Niedopracowany regulamin działu Sprzedam Części – nadgorliwy moderator

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Barthek » 27 gru 2012, 20:09

black_pablo napisał(a):dodam jedną uwagę jako moderator

To co robimy jako moderatorzy jest kwestią dobrowolną. Nie zawsze wszystko jest na tip top bo moderacja zajmuje sporo czasu a każdy z nas ma dom rodzinę pracę,a moderowanie forum nie jest naszym źródłem utrzymania tylko dobrowolnym, nieodpłatnym działaniem na rzecz klubu i użytkowników, aby wszystkim nam było łatwiej i wygodniej korzystać z treści zawartych na forum.


Więc nie próbujcie poprawiać sprzedających, którzy często lepiej się na tym znają...
Zapewniam Was, że temat założony dla oddzielnych części jest bardziej przejrzysty.
Zaoszczędzi Wam to czasu itp itd abs ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 10:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez onyx » 27 gru 2012, 20:13

Pamiętaj, że nie jesteś tutaj sam i przestrzenią dziel się też z innymi. Możesz zrobić listę części w jednym poście i też nie będzie problemu – ewentualnie podziel sobie na poszczególne modele, do których pasuje i wszyscy będą zadowoleni
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 09:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 20:14

Ogłoszenia są nieodpłatne, co nie znaczy, że każdy może sobie wstawiać co chce.
Inne osoby, przywołane przez Ciebie, akceptują fakt wystawiania części do jednego modelu w jednym wątku i co więcej nie narzekają na brak przejrzystości, ani na zainteresowanie.

Temat dopracowania regulaminu – nie jest on pisany pod moderatorów, tylko po to, żeby wszystkim żyło się lepiej, a forum było przejrzyste. Jest wyśrodkowanym konceptem wizji każdego z nas. Jest dobry.
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 20:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez faraon » 27 gru 2012, 20:33

Szkoda tylko że KF nie odpowiada na Pw od niebieskich :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 17:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez Barthek » 27 gru 2012, 20:43

onyx napisał(a):Pamiętaj, że nie jesteś tutaj sam i przestrzenią dziel się też z innymi. Możesz zrobić listę części w jednym poście i też nie będzie problemu – ewentualnie podziel sobie na poszczególne modele, do których pasuje i wszyscy będą zadowoleni


Wszystko rozumiem onyx ale naprawdę tematy w ten sposób są mało przejrzyste.
Jak w takim razie nazwać temat ze wszystkim co chcesz sprzedać tak,
żeby kupujący wiedział co dokładnie się w nim znajduje?
Temat musiałby mieć kilka linijek tekstu.
Jeśli napisałbym:
Sprzedam części OE Mazda nowe i używane oraz zmienniki (323, 626, Xedos)
To czy wiedziałbyś, że w temacie chcę sprzedać drzwi do Xedosa i wahacze do 626 GE ?
Większość osób pomija takie tematy nawet ich nie odwiedzając, ponieważ temat jest zbyt ogólny.


lukias81 napisał(a):Ogłoszenia są nieodpłatne, co nie znaczy, że każdy może sobie wstawiać co chce.
Inne osoby, przywołane przez Ciebie, akceptują fakt wystawiania części do jednego modelu w jednym wątku i co więcej nie narzekają na brak przejrzystości, ani na zainteresowanie.
Temat dopracowania regulaminu – nie jest on pisany pod moderatorów, tylko po to, żeby wszystkim żyło się lepiej, a forum było przejrzyste. Jest wyśrodkowanym konceptem wizji każdego z nas. Jest dobry.


Więc podajcie cenę za ogłoszenie, abym mógł wystawić 3-4 oddzielne tematy ogłoszeń.
Swoje badania zadowolenia oparłeś na jakiejś ankiecie czy znowu regulaminie?
A co do jego poprawiania to mam zgoła odmienne wrażenie po co on jest pisany.

Zresztą róbcie co chcecie, bo i tak to zrobicie.
Już nie raz odbijałem się od ściany moderatorów i porządkowych tego forum...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 10:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 20:46

faraon napisał(a):Szkoda tylko że KF nie odpowiada na Pw od niebieskich :(

jest temat...

dla wyjasnienia:
Wojtek napisał(a):tyle w temacie "nowego bicia piany" <uklon>

za bicie piany uwazam zmiane tematu, czy niepotrzebne krzyzowanie roznych tematow...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Grzyby » 27 gru 2012, 20:52

Wojtek napisał(a):3.
Grzyby napisał(a):
Swoją drogą ciekawe na podstawie jakiego punktu regulaminu wiszą te ogłoszenia (jedno z 7 listopada, drugie z 20 czerwca ??

Ogłoszenia uznawane są za aktualne przez 30 dni od daty ich zamieszczenia. Po tym terminie moderator ma prawo je usunąć.

czyli moze, ale nie musi...

Przeczytałeś może tytuły tych wątków i czego dotyczą?
Podpowiem – to są dwa, w zasadzie identyczne (czytaj dotyczące tego samego) ogłoszenia.
Więc nie rozumiem Twojego komentarza "może ale nie musi" bo pasuje jak kurze torebka :)

Skoro tutaj tak "sprawnie" moderatorzy zadziałali i pokasowali/połączyli tematy, to – spytam raz jeszcze – na podstawie jakiego zapisu regulaminu wiszą tamte 2 identyczne tematy Enduro? (nie mam tu nic do Roberta).


A odezwałem się z tego powodu, że obydwaj moderatorzy podnieśli krzyk że oni tylko "dokładnie" przestrzegają regulaminu. Jak widać, żaden z nich nie potrafi podać konkretnego punktu owego (bo taki zwyczajnie nie istnieje), na którym opiera swoje działania.
Tyle.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 21:07

Żadnego krzyku nikt nie podnosi. Zresztą będąc przez moment KF'em (zanim zniknąłeś) miałeś możliwość podejrzenia o czym funkcyjni rozmawiają. Skoro teraz tak wytykasz błędy, dlaczego wtedy nic nie zrobiłeś w kwestii poprawienia tych konkretnych niedociągnięć?

Barthku:
Proponuję założyć wątek dla każdego modelu – czy to jest dla Ciebie do zaakceptowania?
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 20:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 21:11

Grzyby napisał(a):koro tutaj tak "sprawnie" moderatorzy zadziałali i pokasowali/połączyli tematy, to – spytam raz jeszcze – na podstawie jakiego zapisu regulaminu wiszą tamte 2 identyczne tematy Enduro? (nie mam tu nic do Roberta).

sa dwa ogloszenia... jedno zbiorcze, a drugie na silnik szt 1... z tym, ze moderatorzy "przeoczyli" dodanie "i kilku drobiazgow"... ta czesc powinna wyleciec wraz z ostatnim zdjeciem czesci (zbiorczym)... i mysle, ze to poprawia...

btw. dzieki za wskazanie... tez nic nie mam do Roberta...

Barthku:
Proponuję założyć wątek dla każdego modelu – czy to jest dla Ciebie do zaakceptowania?

mysle, ze to moze byc rozwiazanie... <ok>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Grzyby » 27 gru 2012, 21:13

Nie czepiaj się innych żeby nie odpowiadać za własne niedopatrzenia, ok?
Dwa miesiące tolerujecie dwa takie same tematy i to niby moja wina? <glupek2>

lukias81 napisał(a):Żadnego krzyku nikt nie podnosi.

Tak. Na spokojnie zmieszaliście Bartka z ... regulaminem <nie>
I nie wytykam błędów – zrozum to – pytałem (skoro tak się uczepiliście przestrzegania regulaminu) na podstawie których jego zapisów podjęliście takie a nie inne działania.



Nie mam nastroju na takie dyskusje. Kilkadziesiąt minut temu zmarł mi dziadek i nie zamierzam dać się wciągnąć w kłótnie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez bieski » 27 gru 2012, 21:17

lukias81 napisał(a):Skoro teraz tak wytykasz błędy, dlaczego wtedy nic nie zrobiłeś w kwestii poprawienia tych konkretnych niedociągnięć?

Gdyby miał czas to pewno by się tym zajął. Wszyscy znamy powód rezygnacji Grzyby z funkcji KF. Poza tym częścią działów się zajął :>

Wojtek napisał(a):czyli moze, ale nie musi...

Kurde jak mi się podoba to interpretowanie regulaminów, aby moja racja była na wierzchu.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 21:19

Przykro mi, naprawdę.
Mariusz, wiesz, że nie ma też punktu który zabrania nam takich decyzji. Nie zależy nam na kłótniach, ale mamy swoje zdanie i będziemy je wyrażać.

Staramy się, aby dział był przejrzysty i taki jest.

Zaproponowałem rozwiązanie, a sprawę ogłoszenia Enduro poprawimy.
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 20:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez onyx » 27 gru 2012, 21:32

Barthek napisał(a):Wszystko rozumiem onyx ale naprawdę tematy w ten sposób są mało przejrzyste.
Jak w takim razie nazwać temat ze wszystkim co chcesz sprzedać tak,
żeby kupujący wiedział co dokładnie się w nim znajduje?
Temat musiałby mieć kilka linijek tekstu.
Jeśli napisałbym:
Sprzedam części OE Mazda nowe i używane oraz zmienniki (323, 626, Xedos)
To czy wiedziałbyś, że w temacie chcę sprzedać drzwi do Xedosa i wahacze do 626 GE ?
Większość osób pomija takie tematy nawet ich nie odwiedzając, ponieważ temat jest zbyt ogólny.


Podam Ci przykład z innego forum: http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=28960
Wg mnie jest bardzo przejrzyście, dodatkowo temat nie musi być zamykany – bo sam sprzedający może na bieżąco aktualizować stan i status sprzedaży. Rozumiem twoje zdenerwowanie, ale może warto sobie podyskutować, żeby potem również inni mieli z tego pożytek .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 09:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Postprzez Paweł » 27 gru 2012, 21:41

Panowie, skąd tyle emocji i protokołu niemal wyjętego z sadowej sali. Nie wiem od czego zacząć, bo ewidentnie poruszonych zostało kilka tematów na raz i przychylam się do prośby Wojtka, żeby starać się nie łączyć ich ze sobą – jeśli chcemy coś ustalić.

Po pierwsze moderatorzy nie podnoszą krzyku (Grzyby). Napisali, że ich praca opiera się o regulamin. Od dawna wiadomo, że nie każda sytuacja jest i będzie tam ujęta. Jest więc w tym stwierdzeniu między wierszami powiedziane, że bazują również na doświadczeniu i ogólnie zaakceptowanych metodach już wcześniej stosowanych, które raczej nie powinny nikogo dziwić. Nie widzę sensu licytacji, czy dany zwyczaj lub zasada są opisane w regulaminie. Można na to zwrócić uwagę, ale z satysfakcją nie wiążmy tym rąk moderatorom i nie zamieniajmy klubu w organ legislacyjny.

Po drugie – czepianie się drobnych błędów moderatorów i podważanie na tej podstawie ich obiektywności, czy zarzucanie braku staranności. Drodzy Panowie... przecież to jest dziecinada. Jak powiedział pablo i co był napisane nie raz, moderatorzy porządkują to forum w czasie wolnym, którego nikt z nas nie ma za wiele. Nawet przy największym zaangażowaniu zdarzają się przeoczenia, a czasami z braku czasu nawet świadome zaniechania i zadania odłożone na później. Dziękując zielonym za ich pracę proszę pamiętać, że każda krytyka jest bolesna, choć oczywiście bywa konstruktywna. Jednak żeby taka była, lepiej żeby padała z ust osób, które same w temacie mają coś do powiedzenia. Tutaj słowo m.in. do faraona, który do znudzenia pije do tych błędów – jakiś czas temu sam postanowiłeś być moderatorem i całkowitą bezradnością udowodniłeś, że jest to zadanie ponad Twoje siły, bądź więc teraz pokorny i szanuj lepszych od siebie, zamiast ich instruować.

Po trzecie, co jest chyba meritum tego tematu, w dyskusyjnym połączeniu wątków nie chodzi o to, żeby części z jednego samochodu (nie) były bez pomyślunku wrzucane do jednego wora. Jak słusznie zauważył onyx, korzystamy tutaj ze wspólnej przestrzeni, którą powinniśmy wzajemnie szanować. To, że można założyć nieskończoną liczbę ogłoszeń i nie jest to na piśmie zabronione, nie znaczy że można tak robić. Porównywanie działu ogłoszeń do allegro, które jest przygotowane pod olbrzymią ilość wpisów (kategorie, wyszukiwarki, etc) nie jest najlepszym przykładem. Poza tym, tam liczba wpisów jednego użytkownika jest regulowana cennikiem i nikt nie pozwoli sobie na wystawianie przeważającej ilości ogłoszeń, choć na pewno z punktu widzenia sprzedaży byłoby to skuteczne. Sądzę, że właśnie o to chodziło lukiasowi, który napisał o opłatach.

Jeśli dobry zwyczaj, jakim bez wątpienia jest niezalewanie działu ogłoszeń wieloma wątkami w jednej chwili, wymaga opisania w regulaminie, to może dopiszmy tam, że jeden użytkownik może w mieć aktywne maksymalnie n wątków.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez faraon » 28 gru 2012, 08:29

Paweł napisał(a):. że jest to zadanie ponad Twoje siły

Czy ja coś takiego powiedziałem :D Śmiech na sali jak potraficie z każdego zrobić bałwanka jak (tańcz jak ci zagrają). Może mi jeszcze powiesz, że potrafię tylko czerpać korzyści z klubu bo tylko jestem, a nie daje nic od siebie :)
P.S Dzięki za kartkę świąteczną ;)
Wojtek napisał(a):
faraon napisał(a):Szkoda tylko że KF nie odpowiada na Pw od niebieskich :(

jest temat...

Lepiej by było napisać, że niema dla nas czasu :D Bo nieraz jak pisałem PW o wpłacie na konto to od razu miałem odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 17:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez sewa » 28 gru 2012, 12:57

W tym przypadku popieram Bart(h)ka. Według mnie zgodnie z regulaminem ma prawo do zamieszczenia każdej części w oddzielnym temacie. Regularnie odwiedzam dział sprzedaży i wydaje mi się to dużo czytelniejsze niż wrzucenie kilku różnych części, np. od różnych modeli aut, używanych, lub nie do jednego worka. W innych przypadkach, np. rozbiórki i sprzedaży wielu części od jednego modelu, ma to sens. W przytoczonym przykładzie Bartka nie ma. Ewidentnie chłopak się napracował od strony estetycznej, dlatego uważam, że Jego ogłoszenie oraz podobne powinny pozostać niezmienione (przywrócone).

Oczywiście rozumiem moderatorów, że muszą panować nad działem, ale wszystko musi mieć ręce i nogi. Musimy szanować ograniczone miejsce, a także przestrzegać regulaminu. Który można ewentualnie poprawić, jeżeli będzie taka potrzeba. W chwili obecnej nie uważam, żeby była taka potrzeba, gdyż wszystko jest raczej czytelne i nie jesteśmy zalewani masą tematów.

Chwała moderatorom za wkład jaki mają w forum, ale nie powinno być takich niejasnych sytuacji. Dodatkowo teksty o płatności ogłoszeń, oraz dostosowaniu regulaminu są poniżej krytyki. A w domyśle od razu można wyczuć niechęć do forumowiczów, zakładanych przez nich nowych tematów, oraz zaostrzenia regulaminu.

Cieszy chęć polubownego załatwienia sprawy przez lukiasa81 <spoko>
Barthku:
Proponuję założyć wątek dla każdego modelu – czy to jest dla Ciebie do zaakceptowania?
ObrazekObrazek
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2009, 11:53
Posty: 1857 (1/26)
Skąd: Toronto
Auto: MX6 KL '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum