Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Xenocyd » 5 sty 2021, 10:45

nemi napisał(a):wchodzi się na stronę inpostu, trzeba doładować konto, wypełnić formularz, wydrukować,


wszystkiego tego nie trzeba robić ;) można z apki inpostu wyklikać co i gdzie wysyłasz, zapłacić blikiem, zeskanować kod QR w paczkomacie, włożyć przesyłkę ;) drukowaniem i naklejaniem zajmie się inpost :P
Zostałeś gdzieś w pierwszej połowie 2020 roku <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 11:31

O fak, to praktycznie 100 lat za Murzynami jestem. Staram się unikać wysyłania ;)


A dziś pod domem zestaw jak na obrazku. Całe wieki nie jechałem wolnossakiem <czarodziej>. W ostatniej chwili też uświadomiłem sobie, że tam gdzie spodziewam się szóstki, jest wsteczny <lol>. Ufff :P.
Tak czy inaczej chyba niepotrzebnie czepiam się skrzyni u siebie. W tym egzemplarzu, który dostałem (77k przebiegu) działa znacznie gorzej niż u mnie... Może nie można się spodziewać precyzji BMW czy nawet VW, skrzynia musi stawiać opory w losowych momentach? Jak jest w Waszych Renault – biegi wchodzą lekko, czy czuć jak się coś w tej skrzyni dzieje?
Załączniki
Capture.PNG
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 5 sty 2021, 12:10

Scenikiem jechałem w sobotę w góry, nic się nie dzieje niepokojącego. Co mnie tylko przekonuje żeby sprzedać już to auto, póki się trzyma kupy :P

Tak poważnie, to Scenic ma na pewno inny silnik i strzelam że również inną skrzynię niż masz w Megane.

Xenocyd napisał(a):drukowaniem i naklejaniem zajmie się inpost


No bywa to jednak zawodne. Michi chciał wysłać paczkę właśnie bez etykiety. Podszedł do paczkomatu, nadał, otworzyła się skrytka. Włożył paczkę i zamknął. Na ekranie nadal widniało "zamknij skrytkę", WTF? Okazało się, że albo otworzyły się dwie lub co bardziej prawdopodobne jakaś była niezamknięta. Włożył do tej niewłaściwej. Co gorsza zapomniał która to była i mimo chęci Pani z infolinii nie potrafiła mu pomóc bo przecież nie otworzy mu zdalnie wszystkich skrytek :P No i problem taki, że włożona paczka nie ma etykiety więc kurier nie będzie wiedział która to :P Na szczęście paczka miała jakąś cechę szczególną, którą opisał i kurier ją rano znalazł i doprowadził zlecenie do końca :P Tak czy owak, warto paczkę opisać chociaż długopisem :P

Ja tam wolę mieć kontrole nad etykietami i drukuje sam :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 12:33

loockas napisał(a):Tak poważnie, to Scenic ma na pewno inny silnik i strzelam że również inną skrzynię niż masz w Megane.

Jeździłem już różnymi wersjami, to na zdjęciu jest zapewne 1.6 i skrzynia działa gorzej niż u mnie.
Za każdym razem dostaję inne Megane z inną wersją silnikową lub mocy i w każdym nie działała tak, jak spodziewam się w nowym aucie. Gdybym miał prowadzić auto z zamkniętymi oczami, to z 3 Meganów powiedziałbym, że to jest auto 20-30 letnie jeśli chodzi o skrzynię, a ten dzisiejszy, że jadę Polonezem. Ten dzisiejszy to jakaś podstawa, nawet kluczyk nie jest składany.

Generalnie do tej pory w wielu autach spotkałem się, że ciężej wrzucić jedynkę czasami (w tym w VW), ale biegi w moich wcześniejszych wchodziły idealnie, w Fordach z takim "kliknięciem", w BMW jak w prowadnicy, w innych po prostu bezszelestnie gładko wchodzą na swoje miejsce. Tutaj mam wrażenie, że czuć jak się ustawiają synchronizatory, prowadnice, drążki, tryby... cokolwiek. Jak zmieniam pomalutku, to jest precyzyjnie i jak w masło, ale jak jadę normalnie, to raz czuję opór, raz nie. I słychać dźwięk zmiany biegów (ale nie ze skrzyni, tylko w tunelu).
Kiedyś do mnie żona zadzoniła, czy to normalne, że jej się skrzynia rusza pod wpływem zmiany obciążenia (w sensie jak się doda gazu czy odpuści) – tego też nie doświadczyłem w innych autach współczesnych. Może w BMW było to trochę widać, ale tam drążek wchodził praktycznie do skrzyni.


Chyba przestanę temat drążyć – uznam, że TTTM. Wiecznie tym autem jeździć nie będę, a też nie przeszkadza to jakoś specjalnie. Póki działa i jeżdzi głównie żona, to chyba w ogóle trzeba przestać o tym myśleć.

W tej chwili mam obawy, że z 2. zrobi się to samo co z 3. i 4., zwiększony opór jest niezbyt często i dziś w ASO mi powiedzą, że nie powtórzyli problemu, a pan z brodą powie "jeździć, obserwować". Ale jak mi się coś zwali w czasie rozszerzonej gwarancji i ktoś by coś marudził, to będę mógł pokazać karteczkę, że ja to zgłaszałem już na podstawowej gwarancji.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 5 sty 2021, 12:52

Najlepszą skrzynie jeżeli chodzi o pracę miałem w Focusie ST... kurde to jest moja skrzynia referencyjna póki co. No ok jeszcze w i30N było bajecznie, ale to nowe auto było... W MX-5 mega rozczarowanie, może sztywniejsze poduchy coś zmienią.

To o czym piszesz z obciążeniem miałem w Lagunie, Clio oraz Berlingo – wszystkie w dieslach. W Sceniku jest ok. Nie występuje to.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 12:57

Mi się chyba odczucia najbardziej podobały w Mondeo. Już wiele lat minęło, więc może idealizuję, ale jak nim jeździłem, to lubiłem to "kliknięcie" jak bieg wchodził na miejsce.
W innych – nawet w Aurisie* ;) – te skrzynie były właściwie neutralne, że ich nie zauważałem. W Megane 1., 5. i 6. wchodzą tak neutralnie.

*tam tylko zestopniowanie było koszmarne, w korku wył na jedynce, a na dwójce miał za ciężko <lol>


Tak czy inaczej to wszystko kieruje mnie w stronę automatu <rotfl>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 5 sty 2021, 16:11

Długa ta wędrówka :).
Focus mi jakos leży, w sumie przywykłem do tego manuala, nie jest jakoś męczący. Nawet to że to 1,5 klekot jakoś mnie nie martwi, nawet w korkach. Sprzęgło słychać, stuka, ale skoro wszystkie tak mają to odpuściłem. Przez 35 tyś nie padło wiec może faktycznie TTTM.

Kolejne będzie tak na pewno w AT i w sumie w czwartek jadę podpisać na nie papiery. Więc wszystko wskazuje ze będzie to kiciuś :) 2.0 PB 200KM AT z napędem na tylną oś. Klekota odpuściłem. Chyba życie jest za krótkie aby mieć 2 klekoty :D
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 5 sty 2021, 16:15

JohnnyB napisał(a):Klekota odpuściłem. Chyba życie jest za krótkie aby mieć 2 klekoty


Ja nic nie chciałem pisac ale zastanawiałem się właśnie po co Ci drugi diesel, skoro pisałeś o przebiegach do 10kkm... Szedłbym w fajną PB :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez JohnnyB » 5 sty 2021, 17:01

Bardziej chodziło o dostępność ciekawych egzemplarzy. PB nie było a ja już nie miałem zdrowia naciskać na inna markę i model.....wiec zerkałem w kierunku klekota. Na polskich stronach dużo informacji nie znalazłem ale w UK to się już sporo rozpisali o awaryjności SCR w autach Jaguar/Land Rover.
Więc zmieniłem nieco wymagania, i w nieco starszych rocznikach z większymi przebiegami znalazłem ciekawe auto.
W sumie poważnie myślałem nad nowym....i nawet liczyłem na tę Alfę, ale ich ceny ich wzrosły,
Do tego jak już tu padło na forum, nie wiadomo co dalej z Alfami. W sumie PSA i FCA się połączyły i ilość marek na pewno zmaleje. Więc to chyba nie byłby to dobry kierunek mimo iż auto bezapelacyjnie jest jednym z ciekawszych na rynku w tym momencie.

No i utrata wartości. Jeśli chodzi o Volvo, to przez 4 lata i 9 miesięcy, auto straciło na wartości 40% to w sumie całkiem niedużo, uwzględniając fakt że kupiłem na firmę a sprzedałem jako osoba fizyczna. Więc utrata powinna być nawet mniejsza.
W przypadku tego Jaguara, to on ma już za sobą ponad 50% utraty wartości od ceny katalogowej. Więc przez 2 lata więcej jak 20 % nie powinien stracić.

Jedyne do czego bede musiał przywyknąć to do spalania 2xFocus. Choć nie uważam aby palił wiecej jak Mini :D
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 5 sty 2021, 17:05

Ciekawy samochód, na pewno jest "jakiś" i nie widzi się tego setki na drogach. Odpychać się też powinno żwawo.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez JohnnyB » 5 sty 2021, 17:12

Fakt, tylko jest w najciekawszym z możliwych kolorów......grafitowy :/ eh.... nie będzie się jakoś odróżniał od Focusa :D.
W czwartek mam w planach wycieczkę i pomacanie go. Dziś dostałem już ostateczną wycen leasingu, filmik z oględzin auta, dokument ostatniego serwisu i pomiar powłoki lakierniczej....
Tylko nieco mi się zejdzie z odbiorem bo blachy bym wolał z Wawy, no i opony bym chciał kupić w międzyczasie jeszcze.
Możliwe że w przyszłym tygodniu będzie parkował już pod domem :).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 18:01

...a u mnie ta francuska myśl techniczna już zaparkowała. I wszystko jest w pytę. Skrzynia biegów jak wracałem faktycznie działała bez najmniejszych zastrzeżeń <rotfl>
A co do opon, to jest to "eksploatacja", mogę sobie ewentualnie gdzieś podjechać geometrię zrobić :D. Serwis "wyregulował" natomiast ciśnienie.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 5 sty 2021, 18:21

u mnie zdecydowanie gorzej chodzi skrzynia teraz zimą rano niż było to latem, po rozgraniu jest zdecydowanie lepiej więc myślę że czas wymienić olej w skrzyni. Zmiana biegów nie jest idealna i spodziewałem się lepszej pracy ale myślę że jest lepiej niż w Pulsarze rodziców tam to jak w Seicento :P

Przyszła piła, pełen zapału przystąpiłem do napraw, po godzinie i paru poprawkach piła ładnie chodzi, jest smarowanie, wkręca się na obroty i po zgaszeniu ładnie zapala. Zostało dopracować naciąg łańcucha, wyczyścić ją porządnie i na OLX leci :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 21:01

Nie sądziłem, że mogę coś takiego napisać o takim aucie, ale... podoba mi się <lol>
https://www.cupraofficial.pl/samochody/ ... entor.html
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 5 sty 2021, 21:04

Ciekawy ruch ze stworzeniem oddzielnej marki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 21:09

To już ze dwa lata jest w PL chyba :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 5 sty 2021, 21:12

Ale to dopiero ich pierwszy „wlasny” model. Tez mi sie podoba, nawet mojej zonie sie podoba ;).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nemi » 5 sty 2021, 21:15

Trochę mi jakąś mazdę przypomina (CX-3 albo CX-5), ciekawe czy różnią się ceną :D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 5 sty 2021, 21:35

oglądałem kilka testów tego fermentora (ta nazwa sama mi się tak ciśnie na usta...) i całkiem spoko. Czekam na kolejne modele.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 5 sty 2021, 21:41

Jakoś sten typ nadwozie ze sportem mi nie pasuje, to powinno być coś pokroju I30N
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park