Prośba do moderatorów o utrzymanie porządku na forum

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Yooziu » 4 maja 2004, 23:26

nie chce sie tu nikomu narazac,ale od pewnego czasu razi mnie na forum jedna rzecz- w wielu tematach robi sie straszny bajzel,mnostwo OT i bezsensownych nic nie wnoszacych wypowiedzi.zdarza sie ze czytam sobie jakis topic i zastanawiam sie czego w ogole dotyczy bo po wypowiedziach szanownych forumowiczow trudno do tego dojsc.nie wiem czy to dlatego ze osoby nowe na forum(no offence)gonia za literkami w profilu czy co??w kazdym badz razie wyglada to dosyc nieciekawie,osobom wchodzacym po raz pierwszy na forum moze taki luz nie przypasc do gustu.Morderowi usuwaliscie buzki a teraz co? MODERATORZY NIE SPIJCIE!! ORDNUNG MUST SEIN!! no to by bylo na tyle.

aha i jeszcze jedna rzecz – do mnie mieliscie pretensje o avatar(ten z dzizusem) ktory to niby obrazal Wasze uczucia i wyznania religijne a nikogo nie raza wulgaryzmy od ktorych w niektorych wypowiedziach az odrzuca(nie bede wskazywal palcem :) ) sam tez na codzien nie posluguje sie jezykiem literackim,ale czasem niektorzy przeginaja,poza tym forum czytaja nie tylko dorosli

Peace <ganja>
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez luca » 5 maja 2004, 01:22

Yooziu, ale przeciez to ma byc zabawa, fun, radosc. Smutno i powaznie jest w kosciele. Nie zodze sie z teza, ze jak ktos wlezie na forum, to zastanie burdel i kaszanke. Raczej dużo fachowych porad oraz mila atmosfere. I o to chyba chodzi. Kazdy nawet najpowazniejszy temat mozna podac z pewnym przymrozeniem oka i wtedy jest bardziej przyswajalny. Kazdy na codzien ma problemy, stres, a tak wejdzie sobie na forum, wyluzuje sie, pobrechta. I o to chyba chodzi? ;)
Mazda Motor Company
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez XsiX » 5 maja 2004, 07:06

fakt że w wielu postach robi się OT, ale ma to miejsce raczej po udzieleniu odpowiedzi pytającemu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez panstasio » 5 maja 2004, 08:54

i uwazaj bo ci palec uschnie...............hehhehehe wypowiedz nic nie wnoszaca do tematu.........
zgadzam sie z luca i xsixem...............
coś ciekawego?? tylko co??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2003, 10:07
Posty: 411
Skąd: Legionowo
Auto: myszowate 626-twsknie;MX6 ;)

Postprzez Yooziu » 5 maja 2004, 09:19

jak jest za duzo luzu to tez niezdrowo,wiadomo ze nie moze byc zbyt powaznie bo bedzie wialo nuda,ale tutaj wyglada czasem jak na towarzyskim albo na chacie.niektorzy zanim cos napisza mogliby sie zastanowic.moim zdaniem forum wygladalo duzo lepiej na poczatku niz teraz,mimo ze w tym czasie pojawilo sie wiele osob ktore potrafi pomoc.to tylko moja opinia nie musicie sie z nia zgadzac
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez luca » 5 maja 2004, 10:31

Dlatego ja staram się nie pisać na forum technicznym, bo nie wiele mam do napisania w sprawach techniki. Ale na pozostałych forach, to już chyba można żartować?
Mazda Motor Company
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2004, 15:12
Posty: 811
Skąd: DC
Auto: Astra 1.4

Postprzez panstasio » 5 maja 2004, 10:39

yoziu racje masz wszystko w swoich granicach.....................................
ale czasami az sie poprostu powstrzymac nie moge zby wyrazic jak cos mnie rozmieszylo.....jesli oczywiscie pijesz do mnie:]
pozdrawiam
coś ciekawego?? tylko co??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2003, 10:07
Posty: 411
Skąd: Legionowo
Auto: myszowate 626-twsknie;MX6 ;)

Postprzez Yooziu » 5 maja 2004, 13:07

tak jak pisalem wyzej,nie mam zamiaru wymieniac kto robi syf,nie ja tu jestem od robienia porzadkow tylko moderatorzy(ale chyba troche ostatnio przysypiaja)kazdy sam powinien sie zastanowic zanim cos napisze,bo moze byc tak ze ktos zalozy sobie temat,czeka na wazna informacje dla niego a tu co chwile przybywaja trzy buzki albo inny szajs
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez Paweł » 5 maja 2004, 13:47

Chce wypowiedziec sie w tym temacie, ale niestety robie to bez glebszego namyslu, bo czasu mam malo:

1. Uwazam, ze na forum jest maly balagan, pewne fora (dzialy) zostaly zalozone tylko do rzeczowych i konkretnych wypowiedzi, a niestety robi sie tam smietnik.

2. Zmiana tytulow postow na tych scislych forach nie jest moim zdaniem niczym zlym, tym bardziej, jesli forumowicze czesto (co niestety widac) nie wkladaja choc kilkunastu sekund wysilku w wymyslenie dobrego naglowka, ktory w przyszlosci pozowoli na latwe odnazlezienie wartosciowych informacji (np. przykladowe "pomocy ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !" w dziale technicznym).

3. Za scisle fora uwazam osobiscie "techniczny", "klub" i "uwagi...". Forum "ogolne" mialo sluzyc dyskusjom dotyczacym normalnie naszych samochodow, a ktorych tresc nie nadaje sie do dzialu "technicznego", ktory mial byc pewnego rodzaju encyklopedia (a jest tam juz wszystko, lacznie z powtarzajacymi sie pytaniami). Forum "HP" chyba mialo byc miejscem wszystkich rozmow na tematy inne niz dot. naszych mazd, a stalo sie w moich oczach smietnikiem wylacznie dowcipow i kawalow, dla ktorych z powodzeniem mozna bylo przeznaczyc jeden watek, a nie cale forum.

4. Forum potrzebuje wiecej moderatorow, takze w dzialach scislych i klubowych. Nie mam nic przeciwko osobom, ktore sa obecnie, ale widac, ze nie wyrabiaja sie one z "robota", bywaja raz na tydzien, itd.

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Globy » 6 maja 2004, 15:09

Ciao,

zgadzam sie po trosze z Yooziem, ale niestety z drugiej strony rowniez stoja osoby, ktore uwazaja glebsze niz obecnie wykonywane porzadki za pogwalcenie wolnosci. Stad tez nie mozemy selekcjonowac tematow wg wlasnego (koniec koncow) "widzi mi sie", jednoczesnie jednak musimy dbac o jasnosc w swoich dzialach – ciezka sytuacja :P
Jak zauwazyl tco_tm, ja np. moderuje kilka dzialow i nie zdazam ze wszystkim. Czasami cos wykonuje po fakcie i sluzy to jedynie estetyce dla potomnych.
W pierwszej kolejnosci takie uwagi powinni wziasc do siebie osoby piszace, zwlaszcza nowe. Nie mozemy niestety nikogo zmusic do zachowywania ustalonych regul z powodow wymienionych na poczatku, ani nawet do przeczytania Regulaminu – jego wlasna, nieprzymuszona wola.
Yooziu, Twoj avatar byl jednostkowa sytuacja. Nasz jezyk wyznacza nasza kulture, mozemy zwrocic jedynie komus uwage. W kazdym razie dzieki Ci za spostrzezenie.

Oczywiscie nie napisalem nic madrego i zmieniacego sytuacje, przyznaje sie – sam czasami wykorzystuje przypadkowe watki w funkcji czata. Ze swojej strony moge obiecac poprawe. Z propozycji przedstawic mozna uscislenie regul pisania i rozpiske na moderatorow niektorych dzialow. Pierwsze niestety poddaje w watpliwosc – stali bywalcy forum maja swoj styl, na szczescie porzadny, i nie maja ochoty go zmieniac, przypadkowi zas sa niereformowalni.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Paweł » 6 maja 2004, 20:36

Bez przesady Globy. Wystarczy gdyby ktos zamykal lub laczyl watki, ktore po raz kolejny poruszaja ten sam problem, przenosil je do odpowiednich dzialow itp. Nie mowie tutaj o szczegolnym wnikaniu w tresc czy naglowek – chociaz uwazam, ze na wymienionych wczesniej forach powinny one byc wynikiem dzialania rozmyslnego, a nie dzielem przypadku pt. nie wiem jaki dac tytul, to wstawie 10 wykrzyknikow.

Jesli chodzi o modaratorow to jestem za rozszerzeniem tego grona, jesli nie teraz to w niedalekiej przyszlosci.

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Smirnoff » 7 maja 2004, 01:18

Moim skromnym (jak zawsze) zdaniem, to jeszcze nie jest az tak źle. Take it easy, panowie, troche luzu nikomu nie zaszkodziło.
Owszem, czasem napisze sie w danym temacie cos, co rozluxnia atmosferę, ale z reguły jest to pokonkretnej odpowiedzi na zadany problem, a to chyba nie jest przestępstwo, co nie? Fakt, ze jak ktoś wrzuci w odpowiedzi na technicznym tylko buźke, no to za wiele ona nie wnosi. Ale czasem i to jest potrzebne :P Ja tam uwazam, ze naprawde nie ma jeszcze sytuacji naglącej na jakieś "zamiatanie" na forum. Ale to tylko moje skromne zdanie i oczywiscie mogę się mylić...

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Smirnoff
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez Paweł » 7 maja 2004, 01:55

Po pierwsze nie mowimy o zamiataniu, tylko o transparentnym wspomaganiu. Po drugie staraj sie na to spojrzec ze strony osoby, ktora jest nowa, przychodzi z zewnatrz i nie zna specyficznych zwyczajow tego forum. Czy da sie zrobic tak, zeby 2-3 fora mialy przemyslana zawartosc i sluzyly jako encyklopedia, tablica ogloszeniowa, etc., a odpowiednio dozowany luz panowal na HP i Ogolnym?

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Globy » 7 maja 2004, 08:31

tco_tm napisał(a):staraj sie na to spojrzec ze strony osoby, ktora jest nowa


Zgadzam sie. Ludziom jest ciezko zaaklimatyzowac sie w dzialach, ktore maja sluzyc czystej informacji, tym bardziej, ze polecamy je na stronie. Mowiac "szczegoly znajdziesz w dziale Spotkania klubowe na forum", chcialbym, zeby osoba nie miala problemu ze spostrzezeniem interesujacego ja watku, a i w nim zeby panowal odpowiedni porzadek. Tymczasem tak nie jest.
Luzna atmosfera i buzki sa swietne, sam stosuje je bardzo czesto. Takie lajtowe pogaduchy sluza rozwijaniu kontaktow towarzyskich, a rowniez po to jest forum. Niestety, nowym Kolegom ciezko jest przebic sie przez ta atmosfere. Coz, z jednej strony trzeba dmuchac na zimne, ale naprawde problem ten wystepuje od dosc dawna.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez ravo » 7 maja 2004, 10:23

a tez sie wypowiem, a co mam do tego prawo :), wiec ja uwazam forum za cos gdzie moge znalesc inf o mojej mazdzi, o ogolnych wiadomosciach o autach, moge sie umowic na spot i a takze znajde dzial gdzie moge sie posmiac i uwazam ze to jest bardzo dobre i nie zgadzam sie z opiniami ze jest syf na forum bo forum juz ma to do siebie ze zawsze znajda sie ludzie ktorzy beda je zasmiecac i nie zastanaiwac sie nad tym co pisza a zeby to wszystko przypilnowac potrzeba bybylo z 10 moderatorow ktorzy by nonstop przegladali forum a to raczej jest nie wykonalne. Ale jestem za tym ze moderatorzy zmieniali np topici naszych niektorych postow bo jak widze jak ktos daje posta z tematem np kupie to mnie to okropnie denerwoje ze ciezko mu bylo napisac co kupi tylko musze wejsc w watek i przeczytac. A zeby byl pleta tego wszystkiego to powroce do slow ktorymi zaczelem czyli kazdy ma prawo do wyrazania swoich glupich opini czy np pisania glupich postow i jesli sie to komus nie podoba ze ktos odpowiada na posta np samym usmieszkiem to niech tego nie czyta tak z samo z czatem jak sie komus nie podoba "atmosfera" na czacie niech na niego nie wchodzi a jesli chodzi jeszcze o nowych ludzi ktorzy wchodza na forum to albo i mi sie to spodoba albo nie poprostu tacy jestesmy i tak go wszyscy, tworzymi forum to my i jesli komus sie nie spodoba te forum to jego sprawa !!!! :) i nie musi go czytac.
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez niqs » 7 maja 2004, 10:37

zgadzam sie z tco techniczny powinnien byc czysty
ale co do reszty to przeciez mozna tam i pozartowac i napisac cos madrego to ze post dotyczy jednej sprawy a przeksztalca sie po jakims czasie w inny temat to swiadczy o tym ze ludzie chetnie dyskutuja na naszym forum i co mamy tego zabronic bo porzadek musi byc?????
stasio ma swoj styl pisania i mnie on odpowiada bo czasem jak cos napisze to tylko plakac ze smiechu morda tez swoj styl, ja tez,xsix tez, kazdy.... i to cos zlego w tym?
jak sie bywa na spotach i poznaje tych ludzi osobiscie to nabiera sie do tego wszystkiego dystansu i uwierz mi yoozio nie przeszkadza to w czytaniu forum
Internetowy Klub MAZDAspeed
www.mazdaspeed.pl
Szkoła Narciarska www.janosikski.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 13:53
Posty: 193
Skąd: krakow na stale juz
Auto: najpiękniejsze :)

Postprzez Yooziu » 7 maja 2004, 12:22

ravo napisał(a): forum juz ma to do siebie ze zawsze znajda sie ludzie ktorzy beda je zasmiecac i nie zastanaiwac sie nad tym co pisza


takie zjawisko mozna,a nawet powinno sie eliminowac

ravo napisał(a):a zeby to wszystko przypilnowac potrzeba bybylo z 10 moderatorow ktorzy by nonstop przegladali forum


bzdura

ravo napisał(a):jesli sie to komus nie podoba ze ktos odpowiada na posta np samym usmieszkiem to niech tego nie czyta


problem w tym,ze zeby sie dowiedziec czy ktos cos napisal czy walnal buzke bo taki mial akurat humor dowiesz sie dopiero jak wejdziesz w dany topic,sam napisales wyzej ze wkurza Cie jak ktos pisze temat "kupie" i musisz wejsc zeby sprawdzic co chce kupic,mnie wkurza jak wchodze w temat zeby zobaczyc czy jest cos nowego a tam buzka

poza tym tak jak napisalem w jednym z pierwszych postow – to jest tylko moje zdanie( jak pisal ravo kazdy ma prawo wyrazac swoje nawet glupie poglady i opinie) nie oczekuje ze sie wszyscy ze mna zgodza

Peace <ganja>
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez Waluś » 7 maja 2004, 17:18

Oj ludziska. Czy wy sami musicie sie doszukiwać powodów do zadymy następnej ?? Ledwo przycichnie jedna kłutnia o kolejną marchewkę. Mnie sie podoba tak jak jest. A czytam tylko to co mnie interesuje. Nikt wam nie karze czytać wszystkiego po kolei. Zły temat, nie wchodź jak nie odpowiada, Buźka, olej i spokuj. I tak jak powiedziała Nika "Każdy ma swój styl pisania" i koniec. Po co odrazu sie o to spierać ???????????
Dajcie już spokuj bo mnie to wszystko już poważnie zaczyna irytować !!@!!!!!!!
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Yooziu » 7 maja 2004, 17:48

nie wiem za bardzo walus czym sie tak irytujesz bo jak na razie nikt sie tu nie spiera ani nie kloci takze mozesz wyluzowac,zwrocilem tylko uwage na fakt ktory mi sie nie podoba ostatnio i tyle(tobie sie wszystko podoba i chwala ci za to)

w sumie mozna juz chyba zamknac temat,kto chcial juz sie wypowiedzial,po co inni maja sie denerwowac i "irytowac" ciao
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez panstasio » 7 maja 2004, 18:01

wlasnie yooziu
koniec i kropka:]
coś ciekawego?? tylko co??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2003, 10:07
Posty: 411
Skąd: Legionowo
Auto: myszowate 626-twsknie;MX6 ;)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum