Nowi "Mazdowicze" z szacunkiem ?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Lukazie » 7 sty 2012, 12:23

Witam,
Mam prośbę, aby "nowych" forumowiczów odnosić się z szacunkiem, tzn nie kasować tematów nie w tym dziale (Przykład ? Forumowicz zgłasza usterkę Mazdy XXX w dziale "Nasze mazdy" po czym temat jest usuwany, ewentualnie użytkownik zostaje "zniszczony" "Gdzie to umieszczasz" , "Ehh następny..", itd.
Przez co nowi użytkownicy zostają z miejsca "urażeni".
Nie wszyscy, wszystko wiedzą gdzie co i jak <oczy> .
To samo tyczy się działu "Nasze mazdy". Gdy forumowicz pragnie dodać recenzję na temat swojego samochodu, dodając jednocześnie zdjęcia. A jaką dostaje odpowiedz ? "Popraw zdjęcia..", "małe zdjęcia", "dodaj zdjęcia" , "uzupełni profil", i wiele innych słów dyskwalifikujących z miejsca nowych userów.
Dlatego proponuję, aby do nowych zwracać się z szacunkiem, gdy czegoś nie wiedzą pokierować, gdy dodadzą opis samochodu pochwalić, ale zaproponować dodanie fotek (pokazanie miejsca, gdzie się te zdjęcia wrzuca), będzie wtedy ład i porządek <oczko> <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2010, 14:01
Posty: 559
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 626GF '00 1.8 16V 101KM

Postprzez Paweł » 7 sty 2012, 12:36

Podpisuję się pod tą prośbą! <ok>

Jeśli widać, że ktoś dopiero zaczyna i nie jest spamerem, to poświęćmy mu chwilę. W wielu przypadkach "nowi" potrzebują pomocy w zapoznaniu się z forum i panującymi tu zasadami. Wyciągnięcie do nich ręki może spowodować, że nabiorą dobrych nawyków i zostaną z nami na dłużej, wzbogacając naszą społeczność.

Tutaj prośba imienna do Grzyby'a, o powstrzymanie się przed komentarzami, takimi jak ostatnio w NM. Masz Mariuszu widoczną plakietkę klubowicza oraz spory straż, reprezentuj więc nas tak, żebyśmy nie musieli się wstydzić.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Grzyby » 7 sty 2012, 20:02

Ok, przyjęte (posty przeedytowane).
Ponów tą prośbę w stosunku do moderatorów działu NM. Ich komentarze są nie mniej "miłe" :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sq2jul » 13 sty 2012, 03:28

A ja sie nie zgodze. Sam pamietam pierwszy moj post napisany na tym forum kiedy to zostalem zbesztany przed moderatora ;) Nastepnym razem juz wiedzialem co i jak, bo przeczytalem regulamin (co w zasadzie powinienem zrobic przed napisaniem posta). Sa zasady, ktorych trzeba przestrzegac – tego sie trzymajmy. Osobiscie gul mi skacze kiedy widze delikwenta, ktory zarejestrowal sie na forum 5 min wczesniej po czym przy uzyciu metody copiegopejsta opisuje swoj problem wszedzie, gdzie popadnie. Dla takich zdecydowanie nie zamierzam byc poblazliwy.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Dominator » 13 sty 2012, 09:41

Kazdy przypadek, wymaga innego rozpatrzenia. Nie mniej jednak nie nalezy wlasnie zniechęcac nowych użytkowników niepoprawnymi komentarzami tylko pomagać. A jesli miejsce ma sytuacja ze nowy forumowicz pisze takie same posty, czy tematy gdzie popadnie
to nalezy udzielic mu wyjaśnienia w którymś z tematów, przeniesc w odpowiednie miejsce a inne usunąć- tyczy sie to w szczegolnosci moderatorow
bo od tego tutaj sa.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Justyśka » 13 sty 2012, 15:23

tco_tm napisał(a):Podpisuję się pod tą prośbą!

Ja również jestem za. Bądżcie troche bardziej wyrozumiali i na spokojnie przyjmujcie błędy nowych formuowiczów, bo forum to nie poligon i wojna :P
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez Myjk » 16 sty 2012, 15:44

hehe, AFAIR wspólnie to redagowaliśmy. :D Ale z tego co pamiętam, nawet za miłe traktowanie można było zarwać od nowego pacjenta, więc w sumie nie wiem czy nie na jedno wyjdzie.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Globy » 18 sty 2012, 15:08

Zalecam ostrą, precyzyjnie wymierzoną reakcję, opatrzoną jednak 1-2 schludnymi zdaniami (najlepiej połączoną z akcją pomocy Użytkownikowi, ale to już pozostawiam w gestii Moderatora). Odpowiedź nie może być zbyt długa, gdyż nie wszyscy użytkownicy internetu potrafią dziś takowe przetrawiać.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Justyśka » 19 sty 2012, 18:49

Ostrą, ale żeby nie obrażać i nie wyśmiewać :)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez Neonixos666 » 22 sty 2012, 12:47

Justyśka napisał(a):Ostrą, ale żeby nie obrażać i nie wyśmiewać :)


zamiast ostra użył bym słowa zdecydowana. U nas w dieslu jest sporo nowych którzy zakładają tematy nie do końca zapoznając się z tym co już jest. Najczęściej odsyłam lub łącze ale przyjąłem również inna strategie. Niejednoznaczne do zdiagnozowania problemy nawet powtarzające się nie usuwam bo każdy przypadek może być inny. Zwykle trwa to od tygodnia do dwóch. Potem kasuje lub łącze z odpowiednim tematem. Trzeba rozumieć problemy ludzi bo przychodzą tu po pomoc a czasem odesłanie do suchego tematu nic im nie daje lub jest pomyłka. Poza tym nowe tematy sprzyjają większemu zainteresowaniu na forum i mogą przynieść sporo nowych wiadomości.
Polecam też tworzenie poradników dotyczących najczęściej zadawanych pytać to może trochę zmniejszyć ilość powtarzających się tematów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9470 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Justyśka » 22 sty 2012, 18:35

To praktykujesz ładną strategię.
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez Globy » 23 sty 2012, 13:10

Zgadzam się i cieszę, że mamy Moderatorów z wizją, takich jak Neonixos666 <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez aneta.f » 26 paź 2012, 20:46

Jakbym czytała o sobie <zawstydzony>
Ja na początku pisałam gdzie popadnie aby uzyskać jakąś pomoc. Całe szczęście nikt mnie nie "zbeształ" za co jestem wdzięczna :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2012, 11:30
Posty: 822 (34/7)
Skąd: Tu i tam
Auto: Citroen C5 2.0 16V

Postprzez VariaS » 28 paź 2012, 20:54

Może ja napiszę z mojej perspektywy, nowego użytkownika
Obserwowałem forum już jakiś czas, zapoznałem się z zasadami panującymi na forum i w poszczególnych działach, ale i tak niedługo po rejestracji dostałem ostrzeżenie za ponoć spam, trudno.

Teraz może brzydko napiszę, ale wyczułem jakoś dziwną niechęć do nowych, widać to doskonale, w różnych działach. Osoba z jednym postem lub kilkoma, żeby jakoś dyskusję nawiązać, musi sprowokować , inaczej zostaje tej osoby post pominięty. I tak kończy swoją przygodę z MS. Ja rozumiem, ze trzeba pobyć jakiś czas na forum z ludźmi, nabijać posty choćby w wątku pt. "gra w skojarzenia" Ale czy nie można na początku luźno podejść do nowego użytkownika, może nie koniecznie z jakiś tam wymuszonym szacunkiem?
VariaS
 

Postprzez Bimbak » 9 lis 2012, 17:57

widzisz nawet tutaj nas, szarych forumowiczów pomijają
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez waldii » 10 lis 2012, 02:43

.
Ostatnio edytowano 23 gru 2012, 13:15 przez waldii, łącznie edytowano 1 raz
waldii
 

Postprzez Leszek » 10 lis 2012, 03:23

waldii napisał(a):tu jest ałszfic a nie pjaskownica
\
Przykro się czyta. Nikt Cię tutaj nie trzyma i mam nadzieję, że posmakujesz BANa permanentnego. Fora dla idiotów też sa w sieci wiesz? :|
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Pit » 10 lis 2012, 10:15

Nie pisuję na tym forum wiele od jakiegoś czasu z uwagi na zmianę jego formy oraz struktury ostatnimi czasy, z rzadka czytuję, ale... Pomijając fakt, że Waldemar pisze z błędami ortograficznymi ;) nie obraził nikogo personalnie... Fraza użytkownika "Leszek" w mojej ocenie jednak dość dosadnie to czyni. Nie mam pojęcia, nie chcę się nawet domyślać, skąd autor ma wiedzę n/t istnienia for przeznaczonych dla przytoczonej przez niego grupy z dysfunkcją. Moim skromnym, doświadczonym zdaniem jest to jednak jasna przesłanka do wyciągnięcia (w końcu) konsekwencji w związku z uskutecznianą od dłuższego czasu formą prowadzenia przez tę osobę dyskusji. Mam szczerą nadzieję, że ktoś tę samowolkę ukróci. To tyle w kwestii szacunku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez adis555 » 10 lis 2012, 10:39

VariaS napisał(a): Ja rozumiem, ze trzeba pobyć jakiś czas na forum z ludźmi, nabijać posty choćby w wątku pt. "gra w skojarzenia" Ale czy nie można na początku luźno podejść do nowego użytkownika, może nie koniecznie z jakiś tam wymuszonym szacunkiem?


Nie rozumiem idei nabijania wpierw postów w tematach takich jak "co dziś jadłeś na obiad" czy wspomniana "gra w skojarzenia". Typowe lanie wody które nie pomaga nam ani zdobyć doświadczenia na forum czy też wykazać się w temacie. Niechęć do "swierzaków" zawsze będzie wiem to po sobie. Pozostaje tylko apel o jakiś umiar.
Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1430 (76/77)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez VariaS » 10 lis 2012, 12:44

Osoba chcąca być aktywnym użytkownikiem na tym forum, będzie nabijac posty w podobnych watkach w HP. Szczególnie kiedy ma znikomą wiedzę na tematy w działach mechanicznych i podobnych… Nic mi do tego. ;)


Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne, często niezrozumiałe tematy.

szkoda, że dla nie których osób z plakietkami i bez, forum MS i dział HP to sposób na życie, zamiast odskocznia od życia.
Dobra idę, nie będę stawał na odcisk, obserwującym mnie osobom. Część!

PS:
waldii napisał(a):a bana chcesz???

:D Może wpadnę na spota się zaaklimatyzować, kiedy zrobi się normalnie :P
Ostatnio edytowano 10 lis 2012, 13:02 przez VariaS, łącznie edytowano 1 raz
VariaS
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum