Stowarzyszenie Narodowe Centrum Motosportu

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez rotaryboy » 28 wrz 2016, 14:11

Ogłoszenie parafialne:

Wiedząc o tym, jakie prawo panuje u nas w kraju i niejednokrotnie widząc, iż też większość z Nas tutaj zebranych na forum, po większych lub mniejszych modach ma problem z policją albo z uzyskaniem przeglądu postanowiłem założyć ze znajomymi takie oto Stowarzyszenie (https://www.facebook...trummotosportu/) . (link działa jak jesteśmy zalogowani na fb, jeżeli by nie działał proszę w wyszukiwarce fb wpisać NARODOWE CENTRUM MOTOSPORTU.

Proszę , abyście zapoznali się z naszymi postulatami i jeżeli się z nimi zgadzacie to o lajkowanie i udostępnianie strony (oraz jeśli to możliwe zapraszanie swoich znajomych).
Chcemy coś zmienić i liczymy, że razem możemy osiągnąć wiele, tym bardziej, iż sami doskonale wiecie, że nasze pojazdy są bardzo dobrym stanie, a często przez chociażby przyciemnione szyby czy mody w wydechu jesteśmy niesłusznie karani.

PS. Jeżeli temat dodałem w złym dziale to proszę o prawidłowe jego umieszczenie.
Jeszcze raz zapraszam do lajkowania i udostępniania strony, ponieważ im szybciej zwiększy się nasze grono odbiorców tym szybciej wrzucimy projekt petycji. Będziecie mogli oczywiście również zdecydować czy dodać jakieś postulaty.
Pozdrawiam serdecznie.
https://www.facebook.com/narodowecentrummotosportu/
papa
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 14:10
Posty: 6
Auto: RX

Postprzez Wojtek » 28 wrz 2016, 14:44

Nikt nikogo raczej nie karze bez powodu... A jeżeli tak, to zawsze można się odwołać od mandatu.
Poczekaj aż wejdzie nowe z EU, to za same mody będą zwyżki w ubezpieczeniach... A jak ich nie zgłosisz, to unieważnią ubezpieczenie.
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez rotaryboy » 28 wrz 2016, 15:32

Wojtek napisał(a):Nikt nikogo raczej nie karze bez powodu... A jeżeli tak, to zawsze można się odwołać od mandatu.
Poczekaj aż wejdzie nowe z EU, to za same mody będą zwyżki w ubezpieczeniach... A jak ich nie zgłosisz, to unieważnią ubezpieczenie.

Czytamy ze zrozumieniem, najpierw prosiłbym Cię o zapoznanie się z opisem stowarzyszenia.
Jeżeli mówisz o odwołaniu się od mandatu to zobacz co nasi kochani posłowie szykują od stycznia 2017 :)
Nie chcę Cię obrażać, ale wyraźnie zaznaczamy, że naszą grupą docelową są właściciele pojazdów unikatowych, zarówno motocykli jak i samochodów. Więc albo nigdy niczym rzucającym się w oczy nie jeździłeś i nie doświadczyłeś celowego doczepiania się przez Panów niebieskich z zazdrości albo jesteś w drugiej grupie czyli : "nie róbmy nic, płaćmy bo tak każą". I powodzenia na progach zwalniających, które są tworzone z coraz większą fantazją.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 14:10
Posty: 6
Auto: RX

Postprzez stachan » 28 wrz 2016, 16:25

Gdyby Wasz profil działał, to pewnie byłoby łatwiej poznać Wasze postulaty...

ccc.jpg


Kolega Wojtek odniósł się zapewne do Twoich słów:

rotaryboy napisał(a):Chcemy coś zmienić i liczymy, że razem możemy osiągnąć wiele, tym bardziej, iż sami doskonale wiecie, że nasze pojazdy są bardzo dobrym stanie, a często przez chociażby przyciemnione szyby czy mody w wydechu jesteśmy niesłusznie karani.


I trudno się z nim nie zgodzić skoro przyciemnianie szyb przednich bocznych (bo pewnie o nie chodzi) jest zabronione, to trudno wymagać, aby stosowne służby nie karały za takie wykroczenia. Analogicznie w sprawie wydechu – jeżeli decybele są przekroczone, to mandat się należy. Gdy ustawodawca czegoś zabrania, to kara za złamanie zakazów jest słuszna. To, że ktoś posiada unikatowy – w jego mniemaniu – pojazd wcale nie oznacza, że może on być dopuszczony do ruchu z niedozwolonymi modyfikacjami.

Poprawcie stronę – chciałbym się z nią zapoznać i zdecydować o umiejscowieniu wątku <co?>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez rotaryboy » 28 wrz 2016, 16:34

https://www.facebook.com/narodowecentrummotosportu/

a teraz? Jeżeli nie, to wpisz proszę na fb w wyszukiwarkę : Narodowe Centrum Motosportu.

Oczywiście, że masz rację, iż jeżeli coś jest zakazane to kara się za to należy. Tylko, że na celowniku bardzo często są samochody, które rzadko możesz spotkać na ulicy, a te "zwykłe" typowe po prostu są przepuszczane. NIe masz racji, też co do wydechu i innych zakazanych rzeczy. Dziś jest tak, że to na podstawie "widzimisię" Policjanta, ma on prawo zabrać Ci dowód, bez wykonania pomiarów itd.
Na całym świecie są już takie organizacje, które zrzeszają rzadkie i unikatowe pojazdy – patrz Niemcy i Turcja i wiele innych. Tam jeżeli Twój pojazd należy do takiej organizacji podlega pod trochę inne zasady.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 14:10
Posty: 6
Auto: RX

Postprzez stachan » 28 wrz 2016, 16:43

Dla zachowania przejrzystości nie cytujemy poprzedzającego postu :)

Niestety – nadal stronka nie wyświetla się. Być może trzeba być zalogowanym na Fb <co?>

Jeżeli organ uprawniony do kontroli nie wykonując stosownych pomiarów zatrzymuje dowód rejestracyjny lub chce wystawić mandat, to oczywiście tego nie popieram, ale rozważamy działania zasadne (poparte odczytami instrumentów kontrolnych).
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez rotaryboy » 28 wrz 2016, 16:48

ok, będę pamiętał.
Pewnie trzeba być zalogowanym.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 14:10
Posty: 6
Auto: RX

Postprzez Grzyby » 28 wrz 2016, 16:55

Zgodnie z obecnymi przepisami wszystkie pojazdy wyposażone muszą być w tablice rejestracyjną z przodu pojazdu oraz naklejkę z numerem rejestracji na przedniej szybie. Posiadanie przytwierdzonej tablicy na przednim zderzaku nie znajduje jednak żadnego uzasadnienia w bezpieczeństwie, w wygodzie oraz w estetyce pojazdu. Coraz więcej sportowych samochodów ma tak wyprofilowane przednie zderzaki, iż kierowcy rezygnują całkowicie z tablicy rejestracyjnej. Takie działania wiążą się z ryzykiem mandatów. Są też tacy co zastępują oryginalną tablicę rejestracyjną naklejką tablicy rejestracyjnej o mniejszych wymiarach co zagrożone jest postępowaniem sądowym, o czym niewielu kierowców zdaje sobie sprawę. Wracając do kwestii bezpieczeństwa tablice rejestracyjne zasłaniają często wlot powietrza do chłodnicy, co może spowodować uszkodzenie silnika, a w efekcie niebezpieczeństwo dla właściciela pojazdu oraz innych użytkowników dróg. Nadto sama naklejka tablicy rejestracyjnej umieszczona na przedniej szybie pojazdu w zupełności wystarcza do identyfikacji pojazdu przez fotoradar, bądź policję.

Kolejną kwestią często ograniczającą użytkowników unikatowych pojazdów jest brak możliwości przyciemniania przednich bocznych szyb i przedniej szyby swojego samochodu. Obecnie obowiązujące przepisy nadają nierealne do spełnienia progi procentowe przyciemniania przednich szyb co de facto uniemożliwia taką modyfikację. Modyfikacja ta jednak może poprawiać bezpieczeństwo jazdy i widoczność oraz wpływa pozytywnie na stan wnętrza pojazdu, które nie jest narażone na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Kierowcy dosyć często w słoneczny dzień jeżdżą w okularach przeciwsłonecznych, które ograniczają pole widoku lub/i wpływają negatywnie na sam wzrok kierowcy przez e.g. zakrzywienie soczewek. W nocy z kolei, nawet delikatne przyciemnienie przedniej szyby spowodowałoby uniknięcie oślepienia kierowy przez inny pojazd, który ma nieprawidłowo wypoziomowane światła.

Następną niedozwoloną modyfikacją jest klatka bezpieczeństwa, która wzmacnia konstrukcję pojazdu i pomogłaby uratować sporo ludzkich istnień. Mimo tego jest ona zakazana z powodu domniemanego ograniczenia widoczności oraz w szczególnie ciężkich wypadkach służby bezpieczeństwa zasłaniają się faktem, iż trudniej wydobyć osoby z wnętrza pojazdu wyposażonego w klatkę bezpieczeństwa. Jednakże zdarza się tak, że właśnie ona mogłaby kogoś uratować. Szczególnie biorąc pod uwagę, iż w ostatnim czasie wielu ludzi zginęło przez kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu, a gdyby ich samochód miał odpowiednio wzmocnioną konstrukcję to być może takie wypadki kończyłyby się inaczej.

Jako właściciele unikatowych pojazdów jesteśmy również ograniczeni przy jakichkolwiek modyfikacjach wydechu.Ograniczenie samo w sobie nie jest zbyt restrykcyjne jednak jego rzeczywiste zastosowanie równa się automatycznej utracie dokumentu rejestracyjnego przy jakiejkolwiek modyfikacji tegoż układu. Wynika to z braku wiedzy przedstawicieli władz, braku odpowiednich mierników jak i mylnemu wyobrażeniu, iż głośniejszy wydech jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa lub przekracza normy dopuszczalnych decybeli. Jest wręcz odwrotnie. Po modyfikacji wydechu pojazdy są bardziej słyszalne dla ludzi w obszarach zabudowanych ale także odstraszają zwierzęta leśne, co zmniejsza ryzyko wypadku w terenie wiejskim czy niezabudowanym.

Również obniżanie pojazdu w niewielkim stopniu nie niesie za sobą konsekwencji. Nie ma jednak jasno określonych norm co do dopuszczalnego obniżenia, co powoduje, że pojazdy obniżone w sposób rzucający się w oczy narażone są na mandaty a argumentacja władz jest co najmniej wątpliwa – takie pojazdy uszkadzają nawierzchnię dróg publicznych, to nasze pojazdy uszkadzane są przez drogi (nawet te nieobniżone). Większą szkodę, jeżeli już, dla drug publicznych przynoszą przeładowane ciężarówki jak i dopuszczanie ich do pewnych dróg (e.g. w centrum miasta).

Jak doskonale wiemy, nawet przez zastosowanie jednej z powyższych modyfikacji nasz samochód bądź motocykl mimo idealnego wręcz stanu technicznego, nowych opon, sprawnych hamulców – często również renomowanych firm nie przejdą corocznego przeglądu i są narażone na mandaty, jednakże typowe pojazdy często bardzo zaniedbane, nie zwracają uwagi Policji i bezproblemowo przechodzą coroczne przeglądy.

Progi spowalniające są zmorą większości aut nie-terenowych. Wiemy, że pozbyć ich się nie da, jednak jest coś co można i w tym temacie zmienić. Chodzi o wprowadzenie standaryzacji. Co gmina co ulica to inny rodzaj progów. Fakt wszystie wpływaja na prędkość samochodów (za wyjątkiem terenowych, których jest coraz więcej i mają je w głębokim poważaniu) jednak sporo z nich potrafi uszkadzać podwozia aut niżej zawieszonych. Z punktu widzenia technicznego jest możliwe wprowadzenie tak ustandaryzowanych progów by wszędzie były +/– jednakowe i nie zagrażały żadnym podwoziom. I o to również chcemy zabiegać.


Część – w moim mniemaniu – kompletnie bezsensowna.
A temat głośnych wydechów zwiększających bezpieczeństwo jest wręcz debilny.

P.S. Ogarnijcie błędy ortograficzne. No chyba że założycie kolejne stowarzyszenie na rzecz olewania zasad ortografii. W końcu nikt z tego powodu nie ginie :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez rotaryboy » 28 wrz 2016, 17:05

"A temat głośnych wydechów zwiększających bezpieczeństwo jest wręcz debilny."
zmienisz zdanie w momencie, w którym wjedziesz w sarnę albo jakieś inne zwierzątko, ktoś Ci wtargnie na pasy albo potrącisz jakiegoś dzieciaka, który nie spojrzy jak będzie wchodził na ulicę :)
Pokaż błędy, to je poprawimy :)
edit: tam w jednym miejscu masz "drug publicznych" – skopiowane przez Ciebie, tylko, ze na profilu mamy poprawną pisownie. Trochę słabe prowo.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2016, 14:10
Posty: 6
Auto: RX

Postprzez brii » 28 wrz 2016, 18:10

1.) Strona tylko na FB to dziecinada
2.) Samochody "perełki" jeśli mają się poruszać po drogach muszę spełniać określone warunki i je spełniają jeśli są seryjne albo jeśli mody są zrobione z głową.
3.) Loud pipes save lives <lol> – wydech jest skierowany do tyłu nie do przodu, jak się zasuwa to niestety nawet i 130dB nie jest wystarczająco głośne by wszystko co żyje spierniaczało z jezdni. Zajmijcie się limitem głośności wydechu na torze Poznań a nie na drogach publicznych przy których żyją ludzie.
Piszę to jako posiadacz samochodu który w nazwie ma "Sport" jak i zapalony motocyklista który uwielbia zapier&#ć <diabełek> Przepisy odnośnie homologacji i warunków technicznych do poruszania się po drodze nie zostały wymyślone po to żeby nam utrudniać życie. Jak się ich nie spełnia to pojazd ładuje się na lawetę i w taki sposób jedzie na tor – robię tak kilka razy w roku, da się, radochy jest w opór i nikomu się nie przeszkadza. Policja też się nie czepia.

rotaryboy napisał(a):zmienisz zdanie w momencie, w którym wjedziesz w sarnę albo jakieś inne zwierzątko

No powiem Ci, że pisząc to do Grzyba wygrałeś internety <glupek2>
Z mojej strony zwierzątka spotykałem nie raz (szczęśliwie nie waląc w nie) i głośny wydech nie pomagał, w międzyczasie trochę dorosłem i zmądrzałem ;) I ostatnia sprawa – głośny samochód potrafi wystraszyć zwierzę i przypadkiem może wtedy zacząć uciekać w niewłaściwą stronę...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Maniekvip » 28 wrz 2016, 19:33

Kolejną kwestią często ograniczającą użytkowników unikatowych pojazdów jest brak możliwości przyciemniania przednich bocznych szyb i przedniej szyby swojego samochodu. Obecnie obowiązujące przepisy nadają nierealne do spełnienia progi procentowe przyciemniania przednich szyb co de facto uniemożliwia taką modyfikację. Modyfikacja ta jednak może poprawiać bezpieczeństwo jazdy i widoczność oraz wpływa pozytywnie na stan wnętrza pojazdu, które nie jest narażone na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Kierowcy dosyć często w słoneczny dzień jeżdżą w okularach przeciwsłonecznych, które ograniczają pole widoku lub/i wpływają negatywnie na sam wzrok kierowcy przez e.g. zakrzywienie soczewek. W nocy z kolei, nawet delikatne przyciemnienie przedniej szyby spowodowałoby uniknięcie oślepienia kierowy przez inny pojazd, który ma nieprawidłowo wypoziomowane światła.


Kolejny postulat z pupy...
Po prostu brak słów żeby to wszystko opisywać.
Często seryjne szyby są przyciemnione w maksymalnym dopuszczalnym stopniu (mają 70% przepuszczalności światła) dlatego jakiekolwiek, najmniejsze ich przyciemnienie powoduje utratę DR.
Z tyłu mam średnio przyciemnione szyby i powiem szczerze że nie odważył bym się na taki krok z przodu.
Jedziesz nocą w lesie i widzisz jedynie wielką ku..ę. Podobnie zresztą w biały dzień, las, deszcz.....
Okulary polecam kupować u optyka. Mają odpowiednie filtry, nie zniekształcają pola widzenia a co najważniejsze mogę je w każdej chwili zdjąć polepszając sobie widoczność.
Oślepiający problem w nocy hmmmm folia nie jest rozwiązaniem. Należy robić akcje typu "ustaw światła nie oślepiaj".
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Krzemol » 28 wrz 2016, 19:46

brii napisał(a):3.) Loud pipes save lives <lol> – wydech jest skierowany do tyłu nie do przodu, jak się zasuwa to niestety nawet i 130dB nie jest wystarczająco głośne by wszystko co żyje spierniaczało z jezdni.

Na potwierdzenie tej tezy dodam, że jak na ironię stłuczkę miałem w tym samym dniu, w którym zamontowałem głośny wydech <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska

Postprzez dadan » 28 wrz 2016, 19:47

W zasadzie nie wiem co chcecie wywalczyć, bo te argumenty ciężko trafiają do zwykłych ludzi, a co dopiero do polityków. Nie wiem czy w jakimś kraju można przyciemniać przednią szybę, ale to bardziej podjeżdża pod agro tuning niż bezpieczeństwo. Nigdzie w cywilizowanym kraju to nie przejdzie, żadna policja nie zgodzi się ze względu na chociażby fotoradary czy ludzi ukrywających się przed policją. Chciałbym też widzieć, czy koleś który wyjeżdża z drogi podporządkowanej patrzy się w moją stronę, czy śpi za kierownicą. Resztę już koledzy skomentowali.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez JohnnyB » 28 wrz 2016, 20:30

dadan napisał(a): Nie wiem czy w jakimś kraju można przyciemniać przednią szybę, ale to bardziej podjeżdża pod agro tuning niż bezpieczeństwo. Nigdzie w cywilizowanym kraju to nie przejdzie, żadna policja nie zgodzi się ze względu na chociażby fotoradary czy ludzi ukrywających się przed policją.


W Korei Południowej nie mają z tym problemów, a to bardzo cywilizowany kraj :).
I nie to że popieram inicjatywę tutaj opisaną, tak tylko chciałem wtrącić "5 groszy" :)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez brii » 28 wrz 2016, 20:37

JohnnyB napisał(a):W Korei Południowej nie mają z tym problemów, a to bardzo cywilizowany kraj :).

Jesteś pewien? Bo to, że często się tam tak robi nie oznacza, że jest to legalne ;)
Można przyciemniać w Gruzji i Rosji – to nie są za bardzo cywilizowane kraje pod względem tego co się dzieje na drogach ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez dadan » 28 wrz 2016, 20:40

JohnnyB napisał(a):W Korei Południowej nie mają z tym problemów, a to bardzo cywilizowany kraj :).


A widzisz byłem i nie zauważyłem, za to jedzą psy więc nie wiem jak ich do końca traktować :)
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez JohnnyB » 28 wrz 2016, 21:07

Oj tylko w miejscach które policzysz na palcach jednej dłoni jedzą psiaki, ale one są dobre na potencję, więc zrozumiałe :).
Też byłem kilka razy i widziałem, jeździłem ;). Biała fura, czarna szybka to prawie jak religia :)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Grzyby » 28 wrz 2016, 22:30

rotaryboy napisał(a):edit: tam w jednym miejscu masz "drug publicznych" – skopiowane przez Ciebie, tylko, ze na profilu mamy poprawną pisownie. Trochę słabe prowo.

Weź człowieku ...
Tekst kopiowałem i wklejałem. Nie bawią mnie durne podmianki co mi sugerujesz....

rotaryboy napisał(a):zmienisz zdanie w momencie, w którym wjedziesz w .............

No popatrz... wjechałem i nie zmieniam. I było to sporo większe niż licha sarenka <lol>
A Ty wjechałeś w coś większego od wróbla? Czy na podstawie tego że jeździsz z dziurawym tłumikiem i niczego jeszcze nie trafiłeś wysnuwasz takie wnioski że tak jest bezpieczniej?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Wojtek » 29 wrz 2016, 08:44

Myślę, że całość może zniknąć w czeluściach kosza... jako zwykłe śmieci. <diabełek>

Profil FB nie istnieje, a argumenty do <dupa>

Pozdrawiam
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ereste83 » 29 wrz 2016, 09:27

OP chyba sobie jaja robi z wydechem i kompletnie się tym dyskredytuje. Instalacja niefabrycznego wydechu powinna natychmiast skutkować utratą dowodu. Mało rzeczy mnie tak wkurza jak antysocjalni debile z głośnym wydechem. To jest zwykłe chamstwo i NICZYM nieuzasadnione. Słychać potem takie auto kilometr jak wyje i szczególnie w nocy zakłóca spokój.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 13:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park