Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 29 maja 2018, 15:36

brii napisał(a):Ile kosztują takie ubezpieczenia zdrowotne?
NFZ wychodzi 44,43zł/miesiąc i nie ma wyłączeń, do tego działa też za granicą ;)
To jest najlepsza opcja, bo pokrywa duży zakres świadczeń, tylko problem jest z dostępnością – owszem, coś Ci mogą zrobić, ale w środę, na 10:45 w roku 2023.

Niestety nie ma dobrej alternatywy, chyba, że jest się zdrowym i korzysta tylko doraźne z usług ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 29 maja 2018, 15:51

nemi napisał(a):tylko problem jest z dostępnością – owszem, coś Ci mogą zrobić, ale w środę, na 10:45 w roku 2023.

I temu właśnie piszę, że działają też za granicą na szczęście – tam terminy są "nieco" krótsze :)
Mama nadzieję, że miłościwie nam panujący w ramach sprawiedliwości i solidarności społecznej nie wyłączą nam takiej opcji poprzez wyjście z UE :]

nemi napisał(a):chyba, że jest się zdrowym i korzysta tylko doraźne z usług

Oby tak było z nami wszystkimi cały czas :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Xenocyd » 29 maja 2018, 16:00

brii napisał(a):działają też za granicą na szczęście – tam terminy są "nieco" krótsze


Jest tu drobna szara strefa – w teorii ten papierek zapewnia leczenie za granicą w razie konieczności.
Więc jak jesteś w Berlinie, popiłeś, wypadło Ci oko bo zobaczyłeś cenę kebabu, to Ci włożą za darmoszkę.
Ale jak pojedziesz do Berlina z już wypadniętym okiem, żeby ominąć kolejkę w PL, to Ci je włożą na miejsce i wystawią rachunek na dużo euro.
Znam kilka historii osób które tak zrobiły, dla jednego nawet kiedyś wykonałem kilka telefonów do działu windykacji Krzyżackiego szpitala.

Mo i mało wygodna może być wizyta za granicą, żeby wpaść do laryngologa na przykład ;) Pakiet od pracodawcy w cenie podatku wydaje się tańszy. Nawet jak kolejka to 2 tygodnie, ti wciąż szybciej niż dodzwonić się do niejednego publicznego zakładu opieki zdrowotnej :D

A najlepiej to nie musieć korzystać z żadnych usług – jak z tym ubezpieczeniem na życie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez loockas » 29 maja 2018, 16:05

Nie no jasne, nie twierdzę że chce uciekać z NFZ (nawet jakby się dało). Szkoda tylko, że chcąc korzystać z podstawowej opieki lekarskiej na jakimś poziomie (niektórzy lekarze chyba robili studia zaocznie na uczelniach typu Wyższa Szkoła Robienia Hałasu) trzeba iść prywatnie. Jak złamałem nogę to w przychodni kazali mi smarować maściami i przejdzie. Poszedłem prywatnie. Dentysta z NFZ nawet nie gadam, chodzę prywatnie... Od dwóch lat próbuje się wyleczyć z nadciśnienia przez NFZ i dałem sobie spokój. Wizyta polega na wypisaniu kolejnej recepty. Na badaniach krwi i USG brzucha skończyła się chęć szukania przyczyny. Na szczęście pediatrę mamy normalnego, i dobrze bo bywamy tam średnio 2-3 razy na miesiąc.

Sensowny pakiet rodzinny mam za ok 150zł/mc. Dużo i nie dużo. Zależy ile razy bym skorzystał.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 29 maja 2018, 16:08

Xenocyd napisał(a):Ale jak pojedziesz do Berlina z już wypadniętym okiem, żeby ominąć kolejkę w PL, to Ci je włożą na miejsce i wystawią rachunek na dużo euro.

No właśnie można to robić bez wałowania w przypadku kiedy masz zabieg planowany ale w nierozsądnym terminie. Na przykład zaćma – u nas mogą Ci zrobić za 2 lata ale do tego czasu oślepniesz, więc jedziesz do Niemcowni/Czech i tam to robisz w rozsądnym terminie czyli od ręki/prawie od ręki. NFZ na tą chwilę musi to zrefundować i łaski nie robi :) Przy południowej granicy pojawiły się nawet placówki które specjalizują się w obsłudze naszych pacjentów.

loockas napisał(a):Szkoda tylko, że chcąc korzystać z podstawowej opieki lekarskiej na jakimś poziomie (niektórzy lekarze chyba robili studia zaocznie na uczelniach typu Wyższa Szkoła Robienia Hałasu) trzeba iść prywatnie.

Mnie najbardziej wpienia, że często ten sam lekarz przyjmuje prywatnie i na NFZ, przy czym przy tym jak dostaje kasę przelewem z NFZ to się nie przykłada bo nie widzi żywej gotówki...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 29 maja 2018, 16:22

Myślę, że nie dalej jak 3 tygodnie temu czytałem, że NFZ pokazuje nam środkowy palec i nie będzie zwracać za zaćmę w Czechach. Musimy czekać 3 lata, a NFZ ma nadzieję, że zmiany się cofną i nie będzie potrzeby.

3 lata to dużo czasu – można próbować coś zrobić z oczami siłą woli, a że płacimy składki... Who cares.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Szymon » 29 maja 2018, 16:41

Grzyby napisał(a):
Szymon napisał(a):zapisów tego nazwiska w przypadku ormianina może być w uj. Ciężko będzie ucelować.

Jeszcze niedawno był dokładnie w takiej formie zapisany – nawet google takie znajduje
Niestety jak wejdę w linka https://business.facebook.com/norbi202/?ref=py_c
to dostaję – treść niedostępna
I ciekawi mnie czy skasowane, czy tylko ja nie mam dostępu


Też nie znajduje treści u mnie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez jacobs » 29 maja 2018, 16:56

Grzyby napisał(a):Niestety jak wejdę w linka https://business.facebook.com/norbi202/?ref=py_c

Dla mnie też niedostępna :) Ale to nie jest strona firmy (publiczna) tylko jakis link do panelu biznesowego.
loockas napisał(a):Od dwóch lat próbuje się wyleczyć z nadciśnienia przez NFZ i dałem sobie spokój. Wizyta polega na wypisaniu kolejnej recepty.

Jak liczysz na to że w prywatnym będzie lepiej (tzn. prywatne na zasadzie jakiś medicover, luxmed – nie licz na to).

Mam problem z nadgarstkiem od jakiegoś czasu, kolejne wizyty u ortopedy ograniczały się do wypisania kolejnego ketonalu, a to w tabletkach, a to w sprayu, żelu. Jesteś na wizycie, więc muszą coś ci dać, a że nie wiedzą co to bez sensu dadzą jakąś receptę ;) Byłem u laryngologa bo dentysta mi powiedział że na pantomogramie widać problem z zatokami. Wizyta trwała 2 minuty. Pokazałem zdjęcie – kazał mi je zabrać, bo nie ma opisu a on nie jest radiologiem. Drugie było pytanie czy mam zatkany nos – nie, to nic panu nie jest, do widzenia.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 29 maja 2018, 17:29

jacobs napisał(a):Jak liczysz na to że w prywatnym będzie lepiej (tzn. prywatne na zasadzie jakiś medicover, luxmed – nie licz na to).


Aha... czyli to tylko tak jak z NFZ ale z krótszą kolejką? :P No nic, to zostaje prywatnie-prywatnie za grubszą kasę :/
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 29 maja 2018, 17:42

loockas napisał(a):Aha... czyli to tylko tak jak z NFZ ale z krótszą kolejką?

Niestety tak :P
Chyba we wszystkich placówkach, gdzie nie celujesz w konkretnego lekarza tak będzie. Pewnie w medicover da się znaleźć osoby które faktycznie ci pomogą (np. ja znalazłem dobrego dentystę i fizjoterapeutę), ale zazwyczaj ciężko się do nich umówić i raczej to przypomina czekanie w NFZ :P

W ogóle to jest trochę śmieszne jak patrzę na rynek lekarzy (moja żona też jest lekarzem). Właściwie jest tak jak z programistami – bardzo duży popyt na rynku pracy, ale chyba mają problemy z weryfikowaniem kompetencji. Do wielu poradni, może się dostać osoba na samym początku specjalizacji, właściwie bez żadnego doświadczenia.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez nemi » 29 maja 2018, 18:04

Przecież te wszystkie luxmedy zatrudniają tylko na podstawie tego, że ktoś się zgłosił i wciąż ma puls... Chyba nikt nawet nie sprawdza, że na znanym lekarzu ktoś ma jedną gwiazdkę, bo pojęcia nie ma o medycynie.

Najważniejsze jest to, że mogą spełnić standardy dostępności i w ciągu jednego dnia na drugim końcu Warszawy załatwić wizytę u internisty, do którego nikt z własnej woli nie pójdzie, a klient/pacjent nie może się skarżyć, że formalnie coś jest nie tak.

Tak jak na uczelniach – zatrudnia się idiotów, którzy kiedyś zostali profesorami czy doktorami, żeby wydział miał akredytację. To nie jest ważne, że gość olewa i nie przychodzi na zajęcia, albo po prostu mózg mu zlasowało i z mądrego gościa stał się zwykłym pajacem.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 29 maja 2018, 19:07

Jesli chodzi o ortopedie i zabiegi. Polecam szpitale 1 dnia. Jak masz karte jakievos luxmedu itp. W miate sprawnie zrobisz wiekszosc badan np. Usg, rezonans.. Potem z tymi dokumentami do lekarza rodzinnego, on wypisuje skierowanoe do szpitala, wczesnoej sprawdzasz daty zaboegow w szpitalach 1 dnia, podajesz dane szpitala 1 dnia rodzinnemu i z skierowaniem robosz wszystko na NFZ w rozsadnych terminach. Zrobilem tak 2 artroskopie i jedna rekonstrykcje ACL. Czas oczekiwania na zabieg nie przekroczyl 2 tygpdnii.

Dopisano 29 maja 2018 19:08:

Jesli chodzi o ortopedie i zabiegi. Polecam szpitale 1 dnia. Jak masz karte jakievos luxmedu itp. W miate sprawnie zrobisz wiekszosc badan np. Usg, rezonans.. Potem z tymi dokumentami do lekarza rodzinnego, on wypisuje skierowanoe do szpitala, wczesnoej sprawdzasz daty zaboegow w szpitalach 1 dnia, podajesz dane szpitala 1 dnia rodzinnemu i z skierowaniem robosz wszystko na NFZ w rozsadnych terminach. Zrobilem tak 2 artroskopie i jedna rekonstrykcje ACL. Czas oczekiwania na zabieg nie przekroczyl 2 tygpdnii.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Xenocyd » 29 maja 2018, 19:29

Loockas, tam prywatnie pracują tacy sami lekarze jak na NFZ. Jak trafisz na kogoś komu się chce, to będzie drążył temat, większość chce załatwić sprawę w kwadrans, najlepiej bez recepty, skierowania i dalszych wizyt...
Ale fakt, kolejki mniejsze, możesz pójść drugi i piąty raz do innego lekarza.
Kolega miał jakieś jazdy alergiczne, bujał się po lekarzach, robili mu testy. W końcu ścieżka zaprowadziła go na coś co się zwie konsultacją profesorską. Taki miszcz nad miszcze, kolejka prywatnie na 3 miesiące, coś koło 500 zł za wizytę. Poszedł i ziomek w kwadrans stwierdził, że nic nie pomoże i zaprosił kolejnego pacjenta :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez loockas » 29 maja 2018, 20:09

Xenocyd napisał(a):Taki miszcz nad miszcze, kolejka prywatnie na 3 miesiące, coś koło 500 zł za wizytę. Poszedł i ziomek w kwadrans stwierdził, że nic nie pomoże i zaprosił kolejnego pacjenta


Miło :D
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Bartek1986 » 29 maja 2018, 20:26

Poszedłem kiedyś do ortopedy za 150zł wciśnięty w kolejkę po znajomości. Miałem rozwalonego kciuka bo na koszu chciałem dla brechty zablokować rzut przez całe boisko hakiem <lol> Obejrzał rękę 4 razy większą od drugiej i kazał obserwować <lol>

Posłuchałem. Teraz mi do końca życia będzie strzelało coś w kciuku przy każdym ruchu <glupek2>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez Neonixos666 » 29 maja 2018, 20:57

Ostatnio z młodą spędziliśmy 4 godziny w szpitalu dziecięcym bo jeden lekarz, full ludzi, połamane dzieci albo z bólami brzucha a on poszedł na operację. W końcu młoda lekarka się zlitowała i nastawiła młodej kość która wypadła ze stawu podczas zabawy na placu. Najpierw kolejka do segregacji, porem kolejka do ortopedy, potem kolejka do prześwietlenia i znów kolejka do ortopedy. Masakra :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Bartek1986 » 29 maja 2018, 21:19

No przecież kiedyś jak przyjechałem na SOR po wypadku. Głupi przyjechałem taksówką, a nie karetką..
Poświecili mi w oczy robiąc przy tym minę jakby było źle, zapytali co i jak, zakwalifikowali jako przypadek pilny z możliwością krwawienia w czaszce <czarodziej>
Po czym po 6 godzinach oglądania telewizji z brakiem czucia części twarzy zapominając słów podczas mówienia zostałem zabrany na tomograf hahaha
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez loockas » 29 maja 2018, 21:26

Mój kumpel gdyby nie opieszałość lekarzy, to by żył... Trafił z silnym bólem głowy do szpitala, dali mu apap czy inne badziewie i kazali leżeć. To była jednak pierwsza faza udaru... Jak się połapali co jest grane, to już był warzywem. Eh, zaraz będzie rok. Mocno mi to zdarzenie zryło psychikę...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra


Postprzez loockas » 29 maja 2018, 21:49

Lecę po browar i oglądam :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park