Usunięty temat

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez emr » 29 mar 2009, 17:52

Witam,
mój post z działu Kupię został usunięty ze względu na niewystarczającą ilość postów oraz zły temat.
Proszę o informację gdzie mogę sprawdzić ilość dotychczasowych postów, oraz jaki błąd popełniłem w temacie.

Link do posta:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=72023
Początkujący
 
Od: 16 mar 2009, 00:36
Posty: 22
Skąd: Łódź
Auto: szukam 323f BJ 2002-2003 2.0FS

Postprzez Globy » 29 mar 2009, 18:15

Musisz wejść w swój Profil i obejrzeć wszystkie posty => http://forum.mazdaspeed.pl/search.php?s ... =post_time

Moderator pozostawi Twój temat, jeśli nazwiesz go zgodnie z Regulaminem (nagłówek "Kupię auto", dopisek "323F BJ FS").
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez emr » 29 mar 2009, 18:20

dzięki za wyjaśnienia...
tylko jakie ja mam pisać posty jesli jeszcze auta nie mam :P

Liczyłem właśnie że uda mi się znaleść sprzedawce na forum, ale widzę że póki co nic z tego :)

Ok może kiedyś te 30 się uzbiera :)

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 16 mar 2009, 00:36
Posty: 22
Skąd: Łódź
Auto: szukam 323f BJ 2002-2003 2.0FS

Postprzez Globy » 29 mar 2009, 18:30

Na pewno, zapraszamy do dyskusji <usmiech> Napisz PW do Moderatora, żeby nie usuwał Twojego ogłoszenia, ale dobrze zredaguj jego temat. Powodzenia w poszukiwaniach auta.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Docent D » 31 mar 2009, 08:38

emr, zapraszamy do dyskusji do działu Regionalnego – Łódź ... te 30 postów nie musi byc wcale wiecznością ;)
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=14910
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2007, 15:48
Posty: 428

Postprzez Żanetka » 31 mar 2009, 22:30

Globy napisał(a):Moderator pozostawi Twój temat, jeśli nazwiesz go zgodnie z Regulaminem (nagłówek "Kupię auto", dopisek "323F BJ FS").

<ok>


emr napisał(a):Liczyłem właśnie że uda mi się znaleść sprzedawce na forum, ale widzę że póki co nic z tego

Spokojnie, jak będziesz regularnie przeglądać dział Sprzedam to może trafisz na kogoś kto sprzedaje takie auto jak chcesz :)

Pozdrawiam.
Była 626 GE KL | Była 323 BG B6 "małyszolot"; Będzie... :D | Kiedyś zdobywczyni 997 obecnie 69 ;) |
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2006, 21:19
Posty: 738
Skąd: Złą sławą owiane /WWL
Auto: mazda 6

Postprzez waldzior » 17 lis 2009, 14:16

Możecie Moderatorzy mi powiedzieć co jest nie tak z tytułem mojego postu http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=85919 ? Wydaje mi się że ktoś trochę przegina z własnymi uprawnieniami. Może zamiast usuwać czyjeś tematy napiszcie o co konkretnie chodzi. Zmieniłem temat i się do czegoś Żanetka przypierdzieliła. W sumie to kicham na to bo nie miałem żadnej odpowiedzi przez kilka dni na moje ogłoszenie i już sobie znalazłem konkretną Madzię, ale wkurza mnie czasem jak ktoś nadużywa swoich uprawnień. Pozdrawiam (albo i nie, zależy kogo)
Początkujący
 
Od: 14 lis 2009, 11:35
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 6

Postprzez Żanetka » 17 lis 2009, 15:07

waldzior napisał(a):Wydaje mi się że ktoś trochę przegina z własnymi uprawnieniami. Może zamiast usuwać czyjeś tematy napiszcie o co konkretnie chodzi. Zmieniłem temat i się do czegoś Żanetka przypierdzieliła.


waldzior to co napisałes to chyba jakiś żart... zarejestrowałes się 3 dni temu, nie przeczytałes regulaminu, założyłeś "byle jak" temat. Dostałeś szansę na poprawę (choć nie masz wymaganych 30 postów patrz ptk 1 regulaminu), nie poprawileś tematu a to co z nim zrobiłeś to zmieniłeś tak, że dalej jest niezgodny z regulaminem co świadczy tylko i wyłacznie o tym że sie z nim nie zapoznałeś. Gdybyś jakiegokolwiek punktu nie rozumiał czy nie wiedział jak zmienić możesz napisać do mnie – zawsze pomagam. To nie jest jakieś tam forum, że każdy przyjdzie założy beznadziejny temat i ma to gdzieś. W działach ogłoszeniowych będzie panować porządek czy tego chcesz czy nie, a jeśli Ci to nie pasuje zapraszam na inne forum.


Mateusz napisał(a):Może uznasz, że zbytnio czepiamy się szczegółów, ale zastanów się, jak nieprzejrzyście wyglądał by dział sprzedam/kupię, gdyby nikt o te szczegóły nie zadbał.


Mateusz napisał(a):Konkretnie chodzi o to, żeby zapoznać się i stosować do zaleceń regulaminu, który wydaje się być dość jasny i zrozumiały.


<ok>

PS.
waldzior napisał(a):Pozdrawiam (albo i nie, zależy kogo)
Była 626 GE KL | Była 323 BG B6 "małyszolot"; Będzie... :D | Kiedyś zdobywczyni 997 obecnie 69 ;) |
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2006, 21:19
Posty: 738
Skąd: Złą sławą owiane /WWL
Auto: mazda 6

Postprzez waldzior » 17 lis 2009, 22:53

Gdyby Regulamin był jasny i zrozumiały to bym poprawił wpis tak jak należy i nie byłoby sprawy. Tak się składa że jestem Moderatorem innego forum i na naszym forum zawsze staramy się wyjaśnić sprawę od razu zwracając uwagę co zmienić itp. A tu wchodzę , rejestruję się (choć kilka razy już tu byłem bo córka ma też Madzię) zakładam temat i na "dzień dobry" dostaję "z liścia". Wybaczcie ale każdy by się wkurzył i stąd moje "wybiórczo ironiczne pozdrowienie". Szczególnie w przypadku jak potrzebuję autka "na wczoraj". Faktycznie że przed założeniem tematu nie przeczytałem Regulaminu bo mało kto to robi – wiadomo że w wiekszości przypadków na forach chodzi o nie używanie obraźliwych słów, nie spamowanie, nie umieszczanie reklam itp, więc uważałem że to co napisałem nie jest niezgodne z ogólnie panującymi zasadami na forach. Natomiast po pierwszej uwadze Żanetki przeczytałem Regulamin i zmieniłem tytuł. Gdyby reakcja Moderatorki była taka – popraw to czy tamto w taki to a taki sposób (jak to opisał Mateusz) to po prostu zrobiłbym to i spoko, a tu od razu się usuwa post tak jakbym całkowicie olał sobie info od Moderatorki. Jestem pewien że dla części "potraktowanych" w ten sposób forumowiczów takie załatwienie sprawy powoduje że wiecej tu nie wchodzą.
Początkujący
 
Od: 14 lis 2009, 11:35
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 6

Postprzez ravo » 17 lis 2009, 23:10

waldzior mozesz podac linka do forum gdzie jestes modem ?
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 12:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Grzyby » 17 lis 2009, 23:16

waldzior napisał(a):Gdyby Regulamin był jasny i zrozumiały

wybacz – co jest niejasnego i niezrozumiałego w poniższym tekście ??
Jak w inny, jaśniejszy i bardziej zrozumiały sposób zawrzeć te informacje?
Chętnie się dowiem żeby w przyszłości uniknąć podobnych zarzutów.
Globy napisał(a):– W polu 'Temat' ogłoszenia proszę umieścić jasno sformułowany tytuł – "Kupię...", "Sprzedam...", "Zamienię...", po nim krótkie, ogólne określenie przedmiotu ogłoszenia (np.: Sprzedam części).

– W polu 'Opcjonalny opis tematu' proszę o umieszczenie danych precyzujących przedmiot ogłoszenia (w przypadku, gdy przedmiotem ogłoszenia jest samochód lub cześć zamienna nazwę modelu oraz w razie potrzeby typu silnika i rocznika – np.: Mazda 323F BG 1.8 16V 91 r.).

– Tytuł ogłoszenia proszę wpisać, rozpoczynając go z wielkiej litery.

– W treści ogłoszenia proszę o podanie szczegółów sprzedawanego / poszukiwanego przedmiotu (przykładowo – której części auta dotyczy, wymiary itd.) oraz danych kontaktowych.

– Jakiekolwiek przejawy "podbijania" tematów przez ich autorów są zabronione i będą skutkowały usunięciem tematu do kosza. Podbijanie tematów polega na dopisywaniu przez autora posta do istniejącego już tematu[/b], np. "ciągle aktualne". Zezwala się jedynie na edycję pierwszego posta rozpoczynającego temat.

– Za słowa obraźliwe i powszechnie uznawane za przekleństwa grozi wykluczenie z forum na 24 godziny.

– Pisanie wyrazów lub treści w całości wielkimi literami jest zabronione i skutkuje usunięciem tematu do kosza.

Po usunięciu tematu do kosza przez moderatora (za złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu bądź niedostosowanie się do zaleceń moderatora) forumowicz może założyć temat po upływie 24h.

Tematy niezawierające wszystkich wymaganych informacji uznawane są za niezgodne z regulaminem. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany tytułów wątków w razie nieprawidłowości oraz usuwania postów niezgodnych z Regulaminem.

Przykład jak powinien wyglądać poprawnie nazwany temat działu KUPIĘ:

Temat głowny : Kupię części
Temat opcjonalny :Mazda 626 GE FS

Temat głowny : Kupie opony
Temat opcjonalny :Rozmiar 195/50/16

Temat głowny : Kupię auto
Temat opcjonalny : Mazda 626 GE KL
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sq2jul » 18 lis 2009, 00:12

Porek uzyles tylko gugla, czy jednak znasz caly internet na pamiec? :P
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez waldzior » 18 lis 2009, 00:22

Mateusz napisał(a):
ravo napisał(a):waldzior mozesz podac linka do forum gdzie jestes modem ?

Forum Typer Speedway Liga na sportsboard.pl ?


No i mnie namierzyli
Początkujący
 
Od: 14 lis 2009, 11:35
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 6

Postprzez Żanetka » 18 lis 2009, 09:59

waldzior napisał(a):Faktycznie że przed założeniem tematu nie przeczytałem Regulaminu bo mało kto to robi

No tak skoro "mało kto to robi to po co ja będę czytać" <glupek2> Osobiście widzę wzrost poprawnie nazwanych tematów, a nawet jak zdarzy się jakiś źle nazwany to zazwyczaj szybko zostaje on poprawiony.

waldzior napisał(a):Gdyby reakcja Moderatorki była taka – popraw to czy tamto w taki to a taki sposób (jak to opisał Mateusz)

Masz od tego regulamin w którym są przykłady jak powinien zostać nazwny temat. Nawet jeśli nie wiesz jak masz dwa wyjścia:
a) zobaczyć jak są nazwane inne tematy w tym dziale
b) napisac do mnie

Jeszcze mi sie nie zdarzyło odmówić komuś pomocy jeśli faktycznie nie rozumie danego punktu (poza wyjątkami "co mam zmienić? bo nie czytalem regulaminu – nie chce mi sie weź mi powiedz")

waldzior napisał(a):a tu od razu się usuwa post tak jakbym całkowicie olał sobie info od Moderatorki

Przypominam:

Tematy niezawierające wszystkich wymaganych informacji uznawane są za niezgodne z regulaminem. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany tytułów wątków w razie nieprawidłowości oraz usuwania postów niezgodnych z Regulaminem.
W przypadku błędnego zatytułowania tematu i zrócenia uwagi przez moderatora, autor ma 24h na poprawę tematu.
Brak zmian zaskutkuje usunięciem tematu do kosza.



waldzior napisał(a):Jestem pewien że dla części "potraktowanych" w ten sposób forumowiczów takie załatwienie sprawy powoduje że wiecej tu nie wchodzą.

Więc opisz jak źle zostałeś przeze mnie potraktowany bo póki co ja widzę, że było tak:
1) zostawiłam Twój temat chociaż nie masz 30 postów i poprosiłam o poprawę
2) choć temat powinien zostać usunięty po 24h od momentu mojej prośby czekałam 66h aż temat poleciał do kosza
3) nie poprawiłeś tematu
4) nie napisałeś że masz jakikolwiek problem z poprawą
5) nie raczyłeś nawet zobaczyć jak wyglądają inne tematy w tym dziale


waldzior napisał(a):Gdyby Regulamin był jasny i zrozumiały



Grzyby napisał(a):wybacz – co jest niejasnego i niezrozumiałego w poniższym tekście
Jak w inny, jaśniejszy i bardziej zrozumiały sposób zawrzeć te informacje?
Chętnie się dowiem żeby w przyszłości uniknąć podobnych zarzutów.


waldzior przedstaw proszę jak według Ciebie powinien wyglądać jasny i zrozumiały regulamin tego działu nie zmieniając jednocześnie jego punktów. Jestem niesamowicie ciekawa Twojej propozycji i nie wykluczam, że jeśli się okaże że faktycznie da sie jaśniej coś opisać to będę pisać do zarządu w sprawie zmiany regulaminu. Czekam na propozycję :)
Była 626 GE KL | Była 323 BG B6 "małyszolot"; Będzie... :D | Kiedyś zdobywczyni 997 obecnie 69 ;) |
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2006, 21:19
Posty: 738
Skąd: Złą sławą owiane /WWL
Auto: mazda 6

Postprzez waldzior » 22 wrz 2010, 23:50

Pan Waldemar się nie obraził tylko stwierdził że ta dyskusja do niczego nie doprowadzi i ktoś musi ją przerwać:) Auto zostało kupione :P Mazda 6, automat, benzyna 2003 rok , minął prawie rok i awarii brak (jedynie żarówka i klocki hamulcowe) :) Więc jakby nie było działów warsztatowych nie czytuję (oby tak dalej:)), a jeżdżę codziennie i co miesiąc mam kilka wyjazdów średnio po ok 700 km, więc Madzia jest eksploatowana:)
Początkujący
 
Od: 14 lis 2009, 11:35
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 6

Postprzez sq2jul » 23 wrz 2010, 01:11

Nie bój nic i Tobie się silnik skończy :D oczywiście To był tylko żart :P
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez ZOOMik » 5 paź 2010, 18:56

Do napisania tego postu przymierzałem się już wcześniej ale „miarka się przebrała”, że tak się wyrażę, kiedy chcąc dziś odpowiedzieć na ostatnie wpisy okazało się, że temat został usunięty do kosza przez Grzyby i tu uwaga – po prawie 4 miesiącach istnienia!!!
viewtopic.php?f=31&t=99553
Ciekawe, że żadnemu z trójki moderatorów jego obecność w pierwotnym miejscu jakoś nie przeszkadzała, co więcej nawet sam CezaR83 zaszczycił nas swoim wpisem. Nie byłoby w ogóle sprawy, gdyby dyskusję „ucięto” jeszcze w „zarodku”, zanim się rozwinęła na dobre – niestety, tak się nie stało. Jakby na to nie spojrzeć moderatorzy nie popisali się, ale moim zdaniem jeszcze gorzej, w tej sytuacji zachował się Grzyby, bezmyślnie wywalając temat do kosza, jak jakiegoś śmiecia przypadkowo znalezionego na swojej drodze, wykazując się tym samym brakiem szacunku dla pracy tych, którzy zdążyli się tam w mniejszym lub większym stopniu udzielić. Czary goryczy dopełnia fakt, że w tych pseudo porządkach brak nawet konsekwencji, bowiem podobne do usuniętego, „oponiarskie tematy”, „wiszą” sobie w najlepsze – dla przykładu, nie sięgając daleko, w samym dziale „trójki” (BK):
viewtopic.php?f=114&t=102130
viewtopic.php?f=114&t=94785
viewtopic.php?f=114&t=65471

Wobec powyższego, zwracam się z prośbą o rozważenie przywrócenia w formie otwartej lub w ostateczności chociaż zamkniętej, usuniętego przez Grzyby tematu.
Nie chciałbym żegnać się z tym forum, bo generalnie podoba mi się tu, ale nie wykluczam takiej opcji, bo też nie zamierzam tracić czasu i energii z powodu nieudolności odpowiedzialnych za porządek na forum osób lub/i błędów organizacyjnych a konkretnie dublowania kompetencji na linii Moderator – Koordynator forum.
Proszę nie odbierać tych kilku słów krytyki jako ataku, tym bardziej personalnego, bo nie takie były moje intencje, ale jeśli kogoś uraziłem to z góry przepraszam. Doceniam wkład i poświęcenie tych, którzy od lat tworzą to miejsce i właśnie dlatego uznałem, że warto podzielić się swoją opinią, nawet gorzką, zamiast przejść obojętnie lub odejść po cichu, choć nie liczę specjalnie na zrozumienie i poklask ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Borys » 5 paź 2010, 19:19

Wywołany do odpowiedzi powiem tylko, że dla mnie też to niezrozumiałe. Wg, reg moderatorów:
tco_tm napisał(a): Jeśli ktoś pyta o opony do "szóstki", to taki wątek powinien być w dziale "warsztatowym" – odpowiednio w "GG" lub "GH"

To były niedawne zalecenia. Bo rozumiem, że post Grzyby mówi o poradnikach w Eksploatacji.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2007, 23:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Leszek » 5 paź 2010, 22:03

ZOOMik napisał(a):Nie byłoby w ogóle sprawy, gdyby dyskusję „ucięto” jeszcze w „zarodku”, zanim się rozwinęła na dobre – niestety, tak się nie stało

Zgadzam się. Ten temat powinien wylądować w koszu zaraz po wypowiedzi Nighta, w której "rozwialiście Jego wątpliwości".

Opony – tak ogólnie – maja swój temat w poradnikach nieprzypadkowo. Jest to element eksploatacyjny [jak olej, borygo, itp] wymienny dla wszystkich modeli. Bezsensem wg mnie byłoby zakładać taki temat w każdym dziale "modelowym" i na dobrą sprawę wszędzie rozmawiać o tym samym.
Oczywiście pewne pytania są typowo modelowe np. "Czy profil opony 55 na 16 calach będzie tarł o nadkola przy glebie 35mm w 323F BA?" I tutaj najlepszym rozwiązaniem jest założenie wątku w dziale modelowym... a po uzyskaniu odpowiedzi temat trafia do kosza. I tak było w tym przypadku. Temat został wyczerpany i powinien trafić do kosza. Ktoś jednak nie posprzątał a dyskusja zeszła na inne tory, już niemodelowe – ale ogólnikowe.

Grzyby moglibyśmy [czyt. mógłbym] istotne posty z tego pechowego tematu przenieść do wątku ogólnego w Poradnikach. Jednak kilka osób napisało kilka ciekawych słów w tym temacie. Co o tym sądzisz?

ZOOMik na przyszłość pasowałoby, abyś pisał o takich sprawach w mniej zdenerwowanym nastroju. Chcesz dobrze, ale nie tak się osiąga cel. I pamiętaj, że na forum obowiązują jakieś zasady, nie są idealne ale powiedz mi, gdzie takie są? :)
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 18:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez YaRQ » 6 paź 2010, 13:37

ZOOMik, bo moderatorzy są zajęci zamykaniem cudzych tematów na prośbe jakiegoś kolegi, lub ucinaniem rozmowy w połowie, gdy toczy się na temat, ale ilość postów zawyża średnią w dziale...
/ Jaro, pozdr.
Kupię osłone silnika (skrzyni) od lewej strony (l. koła)! i prawy przedni chlapacz do Xed6!
323 BestGeneration[*]

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2008, 13:40
Posty: 366
Skąd: PL -> SBI
Auto: JMZ 323 BGT
JMZ X6 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum