Założenie alarmu.

Postprzez chudy » 9 lis 2008, 20:10

jaffa, byc może krańcówka w drzwiach kierowcy ma trochę zabrudzone styki ( ostatnio jest wilgoć itp) więc mogła czasami nie podać sygnału o otwarciu drzwi. Moze warto by sprawdzić krańcówki – jak wyglądają i ew. przeczyscić. To przecież tylo jedna śrubka przy każdej do odkręcenia, więc pracy niewiele.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez jaffa » 10 lis 2008, 20:36

Dzieki za poradę,okazała się trafna:) Krańcówka w drzwiach kierowcy była trochę zaśniedziała i nie działa do końca prawidłowo.Przeczyściłem ją i na razie jest ok:) Mam nadzieję, że już tak pozostanie:)
jaffa
 

Postprzez Loczek » 14 sty 2009, 14:46

Witam

Temat drugi

W zwiazku z tym ze bede mial cala wiazke to chcialbym od razu zalozyc alarm do autka i moduł do dmykania szyb.

Jesli chodzi o alarm to jakis sie wybierze chyba ze ktos jakis konrektny radzi. Ale temat głownie sie rozchodzi o modul do domykania szyb.

Jesli niema problemu z szybami bocznymi, to mam problem z szyberdachem ktory ma dwie pozycje otwarcia, jedna to uchyl delikatny i druga to pelne otwarcie. I teraz co w momencie jak bede mial pelen uchyl wyjde z auta domykanie sie wlaczy to czy czasem mi nie zrobi uchylu czy mi calkowicie dokmnie szyby?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez chudy » 14 sty 2009, 17:54

A nie można było w jednym temacie zapytać? :P Analizowałem taki przypadek u siebie, tzn cztery szyby i szyber dach działający w dwie strony i jedynym rozsądnym rozwiązaniem są dwa moduły domykania – jeden na cztery szyby, a drugi dwu-kanałowy na szyberdach. Nie wiem jak w MX6, ale w Xedosie jeśli zamyka się szyber to zatrzymuje się w chwili całkowitego domknięcia tzn. nie przejdzie od przesuwania w pozycję uchyloną lecz po zamknięciu trzeba nacisnać przycisk uchylania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez Siw-y » 14 sty 2009, 19:48

chudy napisał(a):jedynym rozsądnym rozwiązaniem są dwa moduły domykania – jeden na cztery szyby, a drugi dwu-kanałowy na szyberdach.

Nie mam takiej potrzeby, wystarczy jeden czterokanałowy, dwa wykorzystujesz na szyby trzeci na szyber a czwarty zostawiasz niepodłączony.

mam tak u siebie i działa...znaczy nie działa bo zbyt dużą czułość mam ustawioną i się wyłącza za wcześnie

Do tego szukaj alarmu który jest w stanie sterować modułem, można też podpiąć moduł pod siłownik i to on będzie wyzwalał domykanie ale teraz większość alarmów ma wyjście sterujące

Nie jestem pewien ale chyba są też alarmy które zawierają w sobie moduł, więc możesz też spróbować taki znaleźć

chudy napisał(a):Nie wiem jak w MX6, ale w Xedosie jeśli zamyka się szyber to zatrzymuje się w chwili całkowitego domknięcia tzn. nie przejdzie od przesuwania w pozycję uchyloną lecz po zamknięciu trzeba nacisnać przycisk uchylania.

Bo w xedzie są dwa przyciski a w MX tylko jeden bo szyber nie jest chowany w dach tylko najpierw się uchyla a potem wyjeżdża do tyłu
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez chudy » 14 sty 2009, 20:10

Siw-y napisał(a):Bo w xedzie są dwa przyciski a w MX tylko jeden

I cztery szyby a nie dwie :P stąd taka różnica co zresztą napisałem:

chudy napisał(a):tzn cztery szyby i szyber dach działający w dwie strony
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez Siw-y » 14 sty 2009, 21:27

chudy Ale nawet jak szyber działa w dwie strony to i tak jest to bez znaczenia bo moduł ma go domykać a nie otwierać, zresztą szyby też działają w dwie strony <lol>

a do tego można użyć modułu pięciokanałowego :)
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez chudy » 14 sty 2009, 21:42

Siw-y napisał(a):Ale nawet jak szyber działa w dwie strony to i tak jest to bez znaczenia bo moduł ma go domykać a nie otwierać

Ale w Xedzie jest tak że masz jakby dwa zamykania, tzn. przy pozycji uchylonej zamykasz na jednym przycisku a w pozycji odsuniętej na drugim przycisku. W dodatku oba te ruchy zamykania odbywają się w przeciwnych sobie kierunkach więc nie da sie tego zrealizować na jednym kanale modułu bo moduł musi badać oba przyciski zamykania i tak jak w przypadku szyb sekwencyjnie sprawdzić najpierw czy szyber nie jest uchylony – ewentualnie domknąć jeśli jest taka potrzeba – potem sprawdzić czy nie jest odsunięty i też w razie potrzeby go zamknąć :). Jednak Xedos jest nieco bardziej skomplikowany
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez Loczek » 15 sty 2009, 00:05

A powiedzcie mi pany majstry jaki zestaw najbardziej polecacie, niechodzi mi o bajery tylko o to co potrzebuje i jakosciowo ktory jest lepszy...
Chudy nie zrobilem tego w jednym temacie, gdyz uznałem ze to dw arozne chodz podobne problemy i ktos szukajac jednego czyli np domykania niepotrzebnie bedzie bladzil po drugim temacie :0

Jak uwazasz inaczej to je polacz nie ma problemu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez Siw-y » 15 sty 2009, 00:13

Loczek napisał(a):jaki zestaw najbardziej polecacie, niechodzi mi o bajery tylko o to co potrzebuje i jakosciowo ktory jest lepszy...

To już zależy od Ciebie jakich funkcji będziesz używał i jakie piloty chcesz
Osobiście Ci mogę polecić produkty EXUS oraz SUPERFORTECE ale z tego co wiem (a może już nie) nie była dostępna dla klientów indywidualnych, tylko stacje montażowe
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez chudy » 15 sty 2009, 19:51

Loczek napisał(a):A powiedzcie mi pany majstry jaki zestaw najbardziej polecacie, niechodzi mi o bajery tylko o to co potrzebuje i jakosciowo ktory jest lepszy...

Ciężko cokolwiek doradzić bo te w przystępnej cenie to i tak wszystko z Chin ;). Zwyczajnie dobrać coś co odpowiada Twoim potrzebom a do tego nie brać najtańszego. Ogólnie ostatnio te ustrojstwa nie sprawiają kłopotów i o dziwo są mniej awaryjne niż kiedyś :).
Loczek napisał(a):Jak uwazasz inaczej to je polacz nie ma problemu

Już o tym myślałem ale zostawiłem jak jest :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez jedrzej07 » 16 maja 2009, 00:41

jesli chodzi o domykanie szyb i szyberdachu w xedosie to rozwiazaniem sa 2 moduly. 1 na 4 szyby i 1 na 2 szyby ktory uzyjemy do szyberdachu,. takie uniwersalne moduly potrzebuja tylko krotkiego impulsu masy (lub plus) zeby sie uruchomic. czyli podlaczamy przewod ktory wyzwala pod przewod od centralnego zamka (zamykanie) i wszystko powinno dzialac bez problemow...
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez sha'gha » 9 lip 2009, 12:45

mam w xedosie zamontowany moduł 5 kanałowy, szyby śmigają pięknie:) ale problem pojawił się podczas podpinania dachu do modułu. Szyby sterowane są – więc w module zworka została ustawiona na podawanie sygnału – ale dach sterowany jest sygnałem + i tu pierwszy problem :( wiec nie wiele myśląc chciałem zastosować przekaźnik ale to też nie zdaje egzaminu bo z modułu na każdą szybę wychodzą po dwa przewody, jeden w kierunku przycisku a drugi w kierunku silniczka, stosując przekaźnik nie moge zachować tej kierunkowości, może ktoś z Was podpowie mi jak rozwiązać taki problem? albo jak to mądrze podpiąć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2006, 15:19
Posty: 44
Skąd: Olkusz, Gliwice
Auto: Xedos2.0 v6 KF rok93

Postprzez chudy » 12 lip 2009, 18:23

sha'gha do sterowania szyber-dachem w xedosie potrzebujesz oddzielnego 2-kanałowego modułu. jeden kanał nie obsłuży Ci domykania z pozycji odsuniętej i z pozycji uchylonej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez sha'gha » 14 lip 2009, 02:28

Chudy masz rację tyle że mi wystarczy żeby on obsługiwał domykanie z pozycji odsuniętej :) pozycja uchylona nie musi być realizowana bo wiesz jak są upały to specjalnie zostawiam z uchylonym dachem:) Właśnie chodzi mi tylko o dosuwanie go ale dalej nie wiem jak to podpiąć i wyczerpały sie moje pomysły;/ jak by wszystko było sterowane + lub wszystko – to było by bez kłopotu a tak... ehhh a dodam że mam jedną zworke i nią zmieniam sterowanie plus lub minus ale dla całego modułu;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2006, 15:19
Posty: 44
Skąd: Olkusz, Gliwice
Auto: Xedos2.0 v6 KF rok93

Postprzez Piotrek.84 » 7 sie 2009, 20:36

Loczek napisał(a):A powiedzcie mi pany majstry jaki zestaw najbardziej polecacie, niechodzi mi o bajery tylko o to co potrzebuje i jakosciowo ktory jest lepszy...


Osobiście mam alarm z powiadomieniem na pilota jeśli coś dzieje się z Samochodem + Zdalne odpalanie(Taki bajer).Zapłaciłem za niego ok.250zł na Allegro i mam go od Stycznia br.nie narzekam.Dodatkowo pracuje on na częstotliwościach FM a nie AM jak pozostałe i dzięki Temu nie ma zakłóceń,również zasięg jest o wiele Lepszy.
Ciekaw jestem na jakich falach pracują Te o których pisze Siw-y
EXUS oraz SUPERFORTECE
i jaki jest ich koszt??
Jeżeli coś się zacina użyj siły,gdy się złamie to znaczy,że i tak wymagało wymiany :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2008, 21:06
Posty: 248
Skąd: Kielce
Auto: Mazda 323f ''96 1.5 Z5 + LPG BRC
Sequent 24

Postprzez Arbemama » 15 paź 2014, 22:48

Witam
Kupilem Madzie 5 CR 2008 poliftową, chcę zamontować alarm. Czy macie doswiadczenia jaki wybrać, czy montować w ASO, jaki koszt?
Arbemama
 

Postprzez miro62 » 16 paź 2014, 06:59

Arbemama napisał(a):Czy macie doswiadczenia jaki wybrać,

Ja osobiście jestem fanem firmy "DEST" zakładam te alarmy u siebie, i nie tylko od 1985 roku.
Nigdy się nic nie przytrafiło (mam na myśli awaryjność) a poza tym firma miejscowa ;) http://www.dest.pl/ w moim przekonaniu, jeśli coś jest sprawdzone nie ma co szukać innego.
Mają sporo ciekawych rozwiązań, i cały czas idą z postępem czasu <ok>
Co do cennika, niestety nie ma na stronie, tylko telefonicznie <telefon> ale też od razu doradzą <oczko>
miro62
 

Postprzez *White* » 25 paź 2014, 19:38

A ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad tym czego wymagasz od alarmu. Jakie powinien posiadać funkcje. Bez określenia tego ciężko będzie Ci zdecydować nawet jeśli sporo ludzi podsunie kilka pomysłów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2006, 20:17
Posty: 181 (0/2)
Skąd: Gdansk
Auto: M6 GG 07r. 2.0 MZR MT
Była:
M6 GG 04r. 2.0 Pb/LPG AT
626 GF 99r. 2.0 DiTD
Premacy 01r. 2.0 Pb MT
626 GF 01r. 2.0 Pb/LPG MT
MX-3 95r. 1.6 Pb/LPG MT
626 GE 95r. 2.0 Pb MT
i inne nacje...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki