Ogólnie o forum – chodzi o porządek w dziale Warsztat

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Slavoo » 19 gru 2006, 22:44

Jestem od niedawna na forum mazdy, bo rozglądam sie za mazdą 6 i chciałem się zapoznać się z Waszymi opiniami. Niestety ku mojemu zaskoczeniu nie jest łatwo do takich opinii dotrzeć, bo wszystkie tematy o mazdach z szóstką w nazwie zostały wrzucone do jednego wora i pozostaje albo szukajka albo wertowanie całego forum z postami o mazdach 626, xedosach 6, mazdach 6 itp. Może warto byłoby się zastanowić nad rozdzieleniem postów chociażby modelowo?
Do tej pory dużo korzystałem z forum Vectry (www.vectra-unlimited.pl) i tam jest to zorganizowane o wiele bardziej przejrzyście, mało, że modelowo, to jeszcze na grupy podzespołów, więc warto podejrzeć kolegów...
Poza tym wydaje mi się, że interwencje moderatorów (np. Grzyby) są zbyt szybkie i zanim temat się rozkręci, to ląduje już w koszu... szczerze mówiąc takie ruchy działają na mnie demotywująco i pewnie nie tylko na mnie...
Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako krytyki... na forum jest naprawdę sporo wiedzy, tylko wypadałoby ją lepiej usystematyzować, bo tej wiedzy będzie przybywać z każdym dniem, tak jak fanów mazdy:)
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Bimbak » 19 gru 2006, 23:05

no tak .. ale Vectra to tylko jeden model opla ..który ma mniej wiecej 4 wariacje generacyjne.
A Mazda w genreacji 6/626 ma modeli chyba z milyjon.
Na forum głownie omawiane są GE, GF i GG (kolejnośc nieprzypadkowa)
Niestety mogę polecić tylko szukanie.

Slavoo napisał(a):interwencje moderatorów (np. Grzyby) są zbyt szybkie i zanim temat się rozkręci, to ląduje już w koszu... szczerze mówiąc takie ruchy działają na mnie demotywująco i pewnie nie tylko na mnie...

<lol> nerwica – straszna choroba :P
grzybek tylko pilnuje porządku. Przetrzymywanie bezwartościowych śmieci w działach nie ma sensu ... wprowadza tylko haos :)

SZUKAĆ
Slavoo napisał(a):wszystkie tematy o mazdach z szóstką w nazwie zostały wrzucone do jednego wora

:| a to nie jest czasem dobrze??? :|
Tutaj jeszcze raz link to tego wora.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=11203
Jakby co zawsze możesz zagadać jakiegoś posiadacza szóstki – któyś ci napewno pomoże jeśli nie znajdziesz tego czego szukasz na forum – w co wątpię.

jeśli szukasz tematu o tematyce – nie działa mi to i tamto w maździe 6 – to zapomnij ... mazdy się nie psują <lol>
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez Grzyby » 19 gru 2006, 23:43

Slavoo napisał(a):interwencje moderatorów (np. Grzyby) są zbyt szybkie i zanim temat się rozkręci, to ląduje już w koszu...

Skomentuję to tak:
Jak zostanie założony temat, który dubluje istniejący i wyrzucę go np. z 2-3 odpowiedziami to słyszę zarzuty że przecież się przyjął to po co wywalać.
Jak wywalę go od razu to "dlaczego wywalony – nawet się nie rozkręcił?"
<glupek2>
Odpowiedź jest prosta – w obu przypadkach taki temat łamie regulamin.
Często (szczególnie nowi na forum) dostają linki do właściwych tematów.


Slavoo napisał(a):Niestety ku mojemu zaskoczeniu nie jest łatwo do takich opinii dotrzeć, bo wszystkie tematy o mazdach z szóstką w nazwie zostały wrzucone do jednego wora i pozostaje albo szukajka albo wertowanie całego forum z postami o mazdach 626, xedosach 6, mazdach 6 itp. Może warto byłoby się zastanowić nad rozdzieleniem postów chociażby modelowo?

Przecież jest to zrobione. Jest specjalny "przyklejony" temat z opiniami o poszczególnych modelach, więc nie wiem w czym problem?


Slavoo napisał(a):Do tej pory dużo korzystałem z forum Vectry (www.vectra-unlimited.pl) i tam jest to zorganizowane o wiele bardziej przejrzyście, mało, że modelowo, to jeszcze na grupy podzespołów, więc warto podejrzeć kolegów...

tiaaaaa, to załóż forum "6-unlimited" i wtedy możesz sie w takie rzeczy bawić. Zauważ że to jest forum marki Mazda a nie konkretnego modelu, więc gdyby chcieć zrobić jak proponujesz, to po wejściu do Warsztatu naprzewijałbyś się na śmierć zanim doszedłbyś do dołu strony :)


A na zakończenie dodam jedno.
Jest specjalny dział o nazwie: Uwagi na temat forum i strony
Nie sądzisz, że wybrałeś zły dział? :P :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez b2 » 20 gru 2006, 08:34

przenosze do "uwagi na temat forum i strony".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Slavoo » 20 gru 2006, 10:13

jak na razie widzę same opinie moderatorów, więc może poczekajmy na opinie innych użytkowników...

jeśli chodzi o przykłady innych stron klubowych to proszę:

http://www.nissanklub.pl/forum/index.php

to nie jest wyłącznie strona jednego modelu, a dało się logicznie/inaczej poukładać :)

co do porad technicznych nt mazdy 6, to pocieszyliście mnie tym tekstem, że się nie psują... tym bardziej nastawiam się w moich poszukiwaniach wyłącznie na ten model :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Grzyby » 20 gru 2006, 14:23

Slavoo napisał(a):jeśli chodzi o przykłady innych stron klubowych to proszę:

http://www.nissanklub.pl/forum/index.php

to nie jest wyłącznie strona jednego modelu, a dało się logicznie/inaczej poukładać


Chyba sobie kolego żarty stroisz??
Dajesz nam jako przykład taki śmietnik jak forum Nissana?? <lol>
I co z tego , że masz osobne (logicznie i inaczej poukładane) działy do poszczególnych modeli np. Sunny, Primera – skoro one i tak obejmują wszystkie modele o tej nazwie (kilka modeli rocznikowych).
A o bałaganie w tych działach to już nie wspomnę.
Zajrzyj np. do Sunny i powiedz jak tam coś znaleźć? hahaha
Syf, kiła i mogiła – ale skoro uważasz że jest to lepiej zorganizowane......hm, masz do tego prawo.

Chcesz coś zmienić?
Zapraszamy do klubu i do moderowania :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Slavoo » 20 gru 2006, 14:45

Grzyby napisał(a):I co z tego , że masz osobne (logicznie i inaczej poukładane) działy do poszczególnych modeli np. Sunny, Primera – skoro one i tak obejmują wszystkie modele o tej nazwie (kilka modeli rocznikowych).


no to zajrzyjmy do naszego działu wspomnianej wcześniej mazdy 6...

mamy tu mazdę 6, 626, MX-6 i Xedosa 6... wszystkie roczniki, wszystkie modele...

ja pytam-proponuję... nie jest moim celem krytyka, a mam wrażenie, że tak to odebrano...
zależy mi na tym, żeby to forum się rozwijało, bo chcę się z Wami związać na dłużej i wydaje mi się, że chociażby podział na same modele dużo by pomógł, szczególnie osobom, które mają pierwszy raz do czynienia z forum jakimkolwiek...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Czolgista » 20 gru 2006, 14:56

Slavoo napisał(a):
Grzyby napisał(a):I co z tego , że masz osobne (logicznie i inaczej poukładane) działy do poszczególnych modeli np. Sunny, Primera – skoro one i tak obejmują wszystkie modele o tej nazwie (kilka modeli rocznikowych).


no to zajrzyjmy do naszego działu wspomnianej wcześniej mazdy 6...

mamy tu mazdę 6, 626, MX-6 i Xedosa 6... wszystkie roczniki, wszystkie modele...

a mimo to łatwiej coś znaleźć niż na forum nissana :P wystarczy nauczyć się obchodzić z szukajką i wsjo :P
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Czolgista » 20 gru 2006, 14:58

bardzo na tamtym forum podobają mi się tematy jak:
" Sprzęgło?" albo "Amortyzator ??" i odrazu wiadomo o co chodzi hahaha
Naprawdę nie chciał bym sie przekopywać przez takie tematy w poszukiwaniu informacji...
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Grzyby » 20 gru 2006, 15:00

Slavoo napisał(a):no to zajrzyjmy do naszego działu wspomnianej wcześniej mazdy 6...

mamy tu mazdę 6, 626, MX-6 i Xedosa 6... wszystkie roczniki, wszystkie modele...

tak – ale poopisywane są te modele i roczniki gdybyś nie zauważył. Jest też określony sposób nazewnictwa. I dzięki temu co ci się nie podoba (czyli reakcji moda) jest porządek.
Nie broń na siłe tego fatalnego przykładu Nissana. :)
Może jeszcze powiesz że tam jest coś prościej znaleźć niż tu?


Slavoo napisał(a):zależy mi na tym, żeby to forum się rozwijało, bo chcę się z Wami związać na dłużej i wydaje mi się, że chociażby podział na same modele dużo by pomógł

więc jak już napisałem – zapraszam do klubu i poświęcenia swojego czasu na moderowanie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Fiveopac » 20 gru 2006, 15:41

Nie no, zrobmy dla kazdego modelu osobny dzial. Bedziemy wtedy mieli 324553 nowych dzialow i 649106 nowych modow. Napewno wtedy bedzie przejrzyscie <głaszcze>
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Slavoo » 20 gru 2006, 20:31

no jeśli tak ma wyglądać ten topik (podśmiechujki modów i innych znajomych), to lepiej od razu go wyrzućcie do kosza, ok?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Postprzez Fiveopac » 20 gru 2006, 22:43

A moze to wina nei do konca przemyslanego topic'a ?
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Bimbak » 20 gru 2006, 23:23

Slavoo popatrz na to z naszej perpektywy.
– takich sytuacji kiedy ktoś świerzy, nie znający realiów panujących na forum wychodzi z propozycjami zmian byo już wiele – nie jesteś pierwszy i pewnie nie ostatni. Jednak nie jest tak że forum się nie zmienia. Zmienia sięcały czas. Mamy aktualnie kilka projektów które czekają na realizację.
– z mojego punktu widzienia twój pomysł ...no cóż .. jest słaby i chyba nie jestem tutaj sam w tym mniemaniu. Jednak proszę nie zrażaj się. Po to powstał dział "Uwagi na temat forum i strony" abyśmy My (koordynatorzy, moderatorzy, klubowicze, forumowicze) mogli proponować i wdrażać zmiany na forum które usprawnią jego funkcjonowanie i umilą Nam wszystkim życie.
– koledzy mają trochę zwałkę ale wyobraź sobie ile byś musiał scrollować żeby dojechać do tego działu w którym piszemy gdyby każda generacja miałą w rubryce warsztat swój dział. Mnie na samą myś o tym boli palec wskazujący.

Odniosę się do jednego z twoich poprzednich postów.
no to zajrzyjmy do naszego działu wspomnianej wcześniej mazdy 6...

mamy tu mazdę 6, 626, MX-6 i Xedosa 6... wszystkie roczniki, wszystkie modele...

Pozornie sporo aut jednak musisz wiedzieć że Mazda 6 (GG) jak i Xedos 6 (CA) istniały tylko w jednej generacji (szóstka miała tylko lifting). Xedos miał zaledwie 2 silniki na europę a szóstka jest autem jeszcze dość młodym i problemy z nią praktycznie jeśli się pojawiły zostały usunięte przez producenta jeszcze na gwarancji lub podczas akcji typu "recall". Co do 626 i MX-6 są to auta technicznie identycznie i myślę że ten dział z grubsza mówi właściwie tylko o 626 (GD, GE i GF) co Ciebie nie powinno interesować gdyż szóstka jest już praktycznie zupełnie innym autem.

ja pytam-proponuję... nie jest moim celem krytyka, a mam wrażenie, że tak to odebrano...
zależy mi na tym, żeby to forum się rozwijało, bo chcę się z Wami związać na dłużej i wydaje mi się, że chociażby podział na same modele dużo by pomógł, szczególnie osobom, które mają pierwszy raz do czynienia z forum jakimkolwiek...

forum się rozwija cały zas – zauważysz jak trochę z nami pobędziesz. Użytkowników szóstek też przybywa prawie że lawinowo. Myślę że z czasem wkręcisz się w forum i po mam nadzieje szczęśliwym zakupie nowego auta pochwalisz się nim w dziale "nasze mazdy" a nawet pojawisz się na jednym z wielu organizowanych przez nas spotkań klubowych. To chyba najlepsza okazja na wymiane opinii o swoich autach.

Poza tym jeśli masz jakieś pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi na forum możesz śmiało pytać wpisując się i zarazem odświerzając topic poruszający podobne zagadnienie lub poprostu w opiniach i 6 (GG)
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez Slavoo » 21 gru 2006, 08:51

Bimbak napisał(a):Slavoo popatrz na to z naszej perpektywy.


Dzięki za tą wypowiedź, bo juz zaczynałem wątpić w sens odwiedzania tego forum... czy nie wystarczyło tak powiedzieć od razu?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 19:46
Posty: 105 (1/2)
Skąd: Józefosław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR A/T + LPG Landi Renzo Omegas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum