Pielęgnacja lakieru

Postprzez ravo » 4 kwi 2007, 14:41

Karwoś napisał(a):Tempo K2,

ja zawsze bylem zadowolony z tej pasty ale nie jest ona do kazdego lakieru, kuzynowi np zrobila straszne smugi na "pol kameleonie"
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Meguiars » 19 kwi 2007, 14:11

Marco7 napisał(a):.... brakuje mi tylko dwoch wiaderek ;) /

Mamy wiaderka z Grit Guard :)
http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=130
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2007, 12:03
Posty: 5
Skąd: Konin

Postprzez Marco7 » 19 kwi 2007, 18:56

Meguiars napisał(a):
Marco7 napisał(a):.... brakuje mi tylko dwoch wiaderek ;) /

Mamy wiaderka z Grit Guard :)
http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=130


Hehe troche duzo jak za wiaderko ;) . Tak wiem ze ma siateczke na dole :) .

PS

Zamawiam Zaino Z2, zobaczymy jak sie spisze. Na razie nr1 to NXT Tech Wax!
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Globy » 20 kwi 2007, 02:17

Ta strona jest rewelacyjna... Napisalem juz taaaaaaaki dlugi list do sw. Mikolaja z prosba o komplet kosmetykow :D Ba, nawet peeling do karoserii maja!

W sezonie oczywiscie przetestuje nowe woski i nie omieszkam sie z Wami podzielic wrazeniami.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Waluś » 20 kwi 2007, 07:26

Globy zobaczysz, kiedyś zetrzesz lakier hahaha pucuś :P
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Meguiars » 20 kwi 2007, 08:28

Lwią częścią ceny jest sepertor zanieczyszczeń tak zwany Grit Guard. Jest to patent i za to się płaci. Grit Guard działa rewelacyjnie i posiadanie jest obowiązkowe jesli się jest entuzjastą detailingu.
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2007, 12:03
Posty: 5
Skąd: Konin

Postprzez Globy » 22 kwi 2007, 01:17

Troche zaluje, ze wpadlem na Wasza strone dopiero w piatek i ciesze sie z drugiej, ze ekipa z Meguiars udziela sie na naszym forum. Akurat pare dni temu zrobilem male zakupy do auta, ale na pewno nastepnym razem udam sie do Waszego sklepu on-line.

Zgadzam sie, ze cena zazwyczaj wyznacznikiem jakosci produktu, a wymagajacy klient doceni sprawdzone oraz dopracowane przez lata produkty sygnowane najlepsza marka. Dodalem "zazwyczaj", bowiem dla przykladu serie koloryzujacych woskow Car Plan uwazam za mocno przereklamowana, a do czyszczenia deski rozdzielczej polecam zwykla pianke stosowana do czyszczenia plastiow w komputerach, ktora usuwa brud i nie zostawia tlustej warstwy. Ciesze sie, ze nawet na stacjach benzynowych mozna coraz czesciej spotkac produkty z wyzszej polki. W mojej opinii porzadne mycie samochodu nie moze trwac krocej niz 5 godzin, a najlepiej zahaczyc o 2 dodatkowe dni ;)

Tymczasem w dlugi weekend bede testowac na 3 lakierach nanotechnologie spod znaku Turtle Wax, zrobie specjalna sesje przed i po. Ogladajac zdjecia dwoch lsniacych Mazd na CarDomain ("naszej" RX-8 oraz ciemnej "szostki) zdaje sobie sprawe, ze rzeczywisty blask oraz glebia tych lakierow jest nieporownywalna z mizernym efektem zdjecia.

PS.
Waluś napisał(a):Globy zobaczysz, kiedyś zetrzesz lakier

Cos Ty Rafale, to taka impregnacja, jak bedzie stala zepsuta w garazu <lol>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Meguiars » 23 kwi 2007, 08:43

Globy napisał(a): koloryzujacych woskow


Kiedyś napisałem na naszym forum o kolortyzujących woskach:

Przede wszystkim nie ma wosków pod kolor samochodu. Samych odcieni koloru czarnego jest w motoryzacji co najmniej parę setek. Producent x ma co najwyżej 16 kolorów wosków. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna jeśli zdarz sobie sprawę, żę bazowy lakier (ten z pigmentem) jest pokryty warstwą lakieru bezbarwnego. Efekt jest taki jak byś sobie wysmarował szybę pastą do butów. Każdy wosk po nałożeniu ulega degradacji (pod wpływem warunków atmosferycznych, zabrudzeń...), degradacja wosku jest nie równomierna i przy woskach koloryzujących powstają najczęściej plamy na karoserii.
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2007, 12:03
Posty: 5
Skąd: Konin

Postprzez qpr » 23 kwi 2007, 13:37

a ja w miniony weekend testowałem dwa preparaty od "żółwika ;) "

1) TURTLE WAX Color Back
mleczko do regeneracji lakieru nie metalizowanego

2) Turtle wax plus ptfe – wosk

Z dokładnym szorowaniem i reczna polerką zeszło mi z 1.5 dnia ;) ale było warto.

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2006, 06:41
Posty: 45
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BA 1.5

Postprzez Globy » 23 kwi 2007, 15:51

Pieknie! Polerka tylko za pomoca szmatki?
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez qpr » 23 kwi 2007, 17:21

polerka ręcznikiem – turtle wax poler top. kosztuje toto 15zl, ale starczy spokojnie na 3 takie operacje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2006, 06:41
Posty: 45
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BA 1.5

Postprzez michi » 23 kwi 2007, 18:18

Witam!

A ja wczoraj zamówiłem "TURTLE WAX – GLOSS GUARD – WOSK -POŁYSK DO 12 m-c"

Teraz czekam aż przyjdzie i w sobote będzie polerka :D (akurat na niedzielny zlot w Cz-wie)

Jak zrobię to postaram się zaprezentować efekt ;)

Pozdrawiam
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez Marco7 » 23 kwi 2007, 21:43

Niezle Ci to wyszlo QPR :) Gratki za show car

P.S.

Zamowilem Zaino: Z2, Z5, Z6 :D :D :D (to jest POLIMER, a nie wosk jak np produkty Meguier's ktore teraz uzywam) http://www.advancedcarproducts.com/products.asp?cat=11
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Marco7 » 24 kwi 2007, 17:42

Tak na marginesie zobaczcie sobie 'detailing' tej Astry VXR.

http://www.corsasport.co.uk/board/viewt ... 865&page=1


Dla wszytskich ktorzy sie bawia w detailing samemu, powiem ze nie trzeba miec wosku za 7K£ ;) , ale nie da sie zrobic niestety tanim kosztem show-caru.
Jeszcze jedna mala rada: plyn do mycia naczyn nie jest zly. Prawde mowiac jest wrecz zalecany do pozbycia sie nawarstwionych wask wosku. Nie nalezy tego robic tez za czesto, z jedngo zrodla wyczytalem ze do dwoch razy do roku (Zaino Bros) za to widzac efekty jednego wlasciciela RX8 – napisal ze robi to za kazdym razem kiedy myje robi show car. Przypuszczam ze to zalezy w jakich warunkach trzymasz auto, czy to je garazujesz albo trzymasz pod chmurka. Nalezy pamietac ze takie mycie plynem do mycia naczyn to tylko pierwszy krok, potem nalezy lakier wygladzic glinka, umyc szamponem do lakierow samochodowych, gleboko wyczyscic lakier, polerka i nakladanie ochrony (zaleznie co uzywasz, wosk czy polimer). Jak bedzie ladny dzien postaram sie w koncu ze zdjeciami pokazac jak ja to robie, z opisami krok po kroku.
Pozdro!! :)

I jeszcze jedna stronka z ciekawymi przykladami detailingu:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/f ... y.php?f=92
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez michi » 24 kwi 2007, 21:27

Wow nie wiedziałem że to zboczenie ma już swoją nazwę :P

Ja co prawda też przywiązuję wagę do szegułów i lubię mieć wszystko idealnie ale bez przesady, żeby sprawdzać grubość lakieru na nowym aucie i polerować go?? Moim zdaniem trzeba być już zdrowo je....ty :|

Oczywiście nie miałem zamiaru nikogo urazić i sam lubię dbać o auto ale chyba są jakieś granice.

Pozdrawiam
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez Meguiars » 25 kwi 2007, 08:39

Marco7 napisał(a):
Dla wszytskich ktorzy sie bawia w detailing samemu, powiem ze nie trzeba miec wosku za 7K£ ;) , ale nie da sie zrobic niestety tanim kosztem show-caru.
Jeszcze jedna mala rada: plyn do mycia naczyn nie jest zly. Prawde mowiac jest wrecz zalecany do pozbycia sie nawarstwionych wask wosku. Nie nalezy tego robic tez za czesto, z jedngo zrodla wyczytalem ze do dwoch razy do roku (Zaino Bros) za to widzac efekty jednego wlasciciela RX8 – napisal ze robi to za kazdym razem kiedy myje robi show car. Przypuszczam ze to zalezy w jakich warunkach trzymasz auto, czy to je garazujesz albo trzymasz pod chmurka. Nalezy pamietac ze takie mycie plynem do mycia naczyn to tylko pierwszy krok, potem nalezy lakier wygladzic glinka, umyc szamponem do lakierow samochodowych, gleboko wyczyscic lakier, polerka i nakladanie ochrony (zaleznie co uzywasz, wosk czy polimer). Jak bedzie ladny dzien postaram sie w koncu ze zdjeciami pokazac jak ja to robie, z opisami krok po kroku.
Pozdro!! :)


Tu się nie zgadzam. Ten krok z płyn jest całkowicie nie potrzebny dlatego, że tak zwany wax buildup tak czy ninaczej zostanie oczyszczony w fazie głębokiego czyszczenia lakieru, A po co robić dwa razy to samo.
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2007, 12:03
Posty: 5
Skąd: Konin

Postprzez Marco7 » 25 kwi 2007, 16:10

Meguiars napisał(a):Tu się nie zgadzam. Ten krok z płyn jest całkowicie nie potrzebny dlatego, że tak zwany wax buildup tak czy ninaczej zostanie oczyszczony w fazie głębokiego czyszczenia lakieru, A po co robić dwa razy to samo.


Masz racje ale ja sobie to wyobrazam tak –> plyn do mycia naczyn pozbedzie sie nawarstwionego wosku a potem czyszczenie lakieru wyczysci to co jest w lakierze, nie na nim. Czyszczenie lakieru pozbedzie sie pewnie wosku ale znowu ja to sobie wyobrazam ze ten 'pozbyty' wosk bedzie sie mazal na aplikatorze ciagle i nigdzie sobie tak naprawde nie pojdzie ;) .
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Meguiars » 28 kwi 2007, 11:49

Marco7 napisał(a):Masz racje ale ja sobie to wyobrazam tak –> plyn do mycia naczyn pozbedzie sie nawarstwionego wosku a potem czyszczenie lakieru wyczysci to co jest w lakierze, nie na nim. Czyszczenie lakieru pozbedzie sie pewnie wosku ale znowu ja to sobie wyobrazam ze ten 'pozbyty' wosk bedzie sie mazal na aplikatorze ciagle i nigdzie sobie tak naprawde nie pojdzie ;) .


Paint Cleaner nie oczyści nalotu (poza tym clay używa sie przed czyszczeniaem lakieru) ale związki chemicznie w paint cleanerze (Meguair's) zawierają formułę do usuwania wosku.Czyszenie lakieru robi się panel po panelu. Czyli wsiersz paint cleaner aplikator na jeden panel karoserii, a potem wyciersz pozostałośći Supreme Shine Microfiber. Detergenty wysuszają lakier i potem trzeba ten lakier znowu odrzywić czystą politurą (np. taką jak Deep Crystal Polish) marnotrastwo produktu i czasu.
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2007, 12:03
Posty: 5
Skąd: Konin

Postprzez Bruce » 14 cze 2007, 19:47

Kupiłem wczoraj nano wosk firmy Car Plan. Poraszka dziś już go reklamowałem. Nawet sprzedawca powiedział( po wcześniej odbytym pokazie na moim autku ) że takiego dziadostwa nie widział.
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 22:00
Posty: 103
Skąd: Bartniczka k/Brodnicy
Auto: Peugeot 407 SW
2.0 HDI 136

Postprzez BratCukierka » 14 cze 2007, 19:54

Bruce napisał(a):Kupiłem wczoraj nano wosk firmy Car Plan.


jakoś wszystkie kosmetyki samochodowe z tej firmy które kupował mój ojciec były niezbyt dobre ....nawet poniżej krytyki :|
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki