Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez ravo » 7 mar 2018, 23:27

JohnnyB napisał(a):Mój punkt to, że wypadki są przez ludzi, nie auta

JohnnyB napisał(a):Nie kojarzę statystyk wypadków w którym jako powód była informacja – za słaby silnik do jazdy w ruchu miejskim.....

Ok to ja chyba nie potrafię czytać ze zrozumieniem

Dopisano 07 mar 2018 23:29:

Dziennikarze jeżdżą demo producentów. Demo dealerów bardzo rzadko są mocno eksploatowane. Większość firm w których pracowałem nie wydawało demo klientom bez obecności pracownika obok.
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez marek » 7 mar 2018, 23:32

Gib napisał(a):Co do wyboru demówki to ile tych demówek jest dostępnych do zakupu? Bo może my do [cenzura] nędzy... cały czas debatujemy o autach których poziom sprzedaży jest 50 szt rocznie, a tymczasem Skoda sprzedaje 5 tys mułowatych, przeszkadzających szlachcie się wyżyć na drogach aut. Już nie wspomnę o rynku wtórnym.


Na niemieckim rynku w mocnych demówkach można przebierać, zresztą u nich jest całkiem inna polityka cenowa na roczne auta klasy premium w salonach i takie auta są nawet kilkadziesiąt procent tańsze niż u nas.

i to nie jest kwestia wyżywania się na drogach. Niedawno miałem okazję jechać trasę zastępczym Clio IV 1,2 75km i wyprzedzanie tira to było naprawdę stresujące przeżycie. O ile w mieście nawet takim Clio można się sprawnie poruszać bez blokowania ruchu o tyle na trasie trzeba wrócić do techniki jazdy sprzed 30 lat maluchem czy polonezem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez JohnnyB » 7 mar 2018, 23:33

marcinowozniako napisał(a):.... uważam że dużej ilości wypadków kolizji można by uniknąć gdyby ludzie bardziej myśleli co robią i potrafili wykorzystać to co mają pod nogą. 100km autem też można się szybko i sprawnie włączyć do ruchu,......


I tyle w temacie.

Dopisano 07 mar 2018 23:34:

ravo napisał(a):
JohnnyB napisał(a):Mój punkt to, że wypadki są przez ludzi, nie auta

JohnnyB napisał(a):Nie kojarzę statystyk wypadków w którym jako powód była informacja – za słaby silnik do jazdy w ruchu miejskim.....

Ok to ja chyba nie potrafię czytać ze zrozumieniem


A tego to jestem pewien.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez marek » 7 mar 2018, 23:34

Gib napisał(a):BTW. Kupowanie demo auta sportowego/usportowionego to trochę jak poślubienie największego lachociąga na osiedlu. Wyjechane na wszystkie strony, przez dziennikarzy potem przez klientów którym ma się spodobać. Ale co kto lubi, może się i opłacało.


jest gwarancja, więc nie rozumiem problemu. Nie każdy ma wolne 70tys pln żeby sobie wziąć zamiast demo auto z taśmy produkcyjnej zamiast demo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Neonixos666 » 7 mar 2018, 23:35

marek napisał(a): na trasie trzeba wrócić do techniki jazdy sprzed 30 lat maluchem czy polonezem.


Czyli poprawny :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 7 mar 2018, 23:37

Paweł napisał(a):Ale nie – możesz kupić Espace z wielkimi kołami, wielkimi chromami i małym silniczkiem, który nie jest w stanie spod świateł pociągnąć nawet sam siebie!


Który? Bo chyba TCE 225 nie ma tego problemu?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez marcinowozniako » 7 mar 2018, 23:39

JohnnyB napisał(a):
marcinowozniako napisał(a):.... uważam że dużej ilości wypadków kolizji można by uniknąć gdyby ludzie bardziej myśleli co robią i potrafili wykorzystać to co mają pod nogą. 100km autem też można się szybko i sprawnie włączyć do ruchu,......


I tyle w temacie.

Dopisano 07 mar 2018 23:34:

ravo napisał(a):
JohnnyB napisał(a):Mój punkt to, że wypadki są przez ludzi, nie auta

JohnnyB napisał(a):Nie kojarzę statystyk wypadków w którym jako powód była informacja – za słaby silnik do jazdy w ruchu miejskim.....

Ok to ja chyba nie potrafię czytać ze zrozumieniem


A tego to jestem pewien.


Ale chodzi o to że większość ludzi nie umie tego zrobić i wtedy dla nich takie auto mocne byłoby wybawieniem bo chcąc nie chcąc przyspieszali by szybciej niż w aucie 100km <lol> <czarodziej>
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Gib » 7 mar 2018, 23:42

Zgadzam się że jazda wolnossącym 1.2 nawet w lekkim clio to może być ponad siły niektórych, szczególnie tych rozpieszczonych doładowanymi V6, czy ogólnie czymkolwiek doładowanym, tym niemniej da się tym pojechać, kwestia kasy, ja osobiście wolę starsze mocniejsze auto, niż nowsze klasy B z dychawicznymi 100 Nm. Tym niemniej rynek motoryzacyjny mamy taki jaki mamy. Głównie się sprzedają auta "pewne" niż bardzo mocne. Biedota 500+ przejada/przepija raczej w dyskontach niż się rozgląda za 335/340i ;)

Dopisano 07 mar 2018 23:43:

marcinowozniako napisał(a):Ale chodzi o to że większość ludzi nie umie tego zrobić i wtedy dla nich takie auto mocne byłoby wybawieniem bo chcąc nie chcąc przyspieszali by szybciej niż w aucie 100km <lol> <czarodziej>


Albo stali w połowie wjazdu mieląc kołami.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez JohnnyB » 7 mar 2018, 23:44

marcinowozniako napisał(a):Ale chodzi o to że większość ludzi nie umie tego zrobić i wtedy dla nich takie auto mocne byłoby wybawieniem bo chcąc nie chcąc przyspieszali by szybciej niż w aucie 100km <lol> <czarodziej>


Cięzko mi się z tym zgodzić.
Wyobraźnia – to jest to czego brakuje kierowcom, świadomość czym się podróżuje i że nie ejst się jedynym użytkownikiem drogi.
Na pewno słyszałeś historie o młodych ludzich i wypadkach. to nie rzadko były to auta które często miały powyżej 150KM, tylny napęd....Kończyło się na drzewach, rowach czy czołówkach z innymi uczestnikami drogi.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez ravo » 7 mar 2018, 23:46

Tak zakaz sprzedawania BMW młodym kierowcą uratował by świat
Ehhhhh
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez marcinowozniako » 7 mar 2018, 23:50

Gib napisał(a):Albo stali w połowie wjazdu mieląc kołami.


Pewnie Grubo ponad połowa aut jeżdżąca po Polskich drogach ma kontrolę trakcji więc....


JohnnyB napisał(a):Cięzko mi się z tym zgodzić.
Wyobraźnia – to jest to czego brakuje kierowcom, świadomość czym się podróżuje i że nie ejst się jedynym użytkownikiem drogi.
Na pewno słyszałeś historie o młodych ludzich i wypadkach. to nie rzadko były to auta które często miały powyżej 150KM, tylny napęd....Kończyło się na drzewach, rowach czy czołówkach z innymi uczestnikami drogi.


A to też jest trochę takie gadanie. Nie przewidzisz tego że ktoś Ci wyskoczy centralnie pod samochód albo wyjedzie Ci na skrzyżowaniu niemal wprost pod Twoje auto.

Co do młodych i gniewnych bo sam się do tej grupy zaliczam, oprócz zapierdzielania szybko ponad dozwolonymi prędkościami w większości jeżdzę spokojnie szczególnie gdy muszę coś załatwić i wtedy widzę że mocniejsze szybsze auto zwyczajnie się przydaje sam uniknałem tak kilku spotkań z innym pojazdem nie z mojej winy. Tylny napęd jest zdradliwy i właściwie nie polecałbym auta z tylnym napędem jako 1 auto a już szczególnie takie powyżej 150KM.

Sam miałem kolizję oczywiście z mojej winy, uznanej przez Policje, bo finalnie to ja uderzyłem w pojazd ale tylko dlatego że wyjechało mi auto prawie że pod maskę i ratowałem się i auto uciekając w bok.
Ostatnio edytowano 7 mar 2018, 23:53 przez marcinowozniako, łącznie edytowano 1 raz
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez marek » 7 mar 2018, 23:51

Gib napisał(a):Zgadzam się że jazda wolnossącym 1.2 nawet w lekkim clio to może być ponad siły niektórych, szczególnie tych rozpieszczonych doładowanymi V6


tu chodzi o kwestię, że Clio wyprzedza tira przez jakieś dobre kilkaset metrów i trzeba tak naprawdę być wróżką, czy będąc już koło kabiny nie pojawi się z naprzeciwka auto wyjeżdżające z zakrętu – i to mimo tego, że kiedy zaczynaliśmy manewr to nic nie jechało z naprzeciwka a manewr kończymy z dużym zapasem na linii przerywanej.

btw, ja nie jeżdżę doładowanym V6 ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez JohnnyB » 7 mar 2018, 23:52

ravo napisał(a):Tak zakaz sprzedawania BMW młodym kierowcą uratował by świat
Ehhhhh


Ty to napisałeś, nie ja.
Przeczytaj całość, odnieść do wypowiedzi którą przytoczyłem. Włącz myślenie, następnie wypowiedź się, jeśli masz coś konstruktywnego do przekazania.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez marek » 7 mar 2018, 23:56

JohnnyB napisał(a):Cięzko mi się z tym zgodzić.
Wyobraźnia – to jest to czego brakuje kierowcom, świadomość czym się podróżuje i że nie ejst się jedynym użytkownikiem drogi.


oglądając filmiki np. na Polskie Drogi mam wrażenie, że podstawowymi problemami powodującymi wypadki jest to, że kierowcy nie patrzą dalej niż koniec swojej maski, nie przewidują zachowań innych kierowców, w sytuacji krytycznej nie potrafią prawidłowo zareagować oraz za często grają w toto-lotka (wyprzedzanie pod górkę i przed zakrętami oraz w sytuacji kiedy widać że z naprzeciwka jedzie inne auto)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez ravo » 8 mar 2018, 00:08

Mogę wypowiadać się nie konstruktywnie? ;–)
Czy to kolejny zakaz który uratuje świat:-P
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Neonixos666 » 8 mar 2018, 00:10

Szkoda że w samochodach nie ma takiego parametru jak średnie wykorzystanie mocy. Ciekawe ile KM w normalnej jeździe wykorzystujemy bo ja patrząc na swoją jazdę to tych 150KM dawno nie widziałem <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 8 mar 2018, 00:14

JohnnyB napisał(a):nowego Amaroka

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska

Postprzez marcinowozniako » 8 mar 2018, 00:14

A możesz sobie wyliczyć z wykresu z hamowni chociaż w sumie aby było to w 100% obiektywne to trzeba by jeszcze uwzględnić stopień otwarcia przepustnicy oraz przełożenia poszczególnych biegów. Tutaj by się przydał Master Brii. On wiedziałby jak to policzyć :]
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez JohnnyB » 8 mar 2018, 00:14

Jeśli spełniłeś 3 pierwsze punkty to, to mi osobiście to nie przeszkadza.
Czy uratuje świat ? Nie wiem, moim zdaniem jednak wpłynie pozytywnie na jakoś konwersacji.
I nie padły tu żadne zakazy, co najwyżej luźne spostrzeżenia, może sugestię.

Dopisano 08 mar 2018 0:16:

Krzemol1994 napisał(a):
JohnnyB napisał(a):nowego Amaroka

Obrazek


Dobre :), auto oferowane zawsze z wyprzedaży rocznika :D.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Grzyby » 8 mar 2018, 00:17

Krzemol1994 napisał(a):
JohnnyB napisał(a):nowego Amaroka

Obrazek

kwiczę hahaha hahaha hahaha
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park