Pielęgnacja lakieru

Postprzez Big » 14 kwi 2009, 12:38

Jesli chodzi o ten "wosk" z linku powyżej, to widze takie 2 w jednym. Czyli faza przygotowania powierzchni, oraz wosk. Nie bardzo wierze w takie produkty, bo albo coś jest do czegoś konkretnego, albo do wszystkiego i wtedy do ... niczego ;)
Wosk sam w sobie ma tylko zabezpieczyć uzyskany WCZEŚNIEJ i innymi kosmetykami efekt i ewentualnie poprawić połysk. Prawdziwy wosk nie zniweluje rys, bo nie takie jest jego działanie. Od zniwelowania/zamaskowania rys są środki stosowane w fazie przygotowania powierzchni i sa to środki mniej lub bardziej ścierne (w zalezności od potrzeb). Stosowanie zaś tych ściernych środków np. co miesiąc (bo raz w miesiącu powinno się woskować auto) jest bezcelowe i prowadzi do szybszego zniszczenia powłoki lakierniczej ;)
Dlatego jeśli kupuję kosmetyki to porząde. Czyli takie które na dłuższą metę nie wyrządza autu więcej szkód niz pożytku.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez Daro_wroc » 14 kwi 2009, 13:17

Początkujący
 
Od: 13 kwi 2009, 09:38
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Auto: Focus MK1 1.8TDCI '02

Postprzez Big » 14 kwi 2009, 13:37

Daro_wroc napisał(a):No to może ten wosk ?:


wiesz może i on jest niezły. Nie twierdzę, że nie. Tylko jak obejrzałem ten filmik z linku, to z niego absolutnie NIC nie wynika. Pokazują jak ludzie polerują ściereczką samochody. Nie wiadomo po czym to polerują, nie wiadomo co było na nie założone, nic niewiadomo ;)
Test z maską podzieloną na 2 cześci ( na którego wynik najbardziej czekałem) też nie jest pokazany (tylko urywki). Nie wiadmowo co jest nałozone na jedna i na druga część maski. Nie pokazno takze efektu końcowego. Ogólnie taka reklama na siłę (Ala Zygmuś Proszek w naszej tv). Mnie to nie przekonuje. Jeśli chodzi o samą markę, to Turtle Wax robi bardzo dobre popularne kosmetyki i myslę, że i ten wosk jest niezły. Z tym, że jest to totalnie inna klasa niż Meguiars, SiwssWax czy Zymol. Ale jesli chodzi o kosmetyki budżetowe, to myslę, że Sonax i Turtle Wax są tu najlepszym wyjściem.
Ostatnio edytowano 14 kwi 2009, 14:07 przez Big, łącznie edytowano 2 razy
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez Big » 14 kwi 2009, 13:43

Daro_wroc napisał(a):Teraz zwróciłem uwage, że Meguair's teź ma produkty 2 w 1 np:

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=270

No nie bardzo ;) Ten wosk nie likwiduje/maskuje rys ;) Faktycznie usuwa delikatne oksydacje (np. po ptasim guanie) ale nie likwiduje rys i nie jest absolutnie ścierny. A wiem to z tąd że uzywałem i nadal używam tego wosku :) Np. Ostatnio po umyciu nawoskowałem nim Punto zony i ... ryski jak były tak są a lakier jest delikatnie chropowaty (nie było czsu aby uzyć glinki). Także w Meguiars nikt nie mówi że wosk usunie rysy bo nie usunie. On jest od tego żeby poprawić połysk i zabezpieczyć efekt i tyle.
Nie wiem dlaczego wiele koncernów wciska ludziom kit, że wosk ma za zadanie usunąć z auta rysy (nawet te głebokie :| ) oczyścić lakier , poprawić jego połysk i jescze go zabezpieczyć. To jest błędne przekonanie !! Wosk jest on tego aby przede wszystkim zabezpieczyć uzyskany wczesniej efekt i ewentualnie poprawić połysk lakieru i.. tyle.
Wiem że do tych wszystkich popularnych wosków dodawane są substancje ścierne aby poprawić efekt ich działania ale nie o to chodzi !! Po pierwsze sotoswanie takich ściernych środków co miesiąc na lakierze auta doprowadzi po kilku latach do zniesczenia warstwy bezbarwnej lakieru. Po drugie po co na wygładzony lakier stosowac środki ścierne ?? Wygładzony lakier sie tylko myje oczyszcza, wzbogaca w olejki które go nawilżają i pogłębiają kolor i efekt zabezpiecza.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez Globy » 14 kwi 2009, 14:41

Święta racja, Big <usmiech> Moim zdaniem znacznie lepiej użyć dwóch oddzielnych produktów. Markowe regeneratory działają subtelnie, więc raczej musisz więcej polerować niż możesz obawiać się o jakiekolwiek przebarwienia czy zniszczenia powłoki. Jeśli zależy Ci na budżetowym zestawie, użyj tego wosku:

Obrazek

Jest dość trwały, łatwy w nakładaniu. Płyn czy pasta – wybór należy do Ciebie. Ja wolę pastę. Do tego regenerator i kupa ściereczek <usmiech> Ja używałem tego do odświeżenia lakieru w 626:

Obrazek

Fajnie rozjaśnia kolor, usuwa wieloletni brud (biały lakier). Mam w tym samochodzie także "chromowane" klamki (plastik pokryty zlanem, jak mniemam) i chciałem kupić nowe, a ta pasta je ładnie odświeżyła. 20 zł. Na pewno najlepiej byłoby zakupić zestaw "czarny" – regenerator i wosk. U tego sprzedawcy zrobisz tanie zakupy:

=> http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=6538455

kulca napisał(a):Globy piszesz ze nie dostales gratisowej glinki, ja tez tak myslalem bo byla jedna kostka w komplecie, ale miala 100g (czyli 50+50gratis)

a auto pieknie doprowadzone do czystosci, gratuluje :)

Dzięki :D Zwracam honor w takim razie i zaraz to poprawię, aczkolwiek tym bardziej polecam zakup większej kostki. Glinka to cudowny wynalazek, pewnie jeszcze nie umiem się nim odpowiednio (czyt. oszczędnie) posługiwać, ale warto nim oblecieć każdy zakamarek lakieru.

CleanerFreak napisał(a):
Globy napisał(a): Wreszcie i ja się mogę pochwalić – pierwsze koty za płoty i pierwszy raz z kosmetykami mam za sobą :D Niestety na fotkach nie widać najważniejszego – blasku, ale mimo braku 3. ręki do obsługi aparatu starałem się przygotować relację z weekendu (12h roboczych rozłożonych na dwa dni) => http://autofoto.pl/blogs/globy/archive/ ... sp-ka.aspx
Biały kolor jest co prawda niewdzięcznym kolorem, ale mimo wszystko widać tą potężną różnicę.
Super relacja i wynik pracy !!

Dziękuję! Postaram się następnym razem zrobić fotki tej głębi lakieru, ale różnica w dotyku lakieru choćby przy chwyceniu klamki oraz spojrzeniu w lusterko i podziwianiu drzwi, listew jest zniewalająca. Mimo wszystko niedługo przelecę jeszcze raz pełną operację i dokładniej oczyszczę lakier nową glinką – uczyłem się ;)

malkolm napisał(a):
Daro_wroc napisał(a):Natomiast wosk w płynie chyba jest łatwiej

będziesz potrzebował więcej czasu do spolerowania go, ale jeśli czymś przygotujesz lakier to na pewno dasz sobie radę, najlepiej robić to wieczorem w cieniu, wtedy wosk tak nie twardnieje,
ja kiedyś kupiłem coś taniego i strasznie zasechł mi na aucie, to wieczorem jak była rosa autko się super wypolerowało

A mnie właśnie wpienia woda... Taka spod klamki, listwy lub osadzająca się wieczorem na aucie sprawia, że zostają smugi po polerowaniu.

chwastek napisał(a):a czy mógłbyś, proszę, napisać jakiej marki, producenta + nazwę pianki do komputerowych plastików użyłeś przy czyszczeniu wnętrza?

Tak, to puszka po prawej stronie <usmiech>

Obrazek
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez jacobs » 14 kwi 2009, 15:37

Globy napisał(a):Fajnie rozjaśnia kolor, usuwa wieloletni brud (biały lakier). Mam w tym samochodzie także "chromowane" klamki (plastik pokryty zlanem, jak mniemam) i chciałem kupić nowe, a ta pasta je ładnie odświeżyła.

Właśnie tego używałem w sobotę. Przedtem jeszcze potraktowałem dolne partie lakieru jakimś 'psikaczem' usuwającym smołę i asfalt, który za jednym pociągnięciem szmatki usunął czarne kropki :D Później ta politura (dobrze jest ją też nałożyć na przednie reflektory) i na koniec garażowa pozostałość z tamtego roku – Formula 1 carnauba car wax. Kilka detali jeszcze dopieściłem środkami które były w garażu i lakier od razu stał się 'przejrzysty' :D. Na pewno efekt byłby lepszy, gdybym miał lepszy wosk, ale taki jest detailing za 30zł :P Niestety baterie w aparacie padły mi na etapie przed woskowaniem <glupek2>

Efekt zaskoczył nawet sąsiada z garażu obok, który na majowy weekend postanowił podstawić mi swój samochód <lol>

PS. Globus podeślij mi ten filmik swisswax i zajrzyj na gg ;)
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Globy » 14 kwi 2009, 16:07

Kubuś, looknij parę stron wcześniej – wrzucał go CleanerFreak. GG nie używam z braku czasu, sieknij PW <usmiech>

***

EDIT 00:07

Dobra, wyciąłem 4 strony jako-takiego OT ;) W ciągu dnia wytnę jeszcze specjalny temat tylko o zastosowaniu Meguiar's i utworzę dodatkowy – ogólnie o czyszczeniu wnętrza (najpierw zrobię rozeznanie w dziale). Ostatecznie będzie:

– aktualny topic, gdzie będziemy na bieżąco wymieniać doświadczenia oraz rozpatrywać nasze "przypadki",
– instrukcja Meguiar's,
– test wosków CleanerFreak'a,
– szyby, wnętrze itd.

Dorobię także spis treści do co ciekawszych postów i relacji w topic'u dla nowych gości. Jeśli macie inne pomysły – słucham <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Daro_wroc » 15 kwi 2009, 12:48

Początkujący
 
Od: 13 kwi 2009, 09:38
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Auto: Focus MK1 1.8TDCI '02

Postprzez Borys » 15 kwi 2009, 13:39

Daro_wroc koniecznie wrzuć zdjęcia i opis jak sie sprawuje bo ciekaw jestem TW Ice, slyszalem dobre opinie o "pierwszym efekcie" ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Daro_wroc » 15 kwi 2009, 13:51

Borys Postaram sie zrobić foto releację.

Szukając oponi o TW ICE, trafiłem na zagraniczne fora, gdzie ludzie chwalą ten wosk..

http://www.msprotege.com/forum/showthread.php?t=123629578
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2009, 09:38
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Auto: Focus MK1 1.8TDCI '02

Postprzez andrzejq » 15 kwi 2009, 22:16

Oto moje ostatnie zabawy z lakierem :) :

Lakier po zimie i myjkach ręcznych:

Obrazek

Kosmetyki których użyłem:

szampon: Turtle Wax ZIP BUG & TAR CAR WASH – do ciężkich zabrudzeń, usuwa stare woski
Quik Detailer + glinka
Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner
Deep Crystal Step 2 Polish
NXT Generation Tech Wax 2.0
+
polerka z czarną /miękką/ gąbką Farecla no i oczywiście ręczniki z mikrofibry

Obrazek

Najpierw umyłem z grubsza samochód na myjni, potem porządne mycie w garażu szamponem Turtle Wax

Obrazek

Suszenie i Quik Detailer + glinka – czyli peeling Magdaleny

Obrazek

To co pozostaje na lakierze po "porządnym" myciu :) :

Obrazek

Potem polerka polerką :D i DC Step 1 i DC Step 2.

Na koniec wosk NXT 2.0 i oto efekt:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo nałożyłem jeszcze preparat, który do tej pory używałem – politurę z teflonem PORZELACK. Wszystkie zdjęcia które umieszczałem w NM były po woskowaniu tym środkiem. Polecam tym, którzy nie chcą się strasznie narobić a chcą uzyskać bardzo dobry efekt w dodatku za rozsądną cenę ;)

Obrazek

Po całej operacji część rysek zniknęło, ale jeszcze troszeczkę pajęczynek zostało, za to lakier błyszczy się jak... :D Czas trwania 9 godzin, ale na takie zabawy najlepiej mieć 2 wolne dni, tak aby zrobić wszystko na spokojnie z jak największą starannością.

PS. Teraz Mazdę można spokojnie wystawić w dziale sprzedam :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 22:15
Posty: 330
Skąd: Twierdza Przemyśl
Auto: ex Mazda 323F BA KF&Z5 user

Postprzez CleanerFreak » 16 kwi 2009, 14:05

Super relacja! Wspaniały efekt!

Hickx napisał(a): Teraz Mazdę można spokojnie wystawić w dziale sprzedam :D
<peace>

I znów czary mary z glinką.
Czy to autko było już kiedyś „glinkowane”?


Hickx napisał(a): trwania 9 godzin, ale na takie zabawy najlepiej mieć 2 wolne dni
Albo nie robić całego auta na raz lub robić to częściej – raz na rok.


Auto „przeleciałeś” maszyną raz, czy więcej razy?

Czy to ta sama maszyna, której używał Kulca?

Obrazek
3 nieszczęścia w życiu mężczyzny: rozwód, strata pracy, rysa na lakierze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2009, 21:16
Posty: 69
Auto: Kiedyś marzyła mi się Mazda

Postprzez Don Corleone » 16 kwi 2009, 15:37

CleanerFreak zmniejsz zdjęcie do regulaminowych rozmiarów 800x600, bo się forum rozjeżdża.
Padre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2007, 11:14
Posty: 1442
Skąd: Pruszków
Auto: BA KF->NB BP->FE 13B

Postprzez andrzejq » 16 kwi 2009, 23:37

CleanerFreak napisał(a):I znów czary mary z glinką.
Czy to autko było już kiedyś „glinkowane”?

W listopadzie zrobiłem podobną operację tyle, że wszystko ręcznie
CleanerFreak napisał(a):Auto „przeleciałeś” maszyną raz, czy więcej razy?
Najpierw DC Step 1, potem DC Step 2, czyli 2 razy, wosk już w całości ręcznie
Czy to ta sama maszyna, której używał Kulca?

Ze zdjęć wynika, że to ta sama – POWER UP -189 zł na allegro – w sam raz do takiej amatorskiej zabawy
CleanerFreak napisał(a):Super relacja! Wspaniały efekt!

Dzięki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 22:15
Posty: 330
Skąd: Twierdza Przemyśl
Auto: ex Mazda 323F BA KF&Z5 user

Postprzez Borys » 17 kwi 2009, 20:53

Daro_wroc napisał(a):Borys Postaram sie zrobić foto releację.

Szukając oponi o TW ICE, trafiłem na zagraniczne fora, gdzie ludzie chwalą ten wosk..

http://www.msprotege.com/forum/showthread.php?t=123629578

Właśnie udało mi się zakupić TW ICE w tesco za 39,99, więc w niedziele teścik. Swoje autko mam nawoskowane, to zrobie to na ojca, niestety auto ma poł roku, więc dużo od wosku tam nie zależy, ale zobaczymy efekty ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez vegasnight9 » 17 kwi 2009, 22:33

też mam zamiar zakupić TW ICE. No czekam na efekty Borys <faja> Ciekawe czy warto wydawać kase na tą "INNOWACJE" w płynie :D
Są samochody. I... jest MAZDA 6.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2009, 14:46
Posty: 224 (1/1)
Skąd: Zielona Góra
Auto: M6 benzyna 2.0 147KM 2006r.

Postprzez Krisek » 17 kwi 2009, 22:34

Ice jest fajny ale malo wytrzymaly ... nie brudzi plastikow latwo sie naklada ... ladnie nadaje polysk niema dodatkow sciernych
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez vegasnight9 » 18 kwi 2009, 00:24

Krisek napisał(a):Ice jest fajny ale malo wytrzymaly ... nie brudzi plastikow latwo sie naklada ... ladnie nadaje polysk niema dodatkow sciernych

w jakim sensie mało wytrzymały ? szybko sie zmywa ? ale przy jego konsystencji i prostocie nakładania można go stosować po każdym myciu auta <tancze> chyba ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2009, 14:46
Posty: 224 (1/1)
Skąd: Zielona Góra
Auto: M6 benzyna 2.0 147KM 2006r.

Postprzez vegasnight9 » 18 kwi 2009, 15:02

Są samochody. I... jest MAZDA 6.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2009, 14:46
Posty: 224 (1/1)
Skąd: Zielona Góra
Auto: M6 benzyna 2.0 147KM 2006r.

Postprzez Borys » 18 kwi 2009, 18:06

Borys napisał(a):Właśnie udało mi się zakupić TW ICE w tesco za 39,99, więc w niedziele teścik. Swoje autko mam nawoskowane, to zrobie to na ojca, niestety auto ma poł roku, więc dużo od wosku tam nie zależy, ale zobaczymy efekty

Jak obiecał – tak zrobił i dziś w ruch poszedł lodowy wosk z żółwia ;) Zdjęć niestety nie mam, ale opowiem o efektach. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, rewelacyjnie się go aplikuje i poleruje a efekt jest więcej niż zadowalający (podkreślam, że na nowym lakierze). Lakier w mojej ocenie musi być wyglinkowany, bo gdy spróbowałem go nałożyć na część auta niewyglinkowaną, dziwnie się go nakładało i robiły się smugi. Test wody przeszedł pomyślnie, ładnie spływała. Duży plus za to, że można go nakładać na plastiki, listwy, reflektory etc. Jest bardzo wydajny, na całego pick-upa wystarczyło ok 5 mm z butelki. Zobaczymy faktycznie jak z jego trwałością i jak spisze się na kilkuletnim lakierze.
Podsumowując, za cenę 39,99 pln nie miałem nigdy nic lepszego, dodatkowo w zestawie aplikator i ściereczka do polerowania. Moim zdaniem warto zakupić.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki