Ciekawe trasy samochodowe po Polsce – co warto zobaczyć.

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez l3mur91 » 8 wrz 2013, 12:03

Nie wiem czy taki temat już był, ale w każdym razie szukajka nic więcej na temat nie chce powiedzieć.

Ktoś z Was zwiedzał samochodem Polske? Głupie pytanie... na pewno, tylko teraz jeszcze musicie chcieć się podzielić. <glupek2>

Które trasy mają fajne widoki, i jakie konkretne miejsca w Polsce są na prawdę warte odwiedzenia?
Nie do końca chodzi mi o jakieś obiekty typu muzea, ale bardziej o coś naturalnego. Stare rynki, opuszczone wsie, jaskinie, góry itp itd.

I jakość dróg dojazdowych, ważna sprawa :)
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Postprzez Fudziu » 8 wrz 2013, 15:21

Ja mogę polecić wyprawę do Szczawnicy :) Trasę jaką pokonywałem to start w Chrzanowie –> Babice –> Zator –> Wadowice –> Sucha Beskidzka –> Maków Podhalański –> Zawoja –> Jabłonka –> Nowy Targ –> Szczawnica

W zasadzie pełno miejsc wartych do odwiedzenia po drodze i widoki niczego sobie :) W Babicach skansen i Lipowiec; Wadowice – miasto, itd.; Zawoja – drewniany kościółek, Babia Góra; a następnie przed Szczawnicą Kluszkowce, gdzie jest wygasły wulkan Wdżar i ciekawa droga przez wąwozik na szczyt (lub wyciągiem), a na szczycie anomalie magnetyczne (warto mieć kompas i sprawdzić ), następnie Czorsztyn, Niedzica, Zapora (trasa fajna, kręta z ładnym widokami), sama Szczawnica jak najbardziej warta zatrzymania – a za Szczawką – Homole :)

Jeśli chodzi o trasę to spokojna, w zasadzie nie stałem w żadnych korkach, omijamy Zakopiankę. Jakość dróg akceptowalna (no może z tego co pamiętam nawierzchnia za Zawoją nie rozpieszcza, ale to nie duży kawałek). No i wszędzie jest dojazd :) Trasa spokojna malownicza, piękne widoki i ciekawe miejsca – to tak na szybko co pamiętam :D
Była: Magdalena 626 GD 2.0i 90KM sedan Jest: Madzia 626 GW 2.0 FS 115KM 99r, Audi A6 3.0 Quattro Avant 02r

Bez Mazdy nie ma jazdy
Każde Porsche od Mazdy gorsze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2012, 23:36
Posty: 196 (0/5)
Skąd: Chrzanów - KCH
Auto: Jest:
Mazda6 GJ 12' 165KM
Volvo V70 T5 2.3T

Były:
Mazdy, Fordy, Audi, Volvo :)

Postprzez noxes » 14 wrz 2013, 23:12

Ja mogę polecić Kazimierz Dolny, Sandomierz i wschód polski- cerkwie prawosławne.
Park Orlich Gniazd
Park jurajski w Bałtowie ale to bardziej dla dzieci.
Na pomorzu? Jest coś ala państwo podziemne do zwiedzania. Osobiście nie widziałem, ale chciałbym to zobaczyć.
ogólnie co kto lubi jest dużo ciekawych miejsc :)
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez Gregory » 15 wrz 2013, 21:54

noxes napisał(a):Park jurajski w Bałtowie ale to bardziej dla dzieci.


Ja tam zawsze dobrze się bawię :D i to przez 3 dni, co roku <piwo> <piwo>
W uszach świst, w oczach mgła, a na liczniku 22
A to moja MAZDA 626 GF 1997 2.0 FS HP 136KM + LPG "Szampański"
Forumowicz
 
Od: 29 lut 2012, 12:11
Posty: 356 (0/2)
Skąd: Krzeszów nad Sanem/Rzeszów/Paris
Auto: 626 GF 1997 2.0 FS HP 136KM+LPG
Mondeo MK3 2004 2.0 145KM+LPG
było: 323F 1990r. BG 1.6+LPG 88KM
Scudo 1999r. 1.9TD 92KM
Laguna 1995r. 1.8+LPG 90KM

Postprzez slisman » 18 wrz 2013, 09:34

A ja polecam nasze kaszubskie trasy...oczywiście daleko od głównych, bardzo uczęszczanych dróg....tzw. Szwajcaria Kaszubska jest naprawdę ładna!
Obrazek

ooo takie widoczki bardzo często widać z ulic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 15:49
Posty: 981 (42/24)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Ford Explorer 4.0 SOHC V6 205 km

Postprzez Netto69 » 18 wrz 2013, 22:22

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że wakacje będziemy spędzać w Polsce. <faja>
Po każdych potwierdza się, że to była bardzo dobra decyzja.

Polecam Podkarpackie.
W tym roku byłem tam na wakacjach. Ku mojemu zaskoczeniu (Polska Wschodnia ponoć jest uboższa) drogi są tam bardzo dobre !!! Zwiedzaliśmy od Przemyśla na południe do Soliny. Tzw. przedgórze Bieszczad.
Górki choć niewysokie, to strome i kręte podjazdy i zjazdy nawet po kilka km.
Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że wakacje będą aż tak udane. Polecam Przemyśl, Krasiczyn, Sanok a szczególnie Skansen w Sanoku oraz oczywiście Solina.
Z Przemyśla pojechaliśmy na wycieczkę 1 dniową do Lwowa z przewodnikiem PTTK za 150 zł od osoby. W tym wszystkie opłaty za wstęp. Niesamowite.... polecam <spoko>
Na skansen zabrakło nam dnia aby zobaczyć wszystko. Najpierw 2,5 godz. z przewodnikiem za 50 zł. Można oczywiście się zrzucić w kilka osób. Wydawało mi się na początku – co my tu będziemy robić przez 2,5 godz.
Ale skansen opuściliśmy o godz 17. Cały dzień padał deszcz – nie wygonił nas :)
Trasa Sanok – Bircza:
– odbywały się tam jakieś eliminacje Polski w drifcie – jak ktoś poszuka to pewnie znajdzie więcej informacji na ten temat. Ja się tym nie interesuję, więc dokładnie nie pamiętam. Ale Samochody naprawdę robiły wrażenie.
– zawody na "zwykłej" drodze !!! zamkniętej dla ruch przez Policję. Tak, tak, w tym kraju też się da takie rzeczy zorganizować :)
– trasa taka, że "zakopianki" były podwójne <glupek2> Aż sobie przejazd nagrałem nagrałem.
Zrobiłem swoją GW prawie 2 tys. km. Nie ma jak to "wanienka".
Żona stwierdziła z bananem na ustach, że nie wiedziała, że "odpoczynek może być taki męczący" <serduszka>

A jak wiele nie udało się zobaczyć ...
Nadrobimy w kolejnych latach. mam nadzieję.

Kaszuby – oczywiście też piękne i mam nadzieję że jeszcze tam wrócę.
Bałtów też był w planach, ale czas nie jest z gumy, więc może jeszcze kiedyś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2007, 15:35
Posty: 55 (0/1)
Skąd: dolnośląskie
Auto: Jest M6 GH kombi, 2.0D 140KM, 11/2008
Była 626 2,0 DiTD 110KM GW
2001, 298tys. km (b. zadowolony)

Postprzez noxes » 18 wrz 2013, 22:56

P.S po drodze z Tarnowa do Muszyny i dalej do granicy ze słowacją są ciekawe widoki w niższych pariach gór słońce a wyżej już zima i do tego te serpentyny. Muszę się tam kiedyś wybrać na dłużej, a nie tylko przejazdem.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez koniuszy63 » 19 wrz 2013, 02:09

slisman napisał(a):A ja polecam nasze kaszubskie trasy...oczywiście daleko od głównych, bardzo uczęszczanych dróg....tzw. Szwajcaria Kaszubska jest naprawdę ładna!


Również polecam Kaszuby. Sporo jest pięknych i ciekawych miejsc na Kaszubach, a jesienią wogóle bardzo spokojnie.
koniuszy63
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Neonixos666 i 59 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park