Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 10 sty 2024, 19:30

loockas napisał(a):Zdecydowanie nie, bo wbrew pozorom jako rodzina nie mamy wygórowanych wymagań co do wakacji.

Oj to był żart tylko, że patrzysz w ogóle czy się coś komuś podoba czy nie ;)

loockas napisał(a):Może dlatego nie mam corocznego problemu z ich wyborem, tylko po prostu klikam i jadę

Ja mam za to co roku problem. Od wielu lat jeździłem do Chorwacji, zacząłem jednak trochę bardziej odkrywać mapę, bo ile można. My mamy parę wymagań co do nieruchomości: musi być ładna łazienka i możliwie blisko plaży w danej okolicy. Żona patrzy też zawsze, czy jest normalny stół, żeby zjeść jak ludzie. Wiele miejsc odpada przez to.
Ale i tak najgorsze jest to, że borykam się co roku gdzie ja bym właściwie chciał pojechać. Wakacje 2024 to dla mnie wielka niewiadoma w tej chwili, wybrałem jedynie termin mniej więcej. Druga sprawa jest taka, że jak nie jadę jednym ciosem do Chorwacji czy Włoch, to trzeba podróż podzielić. Jednego noclegu nie lubię, nie sprawdza mi się. Dwa lub trzy są super. A wtedy wypadałoby zatrzymać się gdzieś, gdzie coś jest, a nie zawsze da się tego dokonać gdy za pierwszym razem chcę przejechać 1000-1200 km, a do kolejnego miejsca chcę wyjechać po śniadaniu i dotrzeć przed wieczorem :D. Wymaga to niezłej gimnastyki.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2024, 19:38

nemi napisał(a):My mamy parę wymagań co do nieruchomości: musi być ładna łazienka i możliwie blisko plaży w danej okolicy. Żona patrzy też zawsze, czy jest normalny stół, żeby zjeść jak ludzie. Wiele miejsc odpada przez to.


A to takie wymagania, to ja mam zawsze. Jedyny problem takich miejscówek to szybko znikają. W zasadzie styczeń to już jest ostatni moment na przebieranie. Potem trzeba brać co jest, nie zawsze w dobrej cenie :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez zadra » 10 sty 2024, 19:41

Neonixos666 napisał(a):Pierwsza ofiara mrozu, lewy przedni amor nie istnieje prawy ledwo zipie


U mnie zbiera się wiele drobiazgów, które na szczęście mogą poczekać do wiosny.
Siadł ponownie czujnik temp reduktora (przełączam lpg z palca), czas zrobić regulację zaworów a przy okazji wymienić kilka uszczelek, bo zaczyna mi po silniku coraz mocniej zaciekać.
Pewnie przy okazji wymienię płyn chłodzący...

Ukraiński akumulator mimo iż daleko mu do ideału to na razie się nie poddał. Przy porrannym odpalaniu wskaźnik wykazuje około 11,5V na klemach, ale mimo to kręci i pali za pierwszym razem.
gdybym nie miał pomiaru napięcia to bym się nie domyślił że jest niżej 12,5V.

sprawdziłem ok 21:00 przed odpalaniem przy minus 8stC : 12,35V i 425 Ą rozruchowego (540 A fabryczne) czas chyba lekko podładować baterię..
Ostatnio edytowano 11 sty 2024, 00:33 przez zadra, łącznie edytowano 1 raz
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3153 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Beny » 10 sty 2024, 19:46

loockas napisał(a):Poza tym to nie ja się czepiałem tej ceny tylko Beny
oj tam odrazu czepiam :P fakt nie wiadomo co w tej cenie było. Ja przyznam jeszcze nigdy nie byłem w hotelu, żona do samolotu nie wsiądzie. Ale jak patrzę po znajomych ktorzy jadą z dziećmi na all do Turcji na tydzień a jedyne zdjęcia jakimi się chwalą to z drinkiem, animatorka i palma przy basenie to jakoś mnie to nie przekonuje. No ale każdy wypoczywa jak lubi, ja bym się udusił.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez nemi » 10 sty 2024, 19:53

Zależy jakie życie prowadzisz na codzień. Jeśli masz dużo obowiązków, mało czasu dla siebie, to taki resecik przy basenie wcale nie jest zły. Ja w ub. roku w Chorwacji można powiedzieć mieszkałem na plaży. I opuściłem plażę ze 2 razy do sklepu i raz pojechaliśmy do pobliskiej miejscowości na jakieś 2 h.
Bardzo to sobie cenię :). Żadnego zwiedzania, czysty odpoczynek <lol>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2024, 20:02

Co do samolotu. Pokusiłem się niedawno o krajowy lot. Chciałem dzieciom zrobić frajdę (pierwszy lot) a przy okazji sprawdzić czy im się to spodoba. Od wyjścia z domu do zameldowania się w Gdańsku minęło ponad 5h, z czego lot to tylko godzina :) Dla porównania gdybym pojechał swoim autem do hotelu, to wg nawigacji dojechałbym w... ~5h :P O kosztach nawet nie ma co gadać, bo było to również mało opłacalne. No ale warto było mimo wszystko. Już wiem, że moje dzieci nie przepadają za lataniem. Ogólnie krajowe loty byłyby spoko, gdyby obowiązywały inne procedury na lotnisku pozwalające skrócić czas który się na nim spędza. To zabija sens takich podróży imho. To już lepiej wybrać pociąg. No chyba że ktoś mieszka przy samym lotnisku, to może jeszcze ma sens.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2024, 20:17

Hehe, tak to właśnie wygląda. Nie wszędzie dojedziesz autem i nie zawsze to ma sens, ale ludzie często liczą tylko lot jako podróż i leci się przecież tak krótko, tylko 3 h lotu i po temacie. Z biurem podróży byłem np. na Kosie w Grecji. Od drzwi do drzwi – 8 h. Byłem na Kanarach – od drzwi do drzwi – 10 h. No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że ja mieszkam 20 km od lotniska zaledwie. Jak ktoś mieszka np. 100 czy 200, doliczy czas podróży z domu, do tego doda odpowiednie zakładki czasowe na każdy etap podróży, żeby coś się nie wysypało i wcale nie wychodzi tak wspaniale.
Czas podróży samolotem (z czekaniem na bagaż etc.) "netto" nie jest tożsamy z czasem "brutto". A samochodem wsiadasz pod domem, wysiadasz u celu i jeszcze masz swoje auto na miejscu. I "netto" = "brutto", weźmiesz maski do pływania, supa/kajak/rowery czy jaki tam sport się uprawia. Tylko autem się dłuży, bo nie ma zmian środka lokomocji, czekania, strefy bezcłowej na lotnisku itd.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2024, 20:36

Jedynie kiedy mi się podobało czekanie na lotnisku to jak z Szymonem mieliśmy wejściówki do business lounge. Wtedy się przyjemnie czekało :) Poza tym dla mnie latanie to katorga. Zarówno całe oczekiwanie na lot jak i samo latanie. Jak się da gdzieś dojechać autem, to wolę auto.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2024, 23:14

Powiem Wam, że z tymi Bałkanami to naprawdę można zgłupieć. Nigdy nie pojmę chyba gdzie i jakim językiem się mówi. W Bośni – chorwacki ogólnie, ale pewnie zależnie od regionu ludzie mówią też w innych językach.
Ale w Serbii to jest już masakra – jak tam byłem i pisałem coś na telefonie, żeby się porozumieć, to tłumaczyłem na serbski. Kobieta czytała i rozumiała tłumaczenie. Ale jak od niej dostawałem wiadomości, to po bośniacku. Sam środek Serbii, a po bośniacku. Dziś napisałem do kogoś z Serbii i wg. google dostałem odpowiedź po chorwacku <lol>. Nie wiem, czy oni tam znają po 5 języków i posługują się losowym? :D
Szkoda tylko, że angielski to niezbyt powszechny język :P
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 10 sty 2024, 23:30

Podobnie w Hiszpanii :).
Jak byłem w Salou to Catalan, Teraz w Oropesie Valenciano :). Niby hiszpański wszędzie ale jak miejscowi odpowiadają w lokalnym więc jest ciekawie.

Eh...postanowiłam zrobić upgrade mieszkania.....niedługo wypada stara wanna i wpada prysznic i mocno rozważam wymianę klimy......Jak już wymieniać to zmienić pojedynczą na splita 2x1. Mam dedykowane miejsce na balkonie pod jednostkę główną więc mimo dość wysokiej ceny za taki split, nie stracę żadnego miejsca na balkonie. Przy okazji będzie dobre ogrzewanie i chłodzenie sypialni.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Neonixos666 » 10 sty 2024, 23:36

Eh fajnie macie z tymi wakacjami ja zamiast oglądać oferty to kompletuje części do Renaty i kolejny tysiączek włożony w stare pruchno, niestety 12 lat i ponad 260tyś zawsze coś wyjdzie do roboty i tak łatasz. Co raz bardziej mnie to.... że zamiast spłacać coś nowego to wkładam ciągle w stare :| .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 11 sty 2024, 00:26

Neonixos666 napisał(a):Eh fajnie macie z tymi wakacjami ja zamiast oglądać oferty to kompletuje części do Renaty i kolejny tysiączek włożony w stare pruchno, niestety 12 lat i ponad 260tyś zawsze coś wyjdzie do roboty i tak łatasz. Co raz bardziej mnie to.... że zamiast spłacać coś nowego to wkładam ciągle w stare :| .


ceny w reno zawsze były niższe z tego co pamiętam.
Jak ja amory u siebie robilem, to do Ciebie ceny były 2x niższe na firmowych częściach..
Coś się zmieniło?
Moja szkarada jest z 2007r, liczę, że te 21 lat pojeździ bez nakładów <lol>
no, może jeszcze świece wymienię ;)
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3153 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Szyna » 11 sty 2024, 10:48

Ale zrobiłem zamieszanie :D
To też jest tylko moje zdanie, proszę tego nie brać do serca ;)
Ostatnie wakacje w Chorwacji 2 lata temu, jechaliśmy busem w 9 osób ze szwagrem dziećmi i teściami.
Spanie z dojazdem wyszło nas na 3 osoby 2700 zł do tego to co straciliśmy, zwiedzaliśmy i jedzenie w knajpach na mieście, w mieszkaniu jedliśmy tylko śniadanie (jakieś bułki, serek, szynka, pomidor itp.)
Całe wakacje wyszły nas może z 5 tys zł na 3 osoby i też nie siedzieliśmy w miejscu tylko co 2 dzień gdzieś jechaliśmy coś zwiedzać.
Z chęcią bym pojechał 6 raz do Chorwacji ale samemu samochodem mało opłacalne, żonie się już znudziło, dla naszej 5 letniej córki 13h w samochodzie też średnio, do tego dochodzą nasze choroby i czas kiedy jesteśmy wstępnie zdrowi ;)
Dlatego w tym roku stwierdziłem że:
– pierwsze kryterium jeżeli będziemy w danym okresie zdrowi wtedy pakujemy walizki na dzień przed
– drugie jeżeli uda się trafić jakieś sensowne last minute (faktycznie ktoś miał racje jak zacząłem zaznaczać opcje z dzieckiem to 70% obecnych lastów nie wchodzi)
– trzecie byłem tylko raz w życiu na wakacjach z biurem podróży zaraz poślubię i chciałbym spróbować teraz jeszcze raz z dzieckiem :)
Nam też wiele nie trzeba na wakacjach, ja to mogę nawet w samochodzie spać albo w namiocie, jeżeli oczywiście pogoda dopisze, druga sprawa że kiedyś jak sprawdzałem pola namiotowe to wychodzi prawie to samo co spanie w mieszkaniu :P
Nie ukrywam że w tamtym roku byliśmy kilka razy na długich weekendach w hotelach z basenami i śniadaniem, ale to głównie dlatego że każdy z nas ciężko i długo pracuje i jak już ktoś do góry wspomniał czasami człowiek chce po prostu wypocząć i nic nie robić :)
Pożyjemy, zobaczymy, w tym roku jak już wspomniałem nic nie planuje, będzie spontan.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez nemi » 11 sty 2024, 17:22

Szyna napisał(a):drugie jeżeli uda się trafić jakieś sensowne last minute (faktycznie ktoś miał racje jak zacząłem zaznaczać opcje z dzieckiem to 70% obecnych lastów nie wchodzi)

A mnie wyśmiałeś :P.
Może w biurze last minute jest wtedy, gdy już miejsc w samolocie prawie nie ma ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 11 sty 2024, 17:50

zadra napisał(a):ceny w reno zawsze były niższe z tego co pamiętam.
Jak ja amory u siebie robilem, to do Ciebie ceny były 2x niższe na firmowych częściach..
Coś się zmieniło?
Moja szkarada jest z 2007r, liczę, że te 21 lat pojeździ bez nakładów
no, może jeszcze świece wymienię


To nie chodzi o cenę części ale o to że jak masz nalatene już trochę to się kumuluje a to amory a to sprężyny a to wahacze. Po tej wymianie amorów cały przód zawieszenia oprócz sprężyn będzie nowy.
Amory przednie Oryginał (Monroe) 478zł
Poduszki z łożyskami SKF (oryginał z zeszlifowanymi numerami Renault) 249zł
Osłony amortyzatora z odbojami (starte numery oryginału renault) 56zł
Łączniki stabilizatora Febi Bilstein (aluminiowe jak oryginały) 109 zł
Zabawa w samych częściach to 892zł + do tego robocizna wolał bym te pieniądze przeznaczyć na wyjazd z dziećmi a nie pakowanie ich w starego strucla...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 11 sty 2024, 21:17

Jak Cię to pocieszy to do RXa wrzuciłem 3k w części i prawie miesiac siedzenia w garażu żeby dało się tym jeździć :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 11 sty 2024, 22:14

A do baku w międzyczasie wlałeś drugie tyle :P
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Krzemol » 11 sty 2024, 22:48

loockas napisał(a):Poza tym dla mnie latanie to katorga. Zarówno całe oczekiwanie na lot jak i samo latanie. Jak się da gdzieś dojechać autem, to wolę auto.

Podpisuję się rękami i nogami. Na samolot się decyduję jak trzeba się bawić z promami itd. Bez tego wolę auto, nawet jak mam te 1700 w jedną zrobić.
Neonixos666 napisał(a):Zabawa w samych częściach to 892zł + do tego robocizna wolał bym te pieniądze przeznaczyć na wyjazd z dziećmi a nie pakowanie ich w starego strucla...

A ja w Alfie jeszcze zawiasu nie ruszałem :]. Na SKP zastrzeżeń brak. Chyba trochę za bardzo narzekasz i przesadzasz z tym starym sztruclem ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Beny » 11 sty 2024, 23:22

loockas napisał(a):Jak Cię to pocieszy to do RXa wrzuciłem 3k w części i prawie miesiac siedzenia w garażu żeby dało się tym jeździć :P
te od klubowiczów to zawsze kibel był <lol>
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Neonixos666 » 12 sty 2024, 00:01

Ja liczyłem części przez pierwsze 2 czy 3 lata teraz już tego nie robię. Może i te moje narzekanie na wyrost ale może jest to spowodowane chęcią posiadania czegoś nowszego a to nie nastąpi w najbliższym czasie. Więc zostaje zacisnąć zęby naprawić i jeździć dalej. Latem jeszcze w planach zrobienie tarcz i klocków z tyłu bo tarcze są w agonii a ostatnio nawet zacisk stanął od syfu. Ogólnie to z tyłu głowy zdawałem sobie sprawę że te amory dług nie wytrzymają bo tak przy 250tyś trzeba już wymieniać a mróz pięknie im w tym pomógł. W marcu jest przegląd więc nie ma co pajacować tylko robić i jeździć. Teraz więcej będę woził towaru bo mamy już tylko jeden sklep a Ducato będzie wyjeżdżać tylko raz w tygodniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park