Niedopracowany regulamin działu Sprzedam Części – nadgorliwy moderator

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Barthek » 27 gru 2012, 16:42

Witam,

Zakładam nowy temat w dziale sprzedam – dotyczy on sprzedaży konkretnej nowej lub używanej części.
Następnie zakładam kolejny temat, który dotyczy zupełnie innych części, mimo że czasami pokrywają się one z modelem samochodu do którego pasują w poprzednim temacie o sprzedaży.
Dlaczego moderator łączy moje tematy w jeden, nadając im idiotyczne tytuły,
które jakby połączyć to utworzą się w tasiemce na kilkadziesiąt znaków w tytule.
Ogłoszenia przez to są nieczytelne oraz nie trafiają do potencjalnych kupujących.
Łączone są przez moderatora nowe części z używanymi itd...
Nie ma nigdzie w regulaminie zapisu, że muszę w jednym temacie zamieszczać części,
które pasują do jednego modelu samochodu.
Poza tym ktoś może te części wykorzystać w zupełnie innych samochodzie a przez to,
że moderator połączył wszystko "do kupy" i zrobił misz masz, na pewno nimi się nie zainteresuje
przewijając dziesiątki linijek w jednym temacie.

Nie ma zapisu nigdzie w regulaminie, że nie mogę dodać dowolnej liczby ogłoszeń.
Poza tym pojęcie estetyki moderatora jest dalekie od pojęcia efektywnej sprzedaży.
To tak jakby na allegro ktoś kto rozbiera samochód na części, nie mógł wystawić wielu aukcji
tylko w jednej aukcji mógł umieścić fotele, silnik, przedni zderzak i kierownicę...

Proszę o nie wtrącanie się do tematów założonych zgodnie z regulaminem i ich usuwanie.
Poza tym proszę przywrócić moje tematy, ponieważ nie będę siedział znowu kilkadziesiąt minut
nad ich tworzeniem i edycją od nowa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 11:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez Szalotka » 27 gru 2012, 16:56

Nawiązując do Twojego właśnie otwartego tematu to oznajmiam że moderator nie jest nadgorliwy tylko taki, który pilnuje swojego działu w sposób zgodny z regulaminem.

Barthek napisał(a):Dlaczego moderator łączy moje tematy w jeden, nadając im idiotyczne tytuły,

Moderator poprawia po Tobie po raz kolejny temat jeśli nazwałeś go nieprawidłowo.

Barthek napisał(a):Ogłoszenia przez to są nieczytelne oraz nie trafiają do potencjalnych kupujących.

Są bardzo czytelne oraz zgodne z obowiązującym regulaminem, który obowiązuje każdego łacznie z moderatorem.

Barthek napisał(a):Nie ma nigdzie w regulaminie zapisu, że muszę w jednym temacie zamieszczać części,
które pasują do jednego modelu samochodu.

Części od jednego modelu auta powinny być w jednym temacie i wyszczególnione w treści a nie rozbite o każdą śrubkę w osobnym wątku.

Barthek napisał(a):Proszę o nie wtrącanie się do tematów założonych zgodnie z regulaminem i ich usuwanie.

A ja proszę o stosowanie się do regulaminu jak i do wskazówek, które dostałeś ode mnie na pw. I to nie raz.

Barthek napisał(a):Poza tym proszę przywrócić moje tematy, ponieważ nie będę siedział znowu kilkadziesiąt minut
nad ich tworzeniem i edycją od nowa.

Nie ma do tego podstaw. Ja natomiast zanim zająć się czymś innym to muszę Ciebie poprawiać. I to jeszcze klubowicza z 2007 roku.


Ode mnie to wszystko.
Temat można zamknąć.
Szalotka
 

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 17:38

Jeżeli uważasz, że dział Ogłoszeń jest drugim allegro to daruj sobie ich pisanie i od razu przejdź na ten portal. Umieszczanie ogłoszeń jest obwarowane Regulaminem, a moderatorzy stoją na straży przejrzystości i czytelności działów. Twoje uwagi są nietrafione, poza tym weź też pod uwagę, że umieszczasz je bezpłatnie. Jest to przywilej, więc proszę doceń ten fakt. Innym osobom nie przeszkadza umieszczanie wielu części w jednym ogłoszeniu, jeśli popatrzysz to dostrzeżesz ten fakt.
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 21:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez Szalotka » 27 gru 2012, 17:45

gromaciek napisał(a):Ode mnie to wszystko

I od lukias81 widzę że chyba też.

gromaciek napisał(a):Temat można zamknąć.

Prosimy w takim razie o ten czyn.
Szalotka
 

Postprzez Grzyby » 27 gru 2012, 18:33

gromaciek napisał(a):
gromaciek napisał(a):Ode mnie to wszystko

I od lukias81 widzę że chyba też.

gromaciek napisał(a):Temat można zamknąć.

Prosimy w takim razie o ten czyn.

Hola, hola Panowie .... Nie tak hop siup wszechwładni.

gromaciek napisał(a):w sposób zgodny z regulaminem

lukias81 napisał(a):Umieszczanie ogłoszeń jest obwarowane Regulaminem

ok, więc na jakiej podstawie są łączone ogłoszenia?
Proszę o konkretny zapis regulaminu.

Potraficie go podać, skoro ciągle się powołujecie na regulamin?
Szczerze i konkretnie proszę :)

Tutaj ściągawka viewtopic.php?f=95&t=111603
i tutaj viewtopic.php?f=95&t=104282

Stawiam piwo Panowie Moderatorzy jak wskażecie konkretne punkty, w oparciu o które została dokonana ingerencja w temat/tematy :)

Dopisano 27 gru 2012 18:55:

P.S. Swoją drogą ciekawe na podstawie jakiego punktu regulaminu wiszą te ogłoszenia (jedno z 7 listopada, drugie z 20 czerwca !!??
Nie są to świeżo wrzucone tematy...
viewtopic.php?f=5&t=144317&view=unread#unread
viewtopic.php?f=5&t=137949

Dopisano 27 gru 2012 18:58:

Grzyby napisał(a):
gromaciek napisał(a):
gromaciek napisał(a):Ode mnie to wszystko

I od lukias81 widzę że chyba też.

gromaciek napisał(a):Temat można zamknąć.

Prosimy w takim razie o ten czyn.

Hola, hola Panowie .... Nie tak hop siup wszechwładni.

gromaciek napisał(a):w sposób zgodny z regulaminem

lukias81 napisał(a):Umieszczanie ogłoszeń jest obwarowane Regulaminem

ok, więc na jakiej podstawie są łączone ogłoszenia?
Proszę o konkretny zapis regulaminu.

Potraficie go podać, skoro ciągle się powołujecie na regulamin?
Szczerze i konkretnie proszę :)

Tutaj ściągawka viewtopic.php?f=95&t=111603
i tutaj viewtopic.php?f=95&t=104282

Stawiam piwo Panowie Moderatorzy jak wskażecie konkretne punkty, w oparciu o które została dokonana ingerencja w temat/tematy :)

Dopisano 27 gru 2012 18:55:

P.S. Swoją drogą ciekawe na podstawie jakiego punktu regulaminu wiszą te ogłoszenia (jedno z 7 listopada, drugie z 20 czerwca !!?? Lub na jakiej podstawie miałyby nie wisieć??
Nie są to świeżo wrzucone tematy...
viewtopic.php?f=5&t=144317&view=unread#unread
viewtopic.php?f=5&t=137949
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez kinki » 27 gru 2012, 20:24

Grzyby napisał(a):Hola, hola Panowie .... Nie tak hop siup wszechwładni.

dokładnie, niech się wypowie Paweł
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (450/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 20:29

witam i moze troszke wyjasnie...

1.
Barthek napisał(a):Zakładam nowy temat w dziale sprzedam – dotyczy on sprzedaży konkretnej nowej lub używanej części.
Następnie zakładam kolejny temat, który dotyczy zupełnie innych części, mimo że czasami pokrywają się one z modelem samochodu do którego pasują w poprzednim temacie o sprzedaży.

z tego co wiem, to praktyka "laczenia" czesci pochodzacych z tego samego typu auta byla stosowana juz od ponad dwoch lat i jakos nikomu to wczesniej nie przeszkadzalo, a przeciez mozna w pierwszym poscie watku jasno okreslic w/w czesci, ich cene, stan, zalaczyc zdjecia (mozna przeciez zdjecia pozycjonowac) itd... czyli wszystko to co jest wymagane...
nastepnie wystarczy ten post tylko edytowac po przez "skreslanie" czy kasowanie sprzedanych czesci...

Barthek napisał(a):Nie ma zapisu nigdzie w regulaminie, że nie mogę dodać dowolnej liczby ogłoszeń.

ale tez nie ma zapisu, ze kazda czesc musi posiadac swoj oddzielny temat...

i tutaj nastapi nasze dzialanie nad dopracowaniem tej czesci regulaminu...

2. z tego co wiem, to zaden z moderatorow tego dzialu nie kasuje tematow, bez uprzedniego kontaktu z autorem ogloszenia na PW i przekazaniu "wytycznych" do poprawy...


3.
Grzyby napisał(a):Swoją drogą ciekawe na podstawie jakiego punktu regulaminu wiszą te ogłoszenia (jedno z 7 listopada, drugie z 20 czerwca !!??

Ogłoszenia uznawane są za aktualne przez 30 dni od daty ich zamieszczenia. Po tym terminie moderator ma prawo je usunąć.

czyli moze, ale nie musi...


Reasumujac...
moderatorzy trzymaja piecze nad dzialem i porzadkiem... jezeli kolega Barthek nie zgadzal sie z prosbami / wytycznymi moderatorow, mogl skontaktowac sie ze mna lub z moim poprzednikiem...
Mysle, ze wtedy problem by byl rozwiazany szybko i bezbolesnie... ;)

mysle, ze to na tyle... a ja zaczynam opracowywanie dodatku do regulaminu...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez faraon » 27 gru 2012, 20:34

Wojtek napisał(a):moderatorzy trzymaja piecze nad dzialem i porzadkiem... j

A niektóre ogłoszenia bądź dział nasze mazdy?? Auto sprzedałem kilka msc temu a Premka i tak była dalej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 18:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez kinki » 27 gru 2012, 20:35

Wojtek napisał(a):i przekazaniu "wytycznych" do poprawy...

ale te wytyczne to z pewnością nakazy postępowania
podejrzewam że problem bartka to jeden z wielu dla których ludzie odchodzą z klubu...
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (450/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 20:41

kinki napisał(a):podejrzewam że problem bartka to jeden z wielu

mozliwe, ze jeden z wielu ogloszeniodawcow... sprzedawcow, ale niestety nikt tego nie poruszyl wczesniej, a czym sie zajmiemy ;)

kinki, nie widze polaczenia tej sytuacji z "odchodzeniem z klubu"
co jest ujete w innym watku (obok) i zapraszam tam do dyskusji...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 20:41

faraon napisał(a):Auto sprzedałem kilka msc temu a Premka i tak była dalej

I nic nie stało na przeszkodzie, żeby o tym poinformować, prawda?
kinki napisał(a):nakazy postępowania

Tak – dostosowanie do Regulaminu.
kinki napisał(a):problem bartka

Jest problemem tylko jego, nie mieszaj w to, proszę, innych spraw i osób.

Dla mnie kwestia jest jasna – bezpłatność ogłoszeń.
Ostatnio edytowano 27 gru 2012, 20:44 przez lukias81, łącznie edytowano 1 raz
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 21:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez kinki » 27 gru 2012, 20:44

Wojtek napisał(a):a czym sie zajmiemy

a jaki masz/macie pomysł ? dowiemy się przed wprowadzeniem tych zmian ?
lukias81 napisał(a):Dla mnie kwestia jest jasna – bezpłatność ogłoszeń.

po to jest taki dział żeby ludzie mogli bez opłat sprzedawać części do aut swojej ulubionej marki
chcesz wprowadzić opłaty za korzystanie z poszczególnych działów ??
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (450/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez faraon » 27 gru 2012, 20:45

lukias81 napisał(a):
faraon napisał(a):Auto sprzedałem kilka msc temu a Premka i tak była dalej

I nic nie stało na przeszkodzie, żeby o tym poinformować, prawda?

A NIE INFORMOWAŁEM ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Zresztą Xedos Fasoli stał chyba z 5 msc
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 18:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez lukias81 » 27 gru 2012, 20:50

Nie wiem :)

Umożliwiamy umieszczanie ogłoszeń, nie oczekujemy pieniędzy. Ale wprowadzanie kilku/kilkunastu ogłoszeń zawiewa handlarstwem. Otwierasz Ogłoszenia i widzisz całą stronę rzeczy od lukias81 – czyż nie wygląda to na handel lub próbę monopolizacji działu?

Tak jak zostało napisane – nie widzimy potrzeby, aby każda śrubka miała swój wątek.
Mam fabrycznie ustawiony chaos..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2011, 21:09
Posty: 2055 (3/8)
Skąd: Lublin
Auto: T57HT
Xedos 6 CA KF

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 20:54

faraon, tak sie zastanawiam, do czego ta informacja o Naszych Mazdach ma sluzyc w sprawie poprawienia regulaminu Dzialu Sprzedazy?

...bedzie sie nam lepej, szybciej i efektowniej pracowac jezeli skupimy sie na rozwiazywaniu zaistnialych sytuacji i prosze nie krzyzowac zagadnien, bo nie sluzy to ich rozwiazaniu...

tyle w temacie "nowego bicia piany" <uklon>

a regulaminem sie zajme...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Barthek » 27 gru 2012, 20:57

gromaciek napisał(a):
Barthek napisał(a):Ogłoszenia przez to są nieczytelne oraz nie trafiają do potencjalnych kupujących.

Są bardzo czytelne oraz zgodne z obowiązującym regulaminem, który obowiązuje każdego łacznie z moderatorem.


Według Ciebie pewnie tak, myślę, że według większości sprzedających nie.

gromaciek napisał(a):
Barthek napisał(a):Nie ma nigdzie w regulaminie zapisu, że muszę w jednym temacie zamieszczać części,
które pasują do jednego modelu samochodu.

Części od jednego modelu auta powinny być w jednym temacie i wyszczególnione w treści a nie rozbite o każdą śrubkę w osobnym wątku.


Nie ma nigdzie takiego zapisu w regulaminie.

gromaciek napisał(a):
Barthek napisał(a):Poza tym proszę przywrócić moje tematy, ponieważ nie będę siedział znowu kilkadziesiąt minut
nad ich tworzeniem i edycją od nowa.

Nie ma do tego podstaw. Ja natomiast zanim zająć się czymś innym to muszę Ciebie poprawiać. I to jeszcze klubowicza z 2007 roku.


Trudno, więc założę je ponownie a podstawy do kasowania moich wątków proszę wskazać w regulaminie.

gromaciek napisał(a):Ode mnie to wszystko.
Temat można zamknąć.


Mam nadzieję, że Twoje zamiłowanie do zamykania tematów tutaj zostanie przemyślane.
i nie będziesz osobą, która zdecyduje czy zamknąć ten temat czy nie.

lukias81 napisał(a):Jeżeli uważasz, że dział Ogłoszeń jest drugim allegro to daruj sobie ich pisanie i od razu przejdź na ten portal. Umieszczanie ogłoszeń jest obwarowane Regulaminem, a moderatorzy stoją na straży przejrzystości i czytelności działów. Twoje uwagi są nietrafione, poza tym weź też pod uwagę, że umieszczasz je bezpłatnie. Jest to przywilej, więc proszę doceń ten fakt. Innym osobom nie przeszkadza umieszczanie wielu części w jednym ogłoszeniu, jeśli popatrzysz to dostrzeżesz ten fakt.


Nie uważam, że jest drugim allegro, ale warto czerpać z dobrych wzorców,
który tylko podałem jako przykład.
Według ,mnie Twoje uwagi są nietrafione a tematy nieprzejrzyste.
Skoro jest to przywilej, proszę wyceńcie swoją dobroduszność w możliwości wystawiania ogłoszeń...
Popytaj dokładnie inne osoby, które zajmują się sprzedażą na serio – jeśli popatrzysz dostrzeżesz ten fakt.

Grzyby napisał(a):Potraficie go podać, skoro ciągle się powołujecie na regulamin?
Szczerze i konkretnie proszę

Dzięki Grzyby za wsparcie :)

kinki napisał(a):ale te wytyczne to z pewnością nakazy postępowania

Mam nadzieję, że regulamin jest poprawiany w celu optymalizacji a nie dostosowywania
go do własnych pomysłów i obostrzeń moderatorów.

Ogłoszenia o sprzedaży umieszczam 2-3 razy do roku.
Nie jest to stała sprzedaż, więc nie bądźcie nadgorliwi, bo nikt ni wmówi mi,
że wymieszanie części pasujących do różnych modeli aut, części nowych i używanych itd jest błędem.
Kupujący czytając temat mojej połączonej sprzedaży nie ma pojęcie co w nim może znaleźć.
Karzecie mi nazwać temat: Sprzedam kierownicę, rozrusznik, drzwi, klapę, lusterko, silnik, amortyzatory, łożyska, pasek rozrządu – nowe i używane (Mazda Xedos 6, 626 GE, 323 F, 626GF itd.... ???? bo wiele części będzie wymiennie pasować... :|

Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podwieszonych tematów dla osób stale sprzedających części.
Ostatnio edytowano 27 gru 2012, 21:06 przez Barthek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 11:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez faraon » 27 gru 2012, 20:57

Masz racje PANIE WOJTKU :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 18:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez black_pablo » 27 gru 2012, 21:02

dodam jedną uwagę jako moderator

To co robimy jako moderatorzy jest kwestią dobrowolną. Nie zawsze wszystko jest na tip top bo moderacja zajmuje sporo czasu a każdy z nas ma dom rodzinę pracę,a moderowanie forum nie jest naszym źródłem utrzymania tylko dobrowolnym, nieodpłatnym działaniem na rzecz klubu i użytkowników, aby wszystkim nam było łatwiej i wygodniej korzystać z treści zawartych na forum.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2011, 09:47
Posty: 1415 (2/3)
Skąd: Lublin
Auto: 323F BJ 99 1,5 ZL

Postprzez faraon » 27 gru 2012, 21:04

black_pablo napisał(a):dodam jedną uwagę jako moderator

To co robimy jako moderatorzy jest kwestią dobrowolną. Nie zawsze wszystko jest na tip top bo moderacja zajmuje sporo czasu a każdy z nas ma dom rodzinę pracę,a moderowanie forum nie jest naszym źródłem utrzymania tylko dobrowolnym, nieodpłatnym działaniem na rzecz klubu i użytkowników, aby wszystkim nam było łatwiej i wygodniej korzystać z treści zawartych na forum.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 18:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez Wojtek » 27 gru 2012, 21:05

Barthek napisał(a):Mam nadzieję, że regulamin jest poprawiany w celu optymalizacji...

tak dokladnie...

black_pablo, lepiej sie tego ujac nie da ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum