Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 9 sty 2023, 22:57

Ja bym wolał jednak jakiś mniej krzykliwy kolor <lol>

Ale wygląda to zacnie. Sąsiad miał zastępczaka i się przyglądałem :)

Narzekał na ładowanie. Przed oddaniem musiał naładować, mówił, że jednak cholery można dostać. Gdzieś tu niedaleko nas jest ładowarka, pojechał w niedzielę wieczorem, lało, wiało, było zimno, wszystko zamknięte i siedział w środku jak idiota.

Jednak trzeba móc ładować w domu, inaczej to kiepski pomysł.
Ewentualnie dorobić filozofię, że ponad godzina na ładowarce to super czas żeby pooglądać yt na telefonie albo czegoś posłuchać.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez zadra » 9 sty 2023, 23:09

Beny napisał(a):lpg 0,40gr podrożało

Dla mnie 25gr... Bajtek chce sobie odbić brak podwyżki paliw <lol>
Może ta podwyżka vatu zrobiła tę cenę lpg..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3173 (36/86)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez motomike6 » 9 sty 2023, 23:10

loockas napisał(a):
motomike6 napisał(a):To teraz już z górki


prosto w przepaść :P

motomike6 napisał(a):stanowcze nie dla Skody i jeszcze w takim kolorze


jeździłbym <faja>
Chyba nie będzie tak źle :P

Osobiście wydaje się być całkiem ok, czy to pod względem ceny, zasięgu czy miejsca w środku. OK wykończenie wnętrza nie zaskakuje i czuć różnice po wejściu z Audi ale nie ma tragedii.
To jest najbardziej odpowiedni rodzinny van ale właśnie zasięg trochę odstrasza. Niby 300km realny zasięg w cyklu mieszanym ale pewnie na trasie tak co 2h trzeba się zatrzymać na ładowanie, jak nie częściej :|

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez loockas » 9 sty 2023, 23:10

nemi napisał(a):Jednak trzeba móc ładować w domu, inaczej to kiepski pomysł.


Też sobie tego nie wyobrażam bez własnej ładowarki w domu.

Ostatnio obejrzałem Caroserię na YT z Arteonem PHEV. Kurde jakie to jest bez sensu auto. Pali tyle co spalinówka, kosztuje znacznie więcej, zasięg w trybie EV żałosny i ma mniejszy bagażnik. Trzeba być tam mistrzem marketingu żeby to komuś wcisnąć.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Beny » 9 sty 2023, 23:14

loockas napisał(a):forumowe koło gospodyń wiejskich można liczyć w tych tematach
<lol> a wiesz ze są piekarniki z mikrofalówką? Ostatnio taki montowałem, wyciągam z pudla myślę co do uja to takie ciężkie 40kg ważyło, 2w1 i do tego sterowane ze smartfona.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 9 sty 2023, 23:19

Nic mnie nie zdziwi. Przeglądając lodówki trafiłem na Samsunga z dużym ekranem dotykowym na drzwiach. System ma możliwość wprowadzania dat ważności produktów i wyślę na smartfona przypomnienie o jego końcu. Już widzę jakby mi się chciało to wpisywać <lol> Dodatkowo jakaś baza przepisów i inne głupoty. Ale lepszym hitem były wbudowane 3 kamery w środku i podgląd na smartfonie zawartości lodówki <faja>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 9 sty 2023, 23:22

loockas napisał(a):Ostatnio obejrzałem Caroserię na YT z Arteonem PHEV.

Ja nie umiem uzasadnić samemu sobie jaki jest cel tego auta. W sensie napędu. I nie kumam, dlaczego stosują 1.4 i 6 biegów, a od dawna wszędzie wkładają 1.5/7 biegów.

Ale sam test mnie zaskoczył – ten człowiek o VW wypowiada się tylko źle, ale jednak zalety tego auta wymienił i nawet chwalił praktycznie wszystko poza napędem.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 9 sty 2023, 23:28

nemi napisał(a):ten człowiek o VW wypowiada się tylko źle


E, chyba nie. Jak robił test spalinówki to z tego co kojarzę chwalił Arteona.

nemi napisał(a):Ja nie umiem uzasadnić samemu sobie jaki jest cel tego auta. W sensie napędu


Też tego nie rozumiem. Zasieg EV tragiczny, dodatkowo z mało przyjaznym dla miejskiego auta nadwoziem, a właśnie tam się tryb EV podobno najlepiej sprawdza. Ok, tryb EV do miasta, a w trasie mamy "normalne" auto. No tez nie, bo dostajemy wykastrowany o 100l bagażnik, więc nie mało i ciągniemy bez sensu te akumulatory. Bez sensu bo skoro w trybie hybrydowym to auto pali tyle co Twoja turbo benzyna, to naprawdę nie znajduje żadnego logicznego argumentu dla tego samochodu. Jedyne co by tu mogło ludzi przekonać to cena. Ale ona by musiała być o 40k niższa od wersji benzynowej, a nie wyższa o 40k :)

Poza tym auto sztos. Jako nadwozie naprawdę mi się podoba i serio, choć nie lubię VW to jeździłbym tym Arteonem z przyjemnością.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 00:21

Ja teraz znów "wybieram" auto i tak serio, to nie ma z czego wybrać. Ojciec chce auto "klasyczne", wygodne i ma być lepsze od Golfa. A Golf, choć ubogi i jak teraz w niego wsiądę, to bardzo to widzę, to jest dobrze zrobiony, cichuteńki, oszczędny – nie ma czego się czepić oprócz całkowitej nudy.

Insignia mi się totalnie nie podoba – środek mnie odrzuca, że mnie wzdryga, Pug 508 w takiej cenie do 180k to tylko z 1.2. Mi się podoba Kia XCeed – odrzucił z uwagi na wygląd, wysłałem go do Toyoty – obejrzał Corollę, stwierdził, że tandeta straszna, że jakieś guziki jak w polonezie (osobiście nie siedziałem w środku, nie mam zdania). Camry – rok czekania.
Próbowałem przekonać do jakichś mniejszych aut, bo po co na 2 osoby jakaś wielka locha. Też nie. Został Superb, którego zamówił nawet, ale coś produkować nie chcą, przejechał się moim z tymi wszystkimi systemami i nawet pojechał oglądać gdzieś w Polskę egzemplarz dla siebie, ale po prostu cenowo jest zwyczajnie drogi. Nawet namówiłem go, żeby pojeździł jakimiś SUVami, ale w tych pieniądzach to żadnej rewelacji nie ma. Telepie to, hałasuje i nawet Audi Q3 powinno się nazywać Audi Rozczarowanie.
Szczęśliwie on ma szersze zainteresowania i w grę wchodzi też sedan. Dzięki temu podsunąłem jeszcze BMW 2, Audi A3 sedan, ale ostatecznie wygrywa A4 z uwagi na komfort i cenę.

Ogólnie jak chce się auto modne i ładne, to jest do wyboru, do koloru. Ale jak chce się auto wygodne, oszczędne i ciche, które będzie służyło do poskramiania autostrad i jeszcze nie będzie to kombi, to nagle całe gó*no jest na rynku niestety – praktycznie została jedynie klasa premium, reszta to różnej maści crossovery i suvy do pchania powietrza. A ten człowiek choć po 60, to wciąż się nie chrzani i jak trzeba, to jedzie 1300 km z przerwą na obiad. Z nim trasę na Gibraltar swoim autem robiłbym na strzała <lol>

loockas napisał(a):choć nie lubię VW to jeździłbym tym Arteonem z przyjemnością.

Tak się nad tym zastanowiłem i właściwie też nie lubię VW, ale jeżdżę Arteonem z prawdziwą przyjemnością hahaha.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez marek » 10 sty 2023, 01:33

loockas napisał(a):Też tego nie rozumiem. Zasieg EV tragiczny, dodatkowo z mało przyjaznym dla miejskiego auta nadwoziem, a właśnie tam się tryb EV podobno najlepiej sprawdza. Ok, tryb EV do miasta, a w trasie mamy "normalne" auto


może jakiś sens ma ?
sąsiad ma panamerę hybrydową plug-in – jeździ trochę po trasach, a po mieście głównie w trybie elektrycznym – wyszło mu, że z 21tys km przejechanych 7tys przejechał tylko na elektryku (i się zepsuła) <lol>

no i w samochodzie który ma ponad 400 koni ma spalanie średnie na poziomie 9-10 litrów.

Dopisano Wt sty 10, 2023 1:34:33:

nemi napisał(a):Narzekał na ładowanie. Przed oddaniem musiał naładować, mówił, że jednak cholery można dostać. Gdzieś tu niedaleko nas jest ładowarka, pojechał w niedzielę wieczorem, lało, wiało, było zimno, wszystko zamknięte i siedział w środku jak idiota.



ja ostatnio w Kolobrzegu widziałem jak gość spał w aucie pod kocem jak ładował Teslę (na niemieckich numerach, więc już pewnie ledwo dojechał ;) ) <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 08:20

marek napisał(a):ja ostatnio w Kolobrzegu widziałem jak gość spał w aucie pod kocem jak ładował Teslę

Jako fan elektromobilności oglądam ten kanał: https://www.youtube.com/@DanielGrzyb
Generalnie człowiek przedstawia to wszystko w samych superlatywach, ale prawda jest taka, że jednak bardzo często trzeba "odpoczywać" albo "wykorzystać ten super czas na pracę". Ostatnio zasnął na ładowarce i auto było podpięte kilka godzin.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2023, 09:34

marek napisał(a):może jakiś sens ma ?


Napisałem, że w przypadku Arteona nie widzę sensu (bo cena, bo spalanie, bo zasieg 20km w zimie itd). Nie napisałem, że PHEV nie ma sensu.

nemi napisał(a):jeszcze nie będzie to kombi


A to że niby przy kombi jest większy wybór? Bo nie zauważyłem <lol> Ja bym chętnie wskoczył po Scenicu do jakiegoś kombi, bo to chyba na moje potrzeby najlepsze nadwozie (ze względu na psa chciałbym foremny bagażnik), ale niestety rynek jest zalany sufami i krosowerami <zygi> Poza tym chyba już prędko nie kupię nowego auta, za drogie są dla mnie, a ja za mało jeżdzę. Warunki leasingów też nie zachęcają.

Wbrew mojej niechęci nie miałbym nic przeciwko dużemu suvowi, choć wiem że to dalej troche bez sensu nadwozie. Natomiast zraziłem się do wszystkich "maleństw", które tylko udają na zewnątrz duże auto. W rzeczywistości ani to duże, ani wygodne. To już wolę minivana.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 09:54

loockas napisał(a): bo zasieg 20km w zimie itd

Akurat tutaj może nie być tak tragicznie – najpierw trwa nagranie i elektryka ogrzewała auto X czasu, jakieś dynamiczne ruszanie, testy przyspieszenia. Normalnie takich rzeczy nie robisz. Pewnie normalnie jest 50 km, a zimą spada do 35, a nie do 20.

Niemniej jednak ktoś musiałby mieć specyficzny model używania takiego samochodu – np. gdybym ja dojeżdżał do pracy jak kiedyś i miałbym 5 razy w tygodniu jechać po 42 km, to praktycznie 100% jazdy miejskiej po Warszawie dałoby duże oszczędności. Ale czy opłacalne to już wątpliwe – nie chce mi się liczyć nawet.
Może też są jakieś rynki, gdzie w centrum musisz mieć auto bezemisyjne? Wtedy ze swojej wsi wskakujesz na autostradę i jedziesz np. 50 km, a potem przez całe miasto jedziesz na prądzie i może to wtedy ma jakiś sens.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2023, 09:58

nemi napisał(a):Może też są jakieś rynki, gdzie w centrum musisz mieć auto bezemisyjne? Wtedy ze swojej wsi wskakujesz na autostradę i jedziesz np. 50 km, a potem przez całe miasto jedziesz na prądzie i może to wtedy ma jakiś sens.


Tak, też tutaj widzę zastosowanie. Ja generalnie nie neguje potrzeby pheva na rynku. Nawet sam kiedyś rozważałem. Ale umówmy się, nikt sobie nie chce utrudniać życia dla zabawy. Jeżeli już mam się bawić w ładowanie to wolę prawdziwe EV i czerpać z tego w pełni korzyści. A jeżeli PHEV miałby mnie zachęcić to ma być przynajmniej w cenie odpowiednika benzynowego lub chociaż dawać coś extra (np osiągi jak w RAV4 PHEV vs ICE). Ten Arteon jest tak na siłę zrobiony że aż się dziwię, że coś takiego wyszło. Sam ten silnik i skrzynia o których wspomniałeś... no nie :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 11:12

loockas napisał(a):Ten Arteon jest tak na siłę zrobiony że aż się dziwię, że coś takiego wyszło. Sam ten silnik i skrzynia o których wspomniałeś... no nie

W teorii pali tyle co mój w trasie, ale jednak w mieście mój pali ~10, a ten ma mieć jakieś symboliczne spalanie. Osiągi ma nieco gorsze niż mój, mimo większej mocy. Nie wiem, może są ludzie na świecie, którym się to przyda i byliby zadowoleni, ale ja też tego nie widzę przede wszystkim za ten pieniądz.



A ja zrobiłem mały błąd we własnym programie, który jest jednym z najważniejszych w pewnej instytucji. Wywaliło się w nocy, idzie teraz w ciągu dnia po poprawce. Gdybym miał być dłużej na wsparciu produkcji, to bym się wykończył nerwowo <lol>. Trzeba mieć zwieracz z żelaza, ja jestem już wykończony <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2023, 11:41

nemi napisał(a):W teorii pali tyle co mój w trasie, ale jednak w mieście mój pali ~10, a ten ma mieć jakieś symboliczne spalanie.


No jakoś mi się nie wydaje że ktoś kupuje taką lochę głównie do miasta, za ~250k, z nastawieniem żeby oszczędzać <lol>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 12:27

loockas napisał(a):No jakoś mi się nie wydaje że ktoś kupuje taką lochę głównie do miasta, za ~250k, z nastawieniem żeby oszczędzać

Hehe, nie wszystkie decyzje się podejmuje tylko z uwagi na ekonomię, czasem można sobie zracjonalizować różne zakupy pod własną tezę. W 2016 jak kupowałem auto, to mi wyszło, że dopłata do hybrydy zwróci mi się po niemal 300.000 km. Auto sprzedałem po 83kkm. A jednak są ludzie, którzy się na to decydują i im się to opłaca w jakiś sposób, albo po prostu im się tak podoba, albo używają jakoś specyficznie samochodu :)
Pewnie są też ludzie, którzy mają 50 czy 60 lat i budują dom pasywny, żeby nie płacić za ogrzewanie, a nie pożyją aż tyle, żeby to się zwróciło :)
Są też ludzie z SUVami – ja już przestałem wnikać, co mnie to wszystko obchodzi <lol>

Pewnie komuś wyszło, że na tym zarobią więc oferują :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2023, 12:37

Nie no ja to całkowicie pomijam. Sam mam zachcianki. Ale pisałeś o znikomym spalaniu w mieście jako argument, stąd moja uwaga do zakupu tego auta pod kątem oszczędzania :) Ja jeszcze raz podkreślę że chodzi mi tylko o tego Arteona w kontekście krytykowania PHEV. Po prostu to auto wydaje mi się pod każdym względem gorsze od wersji benzynowej. 6 biegowy automat mam w Ioniqu z 2018 i to już było przestarzałe wtedy.

Sam kupiłem hybrydę bez względu na opłacalność (jednak myślę że długofalowo mi się to opłaci). Chociaż dzisiaj jak na to spojrzeć to jednak tanio było to auto <lol>

Patrząc na to co jest obecnie na rynku, to raczej drugiej hybrydy nie kupię bo nic ciekawego dla mnie nie ma. Najsensowniejsza do niedawna wydawała mi się RAV4, ale odleciała już cenowo z całą resztą. W tej chwili pewnie szukałbym jakiejś współczesnej benzyny.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 10 sty 2023, 12:42

loockas napisał(a): Chociaż dzisiaj jak na to spojrzeć to jednak tanio było to auto

...ja parę razy w życiu żałowałem już oszczędzania. I to był błąd, że nie dołożyłem do Arteona jeszcze 5-6.000 zł i jednak też błędem był Megane. Mogłem akurat w tym przypadku dołożyć do hybrydy – Ioniq były tu idealny myślę. Miałbym auto na o wiele dłużej, a że głównie po mieście, to też i taniej ostatecznie.

Z drugiej strony kosztowało to mniej wysiłku finansowego wtedy i dzięki temu oszczędziłem już kupę kasy na tym, że minimalizuję kredyty. Także co by nie zrobić, to d***a z tyłu <lol>. Podsumowując: ojtam, ojtam hahaha
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 10 sty 2023, 12:51

Ja żałuję że nie zacząłem się budować z 5 lat temu. Miałbym teraz dom i ze dwa Arteony za to <lol> Z drugiej strony wtedy mnie nie było stać na budowę mimo niższych cen więc chyba nie ma co żałować.

Auto, cóż. Przestało mnie to na ten moment jarać. Nawet mi coraz częściej chodzi po głowie pozbycie się MXa, choć pewnie tego będę żałował. Zobaczymy jakie będzie ssanie na rynku wiosną... :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park