Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 20:53

loockas napisał(a):Kurde mi tak nie robi...

Mnie może o coś zapytał przy konfiguracji, ale nie wiedziałem jakie będą konsekwencje i się zgodziłem...
Sonoma 14.1.2, najprostszy Air.

Dopisano 16 gru 2023 21:00:

Mam!

Już w przypływie bezsilności próbowałem różnych opcji w ustawieniach i miałem to znaznaczone.


A co do Leona – kurcze, na dzisiejsze czasy za taką moc i tak praktycznie auto to naprawdę uczciwa cena.
Ja z bieda Golfa byłem zadowolony jak cholera, a co do infotaimentu... I tak będziesz korzystał z Apple Car Play i niewiele więcej. Od wielkiego dzwonu, tylko na początku sobie poustawiasz.

A potem za jakiś czas znowu, gdy wymyślą jakąś grubszą aktualizację ;)
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-12-16 o 20.01.03.png
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 21:04

nemi napisał(a):Od wielkiego dzwonu, tylko na początku sobie poustawiasz.


No ja myślałem że w Ioniqu jest dużo "bajerów" ale jak pogrzebałem w tym menu Leona to sie za głowę złapałem. Tam jest zabawy na dobrych kilka godzin. Nawet oświetlenie wnętrza jest konfigurowalne.

nemi napisał(a):A co do Leona – kurcze, na dzisiejsze czasy za taką moc i tak praktycznie auto to naprawdę uczciwa cena.


No też mi to tak wyszło... wprawdzie musiałem długo się pogodzić z myślą wydania takiej kwoty, ale to jest jak z budową domu... Czym dłużej w tym siedzisz tym bardziej się przyzwyczajasz do tych cen. Natomiast nie bedę ukrywał, gdyby nie leasing i świetne warunki jak na dzisiejsze czasy (103,8% przy 10% wpłacie), to bym się nie zdecydował na pewno na taki wydatek.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 21:15

Hehe, dokładnie wiesz dlaczego ja wybrałem Arteona a nie cokolwiek innego z innej grupy.
Jakiś pakiet przeglądów dobrałeś? Działa to naprawdę ok, przynajmniej w VW.

W Renault za to z tym pakietem to mnie wk***li nieziemsko, nie pierwszy raz. Byłem na przeglądzie w grudniu rok temu, była wymiana oleju. Ogólnie to się okazało, że musieliśmy przeorganizować ileś spraw, bo auto było potrzebne, jakieś wizyty u lekarza/cokolwiek. Żona wreszcie pojechała, czekała 40 minut na przyjęcie, a facet mówi, że go nie przyjmą.
Na wyświetlaczu komunikat "Wykonaj przegląd za 5 dni", a typ mówi, żeby spiep***ć, bo auto nie ma 60.000 km (miało 57.600). Więc pewnie do marca będziemy jeździć z pomarańczową kontrolką serwisu. Oleju i tak nie wymienią, przysługują mi świece, ale dopiero za 2.000 km.

Kiedyś też nie wymienili oleju – wypadał termin, zrobili przegląd, ale olej to nie – trzeba za 3.000 km przyjechać osobno. Porażka.

Dopisano 16 gru 2023 21:17:

loockas napisał(a):No ja myślałem że w Ioniqu jest dużo "bajerów" ale jak pogrzebałem w tym menu Leona to sie za głowę złapałem. Tam jest zabawy na dobrych kilka godzin.

Wydaje Ci się. Ja mam to samo z inną grafiką i w sumie nie ma co tam robić ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 21:23

nemi napisał(a):Jakiś pakiet przeglądów dobrałeś?


Nie, nawet mi nikt nie proponował. Ale też jeszcze niczego nie podpisywałem. początkiem tygodnia mamy dopiąć formalności. Ja brałem auto z placu niestety, bo produkcja 3-6 miesięcy, a ja z tych niecierpliwych :P A stoi w Katowicach dość tłusto wyposażony z dobrym rabatem, to wziąłem. Jedyna dla mnie wada, ze biały (ale ten lepszy biały, nie bazowy), ale wyposażenie takie którego sam bym nie wyklikał, a rabat dali taki że wyszło jak moja "biedna" wersja wyklikana wcześniej :)

nemi napisał(a):Wydaje Ci się.


No możliwe, ale jest na pewno dużo dużo wiecej możliwości niż ma Ioniq. Z drugiej strony Ioniq już ma swoje lata, a ta technologia się rozwija. Mi to nie przeszkadza, bo ja gadzeciarz jestem ale wiem że ludzie narzekają na przytłoczenie ilością opcji w tych systemach VW obecnie :P Na plus, że kierownica zachowała fizyczne przyciski :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 21:27

Ja na początku mówiłem, że nie są takie złe te dotykowe na kierownicy. Ale już się rozmyśliłem – wolałbym zwykłe guziki. Ale już na panelu klimy itd. nie przeszkadzają zupełnie dotykowe (nie wiem jak w Cuprze, ja mam jeszcze poza menu guziki do klimy, foteli itp. – jedynie trzecią strefę mam tylko z ekranu).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 21:39

W Cuprze jest wszystko z ekranu albo z panelu dotykowego pod ekranem (ciepło/zimno i ciszej/głośniej). Problem w tym że z niewiadomego powodu ten panel nie jest podświetlany :P Fotele grzane też z ekranu niestety.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2023, 21:50

loockas napisał(a):W Cuprze jest wszystko z ekranu albo z panelu dotykowego pod ekranem (ciepło/zimno i ciszej/głośniej). Problem w tym że z niewiadomego powodu ten panel nie jest podświetlany :P Fotele grzane też z ekranu niestety.


Tak jak byś jechał i grzebał w telefonie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 21:56

No dokładnie :) Niby są tam jakieś skróty, widzety itd ale daleko temu to wygody fizycznego przycisku.

Jeszcze jeździłem Kia Sportage HEV i kurcze bardzo fajne auto. Zmieniło bardzo moje podejście do suvów. Gdybym nie szukał odrobiny emocji z jazdy to byłby to mój faworyt. Niestety emocje z jazdy jak na rybach, ale poza tym super praktyczne i wygodne auto.

IMG_0258.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez marek » 16 gru 2023, 22:02

loockas napisał(a):Z drugiej strony Ioniq już ma swoje lata, a ta technologia się rozwija.


konfigurowanie oświetlenia wnętrza to mam u siebie w Leonie (ogólnie dużo ustawień jest, świateł, wycieraczek, lusterek itp, a auto technologicznie jest z 2013 roku. Więc poprostu Ioniq był zacofany na starcie ;)

Zdziwiłem się ostatnio, że w kluczyku jest przebieg, dane do przeglądu itp, a myślałem że to tylko w klasie "premium" jest (a mam zwykły kluczyk, nie mam keyless)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 22:11

Może i media w Hyundaiu bardziej starożytne, ale to VW prędzej upadnie myślę. Zignorowali postęp, hybrydy i elektryfikację. A Chińczyk już stoi z pełną ofertą.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 16 gru 2023, 22:17

Hiszpania stoi chinczykami. Najwiecej jest MG, ale są też m.in. Lync&Co i jeszcze kilka kilka innych. Więcej tego niż Tesli i Cupr jeździ po drogach.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2023, 22:18

VW ze wszystkim bym do tyłu, wszyscy śmiali się z nowinek francuzów Koreańczyków czy chińczyków na początku XXI wieku a VW tłukł zacofane auto a teraz się to na nim mści, nie wymyślił nic co mógł jako pierwszy wprowadzić do swoich aut a jedynie bazował na tym co już od dawana było na ryku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 22:30

Z tym wszystkim, to bym nie przesadzał. Tłukli samochody, które ludzie chcieli i które dobrze się sprzedawały, mając zaufanie klientów. A jak już coś wprowadzali, to często trochę ulepszone względem konkurencji (typu trochę samodzielna jazda, bardzo szybkie dsg).

Ale świat się zmienił, auta zaczęli kupować ludzie, dla których auto to rzecz, a nie religia – są z kolejnego pokolenia.

Dopisano 16 gru 2023 22:41:

Btw, mam znajomego posiadacza Citroena C6 z hydro.
Na fb strasznie hejtuje VW jaki to tandetny syf powołany do istnienia przez fuhrera i ogólnie dramat.

Pech jednak chciał, że jego auto utknęło w warsztacie i musiał mnie poprosić o przysługę – zawiezienie pieca od basu i samego basu, bo akurat graliśmy :P.
Mówię, że go pewnie ostro wytelepie po przesiadce.

Pierwszy szok – jak ustawny jest bagażnik: 2 gitary, 3 piece, wzmacniacz, stojaki.
Drugi szok – aż się zaśmiałem – drzwi nie skrzypią przy zamykaniu.
A trzeci... że przez progi zwalniające lecę 40 km/h i w sumie to u mnie jest lepiej niż u niego z hydro. Dopiero na bardzo złej drodze u mnie jest gorzej.

I tak to jest z myśleniem stereotypowym. Ani ten Citroën nie jest taki zły ani ten VW. Po prostu są inne, a każdy ma jakieś preferencje własne.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 23:02

marek napisał(a):Więc poprostu Ioniq był zacofany na starcie


Nie nazwałbym zacofanym. Po prostu zrobili system minimalistyczny, który robi to co ma robić. Nawet teraz jak wsiadłem do tej Kia to mimo dużo bardziej rozwiniętego systemu niż mam w Ioniq, to ten w Kia był prosty i przejrzysty. Podczas 1,5h testów na które miałem to auto, nauczyłem się obsługi wszystkiego. Seatem (pfu Cuprą...) jeździłem dwukrotnie i nie poznałem nawet 10% :) Dużo jest pierdół typu oświetlenie ambientowe (pasek ledowy przebiegający przez cała deskę). Ja nie twierdzę że to wada. Tak jak pisałem, mnie to jara bo jestem nerdem :) Ale jakbym posadził do takiego auta mojego tatę czy teścia, to oni by z miejsca nie ruszyli.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2023, 23:11

właśnie, jeden chce przejechać z A od B a drugi chce zmieniać sobie co dzień podświetlenie wnętrza. Nie wiem w jakiej grupie bym był ale to tak samo z Androidem, na jednym telefonie możesz niekiedy ciut więcej niż na innym w zależności na co producent tel pozwala.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez marek » 16 gru 2023, 23:18

nemi napisał(a):bardzo szybkie dsg


tu bym polemizował (obecnie).
Jak dsg wchodziło to było dużo szybsze od klasycznych hydrokinetyków.
Teraz dsg to jest jakiś dramat w porównaniu do hydrokinetyków (szczególnie ZF – BMW, Alfa Romeo itd) i Mercedesowskich

Dopisano So gru 16, 2023 23:24:27:

loockas napisał(a):
marek napisał(a):Więc poprostu Ioniq był zacofany na starcie


mnie to jara bo jestem nerdem :)


jak kupiłem to się tym pobawiłem, a teraz to właściwie tylko sprawdzam kiedy mam przegląd i nawigacje używam ;) Swoją drogą u mnie jeszcze można sobie samemu aktualizować navi za free – jest na karcie a nie na dysku.
Dotykowy ekran mnie wkurza, dobrze że klimę itp mam na przyciskach (choć zdublowany jest na ekranie i można dotykowo, fajna czytelna grafika). Ale np dokopać się wyłączenia ESP czy ASR to trzeba szukać. Dobrze że u mnie mam tryby jazdy z przycisku fizycznego, bo nie trzeba grzebać w ekranie w czasie jazdy. Ty masz chyba jeszcze ten dziwny panel dotykowy od świateł – ja mam proste pokrętło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 23:32

Loockas, a czemu nie Tesla?
Nawet na tym forum czytałem, że te wszystkie wady elektryków to bujda na resorach i że każdą wadę łatwo przekuć w zaletę i swój osobisty sukces życiowy. A pośpiech przecież poniża.

Ja bym się mocno zastanawiał nad elektrykiem jednak tak serio, chociaż nie wiem do czego bym doszedł faktycznie kupując.

Dopisano 16 gru 2023 23:35:

Ja już nawet nie pamiętam gdzie się wyłącza kontrolę.
Pewnie bym sobie przypomniał, ale procedury startu (po to się wyłącza w VW kontrolę m.in.) użyłem może 2 razy dla zabawy i tyle. Nigdy więcej nie potrzebowałem <rotfl>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 16 gru 2023, 23:43

marek napisał(a):Dobrze że u mnie mam tryby jazdy z przycisku fizycznego


To w cuprze jest w kierownicy, dedykowanym przyciskiem. ESP też ma osobny fizyczny przycisk. Na szczęście :)

nemi napisał(a):Loockas, a czemu nie Tesla?


Za Ioniqa bardzo możliwe ze wskoczy, ponieważ Ioniq oczywiście zostaje. Teraz mnie sedan nie urządzał, a Y dla mnie wygląda jak poczwara. Chciałem coś z bagażnikiem które pomieści labradora, a na haku powieszę 4 rowery. Dlatego kombi lub jakiś przemyślany SUV.

Moim faworytem jeżeli chodzi o elektryki był model 3. Natomiast 3 miała ostatnio lift, który dla mnie skreślił to auto póki co – zabrali przełącznik kierunkowskazów na rzecz dotykowych przycisków na kierownicy. Podobno mega irytujące :) Poczekam aż zmądrzeją ;P

A te wszystkie EV6, Ioniq5 itp z napędem AWD to wydatek już nie chorych i tak 200k, a 300k+... Niestety, choć jedno i drugie mi się bardzo podoba.

A co do Twojej zaczepki, to nie.. absolutnie nie napęd elektryczny mnie zniechęcił tylko po prostu brak odpowiedniego nadwozia w tym budżecie. Jestem pewny, że jeden z moich samochodów będzie kiedyś elektrykiem :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 16 gru 2023, 23:53

To nie jest zaczepka tak naprawdę, bo ja się też bym mocno wahał. I ja bym brał Y, chociaż z wyglądu mi nie leży.

Ale na szczęście nic nie kupuję. Bardzo zszedłem z długów, jeszcze została połowa i najpierw chcę ten temat zakończyć.
Idę na rekord. Megane mam najdłużej w życiu :). Zaraz będzie 5 lat.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 16 gru 2023, 23:58

nemi napisał(a):Idę na rekord. Megane mam najdłużej w życiu . Zaraz będzie 5 lat.


Jak to się człowiek do dobrego przyzwyczaja <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park