Regulamin działu Ogłoszenia

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Houston » 22 paź 2012, 19:35

Podepnę się tutaj z tego względu, że również chciałem poruszyć temat dodawania ogłoszeń.
Jestem z Wami od dłuższego czasu, jednak na zarejestrowanie zdecydowałem się w czerwcu tego roku. Korzystam systematycznie z informacji zawartych w przeróżnych tematach. Póki co była jedna sprawa o którą potrzebowałem zapytać. Resztę rzeczy znalazłem bez problemu- też nie lubię zbędnego pisania i "nabijania postów". Dlatego też zdziwił mnie zapis, że potrzebuję mieć min. 30.
Nie będę teraz na szybko pisał jakiś pierdół gdziekolwiek, by móc wystawić ogłoszenie w dziale sprzedaży...
Czy może jakiś moderator zgodzi się, by moje ogłoszenie mogło widnieć w dziale sprzedaży...?
Początkujący
 
Od: 30 cze 2012, 19:46
Posty: 7
Skąd: Słubice/Szczecin
Auto: 323f Sportive 2001, 2.0 l, 16/DOHC, 96kW/131 KM FS

Postprzez Marianek » 22 paź 2012, 21:27

Najprościej napisać PW z zapytaniem o zgodę na umieszczenie ogłoszenia do moderatora.
Lukias81 lub Gromaciek.
Jeśli będzie uzasadniona zgodę dostaniesz.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez nemi » 23 paź 2012, 08:16

Houston, nie raz widziałem dopisek na dole ogłoszenia "Za zgodą moderatora", więc po dogadaniu się na PW jest to jak najbardziej możliwe.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez puznies0 » 5 lut 2013, 23:17

witam... chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie z powodu ciągłego nękania sprzedających przez klubowiczów i przedstawicieli forum co chwilowymi akcjami typu ( podaj cenę albo kosz, lub wstaw zdjęcie sprzedawanego przedmiotu)... Uważam, że jest to forum, a nie portal typu allegro czy jakieś inne gumtree czy za10groszy i nie powinno być wymagane to żeby wstawiać zdjęcia albo podawać konkretne ceny... jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem jakiejś części to pisząc na prv albo drogą mailową dogada się co do ceny i dostanie zdjęcia od sprzedającego... tym bardziej że jeśli ktoś pisze że cena do uzgodnienia to jest to chyba normalne że można się dogadać w tej kwestii... nie każdy musi umieć wstawiać foty danych części i nie każdy musi wiedzieć od razu ile chce za dany przedmiot dostać pieniędzy, bo może być niezdecydowany... jeśli się np zawyży cenę ( z tytułu nieznajomości cen rynkowych) podając ją na forum to traci się potencjalnych klientów którzy mogliby kupić przedmiot drogą negocjacji... a tak jeśli zobaczą cenę to nawet nie ma szans żeby się dogadać bo nikt nie napisze bo zna już wszystkie informacje... a znów jeśli się poda cenę zbyt niską w pierwszym momencie to potencjalny klient będzie się domagał sprzedaży za tę cenę i sprzedający nie ma pola manewru w celu negocjacji z kupującym... jest to nie fair w stosunku do osób które mają do sprzedania jakieś części...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez Wojtek » 6 lut 2013, 01:43

puznies0 napisał(a):chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie z powodu ciągłego nękania sprzedających przez klubowiczów i przedstawicieli forum co chwilowymi akcjami typu ( podaj cenę albo kosz, lub wstaw zdjęcie sprzedawanego przedmiotu)...

chyba koledzy prosza o poprawnosc oferty z naszym regulaminem...
to chyba dobrze, ze chca go przestrzegac... <ok>

ps. lacze kolegi temat z juz istniejacym watkiem na temat regulaminu...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Leszek » 6 lut 2013, 10:32

puznies0 napisał(a):jest to nie fair w stosunku do osób które mają do sprzedania jakieś części...


Myślę, że nie naszym problemem jest pomoc sprzedającemu w weryfikacji ceny jaką chce uzyskać.

Głównymi założeniami są przejrzystość, dokładność i czytelność ofert, wystawianych na forum. Nie da się ukryć, że te trzy cechy maja istotny wpływ na pozytywny przebieg współpracy na linii sprzedający -kupujący.

Jak komuś zależy, żeby sprzedać to postara się, aby jego oferta nakłaniała kupującego do zakupu (zdjęciami, opisem, ceną). Bo prawo kupującego jest takie, "że jak nie tu, to gdzie indziej". Dlatego m.in. wymogi co do formy ogłoszeń są tak "zawyżone" na forum. ;)
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Marianek » 6 lut 2013, 10:45

O bezpieczeństwie nie wspominając, fotka jest po części ,choć nie w 100% pewną ze oferent posiada to co oferuje.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez bieski » 6 lut 2013, 11:06

Marianek napisał(a):choć nie w 100% pewną ze oferent posiada to co oferuje.

Dlatego ja jestem za tym aby pod zdjęciami była kartka z datą i nickiem sprzedającego.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Marianek » 6 lut 2013, 11:30

Bieski ,czytałeś kiedyś? ;)
viewtopic.php?f=14&t=140770.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez nemi » 6 lut 2013, 13:12

Wykonać skner strony

:D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez puznies0 » 6 lut 2013, 19:59

Myślę, że nie naszym problemem jest pomoc sprzedającemu w weryfikacji ceny jaką chce uzyskać.

więc po co komuś robić problemy takimi nagonkami co chwilowymi???? skoro to nie w waszym interesie jest weryfikować jaką cenę sprzedający chce uzyskać to zostawcie to do jego własnej weryfikacji na zasadzie dogadywania się z potencjalnym klientem...
poza tym trzeba zrozumieć też takie proste rzeczy jak np to że nie każdy musi siedzieć przed kompem tyle czasu co moderatorzy i nie każdemu musi się chcieć robić zdjęcia wszystkim przedmiotom które ma się do sprzedania... jeśli nawiąże się już kontakt z klientem to wtedy można zrobić foty wybranych przedmiotów którymi jest zainteresowany klient... odnośnie cen to uważam że to jest sprawa prywatna pomiędzy klientem a sprzedającym i dla każdego cena może być inna... bierzcie to proszę pod uwagę...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez nemi » 6 lut 2013, 20:52

Hehe, ja podchodzę do tematu tak, że jak ktoś wstydzi się ceny za przedmiot, to niech spada na drzewo. I nigdy się z kimś takim nie kontaktuję, więc jak ktoś nie podaje ceny to tylko na tym traci :]. Jeden jedyny raz zadzwoniłem szukając auta i koleś rzucił cenę z kosmosu, co poskutkowało rozłączeniem się z mojej strony. A mógł mi matołek oszczędzić zarówno czasu jak i pieniędzy za połączenie :P.

Można napisać, że cena XXX jest punktem wyjścia do negocjacji i wyrazić chęć do rozważenia każdej propozycji cenowej, jeśli cena XXX odbiega od warunków rynkowych. To taki gigantyczny problem?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Wojtek » 6 lut 2013, 21:25

nemi napisał(a):Można napisać, że cena XXX jest punktem wyjścia do negocjacji

dokladnie...

regulamin wymaga cen... to prosze podawac...
jezeli sprzedawca jest sklonny negocjowac, to powinien to ujac w tresci ogloszenia...
czyli jak sie praktykuje:
cana: XXX PLN (do negocjacji)

i kto bedzie chcial, to sprawdzi te checi ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez puznies0 » 6 lut 2013, 21:30

nemi napisał(a):Hehe, ja podchodzę do tematu tak, że jak ktoś wstydzi się ceny za przedmiot, to niech spada na drzewo. I nigdy się z kimś takim nie kontaktuję, więc jak ktoś nie podaje ceny to tylko na tym traci :]. Jeden jedyny raz zadzwoniłem szukając auta i koleś rzucił cenę z kosmosu, co poskutkowało rozłączeniem się z mojej strony. A mógł mi matołek oszczędzić zarówno czasu jak i pieniędzy za połączenie :P.

Można napisać, że cena XXX jest punktem wyjścia do negocjacji i wyrazić chęć do rozważenia każdej propozycji cenowej, jeśli cena XXX odbiega od warunków rynkowych. To taki gigantyczny problem?


dobra widać że to forum schodzi na psy i zamiast forum robi się z tego drugie allegro...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez nemi » 6 lut 2013, 21:34

puznies0 napisał(a):dobra widać że to forum schodzi na psy i zamiast forum robi się z tego drugie allegro...

Najwidoczniej schodzi :(.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Myjk » 8 lut 2013, 11:15

puznies0 napisał(a):dobra widać że to forum schodzi na psy i zamiast forum robi się z tego drugie allegro...

Też pobierają prowizję od sprzedaży? :>

Poza tym w PL jest jakaś dziwna maniera, że wszyscy się "boją" podać cenę. Nawet wiem dlaczego -- liczą, że trafią na osła, który z własnej nieprzymuszonej woli da więcej niż zakłada handlarz. Zresztą podobna maniera jest we wszelakich ofertach pracy: przyjdź na rozmowę i dowiedz się, że za oferowaną stawkę to nawet kibla byś nie wysprzątał w tej firmie.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez puznies0 » 8 lut 2013, 16:26

Myjk napisał(a):Też pobierają prowizję od sprzedaży? :>


pewnie niedługo zaczną pobierać bo to zaraz będzie w regulaminie ... to nie kwestia strachu przed podawaniem ceny tylko nie każdy musi znać dogłębnie rynek części samochodowych żeby podawać ceny od razu... a może chce tylko dać znać potencjalnym kupcom że ma takie części na stanie i zawalają mu garaż a komuś mogą się przydać...i jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie kupnem to wtedy można na spokojnie posprawdzać sobie ceny i ustalić swoją aby przykuć uwagę i zachęcić klienta, a moderatorzy nie powinni się w to wpieprzać i zmuszać do ich podawania... nie porównuj tego do rozmowy kwalifikacyjnej na którą musisz iść aby sie czegoś dowiedzieć bo tu wystarczy napisać maila który nic nie kosztuje żeby nawiązać jakikolwiek kontakt, a w takim momencie i sprzedający ma szansę żeby sprzedać części i kupujący dowiaduje się więcej szczegółów o oferowanym towarze...poznaje między innymi cenę jaką chce dostać oferent i automatycznie ma szansę tę cenę negocjować...

w obecnym stanie to bardziej można to porównać do wizyt u mechanika z autem niepalącym z niewiadomych przyczyn i dopytywania się " panie a ile to będzie kosztowało??" kiedy mechanik jeszcze nie wie nawet co boli samochód...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez Myjk » 8 lut 2013, 16:45

puznies0 napisał(a):pewnie niedługo zaczną pobierać bo to zaraz będzie w regulaminie ...

To nie będziesz płacić i zamieszczać ogłoszenia, proste. Spójrz sobie na dział Firmy. Jest płatny i nikt się tam nie ogłasza, choć włodarze myśleli na początku, że z takim podejściem sobie co najmniej za to dom postawią. Rzeczywistość ich zweryfikowała i... wyśmiała. Proste.

puznies0 napisał(a):i jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie kupnem to wtedy można na spokojnie posprawdzać sobie ceny i ustalić swoją aby przykuć uwagę i zachęcić klienta

Czyli jednym zdaniem: ktoś jest leniem patentowanym i to jest wystarczająco dobre usprawiedliwienie żeby nie podawać ceny. Typowe. Tymczasem sprawa jest prosta, włazisz na allegro, łapiesz parę ofert, wyciągasz średnią, dodajesz 20% bo MOŻE jest więcej warte i masz cenę. Potem się oferenci ew. targują. Ale znając cenę wiedzą czy w ogóle podchodzić, a Ty widząc jakie jest zainteresowanie wiesz czy cenę należy podwyższyć czy obniżyć. Skomplikowane?

puznies0 napisał(a):a moderatorzy nie powinni się w to wpieprzać i zmuszać do ich podawania

Taka jest ustalona zasada i koniec. Jak Ci nie odpowiada, to idź się oferować na allegro. BTW z Allegro też się kłócisz odnośnie prowizji?

puznies0 napisał(a): nie porównuj tego do rozmowy kwalifikacyjnej na którą musisz iść aby sie czegoś dowiedzieć bo tu wystarczy napisać maila który nic nie kosztuje żeby nawiązać jakikolwiek kontakt

Tu się nic nie zmienia. Nadal trzeba kliknąć i stracić CZAS -- a czas kosztuje. Że ktoś za tego maila nie płaci bezpośrednio, to nie znaczy że jego wysłanie nic nie kosztuje -- bo kosztuje.

puznies0 napisał(a):w obecnym stanie to bardziej można to porównać do wizyt u mechanika z autem niepalącym z niewiadomych przyczyn i dopytywania się " panie a ile to będzie kosztowało??" kiedy mechanik jeszcze nie wie nawet co boli samochód...

LOL, masz coś spapraną logikę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Marianek » 8 lut 2013, 17:48

puznies0 napisał(a):a moderatorzy nie powinni się w to wpieprzać

Opanuj nerwy i wyrażaj się kulturalniej, za wulgaryzm nagroda.
Ostatnio edytowano 8 lut 2013, 18:01 przez Marianek, łącznie edytowano 1 raz
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez MareckiGTI » 8 lut 2013, 17:57

Niech jakiś moderator zamknie ten temat, prymitywna dyskusja nierozsądnej osoby. PS jak Ci się nie podoba masz wiele portali z ogłoszeniami. Nie musi to być akurat Mazdaspeed.
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2010, 13:29
Posty: 129
Skąd: Chełm
Auto: 323F BA 1.8 i BG 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum