E-Papierosy

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Przemysław » 30 paź 2014, 21:10

PeKa napisał(a):Do jakiego parownika kreci sie grzalki takiego typu jak w filmiku?

Send by Taptalk

Właściwie do każdego, który obsługuje drut.... Atomizer na filmie powyżej jest typu RDA czyli dripper. Jak widać nie posiada on zbiornika na liquid.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez michalodz88 » 30 paź 2014, 21:27

Proszę, jaki ciekawy temat na forum mazdy :D
A słyszał kto o moich boxach ?? :D
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 09:34
Posty: 64 (0/2)
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 GY 2003
2.0 141KM LF
Tutaj jestem

Postprzez Przemysław » 30 paź 2014, 22:38

michalodz88 napisał(a):A słyszał kto o moich boxach ?? :D

Nie chwaliłeś się...
Poka co masz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez PeKa » 30 paź 2014, 23:44

Przemysław napisał(a):
PeKa napisał(a):Do jakiego parownika kreci sie grzalki takiego typu jak w filmiku?

Send by Taptalk

Właściwie do każdego, który obsługuje drut.... Atomizer na filmie powyżej jest typu RDA czyli dripper. Jak widać nie posiada on zbiornika na liquid.


To ja chce z taką grzałką ale i ze zbiorniczkiem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez Przemysław » 31 paź 2014, 07:26

Więc ja bym polecił Russian 91% http://udanezakupy.com.pl/russian-atomi ... -4505.html. Sam mam od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Ewentualnie jakiś inny jego klon https://www.e-dym.pl/MODY/Atomizery_i_k ... EHPRO.html.
Wejdź na to forum http://www.e-papierosy-forum.pl/ i poczytaj o nich.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez varan » 4 lis 2014, 22:40

Po kilku miesiącach z e-p muszę ocenić, że jednak bez silnej woli rzucić tych fajek też się nie da. Rzuciłem tradycyjne, ale uzależniłem się od e-p i palę jeszcze więcej... Też tak macie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 18:27
Posty: 39 (1/7)
Auto: Była: Xedos 9 2.3 98' Jest: Mazda 6 GH, MZR-CD 2.2 Sport

Postprzez Przemysław » 6 lis 2014, 22:51

Po blisko trzech latach z e-p muszę powiedzieć, że (na razie) nie chcę tego rzucić. Zaczynałem od zwykłego eGo, którego zestaw można kupić za paczkę analogów a teraz składam części na boxa 3x18650. Dla mnie vapowanie jest po prostu ciekawe. Jest tyle grzałek do skręcenia, tyle jeszcze liquidów do spróbowania, tyle dripperów do modzenia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez Przemysław » 8 sty 2015, 21:03

Mały update.
Piszę post pod postem bo prawdopodobnie trafi on do większej grupy odbiorców. Budowa boxa nie udała się więc sprawiłem sobie Sigelei Plus 100W. Ależ on ma moc <serduszka> . Setup: double 28 gauge Kanthal, 0,5 Ohm, a moc ustawiona tylko na 30 W
Załączniki
IMAG0163.jpg
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez Grzyby » 9 sty 2015, 15:24

Jak tu zajrzałem to dziwię się, że w necie tyle można wyczytać postów zwolenników e-papierosów że normalne fajki to straszne lobby producentów jest.
Ciekawe czym jest produkcja e-p :P


I niestety chamów dalej nie brakuje – ostatnio gość przede mną stojąc w kolejce do kasy w sklepie ćmochał takiego e-p smrodząc jakimś olejkiem eterycznym (i uj wie czym jeszcze) dookoła.
Po zwróceniu uwagi usłyszałem wypowiedziane z chamskim nastwieniem, oklepane"to jest nieszkodliwe i co to Panu przekadza?" ...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Przemysław » 10 sty 2015, 00:56

Grzyby napisał(a):I niestety chamów dalej nie brakuje

Niestety nie brakuje. Przeczytali gdzieś, że w dymie z e-papierosa jest tylko para wodna (a jak wiadomo nie tylko) i myślą, że jeżeli tak jest to można sobie popalać nawet w kolejce do kasy <glupek2>
Nie wapuję w miejscach gdzie nie można palić analogów i chciałbym aby inni e-palacze też tak robili, ale nie do wszystkich to trafia...
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez say » 5 lut 2015, 16:29

Wiele lat paliłem fajkę (ze 20?), czasami miałem przygody z normalnymi papierosami. E-palę od roku, samogony (własne) od pół (i zbliżam się do magicznego 0mg/ml :)). Obecnie używam KATO z kayfunem + kick. Miał być tylko na wyjścia ale...sami zobaczcie. Rozmiary sprawiają, że nie sięgam po nic innego praktycznie (po lewej :) ):

Obrazek

Grzyby napisał(a):I niestety chamów dalej nie brakuje

Odnośnie kultury niektórych e-palaczy, też ubolewam nad takimi zachowaniami. Osobiście przeniosłem zwyczaje z czasu palenia fajki/papierosów.
Należy szanować innych, a nie zasłaniać się bajkami o parze wodnej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez Michu_M6 » 7 lut 2015, 14:38

say napisał(a):Należy szanować innych, a nie zasłaniać się bajkami o parze wodnej

miałem kiedyś taki przypadek w tramwaju... jechałem z rodzinką do centrum, typ palił e-p... zwróciłem mu uwagę, że koło niego stoi moje dziecko i nie życzę sobie smrodu palonych perfum.... ogólnie nerwowa dyskusja była... dopiero jak mu wytrąciłem e-p i musiał go pozbierać z podłogi to odpuścił i schował w kieszeń... w tramwaju dostałem brawa od babci :) a od żony "zakaz" poruszania się masowymi środkami transportu :) bo się wystraszyła, że mnie ktoś kiedyś uszkodzi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2014, 20:17
Posty: 575 (8/32)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 GY, LF, 2007

Postprzez The_Radek » 2 mar 2015, 12:31

Witajcie,
To ja też podepnę się do dyskusji o e-p.
Ja vapuję już jakieś 3-4 lata.
Pierwszym modelem był jakiś Mild. Parownik watkowy z czujnikiem przepływu powietrza i diodą udającą żar ;)
Po kilku łykach płynu, porzuciłem temat, ale wróciłem do e-palenia jakiś rok później, gdy u kumpla zobaczyłem model eGo-T. No i skoro technika poszła naprzód, zacząłem szukać i znalazłem też jakiegoś eGo. Co jakiś czas szukałem i wymieniałem sobie parowniki i baterie, aż do teraz gdzie zatrzymałem się na baterii Vision Spinner II oraz clearomizer KangerTech ProTank II. Liquid od jakiegoś roku, może więcej ten sam Banan 12mg z Blue Mist'a (e-dym) i co jakiś czas Green Apple.
Ostatnio też choruję na Nunchaku, ale opinie o niej takie sobie ( do mnie przemawia design i pojemność tej batki). Jestem też na etapie poszukiwania nowego clirka.

Dopisując swoje zdanie o typach w kolejce czy w tramwaju.
Ja palę w pracy w obecności współpracowników przy kompie, nie krępuję się nawet gdy przychodzi sam Prezes, a tylko dlatego, ze zanim zacząłem, zapytałem wszystkich o pozwolenie.
W barze i tak spotykam ludzi którzy palą, więc wychodzę z nimi. Po prostu rozumiem, że komuś może nie odpowiadać sam dym/para wodna...na przykład mojej żonce, więc z reguły wychodzę na bezpieczną odległość i palę sobie w kącie ;) Są palacze i są palacze...jeden świadomy, a drugi nie... to samo z resztą jest ze sprzedawcami... jedni sprzedadzą nieletniemu, drudzy nie...i jak tylko przejeżdżam koło szkoły, albo przystanku autobusowego, to bardzo często widzę młodocianego szpanującego dymem z e-p... przez takich matołów szybko może się okazać, że rząd całkowicie zakaże tego rodzaju przyjemności...
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 11:04
Posty: 164 (0/11)
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 3, BK, 2.0 benzynka, rok 2007

Postprzez PeKa » 24 mar 2015, 23:44

Przyszedł czas na nowe zasilanie. Myślałem długo nad modem, ale coraz to większa ilość egonów o sporej pojemności skusiła mnie i tym razem. Do lamusa odszedł Spinner I, po ponad roku trzyma juz kilka godzin, będzie jako zapas :) Miałem kupić II wersję, ale... pojawiła się batka zbierająca oklaski od Aspire. Tak więc dzis nabyłem Aspier CF VV. Bateria ładnie się prezentuje, jest dość spora i ma ruchomy pin. To mnie przekonało właśnie do Aspire. Do niego zakupiłem clearomizer Aspire ET-S BVC clearomizer. Z niego jestem na razie średnio zadowolony. Ma dla mnie zdecydowanie za duzo "wiatru". Zaslepiłem juz jeden otwór, ale to nadal nie wystarczyło. Muszę wymyśleć jak zaślepić połowę drugiego otworu i wtedy do niego wrócę. Tak więc na chwilę obecną do CF VV dokręcony jest EVOD, który działa świetnie, jednak dzieje się z nim cos dziwnego. Sam z siebie pęka. Nic się nie leje, ale jest cały popękany. Nie spadł ani nic z tych rzeczy, czesto słychac "pstryknięcia" nawet jak leży nie wapowany. Dziwne :|

Poniżej porównanie nowego zestawu ze starym :)
IMG_1904.JPG


A tak wyglada w dłoni :)
IMG_1906.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez Vindic » 25 mar 2015, 07:24

Hej, powiem szczerze, ja od dwóch lat, albo nawet trochę więcej ( kto by tam pamiętał) lecę na zestawie Volisha i nie narzekam :) Tyle w temacie, jak sobie przypomnę to napiszę dokładnie jaki model :P
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2015, 18:59
Posty: 48
Skąd: Poznań / Milton Keynes
Auto: Mazda 3 2.0 150 KM 2004

Postprzez sebekle » 5 kwi 2015, 10:43

wczoraj zakupiłem pierwszego e-fajka. jakiś tam z biedronki. od ponad dwóch miesięcy nie palę wcale ale 5 kilo więcej i dwie dziurki w pasku przekonały mnie, że zamiast wpierd... jedzenia delikatnie mówiąc muszę coś innego z rękoma robić. zerowe płyny do tego-mięta lodowa (westy ice <serduszka> ) i jakieś jabłko. zobaczymy jak to zadziała
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2014, 02:28
Posty: 1047 (27/32)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 626 GF FS +automat+lpg 1998r.

Postprzez Przemysław » 6 kwi 2015, 21:05

PeKa napisał(a):Z niego jestem na razie średnio zadowolony. Ma dla mnie zdecydowanie za duzo "wiatru".

Im więcej "wiatru" tym lepiej :] . Ale nie każdemu musi to odpowiadać.
sebekle napisał(a): z biedronki.

To nie będziesz zadowolony. Znajomy też kupił w biedronce i po dwóch dniach wyrzucił (wycieki, bóbr, bateria raz działa raz nie). Co nie znaczy, że z Twoim przypadku musi być tak samo.
sebekle napisał(a):westy ice <serduszka>

<serduszka> się paliło się
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez PeKa » 7 kwi 2015, 09:31

Przemysław napisał(a):
PeKa napisał(a):Z niego jestem na razie średnio zadowolony. Ma dla mnie zdecydowanie za duzo "wiatru".

Im więcej "wiatru" tym lepiej :] . Ale nie każdemu musi to odpowiadać.


W tym przypadku przez ten wiatr, chmura jest znikoma a naciągnę się jak głupi :) W tej chwili testuje pożyczonego Protanka 3. Szału nie ma. Po kilkukrotnym zaciągnięciu w krótkim czasie (5-6 buchów) zaczyna go odcinać po 3 sekundach. "Przestygnie" i znowu jest ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 00:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez sebekle » 7 kwi 2015, 17:58

Przemysław napisał(a):To nie będziesz zadowolony. Znajomy też kupił w biedronce i po dwóch dniach wyrzucił (wycieki, bóbr, bateria raz działa raz nie). Co nie znaczy, że z Twoim przypadku musi być tak samo.

kupione w sobotę a mamy wtorek i działa :D chmura duża, bateria jak narazie tylko raz ładowana po zakupie, nie cieknie. ogólnie działa. gwint 510 więc górę można do baterii dopasować
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2014, 02:28
Posty: 1047 (27/32)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 626 GF FS +automat+lpg 1998r.

Postprzez Przemysław » 7 kwi 2015, 19:55

Good for You <spoko>
Zapomniałem się pochwalić już nie takim nowym Clouporem mini. Sprzęt jest na prawdę świetny. Jedynym minusem jest to, że startuje od ok 0.5 – 0.6 oma.
Załączniki
IMAG0468.jpg
IMAG0469.jpg
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Neonixos666 i 44 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park