Pielęgnacja lakieru

Postprzez Łukasz » 23 cze 2008, 16:00

Kurcze,nie wiem gdzie wy kupujecie Plastmal'a bo podobno już go nie ma na rynku.To co jest to jest Flastmal przez "F" i na pewno orginalnemu nigdy nie dorówna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez Lukano » 23 cze 2008, 17:16

Łukasz napisał(a):To co jest to jest Flastmal

ja znalazłem w Lublinie jak by kogoś interesowało w leclercu na zana. Były dwie butelki. mała to ta podróba o której piszesz(opakowanie bardzo podobne), no i druga taka większa pojemnośc oryginalny plastmal, jeszcze chyba z jakiś starszych zapasów bo butelki były sporo podniszczone.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez zipek » 25 cze 2008, 15:16

zakupiłem produkty Meguiar's:
szampon:Soft Wash Gel
Deep Crystal DC1:Paint cleaner
w następnej kolejności miały być DC2 i DC3 ale...
podczas nakładania DC1 okazało się że maska jest w strasznym stanie czego nigdy wcześniej nie było widać
a więc....
zakupiłem zestaw do "glinkowania" :Smooth Surface Clay Kit
po użyciu na niewielkiej powierzchni ukazała się czysta powierzchnia lakieru, w tej chwili lece zrobić "dobrze" :P na pozostałych częściach samochodu...

p.s.: aby sprwadzić czy nasz lakier nadaje się do użycia produktów pogłębiających kolor i nadających super efekt(politura, woskowanie), czy też do użycia glinki trzeba obejrzeć ten filmik
kolejny p.s: meguiar's rządzi, pozostałe nano gów_a to tylko wywalenie kasy w błoto i namiastka prawdziwej pielęgnacji. ;)




..no i wróciłem co robiłem opiszę jutro bo dziś to już mam dość <ganja>
powiem tylko że efekt jest niewspólmierny do wysiłku. jest bajeczny <jupi>
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2007, 22:24
Posty: 159

Postprzez zipek » 26 cze 2008, 15:14

prace zacząłem od opłukania i tylko opłukania samochodu bo jak się okazało mycie było zbędne- używając szamponu Meguiar's samochód na dłiużej zostaje czysty.
następnie osuszenie i jazda z glinką i Quick Detailerem na marginesie super sprawa. element po elemencie wyczyściłem praktycznie cały samochód, a glinka była potwornie brudna. Najgorzej było z maską i błotnikami przednimi. Efekt taki jak na tym filmie. po prostu lakier był gładziutki jak szkło... to poprostu słychać. do wycierania resztek niezastąpiona jest dobra mikrofibra- taka oczywiście była w zestwaie . następnie była jazda z woskiem... i znowu aplikator wcieranie, odczekanie aż wyschnie i mikrofibra.
efekt jak pisałem bomba a to jeszcze nie jest koniec.
rano wstaję a tu deszcze spadł myślę sobie pewnie już się tak nie błyszczy... a tu zdziwko <jupi> krople wody pozbierały się w takie plamki i czekały aż ruszę i wtedy wszystkie spadły, ześłiznęły się i samochód suchy <jupi>
kolega z pracy powiedział że jest chu*owo... :| bo wszystko teraz widać każde małe wgniecenie, nierówność.... ;P
zrobiłem zdjęcia ale są tylko z komórki więc nie wszystko widać.
przed
Obrazek
przed i po użyciu glinki
Obrazek
efekt końcowy, na zdjęciu mizerny.
Obrazek

kolejną czynnościa będzie użycie Deep Crystal Polish(DC2) oraz wosku DC3 lub NXT tech wax.
ten proces postaram się już lepiej ukazać zdjęciami
p.s.: jeżeli ktoś ma ochotę zacząć z detalingiem polecam na początek Smooth Surface Clay Kit oraz 2 aplikatory do nakładania wosku.
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2007, 22:24
Posty: 159

Postprzez koksik750 » 8 lip 2008, 20:38

A czy słyszał ktoś o środkach firmy AUTOGLYM?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 maja 2008, 18:47
Posty: 5
Auto: Mazda Rx-8

Postprzez daniel_w » 9 lip 2008, 10:01

zipek, ile razy mozna uzyc tej glinki? Na ile czyszczeń wystarcza?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:44
Posty: 98
Skąd: Lublin
Auto: 323 F'97 BA 1.8 16v BP ASB
A6 C5'02 3.0 V6 ASN tip. quattro AVANT

Postprzez MichalzTca » 27 lip 2008, 18:53

koksik750 napisał(a):A czy słyszał ktoś o środkach firmy AUTOGLYM?


Bardzo dobre angielskie kosmetyki.

daniel_w napisał(a):zipek, ile razy mozna uzyc tej glinki? Na ile czyszczeń wystarcza?


Glinkę wymieniasz dopiero po jej całkowitym zabrudzeniu z reguły szybciej kończy się płyn niż glinka ;) .
Początkujący
 
Od: 17 gru 2007, 18:35
Posty: 18
Auto: Mazda 323f BJ 2.0 DitD

Postprzez People_Hate_Me » 6 sie 2008, 16:40

witam mam taki problem.
jakis gosc lekko mi zarysował madzie (jestem załamany) na szczescie na pierwszy rzut oka to tego nie widac ale jak podchodzi sie blizej to kaplica. szczerze to jeszcze tego nikt nie zauwazył tylko ja to widze i mnie to strasznie irytuje... czy mozecie mi podac jakis produkt co by te male ryski skutecznie zamaskował.
tak czytalem i zastanawiam sie nad wyborem T-cut, tempo turtle wax, g3 oraz masa masa innych.
koledzy który wybrac? help
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Krisek » 6 sie 2008, 18:19

People_Hate_Me napisał(a):witam mam taki problem.
jakis gosc lekko mi zarysował madzie (jestem załamany) na szczescie na pierwszy rzut oka to tego nie widac ale jak podchodzi sie blizej to kaplica. szczerze to jeszcze tego nikt nie zauwazył tylko ja to widze i mnie to strasznie irytuje... czy mozecie mi podac jakis produkt co by te male ryski skutecznie zamaskował.
tak czytalem i zastanawiam sie nad wyborem T-cut, tempo turtle wax, g3 oraz masa masa innych.
koledzy który wybrac? help


powiedz mi jak przejzdzasz paznokciem po rysie to chaczy ?
jesli tak .. to jest przejachany nie tylko klar ale i baza ... raczej nic z tym nie zrobisz ...
mozesz leciutko zetrzec zeby wyrownac ... alee ja bym – odpuscil i uzyl dobrego wosku – aka sealant z wypelniaczami i powinno schowac ja na swojej 3 mam spore rys niektore naprawde dlugie paskudne

uzywam PoorBoys Diamond White + EXP Sealant .... i na jakis czas je chowa wiec jestem happy :P
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez Krisek » 6 sie 2008, 18:43

jacobs napisał(a):Jeszcze zdjęcia szmatek po zbrodni TEMPO. Dla wyjaśnienia, jedna była żółta, druga biała ;) Trochę lakieru zostało.
Obrazek


radze urwac metki ze szmatek dokladnie bo one bardzo lakier rysuja ;)
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez Krisek » 6 sie 2008, 18:46

i wracajac do pokazanych tu AUT czarne kolory zawsze uzyskaja super efekty ... przy odrobinie ciezkiej pracy :P niech ktos pochwali sie srebrnym lustrem ... i niech wykaze srodkami :P
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez People_Hate_Me » 7 sie 2008, 11:17

Krisek napisał(a):
People_Hate_Me napisał(a):witam mam taki problem.
jakis gosc lekko mi zarysował madzie (jestem załamany) na szczescie na pierwszy rzut oka to tego nie widac ale jak podchodzi sie blizej to kaplica. szczerze to jeszcze tego nikt nie zauwazył tylko ja to widze i mnie to strasznie irytuje... czy mozecie mi podac jakis produkt co by te male ryski skutecznie zamaskował.
tak czytalem i zastanawiam sie nad wyborem T-cut, tempo turtle wax, g3 oraz masa masa innych.
koledzy który wybrac? help


powiedz mi jak przejzdzasz paznokciem po rysie to chaczy ?
jesli tak .. to jest przejachany nie tylko klar ale i baza ... raczej nic z tym nie zrobisz ...
mozesz leciutko zetrzec zeby wyrownac ... alee ja bym – odpuscil i uzyl dobrego wosku – aka sealant z wypelniaczami i powinno schowac ja na swojej 3 mam spore rys niektore naprawde dlugie paskudne

uzywam PoorBoys Diamond White + EXP Sealant .... i na jakis czas je chowa wiec jestem happy :P


nie mam paznokci :PP ale jak przejezdzam reka to nie chacze tylko takie leciutkie wgłebienie czuje :–)
wiec nie jest tak zle
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Dutch » 5 wrz 2008, 13:36

Proszę o poradę gdyż w kwesti pielęgnacji auta jestem zielony. Zakupiłem kilka produktów Meguairs :
-DEEP CRYSTAL STEP 1
-DEEP CRYSTAL STEP 2
-NXT CAR WASH
-NXT TECH WAX 2.0]

no i wczoraj umyłem samochód, nałożyłem Step 1 aplikatorem a potem za pomocą ręcznika usunąłem, potem Tech wax – to samo i wszystko ok (przynajmniej tak wyglądał w garażu!) Dziś wyprowadziłem auto na słonko...błyszczy a jakże..ale takich "mazajów" to ja jeszcze na lakerze nie widziałem!
Jak to teraz poprawić? Poczekać trochę jak się samochód ubrudzi i spróbować jeszcze raz?

Może poradźcie jak to zrobić poprawnie..bo mnie serce od obecnego widoku boli :(
Ostatnio edytowano 5 wrz 2008, 22:03 przez Dutch, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez MariuS » 5 wrz 2008, 20:29

ja wyoastowalem dzisja auto pasta concept infinity i efekt jest zarąbisty- wysoki połysk i bardzo łatwo sie poleruje ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 09:31
Posty: 3498 (5/27)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.2D '11
Subaru Impreza GT@STI++ '00
Peugeot 206SW 1.4 HDI '06


Była
Mazda 323F BA KL-ZE `95
Mazda 6 GY L3-VE `06

Postprzez daniel_w » 5 wrz 2008, 23:58

Dutch napisał(a):ale takich "mazajów" to ja jeszcze na lakerze nie widziałem!


Chyba za słabo polerowałeś skoro mazaje zostały.


-DEEP CRYSTAL STEP 1
-DEEP CRYSTAL STEP 2
-NXT CAR WASH
-NXT TECH WAX 2.0]


A nie powinieneś najpierw umyć (-NXT CAR WASH) a potem nakładać inne preparaty?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:44
Posty: 98
Skąd: Lublin
Auto: 323 F'97 BA 1.8 16v BP ASB
A6 C5'02 3.0 V6 ASN tip. quattro AVANT

Postprzez Dutch » 6 wrz 2008, 00:19

Tak zrobiłem...umyłem , potem step 1 i wosk. A drugiego dnia, czyli dziś patrze na słońcu i mazaje i przebarwienia. Tragedi nie ma ale kiepsko to wyglada :(
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez Globy » 6 wrz 2008, 14:07

Musiałeś niewłaściwie lub niedokładnie zastosować produkt, czego mogło nie ukazać sztuczne światło w garażu. Spokojnie <usmiech> Następnym razem skorzystaj z mikrofibry do polerowania, pozwala perfekcyjnie zgarnąć pył z wosku i nie zostawia żadnych smug, ani nie wymaga szczególnej siły. Nie znam jeszcze specyfiki użycia produktów Meguiar's, ale jeśli nie jeździłeś dużo autem, możesz przetrzeć je teraz – śmigaj do pierwszego lepszego sklepu z chemią gospodarczą.

PS. Myślę, że Mazdy mają niezłe lakiery – szczególnie zadbane lśnią przez wiele lat bez skaz. Miałem negatywne doświadczenia z Fordem Mondeo, którego nowy lakier łatwo rysował się podczas mycia i eksploatacji.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Dutch » 6 wrz 2008, 14:43

No właśnie z tym że ja to polerowałem ręcznikiem z mikrofibry....

Może za mocno tarłem...albo za długo czekałem jak nałożyłem wosk...i od tego te mazaje.
Hmm... No nic, poczekam jak samochód zdąży się ubrudzić i po następnym myciu spróbuję znowu. Może jakieś wskazówki jak długo mam odczekać po nałożeniu wosku? Dużo tego wosku nakładać? No i jak duże ruch mają być wykonywane tym aplikatorem z woskiem? Czy np. maskę z przodu całą przetrzeć a następnie polerować czy też najpierw jedna stronę a potem drugą?
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez MariuS » 6 wrz 2008, 20:39

mazgaje powstaja takze jak złąapiesz wodę czasem(np z laczeń we wnękach) i polerujesz
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 09:31
Posty: 3498 (5/27)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.2D '11
Subaru Impreza GT@STI++ '00
Peugeot 206SW 1.4 HDI '06


Była
Mazda 323F BA KL-ZE `95
Mazda 6 GY L3-VE `06

Postprzez nismo » 9 wrz 2008, 13:32

Dutch napisał(a):Tak zrobiłem...umyłem , potem step 1 i wosk. A drugiego dnia, czyli dziś patrze na słońcu i mazaje i przebarwienia. Tragedi nie ma ale kiepsko to wyglada :(

Najlepiej woskuj poza garażem – wtedy będziesz widział gdzie pozostały mazy. Do polerowania używałem specjalnych gąbek z mikrofibry (firmy Meguiars). Może za dużo wosku nakładasz? Ja nakładałem trochę a i tak ręce bolały mnie od polerowania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki