.
Uważam, że wadą JC jest niejednoznaczność – nigdy nie wiesz na co trafisz.

PS. w ankiecie jest błąd! – po pierwsze powinno być jesteś zadowolony z OFERTY – Tak/nie/50% oraz drugie pytanie – czy jesteś zadowolony z JAKOŚCI.
Oferta to jedno a jakość – to drugie. Jeśli chodzi o GF to kiepsko, jeśli chodzi o DiTD to koszmar, jeśli chodzi o jakość to "na dwoje babka wróżyła".
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Fiveopac » 2 paź 2006, 10:34

magicadm napisał(a):A tego przypadkiem nie było widać przed złożenieniem?
Katalogi w JC to czasem jest faktycznie zagadka...


Nie bylo szansy, poniewaz wszytsko wygladalo identycznie i idealnie pasowalo a palca nikt nie bedzie wciskal miedzy lozysko a docisk by zobaczyc gdzie sobie lozyska spoczywa. Kto by wogule pomyslal o takiej ewentualnosci ??
JC ma faktycznei szeroka oferte, natomiast w moim mniemaniu to taka "biedronka" wsrod hurtowni motoryzacjynych. Duzo, relatywnie tanio z nadrukiem wyprodukowano dla biedronki/ JC o jakosci nizszej niz u konkurencji....
Ostatnio edytowano 2 paź 2006, 11:37 przez Fiveopac, łącznie edytowano 1 raz
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Grzyby » 2 paź 2006, 11:28

To i ja napiszę o swoich doświadczeniach.
A są ........... no właśnie? Jak poprzednicy pisali – co najmniej mieszane.

Na pierwszy ogień:
kable WN – badziew jakich mało za 170zł. Po ok. 15 tys.km poleciały do kosza (a w zasadzie na półkę, bo też nie wywalam starych części)

kolejny bubel:
tuleje metalowo-gumowe wahaczy przednich. Zakupione, zawiozłem do mechanika na wymianę. Po 3 godz. wracam i widzę, że auto wisi dalej na podnośniku a tuleje leżą obok. Powód?
Ciekawostka – otwór w tulejach był o 2mm za duży <killer>
Jak się okazało była to wada całej dostawy – po miesiącu dostałem właściwe (te są ok. jak na razie)


Wydawało mi się że jestem zadowolony ze sworzni wahacza – ale okazało się, że jeden wytrzymał już ok. 35tys. a drugi po 20 się rozsypał (przy odkręcaniu!!)

Jak widać, jakość części z JC jest bardzo nierówna.

Zobaczymy ile wytrzyma kompletny wahacz z JC (ze względów oszczędnościowych takowy kupię – ok. 150zł)

P.S. KAYABA – jeżeli to co zrobiłeś z podpisem miało być zmniejszeniem go to coś ci baaardzo nie wyszło.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez KAYABA » 2 paź 2006, 14:29

Fiveopac napisał(a):Zmniejsz ten podpis bo jest nachalny


Oco Wam chodzi z tym podpisem?Z tego co widzę u innych (np:Fiveopac,TARLEP) te podpisy są o wiele większe !
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 maja 2005, 16:04
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA 323

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki