Pielęgnacja lakieru

Postprzez mcbeth » 12 sty 2008, 23:40

momores napisał(a):Ja używam Turtle Gloss Guard, nie jest tani ale najlepszy do nowych aut.

Zostawia ślady na plastikach ? Jak trudno sie go kładzie ?
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez momores » 13 sty 2008, 00:27

mcbeth napisał(a):Zostawia ślady na plastikach ? Jak trudno sie go kładzie ?

Bardzo dobry środek, łatwy w nakladaniu (konsystencja oliwki), bardzo wydajny i szybki w użyciu – mniej polerowania niż przy tradycyjnych woskach. Po nalożeniu w lato starcza na 7-9 myć samochodu. Nie trzeba tak uważać na przypadkowe ubrudzenie plastikowych czesci samochodu-jest przeźroczysty.
_________________
Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2006, 20:36
Posty: 83
Skąd: Piaseczno
Auto: M6 GY MZR-CD 143kM ACTIVE `07

Postprzez Gawro57 » 13 sty 2008, 02:09

momores napisał(a):Ja używam Turtle Gloss Guard, nie jest tani ale najlepszy do nowych aut.

Ja też go używam ale z tymi "dziewięcioma myciami" to trochę przesada!.
Mi "starcza"(zachowuje połysk) max.do trzech myć ! ale może to wina aktualnch warunków atmosferycznych tj jesień a teraz zima.
Jak na razie zastosowałem go trzeci raz (w butelce zostało chyba na jeszcze trzy nałożenia ) i nie "brudzi" plastików i chromów.
Pozdrawiam Leszek
Jestem zauroczony moją Mazdą...
Link do wykresów z hamowni: str.2
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
1) momentu obrotowego w NM 2) mocy w KM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2006, 12:37
Posty: 87
Skąd: Głogów
Auto: Mazda6 2002 – 136 KM hatchback

Postprzez mcbeth » 13 sty 2008, 15:22

W końcu machnąłem samochód tym, co miałem – Silicone Glaze Amway'a i musze powiedzieć, że nakładanie go to przyjemność: Przecierasz autko mleczkiem, czekasz aż wyschnie i potem scierasz suche, co schodzi łatwo. Autko jest błyszczące i śliskie w dotyku. Właściwie nie ma tu polerowania. Trzeba tylko uważać na plastiki.
Jak to wygląda w prrzypadku Gloss Guard ? Długo się poleruje ?

Po Amway'u wygląda tak:
Obrazek
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez Gawro57 » 13 sty 2008, 17:33

mcbeth napisał(a):Jak to wygląda w prrzypadku Gloss Guard ? Długo się poleruje ?

Nie. Bardzo szyko zbiera się tylko wyschnietą "poświatę " i od razu widać połysk i "śliskość" powierzchni lakieru.
Jestem zauroczony moją Mazdą...
Link do wykresów z hamowni: str.2
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
1) momentu obrotowego w NM 2) mocy w KM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2006, 12:37
Posty: 87
Skąd: Głogów
Auto: Mazda6 2002 – 136 KM hatchback

Postprzez Firepoland » 23 sty 2008, 22:51

Ja stosuję kosmetyki firmy K2 (kuzyn jest przedstawicielem firmy K2 = darmowe gadżety, szmpony i woski i inne piredoły). nie patrząc już na to, że mam to za friko to są to OK kosmetyki do auta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2013, 22:26
Posty: 359

Postprzez Popai » 25 sty 2008, 20:16

Witam,

no widze że jeszcze eksperymentujecie. Tempo to środek z czasu kamienia łupanego a minimum 3 razy za drogi.
Polecam Wosk firmy Hartim, nazywa się Perfekt WAX i jest naprawde perfekt. Całe autko to 20 minut i nie przysycha, nie pozostawia śladów na plastikach, po prostu mjodzio.
Warto zaglądnąć na www.hartim.pl
Jeśli masz lakier ciemny i są lekkie refleksy to najlepiej ich Easy polish. Nigdy więcej nic innego nie będziesz chciał stosować.

Początkujący
 
Od: 25 sty 2008, 20:10
Posty: 5
Skąd: Kraków

Postprzez Bolek » 25 sty 2008, 20:49

A próbował ktoś z Was Zymöla? Ma to sens, czy nie warto przepłacać?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2005, 14:57
Posty: 192 (0/1)
Skąd: Luxembourg
Auto: 6 TRSi MZR-CD 143 5d 2007

Postprzez Firepoland » 25 sty 2008, 23:54

Kosmetyki firmy K2.

Obrazek

el diablo <diabel>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2013, 22:26
Posty: 359

Postprzez Widelec » 26 sty 2008, 01:27

ten angol z tego linku zajmuje się tylko "myciem" aut. ale nie są to tanie Mazdy <lol> główna klientela to wszelkie Ferrari, Lambo itd. a on zbiera gruuuuubą kasiorę za jedno "umycie" :) bodaj do 2 tysięcy funciaków... gdzieśtam kiedyś był fajny artykuł o nim.
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2007, 23:13
Posty: 560
Skąd: Gdańsk

Postprzez Marco7 » 26 sty 2008, 14:16

Bolek napisał(a):A próbował ktoś z Was Zymöla? Ma to sens, czy nie warto przepłacać?


Zymol jest jednym z najlepszych producentów srodkow na swiecie (jesli nie najlepszym). Chociażby Zymol Royale, 7K funtów... Ale jesli detailing nie jest Twoim hobby/zainteresowaniem i nie znasz go od podstaw to nie warto placic tyle ;) . Musialbys kupic cala serie tych srodkow aby uzyskac rezultat. Polecam zaopatrzyć sie w Meguiars'a.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez wwd » 2 lut 2008, 14:12

Witam.

Ja natomiast mam dylemat czy wybrać Turtle Wax czy Meguiar’s. Chciałbym kupić środek do usuwania smoły i innych zabrudzeń, szampon i wosk. Niestety nie wiem co lepsze. Turtle wygrywa testy a Meguiar’s jest bardziej polecany, jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2008, 10:49
Posty: 53
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Golf Plus

Postprzez Marco7 » 3 lut 2008, 14:08

wwd napisał(a):Witam.

Ja natomiast mam dylemat czy wybrać Turtle Wax czy Meguiar’s. Chciałbym kupić środek do usuwania smoły i innych zabrudzeń, szampon i wosk. Niestety nie wiem co lepsze. Turtle wygrywa testy a Meguiar’s jest bardziej polecany, jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam.


Turtle jest najlepszy z produktów na każdą kieszeń, ale Meguiar's jest co najmniej o klasę wyżej ;) .
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez wwd » 3 lut 2008, 18:47

Rozważałem jeszcze zakup kosmetyków Sonax-a bo przynajmniej mam je na miejscu a z tamtymi jest już problem. Przede wszystkim myślałem o tym jak duża jest różnica w trwałości i jakości między tymi produktami, czy warto płacić dużo więcej za Meguiar'sa?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2008, 10:49
Posty: 53
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Golf Plus

Postprzez Marco7 » 3 lut 2008, 21:03

wwd napisał(a):Rozważałem jeszcze zakup kosmetyków Sonax-a bo przynajmniej mam je na miejscu a z tamtymi jest już problem. Przede wszystkim myślałem o tym jak duża jest różnica w trwałości i jakości między tymi produktami, czy warto płacić dużo więcej za Meguiar'sa?


Tak warto, to jest zupełnie inna liga. Profesjonalne produkty. Trzeba wiedzieć jak ich używać. Meguiar's, Zaino, Zymol to jest czołówka jeśli chodzi o car-detailing.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez wwd » 4 lut 2008, 06:54

Globy napisał(a):Trzeba jeszcze miec na czym detailingowac :P

No to mi dołożyłeś....

Czyli do normalnej – nie profesjonalnej – pielegnacji lakieru Sonax wystarczy?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2008, 10:49
Posty: 53
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Golf Plus

Postprzez Globy » 4 lut 2008, 15:24

Myslalem raczej o sobie <lol>

Obrazek

Sonax jest jak najbardziej wystarczajacym srodkiem, w mojej opinii nawet z wyzszej polki – dostalem kiedys puszke, potem jeszcze uzywalem nastepnej – swietnie sie naklada, jest wydajny i efektywny.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez wwd » 4 lut 2008, 20:31

Tak naprawdę to się jeszcze zastanawiam. Za komplecik Meguiar'sa trzeba zapłacić koło 300zł a Sonaxa miałbym za 100zł.
Zawsze dbałem o lakier na aucie nawet jak jeździłem maluchami, chociaż może nie specjalnymi środkami.
Muszę to jeszcze przemyśleć...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2008, 10:49
Posty: 53
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Golf Plus

Postprzez bkapust » 4 lut 2008, 21:47

Ja sie skusilem na Meguiar's.

Glinka z plynem do niej, wosk z politura, srodek do tworzyw sztucznych i reczniki z mikrofibry ;)
Beztroskich, drwiących, gwałtowników – takimi chce nas mieć mądrość. Jest niewiastą, kocha zawsze tylko wojownika.

Miala byc Mazda a jest Ford :P
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez jarusiek » 8 lut 2008, 12:51

Co sądzicie o aktywnej pianie/szampon z allegro ? Używają takich na myjniach. Szukam jakiegoś dobrego szamponu do Mojego grafitowego Xeda, który niepozostawiałby wielkich smug <faja> Może być coś z Turtle lub Meguairs, obym tylko niemusiał wystawić na to pół portfela :D Do tego wosk(widzę że polecacie Woski Turtle Wax), i jakąś ściereczke irchową.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2007, 16:48
Posty: 748
Skąd: Limanowa/Nowy Sącz
Auto: Peugeot 307 HDI 90@120/270
Sprinter 313CDI Sprintshift &
Sprinter 312D :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki