Ciśnienie w oponach ze względu na rozmiar i masę

Postprzez cross » 20 lip 2011, 00:10

Witam,

Mam pytanie dotyczące ciśnienia w oponach.
Tak wiem różne są opinie, większość z doświadczenia ale rozbieżności są tak duże inni na przód mniej tył więcej, inni odwrotnie inni powyżej 3.0 ..

Ja z kolei chciałbym wiedzieć, czy z tabeli ciśnień na oponeo.pl , która podaje ciśnienie do opon 195 max można traktować ciśnienie w tym rozmiarze tak samo jak do innych rozmiarów opon?

Zatem jaka jest zbieżność między..

Wagą – rozmiarem felgi – rozmiarem opony – profil opony

Na drzwiach mam naklejkę by dawać przy :

195/55/16 (bodajże)

[Zalecane] p: 2.1 ; t: 2.3 (jakoś tak. Zatem odwrotnie niż większość zaleca; na przód więcej na tył mniej. Co mnie też dziwi. Ja rozumiem, masa silnika itd, ale z autem sportowym jak tak zrobimy to tył nam siądzie i przy napędzie na przednią oś, wysoko napompowany przód będzie ciągnął mniej dopompowany tył. A jak ktoś siądzie z tyłu to już w ogóle. Spalanie większe. Zatem ja odradzam pompowanie na tył mniej w stosunku do przodu. Więcej na tyle to lekki tył i optymalnie na przodzie to mniejsze spalanie i lepszy komfort)

Max. obciążenie p: 2.5 ; t: 2.9

Teraz pytanie. Jak zmieniają się wartości gdy felga nie ma 16 a 17 i rozmiar jak i profil też się zmienia.

Moja opona to 215/40/17 ; Zatem jakie tu dobrać optymalne ciśnienie, waga pojazdu 1362 kg. Mazda 323F
cross
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki

cron