Powłoki ceramiczne czy warto nakładać?

Postprzez creet » 6 cze 2014, 10:20

Rav, jeśli chodzi o polerke to zdejmowane jest max kilka mikronow. Czesto mniej niz rozdzielczosc przecietnych czujnikow do lakieru. Może faktycznie jest to problem przy n-tej polerce auta którego lakier ma fabryczna grubość 80 mikronow jak ma to miejsce np w Hondach. Ja wiem ze lakier Soul Red na moim aucie jak na japonskie standardy ma dość spora grubość czyli 120-210 mikronow w zależności od elementu. Miałem nawet podejrzenia o położenie drugiej warstwy.

Co do kosztów. Wg mnie kupno świętego spokoju z utrzymaniem auta w czystości przez min 2 lata warte było wydania 1-2% wartości samochodu bo tyle to kosztuje. Usługa jest obiektywnie droga dlatego nie dziwie się ze może być oceniana w kategoriach fanaberii. Piszesz o wosku- ja nie mam możliwości czasowych, umiejętności ani chęci by się w to bawić – wole oplukac auto na bezdotyku a zaoszczędzony czas spędzić na zarabianiu pieniedzy lub odpoczynku i myślę ze w taki target celuja detailerzy kładący powłokę.

Jeśli natomiast juz mialbym przeliczyć cenę usług za woskowanie i częstotliwość takich zabiegów przez dwa lata to pewnie wyjdzie na to samo co cena powłoki. Nie zmienia to faktu ze jeśli kladziesz wosk samemu w ramach hobby i czerpiesz z tego fun to należy Ci się wielki szacun.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez rav 75 » 6 cze 2014, 14:41

marwol napisał(a):Rav – ale oni dosłownie po kilka mikronów ściągają ; polerki też nie robisz co tydzień :)

Zgadza się. Przy okazji ostatniego przygotowania pod kwarc zrobiliśmy test grubości samego lakieru bezbarwnego. Ok. 20 mikronów – tyle mniej więcej jest klaru na współczesnych samochodach produkcji dalekowschodniej (doszły mnie słuchy że europejczycy zaczynają robić podobnie,oczywiście nie wszyscy).

Creet:wybrałeś chyba najlepszy,najbardziej efektowny kolor lakieru jaki Mazda ma (i miała kiedykolwiek) w swojej ofercie. <spoko> <spoko> Fakt jest go grubo bo to lakier trójwarstwowy.Dla nas,lakierników,jest to nie lada wyzwanie. Proszę nie obraź się na mnie za moje posty ale ja patrzę na całe zagadnienie z drugiej strony jako osoba (czasami) wykonująca usługę przygotowania i nanoszenia kwarcu. Stąd moje spostrzeżenia. Każdy dba o auto jak umie i jak mu na to czas pozwala. A istota całej zabawy polega na późniejszej pielęgnacji wspomnianej powłoki aby cieszyć się wyglądem,a zwłaszcza efektywnością "Twojego" koloru. Zasugerowałbym jedynie,chociaż raz na kilka miesięcy użyć Gyeon Cure http://detailershop.pl/GYEON_CURE_250ml . Choć co do kwarcu mam mieszane odczucia,ten produkt to prawdziwe mistrzostwo. Pozdrawiam
rav 75
 

Postprzez creet » 21 cze 2014, 10:40

@Rav do powłoki w gratisie dostalem wlasnie Cure z sugestia by raz na miesiąc po myciu go nałożyć:)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez tomsson82 » 21 wrz 2014, 21:06

Witam

Potrzebuję informacji na temat rzetelnej i profesjonalnej firmy która zajmuje się nakładaniem powłoki ceramicznej na karoserię.
Mazda ma bardzo słaby lakier, jakaś masakra w kanionie trzeba tą karoserie w końcu zabezpieczyć,
Znalazłem kilka firm:\
http://www.car-spa.pl/ – tylko tu kładą jedynie kwarc
http://lack-perfekta.pl/kontakt/
http://www.ochronalakieru.pl/kontakt
www.perfekcyjneauto.com

Prośba o wsparcie w temacie jeśli ktoś z was robił i może podzielić się wrażeniami i polecić profesjonalistów to czekam na info, sprawa pilna.
Początkujący
 
Od: 25 cze 2014, 13:53
Posty: 17
Auto: Mazda 3 120 KM Sedan 2014r.

Postprzez creet » 21 wrz 2014, 21:19

Kilka miesiecy temu tez stałem przed takim wyborem. Dziś z bardzo czystym sumieniem mogę Ci polecić detailerworkshop. Na ich stronie masz galerie z nakładania powłoki na moje auto. Efekt był piorunujący, jestem bardzo zadowolony z roboty. Panowie używają produktów geyon mohs – uważam to za plus.

Pomimo ze auto odbierałem nowe, to ASO przy okazji jego pierwszego mycia zrobiło na lakierze pierwsze hologramy, zatem potrzebna była lekka polerka. Jeszcze raz polecam, zwłaszcza rozmowę tel z właścicielem firmy, który na wstępie zweryfikuje Twoje poglądy na temat powłok i oczekiwań wobec nich;) Powłoka nie jest pancerzem na rysy, a zwłaszcza odpryski;)

Jeszcze jedno. Namiary na nich znalazłem na forum Mazdy 6, gdzie właściciel firmy jest stałym bywalcem wątków dot. autodetailingu. Jeśli się zdecydujesz, przy kalkulacji ceny powołaj się na zniżkę dla aut z forum Mazdy;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez tomsson82 » 22 wrz 2014, 09:37

Z tym lakierem to jest porażka, zastanawiam się czy przypadkiem tego nie reklamować, niech kładą druga warstwę
Początkujący
 
Od: 25 cze 2014, 13:53
Posty: 17
Auto: Mazda 3 120 KM Sedan 2014r.

Postprzez flazx » 22 wrz 2014, 12:27

Również uważam że jakość dzisiejszych eko lakierów pozostawia wiele do życzenia. Kwestia ta dotyczy wielu firm, nie tylko Mazdy
Powłokę CermicPro9H zaaplikowała mi firma lack-perfekta.pl, z efektu jestem bardzo zadowlony
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2014, 12:42
Posty: 99 (0/5)
Skąd: stolica
Auto: Mazda 3 (BM) 2.0 165KM 2014 SkyEnergy

Postprzez tomsson82 » 23 wrz 2014, 12:29

Flazx – czy masz na tą powłokę jakąś gwarancję, bo z tego co się orientowałem w innych firmach to nie ma takiej opcji, po prostu masz powłokę i co rok przegląd za 540 zł
Jakie zauważyłeś zmiany po powłoce, czy lakier mniej się rysuje itp.


flazx napisał(a):wielu firm, nie tylko Mazdy
Początkujący
 
Od: 25 cze 2014, 13:53
Posty: 17
Auto: Mazda 3 120 KM Sedan 2014r.

Postprzez loloxm1 » 23 wrz 2014, 18:56

jak juz ktos napisał powłoka nie jest zbroją ! jezeli liczysz ze obroni cie przed rysami i kamieniami to jej nie rób. chroni przed UV, ptasimi odchodami, kwaśnymi deszczami i ułatwia czyszczenie. to taki lepszy wosk na kilka lat a nie kilka miesiecy. mi robili GYEON MOSH + i dali 2 lata gwarancji na powłokę ( czyli że przez 2 lata powłoka nadal bedzie leżeć na aucie) nikt ci nie da gwarancji na to ze powłoka cie uchroni przed rysami.

ja jestem zadowolony, ale trzeba często myć i to ręcznie aby móc sie w pełni cieszyć z jej wyglądu

i przegląd GYEON nie kosztuje 540 tylko max 250 zl
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:24
Posty: 35 (0/1)
Auto: astra gtc 1.6 2006

mazda 3 BM Sky ENERGY 120KM Sedan MT soul red
+ gyeon mosh+

Postprzez creet » 23 wrz 2014, 21:48

Ot cała prawda o powłokach ceramicznych. Jakoś nikt nie traktuje wosków jako leku na rysy, a w stosunku do powłok wszyscy się uparli:)

@lolxm1 – przejeżdżasz auto po myciu Geyon Q2M Cure? Ja sobie podarowałem, nie umiałem tego zrobić bez pozostawienia mazów na lakierze, pomimo tego że stosowałem max 2 psiknięcia na szmatę przed aplikacją. Masz jakiś patent na ten preparat?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez rav 75 » 24 wrz 2014, 05:40

creet napisał(a):Ot cała prawda o powłokach ceramicznych. Jakoś nikt nie traktuje wosków jako leku na rysy, a w stosunku do powłok wszyscy się uparli:)

@lolxm1 – przejeżdżasz auto po myciu Geyon Q2M Cure? Ja sobie podarowałem, nie umiałem tego zrobić bez pozostawienia mazów na lakierze, pomimo tego że stosowałem max 2 psiknięcia na szmatę przed aplikacją. Masz jakiś patent na ten preparat?


Z tego co mi wiadomo Geyon Q2M Cure ma w swoim składzie cząsteczki kwarcu. Nakładałem kiedyś na auto (czerwona perła z palety kolorów Mitsubishi) 2x Gyeon Mohs,efekt był taki że druga warstwa spowodowała jeszcze większą "głębię" koloru. Q2M Cure byłoby nieźle gdyby nakładać raz na kwartał,a po przez swój skład, auto odzyska wspomnianą przeze mnie głębię koloru. Właśnie niedokładne powożenie wspomnianego specyfiku,w powiązaniu z położoną powłoką kwarcową,powoduje powstanie "mazów",ciemnych plam (do delikatnego przyciemnienia,między innymi został stworzony ten środek). Wniosek: musisz nałożyć bardzo równomiernie q2m cure,unikniesz w ten sposób ciemnych plam.A żeby to dotrzeć wspomniane przebarwienia... Ręce do tej pory mnie bolą.
Przepraszam za post nie na temat :)
rav 75
 

Postprzez tomsson82 » 24 wrz 2014, 09:21

GYEON MOSH i Ceramic Pro 9h to podobno dwa bardzo podobne produkty, z tego co czytam na forum i jedn i drugi produkt jest bardzo dobry, lakier ładnie błyszcz, myje się itp. co do rysek to nie ma takiego produktu chyba, że NASA posiada.

W tym całym temacie z powłokami jedna rzecz mnie zastanawia, powłoki nadają głębi koloru a co w przypadku kiedy jakiś element z czasem zostanie uszkodzony w wyniku kolizji i trzeba będzie oddać do ASO na malowanie.

Ewidentnie pomalowany element będzie różnił się od reszty auta, jeżeli jest inaczej bądź ktoś posiada info w temacie prośba o wpis.
Początkujący
 
Od: 25 cze 2014, 13:53
Posty: 17
Auto: Mazda 3 120 KM Sedan 2014r.

Postprzez creet » 24 wrz 2014, 12:10

@rav75 – ja mam położoną Geyon Mohs Plus i Q2M Cure dostałem gratis z info, żeby go wcierać tak jak piszesz raz na kwartał, w celu utrzymania efektu głębi. Spróbowałem i faktycznie efekt jest tylko pierońsko ciężko go rozsmarować równomiernie bez mazów, dlatego dałem sobie właśnie na razie spokój. Gratuluję samozaparcia! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez loloxm1 » 24 wrz 2014, 19:35

mi powiedzieli żeby raz na pół roku do nich podjechać ogarną całe auto i zaaplikują cura , po zimie pojadę

creet w sumie to po obejrzeniu tej galerii na DS postanowiłem oddac swojego soulred`a do powłokowania :)

do tomsson82

po malowaniu bitego elementu mozna położyć powloke tylko na ten element, wiec roznicy nie powinno widac. a tak w ogóle to jeżeli myslisz że lakier jest słaby to do plastików pomiedzy szybami w drzwiach oraz wokół szyb to nawet sie nie zbliżaj. zrobiłem rysę microfibra jak chciałem wytrzeć kropki po wodzie heheh

ale ogólnie jest git ile razy zobaczę tę zadziorna mordę wszelkie niedogodności przestają mieć znaczenie
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:24
Posty: 35 (0/1)
Auto: astra gtc 1.6 2006

mazda 3 BM Sky ENERGY 120KM Sedan MT soul red
+ gyeon mosh+

Postprzez creet » 25 wrz 2014, 07:19

loloxm1 – twardość plastików na zewnątrz i w środku to jest po prostu jakiś żart ze strony mazdy i należy nazwać rzeczy po imieniu: szmelc. Na szczęście takie rysy można zamaskować, są do tego preparaty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez blaszczu » 27 wrz 2015, 14:39

Ostatnio do mnie do firmy trafiła nowa Mazda 6 na korektę i zabezpieczenie powłoką i rzeczywiście te lakiery w nowych Mazdach są mega ciężkie w utrzymaniu. Przetarcie fibrą już powodowało pojawianie się drobnych rysek, lakier był mega miękki. Według mnie zdecydowanie warto zabezpieczyć je powłoką i nie mówię to jako osoba z branży ale po prostu stwierdzam fakt.

Parę zdjęć z prac

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2014, 19:46
Posty: 20
Auto: Avensis T25

Postprzez rav 75 » 27 wrz 2015, 16:40

Ładnie wyszło,klient będzie zadowolony. W tle widzę znajomy mi produkt :) .
rav 75
 

Postprzez virtuatylda » 18 lis 2015, 09:47

Ja mam kolor Titanium Flash i w tym przypadku aplikacja Gyeon Q2M CURE była bezproblemowa, tzn. żadnych mazów itp.
Natomiast efekt świetny, lakier bardzo hydrofobowy, kąty zwilżania powyżej 90 stopni :).
Zdjęcia zrobione kilka dni po nałożeniu, po kilku dniach jazdy w deszczowej pogodzie, bez jakiegokolwiek dodatkowego mycia.
Załączniki
20151117_143533_resized.jpg
20151117_143539_resized.jpg
20151117_143546_resized.jpg
20151117_143556_resized.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 paź 2015, 22:16
Posty: 21 (2/0)
Auto: Mazda 3 BM sedan 2.0 2015 SkyEnergy Xenon Navi TitaniumFlash

Postprzez rav 75 » 19 lis 2015, 06:14

I bardzo ładnie. Do Gyeon Q2M Cure musi być bardzo dobra mikrofibra,da się wtedy nałożyć bez cieni/mazów.
rav 75
 

Postprzez widmo82 » 19 lis 2015, 17:59

Zaciekawiło mnie jedno stwierdzenie, ze po nałożeniu powłoki, przy tak ponurej pogodzie jak obecnie, nie musicie myć auta. Mam nałożony wosk collinite 476 (dwie warstwy) i pod listwami oraz <dupa> wygląda ...brzydko ;/ Spory film się osadził. Może trochę przesadziliście, może u was nie pada od paru dni... czy faktycznie jest aż taka różnica pomiędzy dobrym woskiem a powłoką?
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki