Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Gib » 11 lut 2018, 13:25

Po prostu to się zdarza nawet tym co nie chcą.
Do przewożenia 3 osób w tylnym rzędzie służą vany (najlepiej), większość aut ma to miejsce środkowe bardzo wąskie i niewygodne. Ja np. w tym roku nie wiozłem nikogo z tyłu jeszcze :)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez nemi » 11 lut 2018, 13:32

Chyba, że tym vanem jest mazda 5 – nie nadaje się jeszcze bardziej :P.

Potrzebuję kogoś wziąć ze 3-5 razy w roku, więc za rzadko, żeby kupować vana :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Gib » 11 lut 2018, 13:39

Mazda 5 to nie jest van tylko minivan :)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez loockas » 11 lut 2018, 15:40

Grzyby napisał(a):Takie foty z Imielina


Noż [cenzura] czemuś nie dzwonił? :P

Dopisano 11 lut 2018 14:42:

Gib napisał(a):Mazda 5 to nie jest van tylko minivan


Minivanem jest też Scenic i 3 osoby jadą komfortowo, nawet przy dwóch fotelkiach :)

Btw. Dzisiaj mnie Scenic zaskoczył. Jednak się da zejść poniżej 7l. 3 osoby i pełna paka sprzetu narciarskiego. 200km, głównie DK, kawałek ekspresówki, lokalne wiochy od Żywca do Korbielowa.
Załączniki
IMG_0756.JPG
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 11 lut 2018, 17:43

Neonixos666 napisał(a):To tak jak byś chciał zmierzyć ciśnienie w dwóch basenach na głębokości 5 metrów tylko że jeden z nich ma 3 metry.

Insynuujesz, że ciśnienie na 3 metrach w pięciometrowym basenie jest inne niż na 3 metrach w trzymetrowym?

Neonixos666 napisał(a):ech dalej porównanie diesla do benzyny...

No tak – zapomniałem, że przy Nm w dieslach stosuje się inny wzorzec metra <glupek2>
Dobra, dla mnie EOT bo się okazuje, że 1Nm ≠ 1Nm jeśli jeden jest z benzyny a drugi z ropy.

marcinowozniako napisał(a):Moc da się wykorzystać już nie dramatyzuj z tym że trzeba spełnić określone warunki aby było to możliwe.

Zgadza się, ale mnie zaczęło to nieco denerwować, oczywiście zależy to od stylu jazdy. Niemniej jednak po roku od swapu i przesiadce do MX-3 z K8 doszedłem do wniosku, że nie bez powodu Japończycy nie wrzucali 2.5 do MX-3 (mowa o jeżdżeniu po ciasnych, małych i wolnych torach).

marcinowozniako napisał(a):Miałeś clio 2 sporta?

Jeszcze mam :)

nemi napisał(a):Co by mogło spełniać te warunki?

Kia Picanto – naprawdę fajny samochód w tym budżecie, ewentualnie dosyć niepopularna tutaj marka wchodzi w rachubę – Mazda 2. Znajomy ostatnio kupił i zadowolony ale jednak skręcałbym w stronę Picanto.

Byłem wczoraj na xujowym koncercie (dzięki Julo za info), który potem zamienił się w koncert integracyjny – chłopki dają radę :D Nigdy nie byłem na bardziej ujowym koncercie <rotfl>
Załączniki
Image-94972070.jpg
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez sq2jul » 11 lut 2018, 18:46

brii napisał(a):Byłem wczoraj na xujowym koncercie (dzięki Julo za info), który potem zamienił się w koncert integracyjny – chłopki dają radę Nigdy nie byłem na bardziej ujowym koncercie


Na fejsbukach pisali, że był jakiś problem z dźwiękiem – znaczy się Maślak musiał stać za konsoletą. Wpisywałoby się to w ogólną xujowość tego zespołu :)

Btw. po ile bilety?

Ja w piątek byłem na Nocnym Kochanku w Toruniu. Rozpierdul na maxa <serduszka>
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez nemi » 11 lut 2018, 18:51

Ech, znów o tych njutonach :P. Dla mnie najważniejsze, że moje działają – że ja nie kupiłem wcześniej czegoś mocnego <diabełek>. Strach sprawdzać ile opony kosztuję i stwierdzam, że ciężko nie być dresiarzem.

Drugie tankowanie za mną – przejechałem w ciągu ostatniego tygodnia około 700 km, średnie spalanie 6,47 (ale połowa trasa). Całkiem spoko.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 11 lut 2018, 18:56

brii napisał(a):Byłem wczoraj na xujowym koncercie (dzięki Julo za info), który potem zamienił się w koncert integracyjny – chłopki dają radę Nigdy nie byłem na bardziej ujowym koncercie


Ich płyty ryją psychikę. Ostatnio zarzuciłem ich do biegania i zacząłem jeszcze wnikliwiej wsłuchiwać się w teksty. Chyba najbardziej mnie rozbraja dialog ze stacji benzynowej :D A ulubionym kawałkiem stały się Milfy.

Na koncercie byłem raz z Julem. Odcisk na psychice do końca życia. Mam nadzieję, że w sierpniu znowu będzie podobny skład w Leśniczówce. Klimat tego miejsca jest obłędny. Darcie ryja w lesie – coś pięknego.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 11 lut 2018, 19:00

sq2jul napisał(a):Btw. po ile bilety?

25zł w dzień koncertu.

sq2jul napisał(a):Na fejsbukach pisali, że był jakiś problem z dźwiękiem – znaczy się Maślak musiał stać za konsoletą. Wpisywałoby się to w ogólną xujowość tego zespołu

Taaaa – Maślak tylko zapytał czy na sali jest jakiś akustyk, ktoś tam podniósł rękę. Maślak wskazał na niego i powiedział "to idź tam i pokręć czymś bo coś słabo słychać" <rotfl>
W sumie to i tak było bez znaczenia, bo pomylili mikrofony, a sala była tak wielka, że i bez nagłośnienia dawali radę :)

nemi napisał(a):Strach sprawdzać ile opony kosztuję i stwierdzam, że ciężko nie być dresiarzem.

Wybieraj twardszą mieszankę i jak najstarszy DOT – nie dość, że łatwiej pupą będzie zamiatać to jeszcze na dłużej starczy i będzie taniej ;)

loockas napisał(a):Na koncercie byłem raz z Julem. Odcisk na psychice do końca życia.

Ano, potwierdzam :D
Tutaj jeszcze dorzucili nieco ambitniejszych kawałków (z repertuaru Ich Troje, Lady Pank, Britni Spirs, Dody, ...) w swojej aranżacji i było trochę interakcji z publiką <lol> Bisowali 4 razy a koncert trwał o 40 minut dłużej niż było w planie :)
Ostatnio edytowano 11 lut 2018, 19:06 przez brii, łącznie edytowano 1 raz
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez sq2jul » 11 lut 2018, 19:06

btw. widać, że NK powoli myśli o nowej płycie. Na koncertach zaczynają grać nowy utwór z płyty, która dopiero powstanie:

Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez loockas » 11 lut 2018, 19:08

brii napisał(a):w swojej aranżacji i było trochę interakcji z publiką


No są z tego znani :P

Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez sq2jul » 11 lut 2018, 19:11

loockas napisał(a):No są z tego znani


Mieli bisować ale skończyło się jak wyżej :D
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez loockas » 11 lut 2018, 19:22

sq2jul napisał(a):Na koncertach zaczynają grać nowy utwór z płyty, która dopiero powstanie:


Tu w lepszej jakości. Muzycznie petarda:

Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez marcinowozniako » 11 lut 2018, 19:25

brii napisał(a):Zgadza się, ale mnie zaczęło to nieco denerwować, oczywiście zależy to od stylu jazdy. Niemniej jednak po roku od swapu i przesiadce do MX-3 z K8 doszedłem do wniosku, że nie bez powodu Japończycy nie wrzucali 2.5 do MX-3 (mowa o jeżdżeniu po ciasnych, małych i wolnych torach).


Za dużo niestety nie miałem okazji jeździć mx3 z k8 a już na pewno nie tak szybko i agresywnie jak jeżdżę teraz natomiast mimo wszystko uważam że mx3 nawet z k8 jest podsterowny przecież różnica w wadze między kl a k8 to ja wiem z 10-20kg? W tym momencie mam aku z tyłu więc wychodzi ze właściwości jezdne nawet lepsze niż z k8 no tylko moc i moment sporo wyższe. Ale generalnie nie robił bym nadinterpretacji powodu dla którego mx3 było tylko z k8. Był model mx6 który miał 2.5 v6 więc pewnie było na zasadzie chcesz większą moc? Kup droższe auto :D

brii napisał(a):Jeszcze mam


Oo to fajnie osiągi na prostej gorsze niż mx3 z klem Ale za to prowadzenie to zupełnie inną bajka niestety nigdy nie jeździłem Ale rozkład mas jest sporo lepszy no i to auto na zakrętach będzie sporo szybsze niż mx3. Coś tam podlubane czy czysta seria? Te silniki w sumie lubią modyfikacje i są całkiem na nie podatne jeżeli chodzi o wzrost mocy i momentu.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Neonixos666 » 11 lut 2018, 19:28

brii napisał(a):Insynuujesz, że ciśnienie na 3 metrach w pięciometrowym basenie jest inne niż na 3 metrach w trzymetrowym?


Nie rób ze mnie debila bo tego nie napisałem a że czytasz tylko to co chcesz to nie moja sprawa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez sq2jul » 11 lut 2018, 19:36

marcinowozniako napisał(a): kl a k8 to ja wiem z 10-20kg?


Hę? Z czego miałoby to wynikać? Osprzęt raczej b. podobny jak nie ten sam. Pewnie trochę inne kolektory, ale generalnie obstawiałbym różnice w wadze kosmetyczną, wręcz pomijalną.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez marcinowozniako » 11 lut 2018, 19:43

Wał na pewno jest cięższy tłoki, korby grubsze, kolektor tak jak mówisz nie wiem czy coś jeszcze Ale jak dla mnie może być taka różnica w wadze tak słyszałem samemu tego nigdy nie weryfikowalem.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez JohnnyB » 11 lut 2018, 20:36

A ja ostatnio słucham Manowara :), nie zaglądałem do niego chyba z 10 lat :).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 11 lut 2018, 20:43

JohnnyB napisał(a):A ja ostatnio słucham Manowara , nie zaglądałem do niego chyba z 10 lat .


Coś nowego mają czy starych kawałków słuchasz? Ostatni album jaki słuchałem to Warriors of the World i był całkiem spoko.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 11 lut 2018, 20:57

Neonixos666 napisał(a):Nie rób ze mnie debila bo tego nie napisałem a że czytasz tylko to co chcesz to nie moja sprawa.

Obrażać się tu nie musimy, Twój argument z basenem odebrać mogłem tylko na dwa sposoby – albo się pomyliłeś albo traktujesz mnie jak debila i sam czytasz co tylko chcesz, bo pisałem o tym, że przy 60-100 benzyna nie wykroczyła poza zakres obrotów diesla. Neonixos666 – jakimś wielkim mózgiem z fizyki nie jestem, ale kilka rzeczy rozumiem i potrafię policzyć. Chociaż nie wiem jak bardzo byś chciał nie przekonasz mnie do tego, że dużo momentu z dołu to najważniejsza rzecz i że jedzie się momentem nie mocą. Jeśli chcesz dyskutować dalej (a nie upierać się) to zmieńmy kanał na PW, bo dawno temu zrobiło się to co najmniej upierdliwe.

marcinowozniako napisał(a):Za dużo niestety nie miałem okazji jeździć mx3 z k8 a już na pewno nie tak szybko i agresywnie jak jeżdżę teraz natomiast mimo wszystko uważam że mx3 nawet z k8 jest podsterowny przecież różnica w wadze między kl a k8 to ja wiem z 10-20kg? W tym momencie mam aku z tyłu więc wychodzi ze właściwości jezdne nawet lepsze niż z k8 no tylko moc i moment sporo wyższe.

Bardziej chodzi o to, że przy 2.5l trzeba znacznie bardziej uważać na dodawanie gazu – przez nadwyżkę mocy i nawet delikatną nieostrożność samochód miał większe skłonności do wyjeżdżania przodem. Różnica mas jest bardzo mała i raczej bym jej nic nie przypisywał. Da się to zachowanie skorygować ostrożniejszym operowaniem gazem ale jakoś mi to nie szło za dobrze w ZE i na krętych odcinkach potrafiłem lepsze czasy zrobić K8 – lubiłem wcześnie atakować mocą ;)

marcinowozniako napisał(a):Oo to fajnie osiągi na prostej gorsze niż mx3 z klem Ale za to prowadzenie to zupełnie inną bajka niestety nigdy nie jeździłem Ale rozkład mas jest sporo lepszy no i to auto na zakrętach będzie sporo szybsze niż mx3. Coś tam podlubane czy czysta seria? Te silniki w sumie lubią modyfikacje i są całkiem na nie podatne jeżeli chodzi o wzrost mocy i momentu.

Ano – na prostej jest trochę słabiej ale zawieszenie i buda konstrukcyjnie różni się o dekadę i to czuć. Samochód sprawia wrażenie dużo lżejszego, jest neutralny a przy przegięciu bywa nadsterowny, trudno go zmusić do podsterowności. Sztywność budy i hamulce to największa różnica w stosunku do MX-3 – tu jest największy progres. Z modów tylko zawias zmieniłem na B14 i wszystkie gumy w zawieszeniu ustąpiły miejsca poliuretanom, silnika nie tykam bo więcej mocy mi nie trzeba :)

sq2jul napisał(a):Hę? Z czego miałoby to wynikać? Osprzęt raczej b. podobny jak nie ten sam. Pewnie trochę inne kolektory, ale generalnie obstawiałbym różnice w wadze kosmetyczną, wręcz pomijalną.

Też tak z masą obstawiam, w niektórych miejscach jest odrobinkę grubiej ale z drugiej strony cylindry mają większą średnicę i tam materiału ubyło. Osprzęt ten sam poza przepływomierzem i kompem jak mnie pamięć nie myli.

marcinowozniako napisał(a):Ale generalnie nie robił bym nadinterpretacji powodu dla którego mx3 było tylko z k8. Był model mx6 który miał 2.5 v6 więc pewnie było na zasadzie chcesz większą moc? Kup droższe auto

Też tak mogło być i się ku temu skłaniałem kiedy zobaczyłem jak łatwo zrobić swapa :) Potem pomyślałem, że może jeszcze coś innego być na rzeczy – przecież mieli KFa i K8 nie musieli robić tylko dla jednego modelu.

loockas napisał(a):Tu w lepszej jakości. Muzycznie petarda:

Dają radę :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park